User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
25 sonuçtan 20 ile 25 arası

Konu: ikinci El Araç Alım Satımına Vergi Yolda

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herifler 18 yıldır dimdik içimizde , hiç çıkarmadılar.

Allah razı olsun.
    Sımsıkı taş gibi sımsıkı taş gibi

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence su bayilerdeki sıfır araçları baglayan galerilere cozum bulmak lazım. Şimdi hucum cıkacak ama kanunda sanki ona cozum bulmuşlar. 2.satıştaki gibi bi ibare var
    tescil edilmiş araçların ilk tescilinden sonraki birinci satış ve devir işlemlerinde alım satım bedeli üzerinden binde 5' ifadelerine yer verildi. bu sanırım dedigim olaya cıkıyor
    bu tarz "ceza" lar ile bunun önü alınmaz ki. adam o vergiyide içine ekler fiyatın.

Eğer bir suistimal oluyorsa, yani yetkili bayii, önceden galerici tanıdıkları arayıp, hacı 5 araba gelicek bu ay gel hepsini şu fiyattan vereyim diyorsa. ve son kullanıcıyı madur ediyorsa, buna üretici müdahale edebilir.

Devlet eliyle yapılacak uygulamlar yine son kullanıcıya biniyor günün sonunda.

veya Meclis araştırma komisyonu kurar, derki bayiiler spotçuluk ve karaborsa oluşturuyor. bunuda ispatlar, sonra üreticiye ceza kesersin. eğerki amaç halkın bir ürüne piyasa koşullarında ki fiyatı ile ulaşması ise.

Günün sonunda talep var, arz çok az ve sonuç karaborsa. bugün olan durum ne, şuan talep yok, arz fazlası oldu spotçuların elinde bir sürü araba patladı.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srknzfr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok yahu, ben orada ironi yapmıştım aslında bu kadar yeni vergiler gelirken ötv indirimi beklenmez anlamında
    Heee ben de kırk yılın başı anneme sıfır bi araba alma arefesindeyim de onda da kazıklanmayayım dedimdi

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu tarz "ceza" lar ile bunun önü alınmaz ki. adam o vergiyide içine ekler fiyatın.

Eğer bir suistimal oluyorsa, yani yetkili bayii, önceden galerici tanıdıkları arayıp, hacı 5 araba gelicek bu ay gel hepsini şu fiyattan vereyim diyorsa. ve son kullanıcıyı madur ediyorsa, buna üretici müdahale edebilir.

Devlet eliyle yapılacak uygulamlar yine son kullanıcıya biniyor günün sonunda.

veya Meclis araştırma komisyonu kurar, derki bayiiler spotçuluk ve karaborsa oluşturuyor. bunuda ispatlar, sonra üreticiye ceza kesersin. eğerki amaç halkın bir ürüne piyasa koşullarında ki fiyatı ile ulaşması ise.

Günün sonunda talep var, arz çok az ve sonuç karaborsa. bugün olan durum ne, şuan talep yok, arz fazlası oldu spotçuların elinde bir sürü araba patladı.
    Dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Bu işte bi gelir payı var devlet adına o yuzden o seçenegi degerlendiriyorlar gibi geldi bana

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eve vergi olup arabaya olmaması zaten buyuk eksiklikti. Sonunda bunu farkettiler ve onlem alındı. Cok sukur

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakında 2.el ilanlara bakerkende binde 1'lik vergi öderiz madem niyetin var beraber bakalım derler
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler