User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Pert olan aracımın bana haber verilmeden ihaleye çıkarılması hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Pert olan aracımın bana haber verilmeden ihaleye çıkarılması hakkında

Bundan yaklaşık 20 gün önce kırmızı ışıkta geçen bir araç sürücüsü yüzünden aracım pert oldu. Ben yeşilde geçerken kavşakta aniden önüme atladı ve frene bile basmaya vaktim olmadı ve ona yandan çarptım. Benim aracımın airbagleri açıldı ve o gece arabayı servise çektirdim. Düzenlenen eksper raporu sonucunda kusur %100 karşı tarafa verildi. Karşı tarafın Sigortası olan Neova Sigorta tarafından dosya açıldı ve eksper sonucuyla aracıma ağır hasarlı(pert) raporu verildi. Sigorta şirketi henüz benimle irtibata geçmedi aracım için bir bedel belirlenmedi. Ama buna rağmen bugün arabamı Neova sigortanın web sitesinde ihale üzerinden satışa sunulduğunu gördüm.

Bildiğim kadarıyla sigorta şirketi ve araç sahibi bir fiyatta mutabık kalıyor. Araç sahibi parasını alıp aracı devrettikten sonra sigorta şirketi bu işlemlerden sonra arabayı satışa çıkarıyor diye biliyordum Ama şu an tam tersi bir işlem yapılıyor. Daha henüz benimle bir irtibat kuran yok. Bu tip bir durumda süreç nasıl işliyor bilen arkadaşlarımız bu konuda beni birazda olsa aydınlatırsa çok çok sevinirim. SAYGILAR

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracını satışa çıkartıp, alabildiği maks teklife göre ödeyebileceği rakamı teklif ediyor diye biliyorum

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç bedeli olarak 10 lira verecekse hasarlı araç bedeli konusunda anlaşmanızı gerektirecek bir durum yok, arabayı 3 liraya da satsa 5 liraya da satsa size 10 lira ödeyecekler.
    bu senaryoda 10 lirada mutabık kalmanız gerekir.

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz pert için konuştuktan sonra firma aracı satışa çıkarır aldığı max tekliften satar ve size aracın bedeli kadar ödeme yapar.

Hatta şöyle bir durumda olabilirdi. Aracınız tam anlamıyla pert olmasaydı firma yine satışa çıkarırdı. Eğer sattığı rakam ile tamir ücreti araç bedelini aşıyorsa, perte çıkarırdı ve size ödemesini yapardı.

Ömer Musaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aksi bir durum görünmemekte. Aracın sovtaj bedeline göre sigorta tarafından size bedel ödenecektir
    Sohc me beautiful

Mitsubishi Lancer SportSedan 1.6 AT
    Mitsubishi Carisma 1.6 Avance SR MT
    Mitsubishi Colt 1.3 Instyle SR Amt (sold)

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan yaklaşık 20 gün önce kırmızı ışıkta geçen bir araç sürücüsü yüzünden aracım pert oldu. Ben yeşilde geçerken kavşakta aniden önüme atladı ve frene bile basmaya vaktim olmadı ve ona yandan çarptım. Benim aracımın airbagleri açıldı ve o gece arabayı servise çektirdim. Düzenlenen eksper raporu sonucunda kusur %100 karşı tarafa verildi. Karşı tarafın Sigortası olan Neova Sigorta tarafından dosya açıldı ve eksper sonucuyla aracıma ağır hasarlı(pert) raporu verildi. Sigorta şirketi henüz benimle irtibata geçmedi aracım için bir bedel belirlenmedi. Ama buna rağmen bugün arabamı Neova sigortanın web sitesinde ihale üzerinden satışa sunulduğunu gördüm.

Bildiğim kadarıyla sigorta şirketi ve araç sahibi bir fiyatta mutabık kalıyor. Araç sahibi parasını alıp aracı devrettikten sonra sigorta şirketi bu işlemlerden sonra arabayı satışa çıkarıyor diye biliyordum Ama şu an tam tersi bir işlem yapılıyor. Daha henüz benimle bir irtibat kuran yok. Bu tip bir durumda süreç nasıl işliyor bilen arkadaşlarımız bu konuda beni birazda olsa aydınlatırsa çok çok sevinirim. SAYGILAR
    Araç ihaleye çıkar alınan maksimum bedel ile aracın rayiç edeli arasındaki fiyat hesaplanır. ihale sonucunda tarafınıza dönülür sovtaj ve rayiç bedelleri bildirilir.. onaylarsanız aracınızın total hasar işlemi başlar. sigorta şirketi rayiç bedel ile sovtaj arasındaki farkı öder. isterseniz ihaleyi kazanan kişiye aracı hasarlı olarak satarsınız isterseniz aynı bedel üzerinden araç size kalır....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgilendirmeler için çok teşekkürler ������

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin kendi kaskonuz yoksa karşı tarafın sigortası size maksimum 42 bin TL öder. Arabanın o anki bedeli önemli değil. Ancak aracı bazı kurumlar sizin aracınızı sizden satın alıp kazadaki bütün hakları üstüne alarak değer düşme davaları ile sigortadan para alır.
    IN BOOST WE TRUST

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler