User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: egea hibrit 1.5 t4 hakkında bilgi

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

egea hibrit 1.5 t4 hakkında bilgi

selamlar arkadaşlar, biliyorsunuz artık hibrit sistem araçlar yaygınlaşmaya başladı. egeaların 1.5 t4 hibritlerine merak saldım. merak ettiğim konulardan bir tanesi. bu hibrit sistemi söküp atabilir miyiz? aracın motoru firefly 1.5turbo bu motoru yüklemek için biraz internette araştırma yaptım hiç bir şey bulamadım. ayrıca bu motor miller çevirim yapıyor buda motorun ilk hareketinde güçsüz olması anlamına geliyor.

mesela hibrit sistemi söküp otto çevirime dönsek neler olabilir. otto çevirime dönmek için egzantrik gerekecek tabiki. böyle bir aklınızdan neler geçiyor hiçbir forumda bahsi geçmemiş konuşalım istedim.
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    techturkey bitmiş. eskiden olsa işletim sisteminden, frenlerine kadar bir sürü beyin fırtınası olurdu.
    turbocuk istiyoruz

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    techturkey bitmiş. eskiden olsa işletim sisteminden, frenlerine kadar bir sürü beyin fırtınası olurdu.
    15+ yıl oldu burada ki siz de eski değilsiniz üyelik tarihinize bakıp hep aktif olduğunuzu varsayarsak, giriş seviyesi (taksiciler içinde revaçta olan demek istemem ama öyle) ve de yenice satışa sunulmuş bir motor için ben öyle abartılı beyin fırtınası yapıldığını hiç hatırlamıyorum

Egea'nın bu hibrit 1.5 turbo motoru yıllardır piyasada ve zibille modifiyelisi varsa da o benim utancım olsun

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15+ yıl oldu burada ki siz de eski değilsiniz üyelik tarihinize bakıp hep aktif olduğunuzu varsayarsak, giriş seviyesi (taksiciler içinde revaçta olan demek istemem ama öyle) ve de yenice satışa sunulmuş bir motor için ben öyle abartılı beyin fırtınası yapıldığını hiç hatırlamıyorum

Egea'nın bu hibrit 1.5 turbo motoru yıllardır piyasada ve zibille modifiyelisi varsa da o benim utancım olsun
    şahane bi cevap. konu kapanabilr artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

beyin fırtınası olabilecek motor olsa olsa bu motor olabilir, diğer motorların her türlü modifiyesini yaptılar denediler zaten. vti için ne gibi beyin fırtınası yapabiliriz ki zaten elektronik servo sübap mı. ufak bir bilgi vereyim ben mesela egealarda doblo maxi frenleri retrofit oluyormuş.

ayrıca şanzıman 7dct300 magna(getrag) ıslak kavrama şanzıman imiş. motorun vgt turbo versiyonu 170 beygir güç üretiyormuş.
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    normalde fransada BR Performance çok agresifçe her araca zıplayıp yazılım sunan bir firma.

Alfa Tonale 1.5 Hybrid (vgt olmayan) sanırım sizin aracınız ile birebir aynı sisteme sahip ve adamlar ona yazılım hazırlamış 130hpden 170hpye çıkarmış:Alfa Romeo Tonale 1.5T stage 1 - BR-Performance Paris - Reprogrammation moteur, preparation moteur, optimisation moteur..

işin garip noktası Egea Avrupada bildiğim kadarıyla daha çok hatchbach olarak vede Tipo adıyla satılıyor Tipo 1.5t Hybrid baktığımda ise aynı firmanın henüz yazılımımız yok demesi garip:
    Fiat Tipo / Tipo Cross 1.5 T FireFly stage 1 - BR-Performance Paris - Reprogrammation moteur, preparation moteur, optimisation moteur..

irtibata geçip sorun isterseniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    normalde fransada BR Performance çok agresifçe her araca zıplayıp yazılım sunan bir firma.

Alfa Tonale 1.5 Hybrid (vgt olmayan) sanırım sizin aracınız ile birebir aynı sisteme sahip ve adamlar ona yazılım hazırlamış 130hpden 170hpye çıkarmış:Alfa Romeo Tonale 1.5T stage 1 - BR-Performance Paris - Reprogrammation moteur, preparation moteur, optimisation moteur..

işin garip noktası Egea Avrupada bildiğim kadarıyla daha çok hatchbach olarak vede Tipo adıyla satılıyor Tipo 1.5t Hybrid baktığımda ise aynı firmanın henüz yazılımımız yok demesi garip:
    Fiat Tipo / Tipo Cross 1.5 T FireFly stage 1 - BR-Performance Paris - Reprogrammation moteur, preparation moteur, optimisation moteur..

irtibata geçip sorun isterseniz
    öncelikle benim aracım değil sadece almayı düşündüğüm bir model. merak ettiğim downpipe yapar gibi hibrit sistemi iptal edebilir miyiz? söküp atsam ne olabilir beyinden de iptal etsem. daha da önemlisi miller çevirim ottoya çevirme şansım var mı?
    turbocuk istiyoruz

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle benim aracım değil sadece almayı düşündüğüm bir model. merak ettiğim downpipe yapar gibi hibrit sistemi iptal edebilir miyiz? söküp atsam ne olabilir beyinden de iptal etsem. daha da önemlisi miller çevirim ottoya çevirme şansım var mı?
    Bundaki amaç ne olacak acaba ?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8.6 0-100 değeri var, bunu kalkıp 8 saniyenin altına düşürmez sizin mild hybridden iptal etme olayınız. Bide öyle kolay bir operasyon olmayacaktır.

MildHybrid lerde marş motoru sistemi de farklı.

FatihR. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 dizel 130 luk al bi yazılım bi downpipe oh mis tadından yenmez. Elektrik motoru sökmeklede uğraşmazsın arabayı mundar etmeye ne gerek var.

prodorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanların bilmedikleri konularda sizi bilgilendirmelerini istiyorsanız Facebook a gitmelisiniz burası yanlış yer.
    PROJE DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE SATILIKTIR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar ben de sizin gibi düşünüyorum. sadece merak ediyorum. mesela eskiden çekiş kontrolden çıksın diye colt czt lerin abs fişini çekerlerdi. aynı sistem değil fakat gidip şanzıman içindeki hibrit destek motorunun fişini çeksem neler olabilir bunu merak ediyorum. araba elimde olsa şimdiye kadar zaten söylediklerimi kesin denerdim.

asıl merak ettiğim konu tekrar belirtiyorum. miller çevrim bir motoru otto çevrim olacak şekilde çalıştırabilir miyiz. sanırım bunun için başka bir başlık açmam gerekecek.
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar ben de sizin gibi düşünüyorum. sadece merak ediyorum. mesela eskiden çekiş kontrolden çıksın diye colt czt lerin abs fişini çekerlerdi. aynı sistem değil fakat gidip şanzıman içindeki hibrit destek motorunun fişini çeksem neler olabilir bunu merak ediyorum. araba elimde olsa şimdiye kadar zaten söylediklerimi kesin denerdim.

asıl merak ettiğim konu tekrar belirtiyorum. miller çevrim bir motoru otto çevrim olacak şekilde çalıştırabilir miyiz. sanırım bunun için başka bir başlık açmam gerekecek.
    Dizele Lpg bağlayan ustalar onu da yapar ama işte yeni nesil araçlarda Beyin-Yazılım vs çok yere bağlı çalışıyor harici beyin falan gerekli olur, Bu sefer harici beyine aracın konfor ünitelerini entegre edemezsin vs

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oem sitelerde motorun internallerine de ulaşamadım. aslında fiat servis çalışanı biri olsa aracın eğitimi kesin verilmiştir.
    turbocuk istiyoruz

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önce MildHyrbrid sistemini araştır, hangi sistemin nasıl çalıştığını nerelere ne şekilde müdahale ettiğini öğrenirsen daha iyi olur. Bu araç üstünde Mild Hybrid olarak hiç bir şeyi sökemezsin bırak eksantriği, hiç bir şeye dokunamazsın, anca yazılım yapıla bilir. Sistem günümüz araçları gibi 12v çalışmıyor sistem tamamen 48v üzerine kurulu bakmayın akü vs. 12V olduğuna marş motoru dahi 48v temelli. Şu anda kullandığım E300d de marş motoru bile yok mesela EQ Boost dedikleri bir sistem var, elektrikli gibi çalışıyor üzerinde ISG Mitsubishi 20 bg lik elektrikli motoru var mesela nereden neresine müdahale edeceksin. Kaldı ki Egea nın 1.5T Hybrid sistemi aracı 10 km sürat altında elektrik ile götüre biliyor. Dersen ben yaparım bunu önce bütün elektrik tesisatını beyni ve tüm sistemi değiştirmen gerekli, hadi kolay gelsin, iki eksantrikli ile sistem iptal ediliyorsa da oda benim ayıbım olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hibrit teorilerine dair herşeyi biliyorum. bilmediğim işte bu marş motoru olmayan sistemler gibi kendi içinde özelleşmiş durumlar. mesela şarj dinamosu gibi motorun üstünde duran ve gücü bir kasnakla veren sistemler var, egeada söylediğim gibi şanzıman içinde bir motor var ve gücü oradan veriyor. testlerde gördüğüm kadarıyla kalkıştaki etkisi tekerin ilk turunu tamamladığı gibi devreden hızlı bir şekilde çıkıp benzinli motor devreye giriyor sonra şarj başlıyor bir sonraki kalkış için gibi. mild hibridin amacı zaten emisyon
    turbocuk istiyoruz

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her Mildhybrid Egeadaki gibi değildir. Audi grubunda da aynısı var ama marş motoru var. Çok farklı sistemler. Özellikle elektrik tesisatı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler