User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 20 ile 37 arası

Konu: Self servis oto yıkama (Ama farklı...)

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tür yer açılacaksa detaycı adam kafasıyla düşünmemek lazım. Sizin kafa patlattığınız, düşündüğünüz bazı şeyleri gelenlerin %99’u farketmeyecek, umursamayacak bile.

İnsanların istediği şu.

Temiz
    Makinelerin düzgün çalışması
    Lavabo ve wc’si olan
    Halı paspası sıkma tamburu olsa güzel olur
    Unuttuğu malzemeyi (bez, sünger...) kazıklanmadan alabileceği ufak otomat yada büfe
    Çay kahve su gibi şeyleri alabileceği ufak bir büfe
    Kışın soğuktan yazın güneşten az etkilendiği tasarım
    Bulunduğu yerin yolunun asfalt yada beton olması. Yoksa arabayı yıkayıp toprak yoldan geçmek istemez insanlar.
    Birde sorun çıktığında anında çözen bir personel. (Makine arıza yapar, adamın parasını yutar, bardaklıkta flash bellek yüzük vardır süpürge kapar.)

Bu sistemin açığı şu. İnsanlar belirsizliği sevmez. Kaç dk durdum, kaç para yazdı gibi belirsizlikle keyif kaçırır. Adisyonlu sistem yapıp saatine para yazmak bile daha mantıklı bir yöntem.

Eskişehir için konuşuyorsak self servis yıkama çok az. Sadece çevre yolunda emniyetin karşısındaki yere gidiyorum. Yukarıdaki isteklerimin çoğunu karşılayabilen bir yer. 24 saat açık, elemanlar ilgili, ne zaman gitsek ikramda bulunur muhabbet eder. İlk açıldığında toz inme sorunu vardı. Dedim buna bir çözüm üretmek lazım diye haftasına file gerdirmişti. 5 yıkama yeri, 3 kurutma yeriyle açmıştı şuan mekanın tamamını aktif kullanmaya başladı.

Güzel bir mekanın şansı yüksek.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada alan hesabını ben yanlış yazmışım arkadaşlar, aldığım notları karıştırmışım, alanımız dikdörtgen biçimde uzun kenarı 50 kısa kenarı 18 20 metre kadar, yani aşşa yukarı 1000m2 kadar bir alan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Görüşleriniz için teşekkürler arkadaşlar, bazı eklemeler yapiyim. Self yıkamayı yapacağım yer bilecik bozüyükte, 80 100bin nüfus var, yaklaşık bi 500 metre kadar yakında başka bir self yıkama daha var malesef ve konumu birazdaha iyi sayılır, standart bi self yıkama yaparsam rekabet edemem diye düşünüyorum, bu sebeple biraz fark yaratmam gerekli diye düşünüyorum, hali hazırdada Eskişehirde hatrı sayılır büyüklükte bir kafe işlettiğim için bahsi geçen yerde yapacağım yıkama illa sef servis tarzı birşey olmalıki sürekli başında durmam gerekmesin, normal bi oto yıkama yapsam ve başında duramazsam başına koyduğum adamın allaha emanet iş yapıp müşterileri kaçırmasından korkuyorum. İşin yapılacağı yerde bana ait olduğu için kira vs gibi derdim yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında kulağa fazlasıyla mantıklı geldi. Şöyleki self servis yıkamalar biraz ayak üstü arabaya su tutatım geçeyim gibi yerler, lakin bahsettiğiniz sistem arabasını detayına kadar adam akıllı yıkamak isteyipte müsait yeri olmayan insanlara çok daha hitap eder gibi sanki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne plaka sistemi ne bariyeri ne zaman sayacı hepsi gereksiz maaliyet ve teferruat. Alanı once düzenle bolmeleri yap zemini epoxy vs kapla etrafını çevir bir kapı koy ve sonra yol geçen hanı gibi boş bırak. Kapıya sadece bir tane görevli dik. Hem para toplasın hem içeri giren arabaya fiş versin. Çıkışta ücreti alsın. Hem de etrafa göz kulak olsun. Otopark sistemi gibi.
    Sabit 10 tl vs. fiyat koy zaman kısıtı yapma. En fazla 1 saat içerde araba kalabilir de. 1 saat sonra yine fiş kes yine 10 tl. Bu sekilde maliyetin çok düşer insanlar çok daha rahat hareket eder. Aynı anda 10-12 araba trafiği zaten hafta sonu haricinde olmaz.
    Aslında kulağa fazlasıyla mantıklı geldi. Şöyleki self servis yıkamalar biraz ayak üstü arabaya su tutatım geçeyim gibi yerler, lakin bahsettiğiniz sistem arabasını detayına kadar adam akıllı yıkamak isteyipte müsait yeri olmayan insanlara çok daha hitap eder gibi sanki.
    Hızlı CevapCevapla AlıntıAlıntı Bu mesajdan Alıntı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sistemi bende 2 sene önce dusunmustum. Benim planladigim peronda kalma periyotu 1 saat. 7 dk su, 3 dk kopuk, 6 dk supurge calisma seklinde( sureler degisebilir ayrica suyu calistirdiktan 7dk sonra bitiyo seklinde degil tum 1 saat icerisinde diledigi anda kullanabilir tabancadan elini cekince duracak) ayni zamanda yikama alaninda kazık fiyata olmayacak sekilde kova eldiven parlatıcı kopuk sunger bez ve kumas tarzi olan paspas kagitlarindan konulacak. Ayni zamanda cay su kola nescafe biskuvi cikolata otomati olacak. Ankarada boyle biyer olsa ben giderim. Ne benzinligin kirecli suyu ve kostikli kopugu ne de sırada bekleyenlerle muhatap olma derdi olmadan rahatca arabami yikarim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hesap biraz farazi olmuş. @tolga_kaan_ doktorun dediği rakamlar bile çok iyimser.

mükemmel dikdörtgen (uzun kısanın 1.6 katı) var saydığımızda alanın 16*25 olduğunu kabul ediyorum.
    böldük 2 ye 8*12

8*12 alanda 3 araba bile zar zor yıkanır.
    heleki 3 kişi aynı gelecek diye hesap edilirse.

millet o yıkama borularını birbirinilerin gözüne sokar.

ayrıca bu self oto yıkama işinide anlamış değilim.
    hem ben para vericem hem ben yorulucam...
    buda bana saçma geliyor.
    mantıken ikisinden biri olmamalı diye düşünüyorum.

hazır yeriniz varmış ben olsam oklava gibi tesis kurmaya bıkarım.
    inovasyon oto yıkama sektörü için bence pek gerekli değil diye düşünüyorum.
    IQ 131 için bu mesaj hiç olmamış .
    16x25 m olan bir yeri 2'ye bölersen 8x25 m veya 16x12.5 m eder :P.

Fikire gelince bence çok meşakkatli, teknolojik (arıza çıkarsa sistem aksar, pahalıya tamir olur vb).
    İlla yıkamacı olacaksa daha alışıldık self yıkama olmalı.
    Hatta aracı evden alıp eve bırakma hizmeti de sunulabilir ek olarak.
    Okumadan imzalamam.....

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    60 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    IQ 131 için bu mesaj hiç olmamış .
    16x25 m olan bir yeri 2'ye bölersen 8x25 m veya 16x12.5 m eder :P.

Fikire gelince bence çok meşakkatli, teknolojik (arıza çıkarsa sistem aksar, pahalıya tamir olur vb).
    İlla yıkamacı olacaksa daha alışıldık self yıkama olmalı.
    Hatta aracı evden alıp eve bırakma hizmeti de sunulabilir ek olarak.
    hea evet ne eder

nerde yanlışım var ? 16*25 = 400 Metrekare
    ee böldüm ikiye ortadan hea doru 8*25 eder

ahaha diom iq 131, ama AKIL 0

akıl 0 olduğundan mütevellit parada 0
    médiocrité partout

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıkapark17's (@yikapark17) Instagram profile • 358 photos and videos

Benim evin yan tarafi. İsletmecisi ve sahibi arkadasim. Sistem yapacaksan bu sekil yapacaksin. Dolup tasiyor, cafesi var, parki var... İnceleyin derim

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz inceleyince kafamda şu şekildede yapılabilir.
    Girişte ispark gibi bir kart verirsiniz.Aracıyla sahibi yıkama köpük süpürge kağıt paspas artık hangisini kulanıcaksa kartı okutup çıkıştada bankoya ödemesini yapar.İçeride her makinaya para ile uğraşmaz isterse 2 3 kere durulamada yapar.En sevmediğim adam arabayı yanaştırıyor gidiyor markete 3 5 dk bozuk para bekliyorsun.Geliyor ağır ağır.

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Galerinin yaninda yikama islemide yapiyoruz 50/70 tl ucret tarifemiz var kazaniyormusun yikamadan dersen kendini ceviriyor / bu isin kaymagini gercekten benzinlikler yiyor bakirkoy bolgesinde veliefendi yolunda 2 benzinlikte yikama var suan ki tarifeleri 12tl diye biliyorum adamlar 10dakikada 1 araba cikartiyor kopuk - su / 1 veya 2 eleman calisitiriyolar bizde ise bi arac 30 - 40 dakikada cikiyor simdi adamlar 40 dakikada 4 araba cikariyor 48tl ve adam kurulama yapmiyor ic temizlik yapmiyor kimyasal kullanmiyor biz lastige ayri dosemeye ayri haliya ayri plastik aksamlara ayri jantlara ayri kimyasal sıkıyoruz + bez kurulama. Benzinlik kira vermiyor bu alanlara ve isin en bomba kismi gunde 80 - 120 araba cikartiyorlar bir yikamada boyle bi sayiyi yakalamak ancak bi ordu ile olur. Sana tavsiyem gercekten herseyin maliyetini hesaplaman makineler 1 yil icinde masraf acabiliyor ornegin makilerimiz karcher pro serisi ama onlar bile sıkınti cikartiyorlar su ve elektrikli makine bi sekilde arizalaniyor. Onemsemedigin bez sprey fisfis sise bile para artik. Sonucta bu sende arazinn bi degeri var + uzerine yapicagin bi maliyet var + sonra aylik olarak isletme olarak maliyetin var + girecegin riskler var seni kurtariyor ise inaniyorsan yap

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı furkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Galerinin yaninda yikama islemide yapiyoruz 50/70 tl ucret tarifemiz var kazaniyormusun yikamadan dersen kendini ceviriyor / bu isin kaymagini gercekten benzinlikler yiyor bakirkoy bolgesinde veliefendi yolunda 2 benzinlikte yikama var suan ki tarifeleri 12tl diye biliyorum adamlar 10dakikada 1 araba cikartiyor kopuk - su / 1 veya 2 eleman calisitiriyolar bizde ise bi arac 30 - 40 dakikada cikiyor simdi adamlar 40 dakikada 4 araba cikariyor 48tl ve adam kurulama yapmiyor ic temizlik yapmiyor kimyasal kullanmiyor biz lastige ayri dosemeye ayri haliya ayri plastik aksamlara ayri jantlara ayri kimyasal sıkıyoruz + bez kurulama. Benzinlik kira vermiyor bu alanlara ve isin en bomba kismi gunde 80 - 120 araba cikartiyorlar bir yikamada boyle bi sayiyi yakalamak ancak bi ordu ile olur. Sana tavsiyem gercekten herseyin maliyetini hesaplaman makineler 1 yil icinde masraf acabiliyor ornegin makilerimiz karcher pro serisi ama onlar bile sıkınti cikartiyorlar su ve elektrikli makine bi sekilde arizalaniyor. Onemsemedigin bez sprey fisfis sise bile para artik. Sonucta bu sende arazinn bi degeri var + uzerine yapicagin bi maliyet var + sonra aylik olarak isletme olarak maliyetin var + girecegin riskler var seni kurtariyor ise inaniyorsan yap
    işin içinden birini yakalamışken merakımı gidereyim istiyorum. kullandıgın malzemeler en kalitesi ve adi olsun, ama 5 personel + kira ile istanbul ' da ( çok işlek olmayan avm otoparkı ) 35 TL yi SUV araç yıkayan var. Ama 3 sokak ötedeki yıkamacı 55 tl ye yıkıyor aynı aracı. nasıl bu kadar fiyat farkı olabiliyor ? üstelik 35 tl ye yıkayan 55 lik yerden daha az iş yapıyor.

SNGR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende kendi düşüncelerimi müşteri olarak yazayım.
    Plaka tanıma sistemi sıkıntı olacaktır bence, kamera su olcak köpük gelcek okumayacak, adam arabayı ortalayamayacak okumayacak,bariyer bozulacak, sistemde sıkıntı olacak hepsi aksaklık bence gerek yok böyle birşeye girişmeye.
    Maliyeti kurtarıyorsa Kostik olmayan Köpük: 3tl
    Paspaslar dahil arabayı yıkamak için yeterli süreli Su : 3tl
    Çekişi iyi uzun süreli süpürge : 3tl
    2 adet kağıt paspas şık şekilde şirket logosu ve adı bulunan, amaç reklam olur maliyeti kurtarsa yeterli : 1tl
    Yani toplamada 10tl ye aracı komple temizlemiş olursak uygun bence.
    Onun dışında serf servis bir yıkamadan ne istenebilir?
    Araç Kurulama alanı üzeri kapalı olursa efsane olur
    Su, içecek,çikolata vs olan otomat
    Temiz wc peçetesi-sabunu olan
    Lastik havası basacak makina
    Yine bir petrolde olan ürünlerin bulunduğu stand
    Mikrofiber bez, lastik parlatıcı, cam suyu gibi temel ihtiyaçları alabileceğimiz.
    3 su 3 köpük 6tl yapıyor çoÄŸu müşteri para bozdurmak isteyecek küsüratlı olduÄŸu için fazla bulanda olacak, o kısımda da para bozdurmaya gelen her müşteriye ayna kokusu verilerek reklamda yapmış olunacak 👍🏻 Ben böyle bir tesis yaprdım bunun dışında uzun süre diÄŸer tesisleri gözlemler, kullanır ona göre hareket ederdim 🙂

SNGR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mobilden yazdım ama sanırım harfler sorunlu çıkmış umarım okunabilir ya da düzeltilir.

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avm otoparklarindakiler bas gec seklinde islem yaptigindan olabilir. Genellikle avm musterileri bayanlar , arabasina deger veren veya arabadan anlayanlar avm'de yikatmaz. Gunde 50tl'den 20 araba yikayan isletme gunluk 1k aylik 25k gelir elde eder. 4 adet eleman 12bin tl + bin tl malzeme + bintl elektrik su+ 3bin tl muhasebe/vergi/bagkur + ort 4bin kira + makine arizalari vs vs. Bunlarin toplami 20bini geciyor. Hergun duzenli 20 araba yikamakta imkansiz yagmur bi yagiyor 3gun yeri geliyor 1 hafta hep eksi yaziyor. Demekki yikama ile bi yer dondurmek gercekten karli degil + olarak kuafor + cam filmi + kaplama bu tarz islemleri yapabiliyorsan ozman + oluyor yikama islemleri giderleri cikartiyor diger tum extralar kar oluyor. Orta duzey Kimyasallar asiri buyuk bi para degil en buyuk gider eleman ve eleman bu sektorde cok zor 100tl icin seni yari yolda birakir , gelicem der gelmez gercekten bu isi sevmek gerek
    Konuyu acan arkadasa soylemek istedigim biz azinligiz , arabamizi kendimizi yikabilcegimz yer oldugunda paraya bakmayiz 5tlde yikasak olur 20tl yede o zevke varacagimz icin yeterki yer olsun ama insanlar o mantikla bakmiyor ne yazikki benzinlk fiyatlarina ayak uydurabilirsen ist ortlama 10tl ildisinda ama 2-4 tl self benzinlikler var / yada yykarida bahsettgim gibi diger extralari uyguluyabilcgini dsuyorsan

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fikir güzel ama bu işlerde fazla teknoloji iyi olmuyor. Arkadaşların dediği gibi kurulumu arızası vs. pahalıya mal olmasın.

Şunu da göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim.

Barajlar sıfırı tüketmek üzere. Su kullanımıyla ilgili kısıtlamalar olursa ilk oto-halı yıkamalardan başlayacaklardır.

Sen kuyu suyu çıkarıyorum kullanıyorum size ne desen bile kabul etmeyip, o suya da normal kullanımda ihtiyacımız var deyip çökmesinler dikkat et.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar cok guzel fikirler vermis, adeta yasanmis tecrube niletiginde.. Bence o kadar kapiya vs ugrascagina araca zarar vermeyen veya daha az zarar veren az kostik iceren kaliteli kopuk kullansan, ve bunu belirten bi tabela vs yapsan benim gibi aracina seven adamlari direkt kendine cekersin.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sancaktepe de yeni açıldı fikir verebilir.

self servis arac yıkama samandıra - Google'da Ara
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler