User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Araba içindeki Ambiyans led çılgınlığı

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Talking Araba içindeki Ambiyans led çılgınlığı

Son nesil arabalarda artık segment fark etmeksizin araç içinde bolcana ambians aydınlatma adı altında her yere şerit led yada led bar ki onunda özünde şerit led var neyse çekiyor firmalar..
    İlk başlarda iyi güzeldi de artık gerçekten bence suyu çıktı bazı firmalar kapı içi tavan koltuk arkası taban alt kenarlar her yere koyuyor hadi eskiden sabitti en fazla gidip geliyordu şimdi hareketliside çıktı

bir şey değil eskiden bu işleri meraklısı aracına yapardı adamlara etmedikleri bazı insanların laf söz kalmazdı şimdi firmalar yapınca ne güzel ne hoş demeye başladı bazı insanlar ..

Şimdi görüyorum özellikle ön göğüs kısmına eskidan ahşap falan olan trim takılan kısma şimdi boydan boya uzun led ekran koyuyorlar ince uzun ekran boydan boya Audi de gördüm sanırım o bile faydalı mantıklı hiç olmassa ince de olsa bir şeyler görürsün okursun izlersin
    Bu led ekran işi yayılırsa geçmiş olsun artık kapılar tavan öngöğüs arka koltuklar taban pandizot her yerden yazılar görüntüler falan oynar geçer

Araba içi bana göre bence sade olmalı şahsi fikrim geçen konuşuyorduk bu kapı içi şerit led bar sistemi hazır AliExpress de satılıyor telefondan renkleri falan değiştire biliyorsun hareketli falan elektrikçi arkadaşda çay içiyordum al dedi ver sipariş takalım senin arabaya aman yok dedim bir o eksik kalsın

Demem o ki pandalar çok yalnız …
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    karaduzen bi LED?
    ne dersin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben led e karşı değilim de bu ayna altı, kapı altı logoları sonradan takınca apaçi olunurdu, şimdi bmw ile başlayan maceraya tüm markalar ortak oldu ve elitleşti, dicek bişi bulamıyorum…

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben arabada ekrana bile karşıyım ne işi var televizyonun arabada derdim led işinede aynı bakış açısı çin keranesi gibi oluyor. Bide şu tavana yıldız sistemi diye millete iteliyolar bilmem kaç tl. Misina gibi iplere alttan ışık verip dönen gece lambası vardı ben çocukken hatta hacden dedem getirmişti merak edip içini açıp bakmıştım bitane lamba var önünde dönen renkli cam vardı o sayede renk değiştiriyordu işte bu tavana taktıklarıda bunla aynı sistem. Baştan sona saçmalık bence
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Led olsun olmasına da bence abartıya gerek yok

Mesela ben bu tip işlerde her zaman zirvedeki model yada markaları referans alıyorum kendime.. rolls royce misal 2022 modelinde bile iç dış kapı kolları dışında hiç öyle şerit ledler gidip gelen ışıklar falan yok gayet sade 30 milyonluk araç koysa rolls royce koyar tanesi 30 kuruşluk ledi rolls royce un starlight muhabbeti var sanırım 12 bin dolar falandı ekstra bir para ödeyip istersen starlight sistemli veriyorlar ama o bambaşka bir şey ..

O sistem misal AliExpress de satılıyor hatta kayan yıldızlara kadar var sistemde pahalıda değil ama bence bazı şeyler orjinal aracında güzel başka araca yaptın mı ne kadar güzel kaliteli yaparsan yap bence biraz eğriti o araca ait değilmiş gibi duruyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Panjura led koymuş adam, başkası yapsa apaçi deriz, üretici yapıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben arabada ekrana bile karşıyım ne işi var televizyonun arabada derdim led işinede aynı bakış açısı çin keranesi gibi oluyor. Bide şu tavana yıldız sistemi diye millete iteliyolar bilmem kaç tl. Misina gibi iplere alttan ışık verip dönen gece lambası vardı ben çocukken hatta hacden dedem getirmişti merak edip içini açıp bakmıştım bitane lamba var önünde dönen renkli cam vardı o sayede renk değiştiriyordu işte bu tavana taktıklarıda bunla aynı sistem. Baştan sona saçmalık bence
    Ben yazarken yazmışsın o sistem rolls royce un starlight ismini verdiği sistem pahalı değil yapmasıda basit onun setleri var arabanın tavanına göre o misina dediğin şeyler serum hortumu gibi aslında onların sayısı var 150 den başlar 550 ye kadar çıkar o artık senin tavanına ve ne kadar sık yan yana yıldız ışığı görmene bağlı … birde o hortum misina gibi şeylere ışık veren projektör var onlarda 5w dan başlıyor 30w kadar çıkıyor onuda ne kadar yüksek alırsan o kadar gür parlak ışık veriyor .. yıldız kayma effecti var müzikle ışıklar oynuyor istesen falan filan

O sistemim en full+ full 3 bin tl civarı orta hallisi 1500 tl civarı giriş sınıfı 600-700 tl .. yani çok pahalı değil yağımıda basit … sadece tavanı söktürüp siyaha kaplatman lazım o gece effectini iyi Alman için birde tavanı deliceksin gelişi güzel artık kaçlık aldıysan o kadar delik açıcaksın …

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Panjura led koymuş adam, başkası yapsa apaçi deriz, üretici yapıyor
    Ben geçen sene arkadaşın 2021 model daha sıfır aldığı bir araca bindim airbag yazısı varya koltuk yanındaki hani b sütunun orda olur ışıklı led yapmışlar .. yahu dedim yazık günah sıfır araba ile niye oynuyorsun sandım AliExpress den almış çünkü satılıyor öyle şeyler yok dedi o orjinal fabrikasyon kendi ışığı ..
    Tuhafıma gitti yani eğreti duruyordu bana göre… orjinal fabrikasyon değilde sanki sonradan yapılmış gibi ..

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BMW'ler her taraf ekran. İstanbul34 gibi bu bilgi ve trafik paylaşan sayfalarda devamlı görüyoruz ekranları çalıyorlar. Bizim ülkemize olmaz böyle şeyler çalarlar. Araba alıyorsun anasını satayım devamlı bugün ekranlar çalınacak mı korkusu. Yıllar önce o korkuyu 2 yıl yaşadım. Yeminle rüyalarıma girerdi. Bir dönem 206 GTi'ların sunroof camlarını çalıyorlardı ve ayakları plastik idi çekip koparıp alıyorlardı. İyi para idi o zamanlar bile 1000 TL falandı anasını satayım arabayı zaten 9000 TL'ye almıştım Sonra Ankara'da bir usta çelik ayak üretmişti de bir çok kişi o şekilde rahatlamıştı. Bende aracı satmıştım zaten
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gece yolculuklarında multimedia ekranını kapatıyorum zaten, sağında solunda led olayı gizli aydınlatma modeli ve loş absürt bir ışık değilse şık durabiliyor. örneğin f30 kapı ve klima çerçevesi altı aydınaltma orjinallerde güzel ama aliexpress mallarında çok fazla ışık çıkıyor, bir de b sütun airbag yazısına bile ışık satan/takanlar var

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiden böle bol ledli bol ışıklı arabalara bişey k ..nesi diyolardı
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yazarken yazmışsın o sistem rolls royce un starlight ismini verdiği sistem pahalı değil yapmasıda basit onun setleri var arabanın tavanına göre o misina dediğin şeyler serum hortumu gibi aslında onların sayısı var 150 den başlar 550 ye kadar çıkar o artık senin tavanına ve ne kadar sık yan yana yıldız ışığı görmene bağlı … birde o hortum misina gibi şeylere ışık veren projektör var onlarda 5w dan başlıyor 30w kadar çıkıyor onuda ne kadar yüksek alırsan o kadar gür parlak ışık veriyor .. yıldız kayma effecti var müzikle ışıklar oynuyor istesen falan filan

O sistemim en full+ full 3 bin tl civarı orta hallisi 1500 tl civarı giriş sınıfı 600-700 tl .. yani çok pahalı değil yağımıda basit … sadece tavanı söktürüp siyaha kaplatman lazım o gece effectini iyi Alman için birde tavanı deliceksin gelişi güzel artık kaçlık aldıysan o kadar delik açıcaksın …
    Sistem basit led lamba fiberoptik kablo mantığı hatta fiberoptik diyebiliriz ama 3bin 5 bine kimse yapmaz bunu bence. Tavanı söküp siyaha kaplamak 3 lira tutar döşemecide bide arkaya power ledlerin olduğu zımbırtı falan bide dediğin gibi kayan yıldız renk değiştirme modülü falan buda ekstra bi maliyet. Yani gereksiz bir iş ama hevesli olanlar yaptırıyor. Kendin yaparsan maliyet 3/1 civarı tutar dışarıya göre
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskiden böle bol ledli bol ışıklı arabalara bişey k ..nesi diyolardı

Yukarda yazdım: ulusal olarak çin keranesi, bölgesel olarak aydın nazilli keranesi

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BMW'ler her taraf ekran. İstanbul34 gibi bu bilgi ve trafik paylaşan sayfalarda devamlı görüyoruz ekranları çalıyorlar. Bizim ülkemize olmaz böyle şeyler çalarlar. Araba alıyorsun anasını satayım devamlı bugün ekranlar çalınacak mı korkusu. Yıllar önce o korkuyu 2 yıl yaşadım. Yeminle rüyalarıma girerdi. Bir dönem 206 GTi'ların sunroof camlarını çalıyorlardı ve ayakları plastik idi çekip koparıp alıyorlardı. İyi para idi o zamanlar bile 1000 TL falandı anasını satayım arabayı zaten 9000 TL'ye almıştım Sonra Ankara'da bir usta çelik ayak üretmişti de bir çok kişi o şekilde rahatlamıştı. Bende aracı satmıştım zaten
    Yıllar önce arkadaş 206 alıyor sunrooflu. Bir sabah işe gidecek arabaya biniyor, benzinciye gidiyor. Pompacı diyor -abi geçmiş olsun. Bu anlamıyor hala. Sunroofu gece sökmüşler, bizim eleman farketmiyor sabah sersemliğiyle
    Bu da böyle bir anımdır

Ambiyans aydınlatmalarını ben de sevmiyorum. He belki çok ufak yerlerde aşırı loş şekilde olabilir ama fazlası çok kötü geliyor gözüme. Onun da rengi çingiş pembesi falan olmayacak tabi, gün ışığı falan belki.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arap ledi bol bulunca bi tarafına sürermiş
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıllar önce arkadaş 206 alıyor sunrooflu. Bir sabah işe gidecek arabaya biniyor, benzinciye gidiyor. Pompacı diyor -abi geçmiş olsun. Bu anlamıyor hala. Sunroofu gece sökmüşler, bizim eleman farketmiyor sabah sersemliğiyle
    Bu da böyle bir anımdır

Ambiyans aydınlatmalarını ben de sevmiyorum. He belki çok ufak yerlerde aşırı loş şekilde olabilir ama fazlası çok kötü geliyor gözüme. Onun da rengi çingiş pembesi falan olmayacak tabi, gün ışığı falan belki.
    İnanılmaz çok yaşayan vardı o yıllar önce olan 2011-2012 dolayları gibi.

Led ambians mevzuna gelince evde bilgisayarın her yerine led döşedim fanlar, şeritler falan severim yani normalde ama araba mevzunda bence ayak aydınlatma dışında gereksiz. Hatta bazen o bile göz alıyor karanlık bir yolda yolculuk yaparken. Araç işi şeritler ekranlar falan bence çok dikkat dağıtıcı.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @darkmoon abicim sen zaten kara düzen bir araç almayacakmısın neden böyle şeylere takılıyorsun ki? Alacagın araçta bu denli ışıklar olmayacak gayet sade ve şık bir araç yakışır sana

IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistem basit led lamba fiberoptik kablo mantığı hatta fiberoptik diyebiliriz ama 3bin 5 bine kimse yapmaz bunu bence. Tavanı söküp siyaha kaplamak 3 lira tutar döşemecide bide arkaya power ledlerin olduğu zımbırtı falan bide dediğin gibi kayan yıldız renk değiştirme modülü falan buda ekstra bi maliyet. Yani gereksiz bir iş ama hevesli olanlar yaptırıyor. Kendin yaparsan maliyet 3/1 civarı tutar dışarıya göre
    Dediğim zaten o burda bir yere yaptırsan herhalde 15 bin isterler sen kiti getirtsen basit bir şey olsun dersen 600/700 ortalama olsun dersen 1500 civarı ki o yeterli bence hadi full +full olsun desen 3 bin civarı burda kendin tavanı kaplatsan elektrikçi de kendin yaptırsan 6-7 bin gibi çözersin ucuza gelir gene ..

Sadece kapı göğse yapılan kayar ledlere 6-7 bin tl isteniyormuş …
    AliExpress de full 22 parça kolonlar kapı ön göğüs Ceplik ayak aydınlatma aklına gelecek her yer kayar led sistem beyinleri telefondan kontrol falan her şeyi dahil full set 2 -2500 tl falan biraz elin yatkın elektrik işlerinden anlıyorsan işçiliğe para bile vermessin .. sadece kapı ön göğüs olsun dersen 800-900 tl ye satılıyor ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @darkmoon abicim sen zaten kara düzen bir araç almayacakmısın neden böyle şeylere takılıyorsun ki? Alacagın araçta bu denli ışıklar olmayacak gayet sade ve şık bir araç yakışır sana

Takıldığım bir şey yok sohbet ediyoruz takılsam ben bu ülkede 2000 yılında ilk e36 bmw ye yağmur sensörü takmış biriyim Türkiye de ilk daha multimedia m si yokken ben Opel vectrama öne thermaltake indash monitör alıp takıp bagaja compaq ekranı söküp laptop bağlamış biriyim , pek çok arkadaşlarımın ve kendi araçlarıma koltuk ısıtma koltuk soğutma yapmış biriyim bu ledler daha fabrikalar takmazken içinden geçmiş biriyim sana şu an o arabalardaki ledler de kullanılan çipsetlerine Çin’deki birim fiyatına kadar söyleye bilirim ..
    Bazı firmalar özellikle bu extra Ambiyans aydınlatma için 3 bin 5 bin euro opsiyon pakette fiyat yazıyor ben sana o paketin maliyetini söylesem şok olursun .. neyse yani takıldığım bir şey yok sohbet ediyoruz ..

Ek olarak karadüzen alıcam demedim alasım var bıktım yoruldum dedim alada bilirim o başka şu an elimdeki bütün araçlar full elektronik Jaguar stype ım var 2001 model araba bile full elektronik direksiyonundan iç dış aynasından koltuklarından her yeri.. her elektronik şey yanında arıza verdimi çok ciddi maliyetler sorunlar çıkartıyor marka model farketmek sizin ..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler