User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Batum'a giriş hakkında bilgisi olan ?

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Batum'a giriş hakkında bilgisi olan ?

Arkadaşlar merhaba

Yakında Batum'a günü birlik giriş çıkış yada 1 gece konaklama düşünüyorum.

Geçen sene bu zamanlar sınır kapısından geri dönmüştüm 14 gün karantina davası vardı ?

Bu sene hatta bu dönemler için bilgisi olan var mı ?

Giriş Çıkış serbest mi, ne gerekli aşı karnesi vs ?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi öğrendiğimi paylaşayım, belki başkasına da faydası olur.

Aşılanmamış ziyaretçiler, Gürcistan sınırının Hava veya Kara veya Deniz yoluyla geçilip geçilmeyeceğine bakılmaksızın, varışta Gürcistan sınırını geçmeden 72 saat önce yapılan ve testten geçen negatif bir PCR testinin kanıtını sunmak zorundadır. ülkeye girişin üçüncü gününde zorunlu bir PCR testi.

Aşılı ziyaretçiler şunları yapmalıdır:

a) Ziyaretçiler Hava yoluyla seyahat ederken Gürcistan sınırında tam aşılama kursunun kanıtının geçerli bir belgesini sağlayın;

b) Gürcistan sınırında, ziyaretçilerin Kara ve Deniz yoluyla seyahat ederken sınırı geçmeden 72 saat önce yapılan tam aşılama kursu ve negatif PCR testinin kanıtının geçerli bir belgesini sağlayın;

10 yaşın altındaki çocukların PCR test sonucunun ellerinde olması gerekmemektedir ve Gürcistan sınırını geçtikten sonraki üçüncü gün test yaptırmaları gerekmemektedir.

Yolcu, olası COVID-19 tedavisi ile ilgili masrafları şahsen veya sağlık sigortası aracılığıyla karşılama sorumluluğunu üstlenir.

Basitleştirilmiş giriş düzenlemeleri AB ülkeleri, Türkiye, İsviçre Konfederasyonu, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Norveç Krallığı, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan Krallığı, Katar Devleti, Krallık vatandaşları ve/veya sakinleri için geçerlidir. Bahreyn, İsrail Devleti, Ukrayna, Azerbaycan Cumhuriyeti, Ermenistan Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu, Kazakistan Cumhuriyeti, Özbekistan Cumhuriyeti, Tacikistan Cumhuriyeti, Türkmenistan, Kırgız Cumhuriyeti, Beyaz Rusya Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti, Japonya , Kanada, Kuveyt Devleti, Moldova Cumhuriyeti, Umman Sultanlığı ve Kore Cumhuriyeti, San Marino Cumhuriyeti, Sırbistan Cumhuriyeti, Monako Prensliği, Lihtenştayn Prensliği, İzlanda Cumhuriyeti, Karadağ, Andorra Prensliği, Arnavutluk Cumhuriyeti,Bosna-Hersek ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti yukarıda sayılan ülkelerden seyahat etmektedir.

Gürcistan'a girişten 14 gün önce Hindistan Cumhuriyeti'nde seyahat geçmişi olan yolcular 14 günlük zorunlu karantinaya tabi tutulacak.

Öneriler:

Sağlık durumları da dahil olmak üzere herhangi bir acil durumda 112 ile iletişime geçin.

Saygılarımla,

Gürcistan Hükümeti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 hafta önce babam sınır kapısından döndü bireysel giriş yapılamıyor denilmiştir. Sadece tır şöförleri giriş çıkış yapabilir deyip babamı gerisin geri yollamışlardı.
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yiiter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 hafta önce babam sınır kapısından döndü bireysel giriş yapılamıyor denilmiştir. Sadece tır şöförleri giriş çıkış yapabilir deyip babamı gerisin geri yollamışlardı.
    Dip not babam 2 doz aşınısı oldu ve güncel pcr testi ile gitti sınır kapısına kadar
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yiiter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dip not babam 2 doz aşınısı oldu ve güncel pcr testi ile gitti sınır kapısına kadar
    Batum la ilgili aşağıdaki siteden anladığım kadarıyla girişte sıkıntı yok gibi.

T.C. Dışişleri Bakanlığı Batum Başkonsolosluğu

Ama babanızı almamalarının sebebi ne ki acaba, belki gittiği dönemde almıyor olabilirler.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta arkadaşım gidip geldi. Pcr testi ile sorun yaşamadan girip çıkmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her ihtimale karşı sağlık sigortası yaptırdım.

Çift doz aşıları tamamladık. Aşı karnesini alacağız çıktı olarak

3 gün öncede pcr testi olacağız.

Umarım sorunsuzca gireriz.

Geçen sene kapıdan dönmüştüm. Bu sene için girmek istiyorum o kadar gitmişken.

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınız ile geçeçek iseniz aracınıza sigorta yaptırmak zorundasınız bunun içinde 500-700 tl arası bi mebla vereceksiniz
    pcr testinizi gürcüceye cevirtmeniz gerek onu da 70 tl ye kapıda yapıyorlar. diğer türlü edindiginiz bilgiler doğru .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turla gidip gelmek en mantıklısı araca ceza yazıyorlar saçma yerlerde onu ödemeden çıkış yapamıyosun vs 4 kez gidip 3 kez arabası soyulan adam tanıyorum artık turla gidip geliyorum demişti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız ile geçeçek iseniz aracınıza sigorta yaptırmak zorundasınız bunun içinde 500-700 tl arası bi mebla vereceksiniz
    pcr testinizi gürcüceye cevirtmeniz gerek onu da 70 tl ye kapıda yapıyorlar. diğer türlü edindiginiz bilgiler doğru .
    Araçla girmeyeceğim abi Yeşil Sigorta 1-2 gün için gereksiz maliyet. 1-2 günlükte yapılamıyor.

Alıntı Bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turla gidip gelmek en mantıklısı araca ceza yazıyorlar saçma yerlerde onu ödemeden çıkış yapamıyosun vs 4 kez gidip 3 kez arabası soyulan adam tanıyorum artık turla gidip geliyorum demişti
    Taksi kullanacağız abi teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler