User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Çocuklar İçin İpad Uygulamaları Tavsiyesi

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Çocuklar İçin İpad Uygulamaları Tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba 2 tane kızım var. Birisi 3 birisi 4.5 yasında. Normalde kızlar telefonda ve tabletten uzaklar fakat bazen cok canları sıkılıyor ve tablet veriyorum neredeyse haftada bir. Netflix'den çizgi film izliyorlar. Bende bu zamanı eğitici öğretici uygulamalarla geçirmesini istiyorum. Çoğumuzun çocugu var ve az çok bu konuda tecrübeli, internette çok fazla seçenek var ve çok kafam karıştı. Tech ailesine danışmak istedim. Bu konu hakkında kullandıgınız ve memnun kaldığınız uygulamaları paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cambly denenebilir.

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle Cambly Kids uygulaması + olarak Youtube Kids var. Profil oluşturup yaşını seçtiğinizde ona uygun içerikleri görebiliyor sadece. Koruma mekanizması bayağı geniş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bişey izlemek değilde, bişeyler öğrenmek atıyorum harfleri sayıları yada ingilizce kelimeler öğrenmek yada boyamak gibi. Videolu uygulama istemiyorum zaten istemesemde tvden veya kreşde maruz kalıyorlar.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    appstore da guzel uygulamalar gordum fakat suan kizim henuz 1 yasina gelmedi o yuzden denemedik.

önce kendiniz indirin bir bakın güzelmi mantıklımı. yaşa uygun eğitici aplikasyonlar var oyun kıvamında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    appstore da guzel uygulamalar gordum fakat suan kizim henuz 1 yasina gelmedi o yuzden denemedik.

önce kendiniz indirin bir bakın güzelmi mantıklımı. yaşa uygun eğitici aplikasyonlar var oyun kıvamında.
    Hep bakıyorum ama öyle dişe dokunur bişey göremedim. Para istiyor çoğu apk, veriyorum bu seferde 2 günde bitiyor ve çocuklar eline almıyor. Benim aradığım şu parayı ver ama her kurusuna değecek eğitici ve öğretici bir apk bir veya daha fazla apk bulmak. Direk kullanıcılar tavsiye ederse bu çok daha kolay olur.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TRT Çocuk uygulamarına bakın mutlaka.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trt cocuk anaokulu uygulaması var
    Bil ki, hakları bedelsiz vermez, zulmeden alçak ;
    Özgürlük armağan edilmez, feth edilir ancak !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekran süresi konusunda her ebeveynin yöntemi farklı olabilir ancak okuduklarımdan ve yaşanmışlıklardan yola çıkarak 3 yaşına kadar sıfır ekran, sonrasında ise yaş X 10 dakika şeklinde günlük bir limitlendirme öneriliyor.

İzlediklerinden öğrenmeleri çok önemli, katılıyorum. Tek tavsiyem çocuk olduklarını unutmamak. Büyüdükçe içerilerde bir yerlerde saklamak zorunda kalacakları o çocuklukları bırakalım da vaktinde doya doya yaşasınlar.

Dil gelişimi için inanılmaz bir dönemdeler. Yabancı dil resmen upload oluyor beyinlerine Doğru kaynaktan doğru miktarda uyarıcı alınca anlamını bilmese bile doğru yerde uygun aksan ile kullanıp bu ne demek diye de soruyorlar.

Gerektiği özenle bakabilmek zorlayıcı olabiliyor ancak bir mucize ile yaşadığımızı da her an hatırlatıyorlar bizlere =)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekran süresi konusunda her ebeveynin yöntemi farklı olabilir ancak okuduklarımdan ve yaşanmışlıklardan yola çıkarak 3 yaşına kadar sıfır ekran, sonrasında ise yaş X 10 dakika şeklinde günlük bir limitlendirme öneriliyor.

İzlediklerinden öğrenmeleri çok önemli, katılıyorum. Tek tavsiyem çocuk olduklarını unutmamak. Büyüdükçe içerilerde bir yerlerde saklamak zorunda kalacakları o çocuklukları bırakalım da vaktinde doya doya yaşasınlar.

Dil gelişimi için inanılmaz bir dönemdeler. Yabancı dil resmen upload oluyor beyinlerine Doğru kaynaktan doğru miktarda uyarıcı alınca anlamını bilmese bile doğru yerde uygun aksan ile kullanıp bu ne demek diye de soruyorlar.

Gerektiği özenle bakabilmek zorlayıcı olabiliyor ancak bir mucize ile yaşadığımızı da her an hatırlatıyorlar bizlere =)
    Eşim bilgisayar öğretmeni, ben bilişim uzmanıyım. Bence yaş x 10 dk kesinlikle yetersiz. 4 yaşında bir çocuğa yarımşar saatten toplam 2 saate kadar verilebilir. Önemli olan ekran süresi değildir. Ekranda ne yaptığıdır. Nitelikli kullanımın inanılmaz pozitif etkileri vardır. Tabi bu aileye uygun olmayabilir.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşim bilgisayar öğretmeni, ben bilişim uzmanıyım. Bence yaş x 10 dk kesinlikle yetersiz. 4 yaşında bir çocuğa yarımşar saatten toplam 2 saate kadar verilebilir. Önemli olan ekran süresi değildir. Ekranda ne yaptığıdır. Nitelikli kullanımın inanılmaz pozitif etkileri vardır. Tabi bu aileye uygun olmayabilir.
    Tabi pedagogların alanı ancak sizin ve eşinizin uzmanlığından doğan deneyiminize saygı duyuyorum. Teşhisli hastalıkların tedavisinde bile tek bir doğru yokken bu kadar gri bir alanda olmasını bekleyemeyiz zaten.

Özellikle ilk 3 yaş için ekran kullanan ve kullanmayan iki çocuğu yan yana getirme şansınız olursa ekranın gelişimdeki yeri hakkındaki düşünceniz değişebilir. Ekran kullanmayan, aç bir beyni nasıl beslediğinizle alakalı olarak fark üstel olarak artarak büyüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eşimin mezun olduğu YTÜ'de BÖTE yani Bilgisayarlı Öğretim Teknolojileri bölümü aslında sadece bilgisayar öğretmenliği değil bilgisayar destekli öğrenim ve uzaktan eğitim benzeri unsurları içeriyor. Çok değerli profesörleri var ve şuan çalıştığı özel okulda danışmanlık aldığı alanında birçok bilimsel yayınları olan kişiler ile birebir edindiğim ve izlediğim seminerlerden biraz fikir sahibiyim. Ve eşimin nikah şahidi olan sınıf arkadaşı şuanda Amerika MIT üniversitesinde eğitim yazılımları üzerine araştırmalar yapıyor. Milyon dolarlar seviyesinde bağışlar ile ve büyük işbirlikleri ile oyunlaştırmanın en etkili yollarını arıyorlar. Çocuk ve yetişkin seviyelerinde bilgisayar destekli eğitim alanında oyunlaştırma yöntemi şuan tüm dünyada hedeflenilen bir durum. OYUNLAŞTIRMA olarak farkında olmadan oyun oynayarak istenilen bilginin yetişkin yada çocuklara aktarılması üzerine yapılan araştırmalar oldukça yüksek başarı oranı ile ticarileştirilemeye devam ediyor. Ama elbette uzmanı değilim eğitim kısmının. Ancak şuan uzmanların söylediği birşey var. Hani pedagoglar aile ile sürekli kaliteli zaman geçirmek diyorlar ya. Ekran ile de kaliteli zaman geçirmek çok önemli. Kontrolsüz YouTube'da -saçma sapan şeyler izlemesi ile eğitim programları arasında fark var. Şuan 4 yaşına yeni giren oğlumun eğitim yazılımları sayesine kendi isteği ile öğrendiklerini bu kadar kısa sürede ne ailesi olarak neden ücretli öğretmenler tutsak öğretmezdik. Kendi isteği ile öğrenmek ile birisinin sana ders gibi öğretmesi arasında da ciddi fark var bence.

Ayrıca ilk 2 yaş ekran kullanımı tabi ki önerilen birşey değil. En masumundan çizgi film izlemesi bile sakıncalı olabilir. Pedagoglar ve çocuk psikologları da hepsi farklı düşüncedeler şuanda. Herkesin kendi doğrularını tartıp seçmesi gerekiyor.
    Schumi.Projects

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler