User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
61 sonuçtan 58 ile 61 arası

Konu: Elektrikli araç için sarj kablosu önerisi

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar, burayı biraz canlandıralım, tesla wallbox aldık 22kw destekleyecek şekilde İstanbul'da montajını yapabilecek düzgün işçilikli bir kişi/firma arıyorum. tecrübesi olan varsa paylaşabilirse sevinirim
    ben sharz.net'e taktırmıştım. doğuş oto ile iş ortaklıları vardı bu konuda

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zes le görüştüm.. 22kw için EQB nin sıfırdan %80 e 7-8 saatte ulaşabileceğini söyledi.

taktırmak istediğim yer garajı olan bir otel. özellikle 2023 yazında taş çatlasın 5-10 tane elektrikli araç geldi ve bütün gece şarjda kaldı dolması için ve hiç bir altyapım yoktu baya bildiğin prize taktım araçları internetten hesap yapıp kafama göre tahsilat yaptım.

şimdi daha profesyonel ve kurumsal olarak hizmet vermek için; 40kw mı 60 kw mı ? cihaz markası önemli mi ? tavsiye ?
    40kw da oldu ki 2 araç bağlamak zorunda kaldım 3 saatte dolacak araç 6 saatte mi dolacak ?

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslinda araba ne doldurugunu gosteriyor, carpip net rakam cikar.
    60kw dc’ler var galiba alt yapi iyiyse surekli bastiginda hicli olur,
    Ayni anda farkli araclar baglanirsa bazi yerlerde 40w baya geriye dusuyor saat soylemek zor,
    Otelde kaliyor olsam gece ac baglamak daha mantikli, kurul maliyetide dusuk, belki kar payi yuksek olabilir.

Zes fian gerek duymadan wifi baglantili altinda gosterge saati olan ac’let yapabilirisiniz, amator olanlar bile kartla calisabiliyor, musteriye verilir nakit odeme alinip geri geldiginde kullanilan dusup kalan iade olur.
    Markalar pahaliysa cozum olabilir ama ticari fatura vs nasil olur bilemiyorum.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Otel sahibi iseniz işletmenize kesinlikle DC şarj yaptırmanız çok gereksiz olur. Zaten Otelde konaklayan kişinin saat kısıtlaması yok. Herhangi bir AC şarj 22kw lık fazla fazla gece 1 de bile girseler sabaha fullemeye yetecektir.

Bu sebeple ben yüksek maliyetki tekli veya ikili DC yerine, 4 adet 22kw AC gibi bir yatırımı çok daha mantıklı buluyorum. Sabit kendinizin alıp taktıracağınız Vestel vs gibi sistemler de gayet olur kartla çalışan 20-30K arası tanesi. Yazılım üzerinden kaç KW kaç saat kullanıldığı hızı vs herşeyi de gözüküyor.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler