User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Youtube - Araç Tanıtım Videoları

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Youtube - Araç Tanıtım Videoları

Arkadaşlar merhaba

Yakında araç tanıtım videoları çekmeyi planlıyorum.

Bir çok araca kolay ulaşma imkanım olduğu için ve aracın bilgilerine kolay ulaşma imkanım olduğu için tanıtım videoları çekmeyi planlıyorum.

Amacım ticari asla değildir. Gerçekten araçlar konusunda bilgi sağlama amacıyla çekimler yapılacaktır.

Amatör bir girişim olacak ama kaliteli iş yapmak istiyorum. Ganimet gibi video çeken var biraz farklı olmasını umut ediyorum.

Sizden bazı konularda görüş rica edeceğim.

1- 0km araçlara yönelik olacağı için ( çoğunlukla ) Kanalın ismini ne önerirsiniz ?
    2- Hitap olarak hangi hitap cümlesini öneririrsiniz. ( Merhaba arkaadaşlar, selam arkadaşlar vs gibi )
    3- Video içeriğinde özellikle değinilmesini istediğiniz konular nelerdir ?
    4- Video uzunluğunu ne kadar öneririrsiniz ?
    5- Araç içi ve dışı çekim mi yoğun olmalı, sürüş sırasında bilgi mi yoğun olmalı.
    6- Sizin farklı görüş ve önerileriniz nelerdir?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir çok video çeken var illaki izliyorsundur. Bu kadar çok videonun olduğu yerde farklı ney yaratıcılık olur epey kafa patlatır bu iş. İzleyici kitlesine göre 3-4-5 değişir ama bana kalırsa dış görünüş zaten elde edilmesi kolay bir şey. Biraz dış gösterip sonra dış gösterimden daha fazla iç gösterimler olabilir. Sonrasında sürüş ile 15-20 dk lık videolar iş göreceğine inanıyorum. Otoyol ve şehir içi sürüş mümkünse kıyas. Aracın direksiyon hissiyatı yol tutuşu ve süspansiyon hissiyatı. Bunları emsal rakip araçlarla kıyas yaparak anlatmak daha iyi olur diye düşünüyorum. Yoksa direksiyon güzel araba yumuşak deyince neye göre oluyor. Bu arada ince detayları söylemek mesela kaput amortisörlü. Gözlük kabı var. Camlar tam otomatik veya basılı tutmalı gibi detaylar

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ingilizcen akıcı ise hiç Türkçe içerik çıkarmayıp ingilizce başla

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiyeniz ne olur ? Hali hazirda FK8 kullanicisiyim. Bir cok arkadas pist gunleri ile ilgili buralarda video cekmemi istiyor. Ama hic tecrube sahibi degilim bu konularda.

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Carviser gibi katalog okuma yeter aslında.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi bir youtube izleyicisi ve bir kaç proje yapmış biri olarak en doğru bulduğum tavsiye. Ya sessiz kalacaksın yada ingilizce konuşacaksın
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blow07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiyeniz ne olur ? Hali hazirda FK8 kullanicisiyim. Bir cok arkadas pist gunleri ile ilgili buralarda video cekmemi istiyor. Ama hic tecrube sahibi degilim bu konularda.
    açıkçası pist tecrübesi çok da izlenmiyor. çok büyük kitlelere hitap edilmediği sürece. ha nurburgring kazalarının olduğu yerde konuşlanıp yalnızca kazaları derlersen güzel izlenebilir

Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi bir youtube izleyicisi ve bir kaç proje yapmış biri olarak en doğru bulduğum tavsiye. Ya sessiz kalacaksın yada ingilizce konuşacaksın
    bir tane siyahi arkadaş var tiktok ve reels de yalnızca mimiklerini oynatıp geçiyor ve izlenmesi baya yüksek

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir tane siyahi arkadaş var tiktok ve reels de yalnızca mimiklerini oynatıp geçiyor ve izlenmesi baya yüksek

Khaby Lame Tiktok'ta en çok takipçisi olan 2. hesap sanırım. İnstagramdada çok yüksek etkileşimi var.

YouTube'da konuşmadan içerik üretenler var. Yemek ve DIY konusunda daha yaygın ama otomobil içinde bir şeyler düşünülebilir.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarıdaki Carviser yorumuna katılıyorum onun tam zıttı magazinsel olarakta yapmayın bence, googleda yazıyor gidip bakında dememek lazım. Ortası nedir bence çok teknik detaya girmeden yani araç 100 beygir dedikten sonra, yolda giderken beni tatmin etti deseniz yeterli dip not gibi torkunu v.s belirtilebilir. Atıyorum ölçü v.s konusundada teknikten ziyade, kıyasa girseniz çok daha iyi olur. Egeanın rakibini anlatttığınızı varsayalım, Egeadan kısa uzun geniş oturaklı v.s
    Demek istediğim ortalamaya hitap için bu gerekli bence yani herkez anlatılanı anlamalı. Birde ulaşılması kolay otomobiller ağırkta olursa çok daha iyi olur bence Ferrarinin bilmem ne modeli Türkiye'de ilk inceleme v.s, inanın ben ve benim gibi düşünenler bakmıyor bile. Olaylara kendi açımdan daha gerçekçi baktığımdan olsa gerek. Magazinsel kanallara karşıyım
    İsim konusuna gelirsek İsim Soyisim daha samimi geliyor bana,farklı isim olduğunda sanki şirketmiş gibi geliyor (Ticari kaygınız olmadığınızı belirtmenize istinaden) Merhaba hoşgeldiniz en ortası bence, ben öyle tercih ediyorum. 2 tip video çekebilirsiniz. Örnek veriyorum hızlı inceleme şeklinde bir kaç dakikalık video olarabilir zaman zaman. Ama genel videolar 10 dk ortalamasından az olmamalı. Araç içi sürüş çekimi en az olmalı, modifiyeli yada klasiklerde sahibi ile iyi oluyorda, standart tanıtımlarda daha çok detay olmalı merak giderilmeli
    Hayırlı olsun şimdiden.
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukarıdaki Carviser yorumuna katılıyorum onun tam zıttı magazinsel olarakta yapmayın bence, googleda yazıyor gidip bakında dememek lazım. Ortası nedir bence çok teknik detaya girmeden yani araç 100 beygir dedikten sonra, yolda giderken beni tatmin etti deseniz yeterli dip not gibi torkunu v.s belirtilebilir. Atıyorum ölçü v.s konusundada teknikten ziyade, kıyasa girseniz çok daha iyi olur. Egeanın rakibini anlatttığınızı varsayalım, Egeadan kısa uzun geniş oturaklı v.s
    Demek istediğim ortalamaya hitap için bu gerekli bence yani herkez anlatılanı anlamalı. Birde ulaşılması kolay otomobiller ağırkta olursa çok daha iyi olur bence Ferrarinin bilmem ne modeli Türkiye'de ilk inceleme v.s, inanın ben ve benim gibi düşünenler bakmıyor bile. Olaylara kendi açımdan daha gerçekçi baktığımdan olsa gerek. Magazinsel kanallara karşıyım
    İsim konusuna gelirsek İsim Soyisim daha samimi geliyor bana,farklı isim olduğunda sanki şirketmiş gibi geliyor (Ticari kaygınız olmadığınızı belirtmenize istinaden) Merhaba hoşgeldiniz en ortası bence, ben öyle tercih ediyorum. 2 tip video çekebilirsiniz. Örnek veriyorum hızlı inceleme şeklinde bir kaç dakikalık video olarabilir zaman zaman. Ama genel videolar 10 dk ortalamasından az olmamalı. Araç içi sürüş çekimi en az olmalı, modifiyeli yada klasiklerde sahibi ile iyi oluyorda, standart tanıtımlarda daha çok detay olmalı merak giderilmeli
    Hayırlı olsun şimdiden.
    Detaylı cevabınız için teşekkür ederim.

Bugün çekim yaptım.

Gerçekten zor bir iş. Ekipman çok önemli.

Ben Gimbal, tripod kullanarak yaptım. Eşim çekimlerde yardımcı oldu. Dış çekimi drone ile yaptık ama aceleye geldi drone çekimi. Trafiğin yoğun olduğu bir saat olduğu için köy yolunda 1-2 dklık bir dış çekim yaptık.

Mikrofon en büyük sorun. Kablosuz kulaklıklar kamera çekiminde mikrofon görevi görmüyormuş ona çok güvenmiştim.

Yalnız çekimlerde kamera tetikleyici olması gerekli bunu farkettim.

İlk çekimin günahı olmaz, Editledikten sonra yayınlayacağım. Ama istediğim gibi olmadı ilk kayıtlar.

Tecrübe kazandıkça güzelleşir diye düşünüyorum. Edit daha da zor gibi

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bir kaç tavsiyede bulayım ;

- konuşma metnini önceden yazın , video sırasında anlatım ve konuşma akıcı olsun.
    - terimlerde isimlerde yanlış telaffüz yapmayın. (istepne - istetme diyen adamın araba tanıtım videosunu direk kapatırım misal)
    - konuda ne çok derine dalın nede yüzeysel geçin.

yarın abür gün bu iş büyür bundan para kazanırız diyorsanız , biraz para harcayarak sermaye koyarak işe girin.

carviserdaki fatih bu işi güzel yapıyor , adam prezentable başlı başına , iyi giyiniyor , aksanı konuşması güzel...

bunlar bi araya gelincede olay yürüyor zaten.
    médiocrité partout

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son 1 senedir favorim jason cammisa. tabiki tarzı tam bir automotive geek için, herkeze hitap etmiyor, zaten izlenme rakamları ciddi yüksek değil.

bir diğeri ise, Doug DeMuro. katalog bilgisi veriyor genel anlamda, fakat iç mekan incelemesi inanılmaz detaylı, menüleri tek tek inceliyor.

Otopark Sinan Koç, aralarda detay bilgi veriyor o anlamda beğeniyorum, ama iç mekan incelemeleri bütün Türk kanalları için geçerli yetersiz geliyor. neden sürekli haraket halinde videolar onuda anlamadım, durarak anlatsa.
    he diyebilirsinizki Dacia Sandero nun içinde nereyi incelesin adam 4 teker 4 kapı.

eğer farklı birşeyler olsun derseniz, bu iki kişinin yaptğını işleri incelemek sizede bir fikir verebilir.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Örnek olarak ben TR' de öncelikle Otopark.com-Sinan Koç ve BenzinTV-Burak Ertem tek geçerim ama tabi abone ve izlenme sayılarına baktığımızda ne yazık ki bir Doğan Kabak seviyesinde değiller. Takipçi profilleri, hitap edilen kesim zaten farklı. Dolayısı ile bu kapsamda değerlenip içeriklerdeki temel taşları buna göre belirlemekte fayda var.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yapmayın bence , mevcutlar bile sıktı önüne gelen araç videosu çekiyor. çöplüğe döndü iyice.

Benim keyif alarak izlediğim Sinan koç açıkçası. Doğan kabak işin magazini oldu zaten her türlü izletiyor.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Naçizane fikrim ekonominin hali ortada olduğu için 0 araç çekme piyasada bol bulunan arabaları çek misal Astra g-h-j 1.4/1.6 focus 1-2-3 fiesta 1-2-3 megane 1-2-3 gibi gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendi mecrama göre düşünürsek Toyota çek her türlü izleniyor. Honda ilk çıktığında çekersen izleniyor. diğer japonlarda pek iş çıkmıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam benim tavsiyem, ağzına kadar dolu arabalardan ziyade orta sınıfın alabileceği paketleri de test edin. Samimi bir dille tutunabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese teşekkür ederim.

Amacım öncelikle kendi çalıştığım markalardaki 0km araçları incelemek.

İncelemekten ziyada aslında Showroom gelmeden aracı görebilmek.

Yukarıdaki yorumlarınız sonrası yarın bir çekim daha yapacağım.

İlk yayınlayacağım video sonrası esas önerileriniz eleştirileriniz daha yönlendirici olacak.

Ticari bir amaç yok. Yaptığım işe yönelik bir sosyal heves diyelim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendi çektiğini kendin izleyince memnun oluyorsan hobi amaçlı bakıyorsan çok da kasmaya gerek yok kendin ol yeter.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler