User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
45 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Apartman etrafında kedi beslemek hk.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde Turkiye'den Amerika'ya kopek kedi sahiplendirenler var...

Amerika'da bir cok eyalette barinaktaki hayvanlar 1-2 hafta sonra uyutulur... Bir cani kurtarin diye yolluyorlar birde... Burada ki adam bakmasa, barinaga gitse olduruluyor hayvan...

Bir tanesi delirtmisti beni... Amerika'da yasayanlari eklemis... Devamli mama parasi istiyordu 'canlari' icin... Sonra Facebook postlarimin altina ' ooo bunu almissiniz, birazda bizim canlar icin yardimca bulunsaniz' muhabbetine kadar girince yuh dedim engelledim...

degisik degisik tipler var...

Konu sahibinin isine yarayavak bir sey degil bu yazdiklarim, bahane ile icimi doktum, sorry
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu kedi olunca bazı insanlar aşırıya kaçıyor ama yinede içlerindeki acıma duygusu yoğun olan insanlar. Bu sebeple evine alamıyor ve her gördüğü yere yemek artığı bırakıyor ve bazı binalarda sıkıntı oluyor. Bende kedi köpek zamanında besledim ama ev müstakil bahçeliydi. Şimdi dairede oyuruyorum bide sokakta ölmek üzere bi gözü kör yavru kedi aldım eve şimdi 1 yaşında bakıyoruz. Asıl demek istediğim sokaktan alıp beslemek ama bizim milletimiz gösterişi hayvan sevgisiyle harmanlayıp cins kediye para verip evde besliyor 3 gün sonra bakamayıp sokağa atıyor. Evde kedim var diyorum cinsi ne diyorlar hemen bende buna ayar oluyorum. Cinsinin ne önemi var kedi işte...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim sokaktada sagolsun bir abimiz sokak kopeklerini besliyor... Sokaktan yuruyerek gecerken problem yokta motorla gecerken surekli kovaliyor.. ***** bazen esim bazende cocugum oluyor.. haliyle korkuyorlarda... Bir iki sefer abiyi uyardim ama ne yazikki anlatamadim.. zabitayi aradim kopek sahipli ise hicbirsey yapamayacaklarini soylediler.... En son dayanamayip abimize sert yaptim ve suan 1 2 tanesine bahcesinde bakiyor ve hic salmiyor.. ne yazikki konusarak veya tatli dille bu islere care bulunmuyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında Belediye'ye şikayet etseniz barınaktan ekip gönderip toplatırlar. Deneyebilirsiniz.

Diğer alternatif biraz maliyetli olabilir. Kedi-köpek kaçıran kimyasallar mevcut. Arabanın belirli yerlerine ya da apartmanın bahçe duvarına dökerseniz belki gelmezler..

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet bi arkadaş güzel söylemiş, ülkemizde her şeyde olduğu gibi "hayvanseverlik"in de boku çıktı gerçekten de. Mesajlara bakarsak daha bi farkındalık oluşmuş, tek ben emekli albay modunda değilmişim, güzel

Bu arada, çok fazla kedilerle uğraşmak, rakamın artması gibi şeylere "psikolojik sorunlu" gibi bir genelleme yaptım ama, şimdi yazan olmuş, yazmayan da vardır, eşi dostu, anası babası falan, yanlış anlaşılmaya mahal vermek istemem Yanlış bilmiyorsam kedilerde böyle bi olay var, bi bakteri mi, bir şey insana geçiyor ve kedi sevgisi, bağlılık vb gibi bir durum oluşturuyordu. Nikotin bağımlılığı gibi düşünün, böyle bir şey olabilir.

Aynı muhabbet psikolojik sorunlularda iyice saçmalıyor olabilir belki böyle, bilemiyorum...

Bir de işin başka boyutu da "sahipli" hayvanların "sahipleri" oluyor.

Ya çocukla parka gitmişiz, çocuk parkı ulan orası, adam salmış eşşek kadar köpeği, hayvan koşarak geliyor, çocukların arasına dalıyor.

Ya arkadaş, hasta mısınız?

Adı üzerinde, "hayvan" bu. Birkaç defa kimisini uyardım, ya hanımefendi, beyefendi, çocuk parkı burası, köpek atlar eder, çocuk korkar, kaçmaya çalışırken bakın yanda yol var oraya atar kendini, kaçarken düşer kafayı gözü patlatır falan...

Yeeaaaa bişey yapmaaz yeaaaaa.... Ya belli mi olur, garantisini nasıl veriyorsun, kaldı ki olay olduktan sonra ne halt edeceksin? Bir gün birine ben de bu yüzden dalacağım da du bakalım.

Öncesinde yazmıştım, efendim köpekle dost olmayı öğretmek lazımmış çocuklara, büyük-küçük, korkanları tedavi ettirecekmişiz, bunlar travma yaşamışmış...

Yani kendileri hiç bir şey yapmayacak, etrafındakiler bunlara uyacak. Çok güzel kafalar.

Ve şu an içinde bulunduğumuz pandemi koşullarında ne kadar tanıdık geliyor değil mi? Ben maske takmayayım o taksın, ben aşı olmayayım o olsun...

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklı başında insanlarla bir arada olmak güzel. Bu forumu bu yüzden seviyorum.

Sokakta gördüğünüz tüm kedi ve köpekler, insan üretimi evcil hayvanlardır. Ataları olan kurt ve yaban kedisi gibi türlerden seçici üretimle türetilmiş, doğal olmayan, insanın uzantısı canlılardır. Tıpkı koyun,at,inek gibi. Dolayısı ile yerleri sokaklar,bahçeler,parklar,köyler değil sahibinin yanında kontrollü ortamdır.
    Bu “perestlerin” en ciddi sorunu cehalet olduğundan taptıkları kedi-köpeğin kökenini bilmezler,yaban hayvanlarıyla bir tutarlar. Aradaki en önemli farkı görmezden gelirler.

Konu sevme-sevmeme meselesinden ziyade medeniyet sorunudur. Medeni hiçbir ülkede sokakta kedi-köpek göremezsiniz, kazayla görürseniz de oranın belediyesi alır,barınağa götürür. Çünkü bunların bizim ülkedeki gibi başıboş halde milyonlarca olması toplum sağlığı ve güvenliği için tehlike olmasının yanında doğadaki yaban hayvanları için çok büyük tehditdir.

Avrupa’nın kurtulduğu kuduzdan biz bu perestler yüzünden kurtulamadık. Hergün çoluk çocuk saldırıya uğruyor. Dünyanın en önemli kuş göç rotasında bulunan ülkemizde herhangibir şehirde dinlenmek için bir yeşil alana inen bir kuşun hayatta kalma şansı yok denecek kadar az.

Kanunda belediyelerin açıkça bu hayvanları toplama görevi olduğu yazdığı halde uygulamaya geçiren yok. Anca çoluk çocuğa saldıran köpekleri göstermelik topluyorlar. Kedilerin dokunulmazlığı var.

Malesef ciddi uğraşma gerektiren bir konu. Bu perestlerle hiç diyaloğa girmeyip, yapabilirseniz imza toplayıp belediyeye baskı yapın, Cimer’e yazın, apartman sakinleriyle ortak karar almaya çalışın ama adli olay yaşamadan bu perestlerle birşey çözemezsiniz. Önceki mesajlarda durumları özetlenmiş zaten.

İşin bir de mama lobisi ayağı var ki evlere şenlik. 2500 civarı bu kedi köpek üstünden duygu sömürüsü ile milleti sömüren dernek var. Bunlar bir araya gelip bu hayvanları barınağa alıp bakımını yapıp sahiplendirmeye çalışsalar sorun çözülür ama amaç sorunu çözmek olmadığından bu durumdayız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İmzamı atıyorum... Efsane yazmışsın hocam.

SENE OLDU 2021 HALA ICINDE FOTOGRAF OLAN MESAJI ALINTILAMAYI OGRENEMEDINIZ...
    Konu M_PROJECT tarafından (30-09-2021 Saat 13:28 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklıma geldi;

Zamanında bisikletle sahilde orada burada geziyoruz, bisiklet forumu falan takip ediyorum, birisi dedi ki ya bisikletle bazen yanlarından geçerken sokak köpekleri kızıp havlıyorlar, bunlara nasıl bir yol izleyebiliriz, ben de köpekten korkuyorum falan filan diye konu baya bi açılmış.

Ben de dedim ki, sakin olun eğer kaçmaya çalışırsanız daha çok kovalıyorlar, aman dikkat edin, böyle birçok çocuk, genç falan köpekten kaçarken yola düştü, yola indi, ezildi, öldü falan... Bunun da en iyi yolu, kaçmak yerine bir anda yön değiştirip köpeğin üzerine gitmeniz, o zaman korkup havlamayı da kesiyorlar, bir daha da peşinize düşmüyorlar dedim.

Vay efendim, benim üzerime birisi öyle sürse ne olurmuş? (yine insanlaştırma)
    Vay efendim, başka yolu varken niye üzerine sürüyormuşum, utanmasam ezecekmişim (sanki ben ezin öldürün dedim)
    Vay efendim, korkularımla yüzleşecekmişim...
    Vay efendim, üzerine sürmek yerine durup iki su verip kafasını okşasam ne olurmuş (sen de gel benim... töbee)

Heaaa dedim anlaşıldı agalar, ne halt ederseniz edin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmzamı atıyorum... Efsane yazmışsın hocam.

SENE OLDU 2021 HALA ICINDE FOTOGRAF OLAN MESAJI ALINTILAMAYI OGRENEMEDINIZ...
    @M_PROJECT

Hahahah, bunda foto var mı, ben mi göremedim :P

Alıntı da mı yassah

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @M_PROJECT

Hahahah, bunda foto var mı, ben mi göremedim :P

Alıntı da mı yassah
    editledigim icin goremedin

alinti yaparken fotolari silerseniz sayfa duzeni bozulmaz herkes daha rahat konulari okuyabilir.
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    editledigim icin goremedin

alinti yaparken fotolari silerseniz sayfa duzeni bozulmaz herkes daha rahat konulari okuyabilir.
    Takılıyorum hocam işyerinde bazı içerikler çıkmıyor, foto-video vs. gibi, sırf metin alıntısı bile gereksiz oldu zaten hemen peşine yazınca, affediniz

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hükümet, belediye, dernekler organize olmadıkça bu işler düzelmez. Dişi kısırlaştırması şart.

Sizin olayda ise ev sahibiyle konuşmakta bir çözüm olur mu bilemedim. Yargının da bir çözüm bulacağını sanmam.
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konunun özeti malesef insanımız bencil ve laftan - sözden - güzellikle iyilikle konuşmaktan anlamıyor. Türk insanı malesef olaylara tek taraflı bakıyor, karşı tarafın rahatsız olabileceğini empati yapamıyor. Bu sadece sokakta kedi köpek besleme konusunda değil, apartmanda kapının önüne çöp koymak, gürültü patırtı yapmak, girilmeze girip karşısındakine bön bön bakarak hatalı gibi davranmak say say sabaha kadar bitmez.

Herkesin önce toplumda kaybolan ahlak - vicdan ve empatiyi geri kazanması dileğiyle.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim kapı önünde de bi abimiz vardı. Kediler iyiydi hoştuda sürekli bizim kömürlüğe girer yavrulardı, sonrası adım dahi atamıyack kadar pire. Ne kadar söylesemde uyarsamda sevdiğimiz abimizdi kıramadık, oda bizi takmadı. En sonunda kedilerin bi kaçını yakalayıp başka biyere götürüp bıraktık. Ama günaha girdik bilmiyorum ama çare bırakmamıstı bize.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende sokak hayvanı besliyorum ama psikolojik sorunlarım oldugunu dusunmuyorum. Rahatsız olabilirsiniz ama genellemeyi bu sekilde yapmanız gercekten cok sacma ve rahatsız edici olmus. Konuya dahil olmak istemiyordum ama bu sekilde yakıstırmalarda hos değil.
    Konu sahibine tavsiye olarak, hayvan besleyen kisiye hayvan besleme noktası olarak bos bir alan varsa o alanı kullanmasını önerirseniz ve bunu tatlı bir dille yaparsanız anlayısla karsılayacaktır. Hukuksal olarak birsey yapabileceğinizi sanmıyorum suanda belediyeler bu konuda cok hassas aksine oda ugrasmaya kalkarsa sorun yasamanız cok olası.
    Çocukarından endişe duyanlarında çocuklarını çöp tenekelerinin yanlarında oynatmamalarını tavsiye ediyorum, aç kalan kayvan çöpe girer ve çöpün kenarında takılır.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende sokak hayvanı besliyorum ama psikolojik sorunlarım oldugunu dusunmuyorum. Rahatsız olabilirsiniz ama genellemeyi bu sekilde yapmanız gercekten cok sacma ve rahatsız edici olmus. Konuya dahil olmak istemiyordum ama bu sekilde yakıstırmalarda hos değil.
    Konu sahibine tavsiye olarak, hayvan besleyen kisiye hayvan besleme noktası olarak bos bir alan varsa o alanı kullanmasını önerirseniz ve bunu tatlı bir dille yaparsanız anlayısla karsılayacaktır. Hukuksal olarak birsey yapabileceğinizi sanmıyorum suanda belediyeler bu konuda cok hassas aksine oda ugrasmaya kalkarsa sorun yasamanız cok olası.
    Çocukarından endişe duyanlarında çocuklarını çöp tenekelerinin yanlarında oynatmamalarını tavsiye ediyorum, aç kalan kayvan çöpe girer ve çöpün kenarında takılır.
    Karşıdaki anlayışlı olduktan sonra mesele yok zaten. Kimse hayvan düşmanı değil neticede.

Buradaki örneklerde hiçbir uyarıyı dikkate almayıp kendi bildiğini okuyanlar konuşuluyor. 3-5mt öteye koy diyorsun, oraya alıştırdım diyor. Karşıda park var oraya koysan diyorsun, seni hayvan düşmanlığıyla itham ediyor. Ortak alanda 30 kedi besleyip istemiyorsan taşın deniliyor.

Bunların hakikaten savunulacak tarafı yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karşıdaki anlayışlı olduktan sonra mesele yok zaten. Kimse hayvan düşmanı değil neticede.

Buradaki örneklerde hiçbir uyarıyı dikkate almayıp kendi bildiğini okuyanlar konuşuluyor. 3-5mt öteye koy diyorsun, oraya alıştırdım diyor. Karşıda park var oraya koysan diyorsun, seni hayvan düşmanlığıyla itham ediyor. Ortak alanda 30 kedi besleyip istemiyorsan taşın deniliyor.

Bunların hakikaten savunulacak tarafı yok.
    Savunulacak tarafı yok derken beni kastediyorsanız ben yazdıgım mesajda kimseyi savunmadım. Hayvanı yeni yere alıstırırsan orayada gelir zaten derdi yemek yemek yer ayırmaz bunu dusunmek zor değil ama dusunemiyorlar işte bunda sonuna kadar haklısınız, 30 kedi sayısı cok fazla.
    Kötü olan insanların psikolojik sorunu oldugunu soyleyip hiç kimse hakkında bi *** bilmeden boyle konusmak. Yani sen karsındakine deli muamelesi yaparsan oda seni hayvan dusmanı olarak nitelendirir. Buna alınacak yada gocunacak birsey yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte, tam da böyle "anlamak istedikleri gibi" anlayarak durumu başka boyuta taşımayı da çok severler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte, tam da böyle "anlamak istedikleri gibi" anlayarak durumu başka boyuta taşımayı da çok severler
    Yazdıgım mesajda adama sonuna kadar hak verdiğimi belirtmişim nacizane tavsiyede bulunmusum hala yazdıgınız sacma yoruma bakın.

Sizinle daha oncede anlasamamıstık frekanslarımız tutmuyor, kendi dogrularınızdan baska kimsenin dogrusuna inanmıyorsunuz o yuzden benim yorumuma cevap vermenizi istemiyorum.

Size iyi forumlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler