User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 11500 tl olan tramer hasar tutarı arabayı aldıktan sonra 28500'e yükseldi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

11500 tl olan tramer hasar tutarı arabayı aldıktan sonra 28500'e yükseldi

Selamlar başıma gelen bir olayı paylaşmak istedim. Belki yardımcı olabilecek birileri vardır. Aracınmın 21.09.2020 yılına ait bir adet tramer kaydı var. aracı alırken 01.10.2021 tarihinde yaptığım sorgulamada ve eksperin yaptığı tramer sorgulamasında hasar 11500 tl çıkmaktaydı. Bugün yaptığım sorgulamada aynı tarihli aynı kaza için 28524 tl tramer çımakta. Bu neden olur, nasıl düzeltilir, böyle bir sorunla daha önce karşılaştınız mı?

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar başıma gelen bir olayı paylaşmak istedim. Belki yardımcı olabilecek birileri vardır. Aracınmın 21.09.2020 yılına ait bir adet tramer kaydı var. aracı alırken 01.10.2021 tarihinde yaptığım sorgulamada ve eksperin yaptığı tramer sorgulamasında hasar 11500 tl çıkmaktaydı. Bugün yaptığım sorgulamada aynı tarihli aynı kaza için 28524 tl tramer çımakta. Bu neden olur, nasıl düzeltilir, böyle bir sorunla daha önce karşılaştınız mı?
    Tahminimce değer kaybı davası açıldı da dosya ya o mu eklendi acaba ?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dosya Tahkimlik dosyadır. Sigorta şirketi dava sonucu ekstra tazminat ödemiştir.

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzer bir durum bende de var. Aracı satın alırken 2 tramer vardı birinde tutar görünmüyordu. Başlığı okuduktan sonra sorgulayayım dedim, tutarsız olan kazaya 10500 lira tutar yazılmış. Sebebi nedir acaba? Dosya yeni mi kapandı. Aracı mayısta aldım, kaza 19 şubatta olmuş. Gerçi şuan için tutar çok önemli bir miktar değil, ön tampon ve far değişmiş zaten. Fakat insanın canı sıkılıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunun benim aracın tramerine işlenmesi normal mi? tramer sadece aracın kendi hasarını göstermiyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    parça sorgulama yapınca 11500 çıkıyor, tramer sorgulama yapınca 28500 çıkıyor. Bu çok saçma değil mi? galericilere boşuna mı küfrettik şimdi kazada hatalıysan karşı tarafın trameride hatalı olan araca mı yazılıyor yani?

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın şasisine kendisine bakmayıp, araç ile alakasız firmaların kime ne kadar para ödediğine bakmanın çok saçma olduğunu kanıtlayan bir başka küçük olay.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün bir avukat ile görüştüm aracın gerekli tamirler yaptıktan sonra orjinal parça takılmadı ise ( daha öncesi kazası yoksa ) dava açıp farkını alabiliyoruz demişti. Sende de böyle bir durum olabilir.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sigortacılardan herşey beklenir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün bir avukat ile görüştüm aracın gerekli tamirler yaptıktan sonra orjinal parça takılmadı ise ( daha öncesi kazası yoksa ) dava açıp farkını alabiliyoruz demişti. Sende de böyle bir durum olabilir.
    böyle bir durum olabilir. parça sorgulamada değişenlere muadil parça yaıyor. Aracın eski sahibi sigorta şirketine dava açmış olmalı bunun için sanırım. Eğer durum buysa aracı satan şahsın bana devam eden dava ile ilgili bilgi vermesi gerekirdi. O halde bende aracı bana satan şahsa değer kaybı davası açabilir miyim acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    böyle bir durum olabilir. parça sorgulamada değişenlere muadil parça yaıyor. Aracın eski sahibi sigorta şirketine dava açmış olmalı bunun için sanırım. Eğer durum buysa aracı satan şahsın bana devam eden dava ile ilgili bilgi vermesi gerekirdi. O halde bende aracı bana satan şahsa değer kaybı davası açabilir miyim acaba?
    Kazayı siz yapmadığınız için değer kaybı davası açamazsanız.
    OEM+

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük olasılıkla sizden önceki araç sahibi karışmış olduğu kaza için değer kaybı davası açtı ve aradaki fark tramerinize yansıdı. Bununla ilgili bilgiyi o dönemki trafik sigortası hangi firma ise oradan detaylı bilgi alabilirsiniz.
    OEM+

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 ' de 5000 km de ılk sahıbınden vw almıstım. Aldıgımda arcta bedelesız bır adet tramer kaydı vardı. o donemde 5.000 km dekı aracın degerı 35 bın tl ıdı.
    Aracta boya degısen yoktu. Aracı bır sene sonra satmaya kalktıgımda aracta 20 bın tl tramer kaydı oldugunu soyledıler. O donemde 5664 ' e attıgım mesalar bıle hala durdugu halde tramer sorgulama vb. hıcbır sekılde kabul etmedı ve duzeltılmedı.
    Aracı arastırmam netıcesınde alttan darbe aldıgını ve aırbag actıgını ogrendım. Fakat arac boyasız degısensızdı.
    Dosya kapanmadıgı ıcın bu sekılde olmuş dedıler.
    O gunden berı tramer tarıhı son 1 2 ay gıbı yakında tarıhte carpma veya bedellı bır hasarı bıle olan aractan uzak duruyorum.
    Sızınkıde en azından yuksek bır değer cıkıp cok cıddı deger kaybına yol açmamış.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kıvancr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 ' de 5000 km de ılk sahıbınden vw almıstım. Aldıgımda arcta bedelesız bır adet tramer kaydı vardı. o donemde 5.000 km dekı aracın degerı 35 bın tl ıdı.
    Aracta boya degısen yoktu. Aracı bır sene sonra satmaya kalktıgımda aracta 20 bın tl tramer kaydı oldugunu soyledıler. O donemde 5664 ' e attıgım mesalar bıle hala durdugu halde tramer sorgulama vb. hıcbır sekılde kabul etmedı ve duzeltılmedı.
    Aracı arastırmam netıcesınde alttan darbe aldıgını ve aırbag actıgını ogrendım. Fakat arac boyasız degısensızdı.
    Dosya kapanmadıgı ıcın bu sekılde olmuş dedıler.
    O gunden berı tramer tarıhı son 1 2 ay gıbı yakında tarıhte carpma veya bedellı bır hasarı bıle olan aractan uzak duruyorum.
    Sızınkıde en azından yuksek bır değer cıkıp cok cıddı deger kaybına yol açmamış.
    Faydalı bir uyarı olmuş, hatta 1-2 ay yetmez gibi. 1019098232 Nolu ilan açıklamasında Nisandan beri henüz işlemediği yazmış.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dikkatli olunması gereken bir konu daha var.
    Mesela bir hasar dosyası açıldı X serviste
    Bedel çıkartıldı misal 100.000 TL
    Müşteri dosyayı kapatın dedi onarım yapmadan.

Yanlış bilmiyorsam tramerde bedel yazmadan dosya açılmış görünebilir.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mk ülkede tramer bile enflasyondan nasibini almış.
    médiocrité partout

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkede düzgün çalışan tek bir sistem yok.

aspensilber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı KM düşürme gibi bu konudan da dolandırıcılık davası açılabilir diye düşünüyorum. Toplumda Tramer kaydının varlığı araç değer düşüşüne sebebiyet vermekte ve satıcı kişi bunu aksettirmeden satıyorsa aracı art niyet olduğunu gösterir. Ancak burda şahsın art niyetli olduğu nasıl kanıtlanır bilmiyorum. Adam çıkıp ben ne bileyim sistemi kardeşim binesim gelmedi kazadan sonra sattım diyip kolaylıkla sıyrılabilir.
    >BMW E36 3.20 i Otomatik Individual Aspensilber
    >Corsa C 1.7 DTI Duman Spec Cosmo Paket
    >Astra K 1.6 Dizel Otomatik Excellence

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı olay benimde başıma geldi 2021 haziran ayında araç kazaya karışmış mayıs ayında aracı alırken yapılan trmaer sorgusunda 5bin tl olan tramer 2022 haziranda tekrar sorgulaa yapıldığında 13500 lira çıktı hiçbir şekilde olayla ilgilenmiyor şirketler
    Samara 2109

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler