User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: Şahıs Şirketi Hakkında ( Muhasebecilerden Yardım )

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı redbull35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasada bir sürü ithalatçı firma garantili telefon satılıyor distiribitör sıkıntısı olsa onlarda satamaz. Aynı şekilde grey market araçda satılmaması gerekiyor. Mantıken sizin için sıkıntı olmaması lazım
    Akşam saatimi moralim bozuk geçirmeme sebebiyet veren müşavire sövdükten şonra an itibariyle mutluyum ticaret bakanlığının sayfasında yaptığım işlemin paralel ticaret olduğu ve hiçbir kısıtlama ve yasağın bulunmadığını öğrendim. Müşavir abimizin bir *** bildiği yok anladığım kadarıyla neyse ki şuan mutluyum
    DR. OWL

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhasebeci ile çalışılacaksa bile iyi bir muhasebeci olması lazım son 11 senedir yanlış fatura kesen ve bunu işleyen muhasebecisi olan birini tanıyorum Allah etmesin bir usulsüzlük cezası ile hayatı kararır diye düşünüyorum
    Samara 2109

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akşam saatimi moralim bozuk geçirmeme sebebiyet veren müşavire sövdükten şonra an itibariyle mutluyum ticaret bakanlığının sayfasında yaptığım işlemin paralel ticaret olduğu ve hiçbir kısıtlama ve yasağın bulunmadığını öğrendim. Müşavir abimizin bir *** bildiği yok anladığım kadarıyla neyse ki şuan mutluyum
    Ne mutlu sana durum çözüme kavuçturulmuş. Beyaz yakanın sözleşmesinde yer alan ''çalıştığı sürece kendi adına şirket kuramaz yönetemez'' metnine takılmış biri olarak çok sevindim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit: kavuşturulmuş olacak tuşlama hatası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O müşavirin bu bilgi düzeyi ile yapabileceği diğer hataları düşünmek bile uyku kaçırtır

Öte yandan ithalat yapan şirketin defterini 250 liraya hangi smm tutacak? O konuda emin misiniz?

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşük hacim olduktan sonra bayilerin haberi bile olmaz hacim yükseldikçe problem çıkartıyorlar evet ticaret bakanlığıyla direkt olarak ilgili değil aslında mevzu biraz daha distribütörlerin üreticilerle anlaşmasıyla alakalı yani sen orijinal parça alacaksan ya distribütör ile anlaşacaksın ya da getirmeyeceksin durumu olabiliyor tabii bu sizin için şu an geçerli değil tabii bütçeleri bilmiyorum ama çok çok büyük ithalat yapılmazsa sıkıntı çıkmaz.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi selamlar, dün çalıştığı firmada ithalat ihracat işine bakan bir arkadaşımla konustum bu konuyla ilgili paralel ihr. oldugunu söylemişti fakat ay sonu yogunlugundan yazamadım tabi, ki sende bulmuşsun zaten. Konu ile ilgili hala kafanda pürüz yaratan kısımlar varsa elimden geldiğince cevaplayabilirim.

Ayrıyeten kesinlikle alanında uzman bir mali müşavir ile çalışman geleceğini ve kafanı rahat ettirir. 50-100 fazla olması daha sonradan yaşanacak sıkıntılara istinaden devede kulak kalır.

İşinizde başarılar.
    Simply the best.

01.05.1994
    Ayrton Senna

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Davet Salonu işlettiğim için ***** genelgeden dolayı aylardır hizmet vermiyoruz. Dolayısıyla faturada kesmıyoruz. Mal alımı olmadıgı ıcın faturada almıyorum ve dolayısıyla işlenmiyorda.Buna ragmen muhasebe ucretım 450 tl. Sızın belırttıgınız gıbı 200 tl tutara bu ısı yapacaklarını sanmıyorum.

Siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kıvancr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Davet Salonu işlettiğim için ***** genelgeden dolayı aylardır hizmet vermiyoruz. Dolayısıyla faturada kesmıyoruz. Mal alımı olmadıgı ıcın faturada almıyorum ve dolayısıyla işlenmiyorda.Buna ragmen muhasebe ucretım 450 tl. Sızın belırttıgınız gıbı 200 tl tutara bu ısı yapacaklarını sanmıyorum.
    Kesinlikle abi öyle de bir durum var her şehrin piyasası farklı ve hatta her mali müşavirin ücret tarifesi farklıdır, piyasadaki en büyük problemlerden biri de sabit ücret olmaması zaten. İşletme defteri de açılacaksa burada önemli kıstaslardan biri sigortalı çalışanın olup olmayacağı buna göre ücrette değişiklik gösterecektir.

İthalat durumu da işin içine girince hakkıyla yapacak olan kişi, 350-400'den aşağı yapmaz diye düşünüyorum fakat Antalya piyasası nasıldır bilmiyorum tabi bu sadece bir tahmin.
    Simply the best.

01.05.1994
    Ayrton Senna

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benım muhasabe iş yüküm bir çok işletmeye göre çok çok azdır. Şuanda zaten iş yapamıyorum ama sözde açık olarak görünüyoruz. Yınede her ay sabıt bu gıderler verılıyor. Istanbuldayım. Belırttıgınız gıbı her malı musavırın tarıfesı farklılıgından kaynaklı durumlar sanırım.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ücret tarifesine mali müşavirler odalarının web sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Asgari (en az) ücret had leri burada belirlenir. Çoğu büro bu rakamların altında defter tutar maalesef, sektörün kanayan yarası.

Kapalı olmak devlet açısından beyanname verme ve diğer sair işlemlerin durması anlamına gelmiyor, haliyle beyan edecek veriniz olmasa bile adınıza beyannameler bürolarda verilmeye devam ediliyor. Orada hala bir iş yükü var.

Örnek olarak İst. S.M.M.M.O'nun ücret tarifesini ekleyeyim.

https://www.ismmmo.org.tr/dosya/2131...ucret-2021.pdf

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O müşavirin bu bilgi düzeyi ile yapabileceği diğer hataları düşünmek bile uyku kaçırtır

Öte yandan ithalat yapan şirketin defterini 250 liraya hangi smm tutacak? O konuda emin misiniz?
    Bizde kendisiyle çalışmaktan vazgeçtik zaten daha kurumsal bir yer ile çalışacağız.
    Bulduğumuz muhasebeci bu 200-250 gibi fiyattan yapacağını söyledi zaten minimum rakamda 200 müş altına inemem zaten karar böyle dedi. Bizim şu anlık öyle onlarca alacak malzememiz yok iş yükümüz çok hafif yani

Alıntı Siyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi selamlar, dün çalıştığı firmada ithalat ihracat işine bakan bir arkadaşımla konustum bu konuyla ilgili paralel ihr. oldugunu söylemişti fakat ay sonu yogunlugundan yazamadım tabi, ki sende bulmuşsun zaten. Konu ile ilgili hala kafanda pürüz yaratan kısımlar varsa elimden geldiğince cevaplayabilirim.

Ayrıyeten kesinlikle alanında uzman bir mali müşavir ile çalışman geleceğini ve kafanı rahat ettirir. 50-100 fazla olması daha sonradan yaşanacak sıkıntılara istinaden devede kulak kalır.

İşinizde başarılar.
    Teşekkürler kafama yatmayan durum olursa özelden ulaşırım. Müşavire yol verdik zaten kurumsal bir yerle çalışacağız onun bildiği kadar bizde bildiğimizi fark ettik gtip kodlarını bile bulabiliyoruz ürünlerin ama genede sıkıntıya girmeyelim diye bir müşavir bulmamız lazım.
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşük hacim olduktan sonra bayilerin haberi bile olmaz hacim yükseldikçe problem çıkartıyorlar evet ticaret bakanlığıyla direkt olarak ilgili değil aslında mevzu biraz daha distribütörlerin üreticilerle anlaşmasıyla alakalı yani sen orijinal parça alacaksan ya distribütör ile anlaşacaksın ya da getirmeyeceksin durumu olabiliyor tabii bu sizin için şu an geçerli değil tabii bütçeleri bilmiyorum ama çok çok büyük ithalat yapılmazsa sıkıntı çıkmaz.
    Bu bir halttan anlamayan müşavir hyundai ile ilgili bir olay anlattıydı firmanın birisi 1 milyon adet orijinal balata sokmuş devletin dikkatini çektiğinden hyundai da avukat vs. yollayıp kontrol ettirmişler orijinal olduğu öğrenilince de bir şey demeden gitmişler. 1 milyon adet balatanın satıldığı yerde 100 parça mal satacak adama kimsenin bir şey diyeceğini sanmıyorum dese bile bu saatten sora serbest olduğunu öğrendiğimden s.klemem

Alıntı kıvancr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç o rakamlarla ilgili bir şey konuşmadık max 300 falan dediydi ama biz başlangıç için pazarlıkla baya düşürttük. Şuan için 200-250 arası bir rakam ödeyeceğiz.
    DR. OWL

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler