User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 20 ile 35 arası

Konu: f30'cular yardım lütfen...

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kchlll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu 2 bin değil dostum konu orjinal parça adı altında satılan sahte mallar ve bu her satıcı tarafından orjinal iddasıyla devam ediyor... ayrıca konuyu açma amacım benim bunduğum şehirde borusan yok ve bir malzeme alınacağı zaman telefonla arayıp iletişime geçmek zor oluyor randevu yazılıyor hatta bazı bayiler buraya gelmeniz lazım diyip telefonu kapatıyorlar anlayacağın sizin kadar şanslı değiliz çoğrafya kaderindir... konumuza gelirsek parçaçılardan malzeme almak orijinalliği ne kadar var bunu öğrenmek istedim. sizin neslinizde cevap vermem gerekirse benim için bazen 2000 tl değil 2 tl bile önemli olur. kimilerinde para çok kimilerinde akıl çok..!
    para helal kazanıldıgı surece 50 kuruş bile herkes için önemlidir emin ol, bence sen arabayı sat daha ucuz ve parçası pahalı olmayan bir araca bin senin için daha iyi olur. Kendinide bu tarz konularla üzüp sağlığınıda bozmazsın. Sadece bir tavsiye.
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    para helal kazanıldıgı surece 50 kuruş bile herkes için önemlidir emin ol, bence sen arabayı sat daha ucuz ve parçası pahalı olmayan bir araca bin senin için daha iyi olur. Kendinide bu tarz konularla üzüp sağlığınıda bozmazsın. Sadece bir tavsiye.
    haklısın helal kazanmayınca m3 e binerim artık

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani yazdığınız şey, yanlış anlamaya çok müsait bence.

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Icindeni pcv valfi bozuluyor, aliexpress ten alip tek diyaframini degisebilirsiniz, orjinal takintiniz yoksa yan sanayisini takabilirsiniz hicbir sikinti yaratmaz. Orjinalse orjinaldir o urunun sahtesini ben hic gormedim..

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    N13 Külbütor kapağının parçacılarda 8-9 lira arasında olanı orjinaldir. Borusan tabiki sana sanayi fiyatında satmayacak ürünü. Aynı ürünün 3.5/4 liraya Taiwan üretimi olanıda var. Takıp sorunsuz kullananlar mevcut ama haliyle turbo sıcaklığından daha kısa sürede etkilenir.

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani bişey derdimde neyse
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani yazdığınız şey, yanlış anlamaya çok müsait bence.
    Allahtan nası kazandığımızı biliyoruz da nem kapmıyoruz

Konuya dönersek, o parça uzun dönem hizmet edecekse şayet (anladığım konu değil de ondan) ve de bütçe müsaitse garantili yer olduğundan emin olunan bi yerden alın, kafanız rahat etsin..
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F30 sahibiyim, izninizle bir kaç sorum var:

1- külbütör kapağına ne oldu? çatladı mı? yamuldu mu? conta mı tutmuyor?
    2- yan sanayi külbütör kapağının dezavantajları nelerdir? bu bilgileri kimden araştırdınız?
    3- motor kapağı ile külbütör kapağını karıştırmış olabilir misiniz?
    4- orj mal dediğiniz BMW üretimi külbütör kapağının made in Germany olduğuna emin miyiz?

ben de çok anlamam da bu işlerden, bilgi maksatlı soruyorum...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Icindeni pcv valfi bozuluyor, aliexpress ten alip tek diyaframini degisebilirsiniz, orjinal takintiniz yoksa yan sanayisini takabilirsiniz hicbir sikinti yaratmaz. Orjinalse orjinaldir o urunun sahtesini ben hic gormedim..
    bahsettiğiniz valf bazı araçlarda kürbütör kapagıdan ayrı olarak değiştilmesi yapılabiliyor ancak bu bmw için gecerli değil parça ile bütün

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    N13 Külbütor kapağının parçacılarda 8-9 lira arasında olanı orjinaldir. Borusan tabiki sana sanayi fiyatında satmayacak ürünü. Aynı ürünün 3.5/4 liraya Taiwan üretimi olanıda var. Takıp sorunsuz kullananlar mevcut ama haliyle turbo sıcaklığından daha kısa sürede etkilenir.
    takanlar var ama uzun soluklu olmadığını öğrendim ve fikrim olarak bence araç için önemli bir parça ve dediğiniz ısı farklılıkları sebebiyle eğilme meydana gelebilir haklısınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F30 sahibiyim, izninizle bir kaç sorum var:

1- külbütör kapağına ne oldu? çatladı mı? yamuldu mu? conta mı tutmuyor?
    2- yan sanayi külbütör kapağının dezavantajları nelerdir? bu bilgileri kimden araştırdınız?
    3- motor kapağı ile külbütör kapağını karıştırmış olabilir misiniz?
    4- orj mal dediğiniz BMW üretimi külbütör kapağının made in Germany olduğuna emin miyiz?

ben de çok anlamam da bu işlerden, bilgi maksatlı soruyorum...
    tabiki çevaplayayım...

1- içindeki valf zamanla bozulduğu için yağın buharı verdiği için araç çalışıp ısınana kadar duman atmaya sebep oluyor
    2- yan sanayi dez avantajları her zaman vardır tabiki her parça için söylemem mümkün değil ancak doğru tektir orjinal her zaman orjinaldir
    3- hayır karışıklık söz konusu değil
    4- bu sorduğunuz bu konuyu açmamdaki asıl sebep parça önemli değil burda arkadaşlar para mevzusu bakımındanda yorumlarda bulunmuşlar ancak asıl konu bu değil yan sanayide alıp takılabilir sonrasında yaşadığın sorunda yine yan sanayi takılır yada orjinaline geçilebilir, deneme yanılma yolu ile bile bir sonuç alınabilir. Asıl mevcut konu şu bmw artık malzeme noktasında distribütörler haricinde ürün vermeyecek kararı alınmış 2. si ise ve bunu en başından beri söylediğim bmw grubu için çok daha fazla sahte malzeme üretimi yapılmaya başlanmıştır. Bazı arkadaşlar üreticiler araba markalarına üretim yapıyor logoyu bastıkları zaman marka için üretim oluyor basmadığı zaman aynı hammadde aynı üretim teknikleri aynı kalite üretimi oluyor deniyor. (ben bu görüşe katılmıyorum) size söyle bir örnek vereyim harman kardon teweer orjinalini almak isteyin abi orjinal abi bunların tamamı zaten cinde üretiliyor hepsi orjinal bunların ama servis harici bu parcanın orjinalini başka arabadan sökme bulmadığınız taktirde çok zor. Özet olarak önceden sanayide arabamız için bir parça alacağımız zaman abi orjinali var yan sanayisi var derlerdi şimdi ise yan sanayinin yan sanayisinin sanayisi var...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    N13 te tek valf degisir. Nasil degistigini nerden temin edildiginide yazdim.. o kapagi 20 kere soktum taktim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabiki çevaplayayım...

1- içindeki valf zamanla bozulduğu için yağın buharı verdiği için araç çalışıp ısınana kadar duman atmaya sebep oluyor
    2- yan sanayi dez avantajları her zaman vardır tabiki her parça için söylemem mümkün değil ancak doğru tektir orjinal her zaman orjinaldir
    3- hayır karışıklık söz konusu değil
    4- bu sorduğunuz bu konuyu açmamdaki asıl sebep parça önemli değil burda arkadaşlar para mevzusu bakımındanda yorumlarda bulunmuşlar ancak asıl konu bu değil yan sanayide alıp takılabilir sonrasında yaşadığın sorunda yine yan sanayi takılır yada orjinaline geçilebilir, deneme yanılma yolu ile bile bir sonuç alınabilir. Asıl mevcut konu şu bmw artık malzeme noktasında distribütörler haricinde ürün vermeyecek kararı alınmış 2. si ise ve bunu en başından beri söylediğim bmw grubu için çok daha fazla sahte malzeme üretimi yapılmaya başlanmıştır. Bazı arkadaşlar üreticiler araba markalarına üretim yapıyor logoyu bastıkları zaman marka için üretim oluyor basmadığı zaman aynı hammadde aynı üretim teknikleri aynı kalite üretimi oluyor deniyor. (ben bu görüşe katılmıyorum) size söyle bir örnek vereyim harman kardon teweer orjinalini almak isteyin abi orjinal abi bunların tamamı zaten cinde üretiliyor hepsi orjinal bunların ama servis harici bu parcanın orjinalini başka arabadan sökme bulmadığınız taktirde çok zor. Özet olarak önceden sanayide arabamız için bir parça alacağımız zaman abi orjinali var yan sanayisi var derlerdi şimdi ise yan sanayinin yan sanayisinin sanayisi var...
    kaygılarını anlıyorum ama bence yaptığın araştırmalar biraz havada kalmış ya da konuştukların bu işi çok iyi bilmiyor...

kapak değişecek deyince zannettim ki sıkıntı büyük, oysa kapaktaki valf değişiyor, şimdi 12 bin 9 bin vs vermek mi yoksa pcv valfini değiştirmek mi? bu arada PCV valfini BMW üretmez, yani araçtaki yaklaşık 20bin parçanın ne kadarını firma kendisi üretebilir ki?ben şahsen metal ve döküm parçalarda yan sanayilerin gayet başarılı olduğunu gördüm, metal sonuçta... elektrik parçalarında ise Avrupa seçmeyi tercih ederim, liste uzar gider... ayrıca şunu da unutmayın, arabayla gelen parça 100bin km gidiyorsa, Borusandan alınan BMW logolu parça 40-50 bin ancak gidiyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle cok haklisiniz montaj parcasi ile servisten alinan yedek parca bmw de ayni kalitede degil. Diger markalari bilmiyorum. Ben sahsen orjinal ureticisinden alma taraftariyim. Gaz pedali bozuldu bmw logolu yeri kazimislar cogu parcada tek farki ambalaj. Ozellikle filtre grubunda hic mantigi yok bence..

Turbonun agzinda bir plastik dirsek var orjinali eriyo dagiliyo febi marka olan bozulmuyor.
    Kapi kollarinin ici soyuluyo cin mali soyulmuyor + birebir oturuyo.

Bazende yansanayi orjinalindende kaliteli oluyor. Bunlar aklima gelenler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle cok haklisiniz montaj parcasi ile servisten alinan yedek parca bmw de ayni kalitede degil. Diger markalari bilmiyorum. Ben sahsen orjinal ureticisinden alma taraftariyim. Gaz pedali bozuldu bmw logolu yeri kazimislar cogu parcada tek farki ambalaj. Ozellikle filtre grubunda hic mantigi yok bence..

Turbonun agzinda bir plastik dirsek var orjinali eriyo dagiliyo febi marka olan bozulmuyor.
    Kapi kollarinin ici soyuluyo cin mali soyulmuyor + birebir oturuyo.

Bazende yansanayi orjinalindende kaliteli oluyor. Bunlar aklima gelenler.
    turbo yağ dönüşündeki o-ring conta orj alırsan bozuluyor, kahvrengi viton alırsan bozulmuyor mesela... diyorum ya liste uzar gider... haaa f30'da orj su bidonu da çatlıyor hemen, yan sanayi bizdeki 6 senedir taş gibi duruyor, üzerindeki 2 senede çatladı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her ne kadar aynı parça OEM üretiyor olsa da, aynı ürünü tek kalitede üretmiyor. Örneğin Valeo debriyajlarla ilgili çoksa konu/tartışma geçti. EOM 100k km giderken, orjinal Valeo 50-60k km de bitiyor, belki de daha önce. Bunun sebebi araştırıldığında Asya fabrikalarından gelen ürünlerin yalnızca valeo ürettiği ve OEM kalitesi gütmediği görülüyor.

Kısacası belli başlı parçalar dikkate alındığında OEM kalitesi için OEM ürün almalısınız. hepsi için ya da her marka için değil ama geneli böyle.

Ayrıca kendi kulaklarımla duydum. Sanayide bir adam geldi ve "Hem kutusunda hem üzerinde Bosch yazan ürünler var, getireyim mi" dedi parçacıya... Sizce bunlar gerçek Bosch mu
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler