User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
102 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Otv Düzenlemesi Geldi

SerkanKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya herşeyi geçinde 200+ B segment araçlara nasıl veriyorsunuz? yazık günah değilmi. gider eski birşey alırım yine vermem o paraları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SerkanKurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya herşeyi geçinde 200+ B segment araçlara nasıl veriyorsunuz? yazık günah değilmi. gider eski birşey alırım yine vermem o paraları
    Bu mantıkla çok çok az insan var,bende böyle düşünüyorum, ama çoğu grupta eski araba para etmez mantığı var malesef

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevabı çok basit. Kimse milletin eskittiği, masraflar öncesi satışa çıkardığı araca bi ton para saçıp üstüne dert sahibi olmak istemiyor. Parası b segmentine yetiyorsa gidip onu alıyor.

Geçtiğimiz hafta 260 bin lira istenen, 20 bin hasar kaydı bulunan, 2 parçası değişenli Golf ilanı için sahibine yazdım. Bakım zamanı yaklaştığı için o işi alıcıya bırakmış beyefendi. Lastikleri ne durumda diye soruyorum (Araç 2017 model, km'si de 40 bini geçmiş). Bakım ve lastik masrafını zaten düştüm diyor. İyi hoş da; 4 lastik 3 bin liradan fazla yapıyor. Ekstra aküsü balatası derken bi 10'luk olunca ne anladım öyle 2.elin avantajından.

Hadi biz az çok anlıyoruz. Daha iyisini daha güzelini bulma imkanımız var. Bizler gibi meraklı olmayan ya da vakti olmayan biri hiç kendini yormuyor, düşük segment sıfır km alıp geçiyor. Bu matrah düzenlemesi az da olsa binicinin yüzünü güldürecektir. 200-250 bandında almaya değecek araçlar var.

SerkanKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabı çok basit. Kimse milletin eskittiği, masraflar öncesi satışa çıkardığı araca bi ton para saçıp üstüne dert sahibi olmak istemiyor. Parası b segmentine yetiyorsa gidip onu alıyor.

Geçtiğimiz hafta 260 bin lira istenen, 20 bin hasar kaydı bulunan, 2 parçası değişenli Golf ilanı için sahibine yazdım. Bakım zamanı yaklaştığı için o işi alıcıya bırakmış beyefendi. Lastikleri ne durumda diye soruyorum (Araç 2017 model, km'si de 40 bini geçmiş). Bakım ve lastik masrafını zaten düştüm diyor. İyi hoş da; 4 lastik 3 bin liradan fazla yapıyor. Ekstra aküsü balatası derken bi 10'luk olunca ne anladım öyle 2.elin avantajından.

Hadi biz az çok anlıyoruz. Daha iyisini daha güzelini bulma imkanımız var. Bizler gibi meraklı olmayan ya da vakti olmayan biri hiç kendini yormuyor, düşük segment sıfır km alıp geçiyor. Bu matrah düzenlemesi az da olsa binicinin yüzünü güldürecektir. 200-250 bandında almaya değecek araçlar var.
    Valla 2 senedir aracım yok. Fiyatları gördükçe sinirlenip almadım araştırdım ucuz birşey ki bende takıntılıyımdır 1-2 parça boyaya kadar kabulum onun haricinde vermem yüksek rakamlar, buldum birtane ilk sahibinden 85 bin lira civarında 2011 model araba gittim aldım. He onun öncesinde çok araç için kapora gönderdim, gittim görüştüm hepsi fiyasko çıktı. Hele bir hanımefendinin tertemiz arabam dediği arabaya gittim araç 206+ 1.4 hdi bu araçlardan birşey beklediğim yok az yaksın temiz olsun niyetim ki 206+ dediğim araçta 1 tane airbag var )) 72 bin liraya anlaştık arabayı görünce o arabayı 30 a verse yine almazdım. Çöp ötesiydi. Kapora kalsın sizde dedim direk uzaklaştım.

Arkadaşlarımda sıfır aldılar birisi 170 bin e i20 aldı 3 ay olmamıştır araç 199 a çıkmış diğeri 220 bin lira civarına micra aldı kendilerine söyledim ben bu paralara araba maraba almam nekadar ihtiyacım olursa olsun yine almam.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen doğru!
    Senin benim gibi düşünen insan sayısı fazla olsaydı memleket bu hale gelmezdi zaten
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buyuk lokma ye buyuk konusma demisler,bu ulke bu durumda giderken guzel birsey yokken,o b sinifi araclara daha cok paralar verirsin.
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekler acıdır arkadaşlar, arabalar pahalanmadi, biz fskirlestik..benim Eylül 2020de 192ye aldığım araç, Ocak 2020de 145ti, vergi indirimi öncesi 300du, şimdi 250, böyle giderse 2-3 aya yine dilime girer, 300 olur

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En kötüsü bu olsa yine iyi ... Biraz indirim karşılığında bir alt dilim ötv den faydalanma karşılığı elden para isteyen şahıs bayileri var. Bunu markalar da biliyor, muhtemelen devlet de... Şikayet edilse yaptırımı ciddi ağır. Vatandaş olarak haklarımızı aramak gerekiyor.
    Bunu biraz açabilir misin ? Özellikle bold yaptığım kısmı? Çünkü ben doğru anladıysam o olayda zaten vatandaşın bir hakkı yokki arasın.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.0 manuel olanlar etsi değil bu arada. 2020 öncesi gelen std 1.0 tsi lardan. Etsi Hybrid değil yani.
    aynen abi karıştırmışım pardon

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim insanımız sahtekar olduğu için insanlar 0 araç alımına yöneliyor mecburen adama triger değişti mi diyorum bilmiyorum diyor baskı balata yeni değişti diyor zangır zangır titriyor kalkarken, leş gibi arabalarına 0 araç fiyatı isteyince insanlar da 0 a yöneliyor

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ikinci eli 10 gun vs kilitler diye dusunuyodum ama musterinin ruyasi cuma cumartesi surup bugunde uyandi telefonlar calmaya basladi. Medya ozellikle tv medyasi nasil bi haber yapma anlayisi var bilmiyorum lakk diye otomobil fiyatlari ortalama 50bin dustu arkasindan ikinci elde yuzde15e varan dususler azicik akli olan musterilerde herseye hemen inaniyolar. Internette desen butun markalar 40-50 silip gorsel hazirlayan var neymis leon 230dan 190a dusmus. Cuma sabahi uyanan herkes bayiye ya telefon etti yada kostu dunde oyleydi elleri bos donunce ruya ne yazikki son buldu. Zaten liste fiyati 300olan corollayi kac paraya veriyolardi ona bakmak lazim birincisi gercekten piyasada araba ikincisi dusen bi arac olsa dahi bayi kendine yazdi 10-20 lirasini yansitti binicye

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlığı otv düzenlemesi değilde
    Otv matrah değişimi olarak yapabilirmiyiz
    Algı yaratmaya gerek yok
    Otv indirmek her baba yiğidin harcı değil
    Kandirildik ..
    Livestrong

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlığı otv düzenlemesi değilde
    Otv matrah değişimi olarak yapabilirmiyiz
    Algı yaratmaya gerek yok
    Otv indirmek her baba yiğidin harcı değil

O algıyı en son yapacak kişilerden birisiyim

Ama ÖTV düzenlemesi başlığın adı, indirimi değil.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O algıyı en son yapacak kişilerden birisiyim

Ama ÖTV düzenlemesi başlığın adı, indirimi değil.
    Yok estağfurullah siz öyle yapmaya çalıştınız demek istemedim
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu biraz açabilir misin ? Özellikle bold yaptığım kısmı? Çünkü ben doğru anladıysam o olayda zaten vatandaşın bir hakkı yokki arasın.
    Bu düzenleme öncesi bayiler ellerinde 280-283k bandında fiyatlanmış max 3k iskonto ile bir alt ötv dilimine düşecek araçları satmak için açık hesap para talep ediyordu.

Bir miktar indirim sonrası araç alt dilime düşse ve faturalansa sorun yok. Ancak bu bayiler teslimatta elinizden tutup muhasebe departmanlarına kayıtsız para vermenizi istiyor.

Açıktan para alınarak ötv ve kdv kaybına sebep olunması başlı başlına bir suç. Vergi de hepimizin ortak kaynağı olduğuna göre bu şekilde davranan bayilere karşı haklarımızı arayabiliriz.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İndirim gelince bazı bayiler arabaları tescilleyip plaka çıkartmış. Sıfır araba yok deyip 2. ele yönlendiriyorlar ve sıfır arabayı yine yüksekten kaktırıyorlarmış..

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu düzenleme sonrası Vw bayisi olarak söylüyorum.

Telefon trafiği 4-5 kat arttı,

elimden gelse ses band kaydı yayınlayacağım danışma telefonuna.

Devletin bunu kısıtlı bir limitteki araçlara yaptığı vs.

Bende Polo olsaydı polo etkilenirdi. Eylül sonu makyajlı polo geliyor. Polo yok piyasada.

Golf 1.0 manuel etkilendi zaten ayda 1 tane gelen araba.

Bizi yordu ve satışlara eksi etkisi olur.

Alıcı kitle her markayı araştırmaya yöneliyor.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onurkk06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim insanımız sahtekar olduğu için insanlar 0 araç alımına yöneliyor mecburen adama triger değişti mi diyorum bilmiyorum diyor baskı balata yeni değişti diyor zangır zangır titriyor kalkarken, leş gibi arabalarına 0 araç fiyatı isteyince insanlar da 0 a yöneliyor
    Örnek mesela bugün bu mesajınızın üstüne denk geldi.

aracın sahibi atıyorum sıfır arabaya o kadar para vermek yerine gidip ikinci el daha yüksek segment yada daha ucuz araba alayım demiştir.

ve sonuç aracı zamanında air yapıp basmak için şasesini kesmişler.

büyük konuşmayım ama türkiyede ikinci el araçlara güvenim yok.

bende kendi aracımı alırken zamanında o paraya ikinci el ibiza cupra alırsın dediler.ben gittim sıfır 1.2 tsi ibiza fr aldım.

ikinci el o paraya cupra alanlar sanayiden çıkamıyordu.yok sensör arızası korumaya alır,yok kavrama sorunu,yok devirdaim pompası sorunu.

ben 2yıl garanti 2yıl ekstra garanti yaptırdım 4 yıl kafam rahat gezdim.

tabi bu insanların tercihleri saygı duymak lazım ama durumlar ortada kimse bu kadar parayı arabaya vermek istemez ama ülkenin ekonomik durumları ortada.

eskisi gidi don çorap değiştirir gibi araba değiştiren arkadaşlarım vardı şimdi hiç biri yapamıyor.yazık günahdı.

Seat IBIZA FR

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu düzenleme öncesi bayiler ellerinde 280-283k bandında fiyatlanmış max 3k iskonto ile bir alt ötv dilimine düşecek araçları satmak için açık hesap para talep ediyordu.

Bir miktar indirim sonrası araç alt dilime düşse ve faturalansa sorun yok. Ancak bu bayiler teslimatta elinizden tutup muhasebe departmanlarına kayıtsız para vermenizi istiyor.

Açıktan para alınarak ötv ve kdv kaybına sebep olunması başlı başlına bir suç. Vergi de hepimizin ortak kaynağı olduğuna göre bu şekilde davranan bayilere karşı haklarımızı arayabiliriz.
    Tamam doğru anlamışım. Ama burda vatandaşın bir hakkı yok. Almaması lazım vatandaşın o arabaları o indirimler ile.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler