User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arasý

Konu: clarksturkiye.org DOLANDIRICI

Yaþ
    26
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

clarksturkiye.org DOLANDIRICI

Herkese merhaba,

Bu siteden biraz önce babam bu markanın ayakkabılarını seviyor ve artık Türkiye'de mağazası yok, bende erkenden sipariş vereyim babalar günü hediyesi olsun diye 3 adet ayakkabı aldım toplam tutar 1740 tl. Ancak hesap bilgilerini girip para çekildikten sonra telefonuma mesaj geldi 1476.46 CNY harcama yapılmıştır diye. Bende mobil bankacılığa girdim 2.056,59 Tl para çelikmiş. Anladım mevzuyu ama iş işten geçti. Siteye girdim iletişim kısmına sadece kendi mailini verip mesaj bırakabiliyorsun. Ne bir numara, ne e-posta adresi, ne de adres var. Google da clarks yazınca en başta çıktı site de çok orjinal duruyor anlayamadım. Bankayı aradım şu an bekleyen provizyon iptal ettireyim diye ancak sadece para onaylanmış provizyon olduktan sonra işlem itirazı yapılabiliyor ve banka yasal süreç başlatıyor. Kartı iptal ettirdim. 3D secure ile olmadı ödeme karttan direk çekildi. Banka yetkilisi 3D secureyle ödeme olmadığı için parayı alırsınız dedi ama benim pek umudum yok. Para Çin'e Shenzen diye bir şehire Shimminbusiness diye bir firmaya transfer olmuş görünüyor. Başıma ilk kez geliyor böyle bir şey çok alıştık artık internetten alışverişe bu da bana çok iyi ders oldu. Sitelerin görüntüsünü çok orjinal yapıyorlar dolayısıyla fark etmek zor oluyor veya benim basiretim bağlandı anlayamadım. Herkes çok dikkat etsin.

Yaþ
    26
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý sari53 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Herkese merhaba,

Bu siteden biraz önce babam bu markanın ayakkabılarını seviyor ve artık Türkiye'de mağazası yok, bende erkenden sipariş vereyim babalar günü hediyesi olsun diye 3 adet ayakkabı aldım toplam tutar 1740 tl. Ancak hesap bilgilerini girip para çekildikten sonra telefonuma mesaj geldi 1476.46 CNY harcama yapılmıştır diye. Bende mobil bankacılığa girdim 2.056,59 Tl para çelikmiş. Anladım mevzuyu ama iş işten geçti. Siteye girdim iletişim kısmına sadece kendi mailini verip mesaj bırakabiliyorsun. Ne bir numara, ne e-posta adresi, ne de adres var. Google da clarks yazınca en başta çıktı site de çok orjinal duruyor anlayamadım. Bankayı aradım şu an bekleyen provizyon iptal ettireyim diye ancak sadece para onaylanmış provizyon olduktan sonra işlem itirazı yapılabiliyor ve banka yasal süreç başlatıyor. Kartı iptal ettirdim. 3D secure ile olmadı ödeme karttan direk çekildi. Banka yetkilisi 3D secureyle ödeme olmadığı için parayı alırsınız dedi ama benim pek umudum yok. Para Çin'e Shenzen diye bir şehire Shimminbusiness diye bir firmaya transfer olmuş görünüyor. Başıma ilk kez geliyor böyle bir şey çok alıştık artık internetten alışverişe bu da bana çok iyi ders oldu. Sitelerin görüntüsünü çok orjinal yapıyorlar dolayısıyla fark etmek zor oluyor veya benim basiretim bağlandı anlayamadım. Herkes çok dikkat etsin.
    Türkçesi;
    Herkese merhaba,

Bu siteden biraz önce babam bu markanýn ayakkabýlarýný seviyor ve artýk Türkiye'de maðazasý yok, bende erkenden sipariþ vereyim babalar günü hediyesi olsun diye 3 adet ayakkabý aldým toplam tutar 1740 tl. Ancak hesap bilgilerini girip para çekildikten sonra telefonuma mesaj geldi 1476.46 CNY harcama yapýlmýþtýr diye. Bende mobil bankacýlýða girdim 2.056,59 Tl para çelikmiþ. Anladým mevzuyu ama iþ iþten geçti. Siteye girdim iletiþim kýsmýna sadece kendi mailini verip mesaj býrakabiliyorsun. Ne bir numara, ne e-posta adresi, ne de adres var. Google da clarks yazýnca en baþta çýktý site de çok orjinal duruyor anlayamadým. Bankayý aradým þu an bekleyen provizyon iptal ettireyim diye ancak sadece para onaylanmýþ provizyon olduktan sonra iþlem itirazý yapýlabiliyor ve banka yasal süreç baþlatýyor. Kartý iptal ettirdim. 3D secure ile olmadý ödeme karttan direk çekildi. Banka yetkilisi 3D secureyle ödeme olmadýðý için parayý alýrsýnýz dedi ama benim pek umudum yok. Para Çin'e Shenzen diye bir þehire Shimminbusiness diye bir firmaya transfer olmuþ görünüyor. Baþýma ilk kez geliyor böyle bir þey çok alýþtýk artýk internetten alýþveriþe bu da bana çok iyi ders oldu. Sitelerin görüntüsünü çok orjinal yapýyorlar dolayýsýyla fark etmek zor oluyor veya benim basiretim baðlandý anlayamadým. Herkes çok dikkat etsin.

PiscocuK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Urunler yurtdisindan geliyorsa yada odeme yurtdisina yapiliyorsa bu tarz fiyat farklari cikabiliyor. Dolandirici yazmadan once keske bir geridonus bekleseydin
    Ülkede yükselmeyen tek þey araç KM leri

Yaþ
    26
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý PiscocuK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Urunler yurtdisindan geliyorsa yada odeme yurtdisina yapiliyorsa bu tarz fiyat farklari cikabiliyor. Dolandirici yazmadan once keske bir geridonus bekleseydin
    Þikayet var da baktým insanlara alakasýz ayakkabýlar göndermiþler.

Yaþ
    43
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Þikayet var da baktým insanlara alakasýz ayakkabýlar göndermiþler.
    Bu yazdiginla ilk post birbiriyle alakasiz konular. Gecmis olsun umarim sorunsuz bir alisveris olur

Þehir
    TÜRKÝYE/ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla siteye baktým, ben de direkt çakma olduðu izlenimini oluþturdu. Google translate ile biryerlerden çevrilip, kopyalanmýþ gibi.
    Uzantýsýnýn da org olmasý ayrý bir soru iþareti. Org uzantýsýný sadece kar amacý gütmeyen sivil toplum kuruluþlarý, vakýflar ve dernekler kullanabiliyor benim bildiðim.
    Para konusundaki fark ise yuan'ýn TL'ye çevrilirken bankanýn uyguladýðý kurdan olabilir. Kontrol ettin mi?
    Okumadan imzalamam.....

Yaþ
    26
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý DOHC Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Valla siteye baktým, ben de direkt çakma olduðu izlenimini oluþturdu. Google translate ile biryerlerden çevrilip, kopyalanmýþ gibi.
    Uzantýsýnýn da org olmasý ayrý bir soru iþareti. Org uzantýsýný sadece kar amacý gütmeyen sivil toplum kuruluþlarý, vakýflar ve dernekler kullanabiliyor benim bildiðim.
    Para konusundaki fark ise yuan'ýn TL'ye çevrilirken bankanýn uyguladýðý kurdan olabilir. Kontrol ettin mi?
    Abi çok haklýsýn da ben hiç fark edemedim ilk anda. Bahsettiðin þeyi de kontrol ettim benim alýþveriþ için onay verdiðim tl tutarý çeviri kurlarý ve komisyon dahil hiçbir þekilde ulaþmýyor o fiyata ama bankanýn bana attýðý mesajda olan CNY tutarýný USD yapýp komisyon koyduðunda bu fiyata ulaþýyor.

ghibli06 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49
    Þehir
    Ankara, Çayyolu
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah aþkýna bilmediðiniz bir siteden alýþveriþ yaparken önce iletiþim tuþuna basýn, adres var mý yok mu görün, sonra adres ve telefonu kontrol edin arayýn, sonrasýnda þikayetvar a girip bakýn, bunlarý yapmadan hiç bir adresi olmayan bir siteden nasýl para yollayýp mal alýyorsunuz?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Omak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    firmalar heleki eticaret için .org uzantýsýný kullanmazlar. iletiþim sayfasýnda yukarýda yazdýðý gibi bilgiler yoksa ve teyit edemiyorsanýz alýþveriþ yapmayýn. bir parça bulup adamýn sitesinden alayým dediðim zaman bile firma ünvanýný bulup araþtýrýyorum gerçekten bu firma varmý diye telefon açýp stok teyidi alýyorum daha sonra alýþveriþ yapýyorum. (ha birde ödeme aracý olarak ne kullanýyor ona bakmak lazým türkiyedeki bilindik firmalarý kullanýyorsa çok sýkýntý olmaz amma heleki yabancý payment gateway var ise katiyen almam)
    e60 535d & THE A45 AMG

HaKo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bankayý sýcaðý sýcaðýna aradýysan alýrsýn o parayý sorun olmaz. geçmiþ olsun.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Yaþ
    43
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merak ettim son durum ne oldu varmý bir geliþme?

Emre Ekrem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geldi mi sipariþiniz?
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

Yaþ
    26
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý PiscocuK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merak ettim son durum ne oldu varmý bir geliþme?
    Abi sipariþ de cevap da gelmedi. Banka yasal süreç baþlattý 80-160 gün arasý sonuçlanacak.

Yaþ
    26
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Emre Ekrem Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Geldi mi sipariþiniz?
    Maalesef hayýr.

Yaþ
    43
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sipariþ de cevap da gelmedi. Banka yasal süreç baþlattý 80-160 gün arasý sonuçlanacak.
    Uzuldum. Ýnsallah en kisa surede lehine sonuclanir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler