User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kredi kartı için tavsiye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kredi kartı için tavsiye

Herkese selam,

Yeni atandım ve ziraat combo kart verildi. Lakin mobilya, beyaz eşya ve diğer market harcamaları ile birlikte 15 bin liradan fazla harcamama rağmen hiçbir kampanya vb. yok. Sadece 3 lira bankkart lira birikmiş. Var mıdır kullanmamı tavsiye edeceğiniz bir kart? Enpara mevcut, enpara dışında tavsiyelerinizi ve genel olarak yorumlarınızı bekliyorum.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En büyük tavsiyem kredi kartı kullanma demek olacaktır ama tabi yeni atandığın için birikim de yoksa mecbur kalınca yapacak birşey yok.

Yine sosyal mesaj gibi olacak ama en kısa sürede kapatma yoluna git boşver puanı avantajı vs.

1-2 yıldır kredi kartı kullanmıyorum, acil ihtiyaç halinde kmh hesabı devreye giriyor.

Önceki yıllarda mile ve bonus veren kartlara yönelmiştim.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En büyük tavsiyem kredi kartı kullanma demek olacaktır ama tabi yeni atandığın için birikim de yoksa mecbur kalınca yapacak birşey yok.

Yine sosyal mesaj gibi olacak ama en kısa sürede kapatma yoluna git boşver puanı avantajı vs.

1-2 yıldır kredi kartı kullanmıyorum, acil ihtiyaç halinde kmh hesabı devreye giriyor.

Önceki yıllarda mile ve bonus veren kartlara yönelmiştim.
    Haklısınız, mobilya taksitleri bitince kullanmamayı düşünüyorum. Banka kartıyla alışveriş en mantıklısı gibi.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    enpara.com ücretsiz taksit ve kart aidatı yok hatta 1 yıl kalırsan sana 100 tl veriyor yıllık.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    22 yıllık memurum, kredi kartım var 3 tane, burnum b.ktan çıkmadı hiç.
    Şahsımı öne koyup diyebilirim ki elde olmayanı kullanmak kadar ahmakça bir iş yok.
    Asgari ödeme denen işi hiç yapmadım, hep tam ödedim ama hâlâ gökten gelen beleş parayı harcıyormuşum kafasını aşamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enpara.com ücretsiz taksit ve kart aidatı yok hatta 1 yıl kalırsan sana 100 tl veriyor yıllık.
    Enpara var fakat limiti öğrencilik zamanlarından kalma 500 lira. Yükseltsem mi yükseltmesem mi diye düşünüp duruyorum haftalardır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşların ana tavsiyelerine ben de katılıyorum.
    Mobilya, beyaz eşya alırken işbank ve garantinin taksit sayısı çoktu, diğerlerine göre bariz fark vardı.
    Kendi maaş bankam akbanktan fayda görmedim.
    tavsiyem ikisinden birini kullanın.
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı
    99 yaşında bi amcada vardı 99 model 99 binde noldu kimbilir bulupta müzeye koymak lazım aslında çok değerli

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek seferlik 15-20bin liralık harcamalara büyük çaplı bonus beklemeyin. Düzenli olarak yüksek ekstrelere ve anlaşmalı kurumlardan alışveriş yaparak ancak bonus/puan biriktirebilirsiniz.
    Ben yıllardır Garanti kullanıyorum, BonusFlaş kampanyalarını takip ediyorum, o ay işime yarayan bir şeyler denk gelirse güzel bonus veriyor.

Bu arada, kredi kartı kullanırken bir kere değil on kere düşünün.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek başına doğru düzgün kazandıran çok az bence de.Kampanyaları takip etmek lazım sürekli olarak.
    Çok kampanyayla uğraşmadan kazandıran cepteteb var. Harcama sözüne Bonus veriyor da o da maksimum 500 tl veriyor her ay 500 tl harcanırsa.
    60.000 tl'ye 500 tl yani. Yanında kendi bonusu da birikiyordu da dediğiniz gibi çok bir şey değil maalesef.

Harcama Sozune Bonus Kampanyası | CEPTETEB

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit yoktu eklemeyi unutmuşum. Spotify netflix indirimlerinden kazandığım puandan kazanığımdan çok olabilir yıllık

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kart kullanma diyenlere katılmıyorum. Baba oğluna 40 gün vade yapmıyor, banka yapıyor. Kullanmasını bilene gayet faydalı. Sabit maaşlı birinin alabileceği limit belli zaten.

Bu aralar bonus ve world'den iyi kampanyalara denk geliyorum. bonusflaş ve world mobili takip etmekte fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istanbul dışında ne kadar efektifdir bilemiyorum ama ben Amerikan Express mantıklı bir tercih olabilir.

Trde, çoğu gittiğim mekanda & otelde %10 - %20 arasında indirimi var. Ayrıca havaalanı loungelari ve diğer yan hakları da güzel.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Istanbul dışında ne kadar efektifdir bilemiyorum ama ben Amerikan Express mantıklı bir tercih olabilir.

Trde, çoğu gittiğim mekanda & otelde %10 - %20 arasında indirimi var. Ayrıca havaalanı loungelari ve diğer yan hakları da güzel.
    AMEX in yillik aidat i ne kadaR?

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kart kullanma diyenlere katılmıyorum. Baba oğluna 40 gün vade yapmıyor, banka yapıyor. Kullanmasını bilene gayet faydalı. Sabit maaşlı birinin alabileceği limit belli zaten.

Bu aralar bonus ve world'den iyi kampanyalara denk geliyorum. bonusflaş ve world mobili takip etmekte fayda var.
    Aynen öyle bende ölçülü şekilde kullanıp işimi taksitle hallediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AMEX in yillik aidat i ne kadaR?
    1k civarlarındaydı sanırım.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaklaşık 12 yıldır bonus kullanıyorum.
    kart aidatı ve eft havale ücreti vs. ödemiyorum. Bonus platinium kartım var.
    Nakit pek taşımam ve nakit bir şey almam. Eğer vade farkı yoksa kartı kullanırım taksit de yaptırırım.
    Bu zamana kadar hep avantajını gördüm ve hep harcama kontrollerimi yapabildim. Nakitte hesabı tutamıyorum ben sanki buharlaşıyor para.
    kampanya takibi ile yıllık min. 500tl bonus avantajım oluyor. Yakıt, market, eczane, kıyafet vs kampanyalı harcamalarından.

ama 2. bir kart alacak olsam sanırım world veya maxiumum tercih ederdim.

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredi kartının varlığı da dert, yokluğu da. 98 den beri kredi kartı kullanıyorum. Az harcama yapardım. Evlilik ve çocuk sahibi olduktan sonra mecbur yüklenmeye başladım. 2 kart var biri taksit için diğeri günlük harcama. Pandemiden dolayı artık sadece kart kullanıyorum. Nakit harcaya bileceğim limiti geçmedik den sonra sıkıntı yok benim için, bir ara baya eksilere düşmüştüm. Zor bela toparladım. Mümkün mertebe uzak durmak en iyisi.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    kredi kartı muhteşem bir buluş, hiç bir aldatmacası yok. Nefsinize hakim olabilmeniz ile alakalı bir durum. Nakit taşımak riskli, kirli.. Ayrıca kredi kartı ile aldığınız herşey kayıt altına alınır, vergisi ödenir. Hizmeti alamazsanız iade alabiliriniz.

En çok kampanya yapan garanti bankası bence, ben taksit filan hiç kullanmam, banka kartı gibi kullanıyorum (okul taksidi dışında)
    Built to fall....

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    enpara kredi kartını da tavsiye ederim. Her ay ücretsiz taksitlendirme imkanı var. Kart ücreti vs. yok. Tek dezavantajı, puan anlaşması olmaması.

Kredi kartlarında bugüne dek yalnızca Akbank'la sıkıntı yaşadım. Otomatik talimat ya da talebim olmadığı halde 2 defa limitimi yükselttiler. Bddk'ya şikayet etmek suretiyle yola getirdim. Bir süre sonra da kapattım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler