User Tag List

Sayfa 6/9 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
171 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Araba zevkiniz keyfiniz ne durumda ve elektrikli araç güzellemeleri

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim konudan bağımsız bir sorum olacak, Elektrkli araçlarda genelde cam tavan oluyor ama bunlar açılabilir özellikte olmuyorlar pek.

Örneğin Tesla modellerinde Porsche Taycan da hep cam tavan var ama açılmıyor yani sunroof değiller.

BMW lerin ve mercedeslerin elektriklileri ise sunroof olarak var. Bunun bi mantığı var mı ? Örneğin batarya altta olduğu için ağırlık merkezi de altta, üstü de komple cam tavan yapıp ağırlık dengesini kurmak gibi.

Tamamen merak ettiğim bi konu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bagaja çakıcan jeneratörü fıstık gibi menzil derdin yok…
    ohahahahahaha
    koparttin
    "samanyolu galaksisinde tek"

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim konudan bağımsız bir sorum olacak, Elektrkli araçlarda genelde cam tavan oluyor ama bunlar açılabilir özellikte olmuyorlar pek.

Örneğin Tesla modellerinde Porsche Taycan da hep cam tavan var ama açılmıyor yani sunroof değiller.

BMW lerin ve mercedeslerin elektriklileri ise sunroof olarak var. Bunun bi mantığı var mı ? Örneğin batarya altta olduğu için ağırlık merkezi de altta, üstü de komple cam tavan yapıp ağırlık dengesini kurmak gibi.

Tamamen merak ettiğim bi konu
    bence tamamen

"sanruf ne aaammiiiyüümm" deyip tek parça kocaman cam koyup geçiyorlar ki bence de daha iyi böylesi sanrufun götü kalkık gezmeye Türkler kadar düşkün kimse görmedim ben dünyada

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence tamamen

"sanruf ne aaammiiiyüümm" deyip tek parça kocaman cam koyup geçiyorlar ki bence de daha iyi böylesi sanrufun götü kalkık gezmeye Türkler kadar düşkün kimse görmedim ben dünyada
    Ya bende sunroof fetişizmi yok ama milletce sunroof a karşı garip bi düşkünlük var dediğin gibi

Ama şöyle de bir durum var abi boydan boya cam koyuyorsan tavana, e az bi kısmı açılsa fena olmaz yani, açılmayan cam tavan tamam içeriye daha çok ışık alıyor ferah oluyor ama ciddi bir ağırlık. (Performans kaybı ve yakıt tüketimi artışı) ve özellikle yazın sıcakta araç içine giren güneş sebebiyle işkence oluyor. İstediğin perdeyi de çek, normal tavanlı araç gibi olmuyor.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu hırs işte araba işi teknoloji yada elektrik işi değil .. al o zaman güle güle kullan hayırlı olsun ..
    Yaa hocam ne hırsı Senin varmak istediğin noktayı gerçekten anlayamadığım için öyle yazdım

Evet ekonomik imkanım olsa alırım elektrikli araç ama bu yakıtı ucuz olduğu için değil gerçekten yazdığım sebeplerden dolayı.

10 öncesiyle bugün bir değil. 2013 araçlarla aynı aracın 2023 modelini kıyasla nereden nereye gelmiş. 10 sene önce aux bağlayamadığın arabaya kablosuz apple car playle bağlanıyorsun bugün.

Bu iş çok daha ileri gidecek. Android işletim sistemli arayüzü olan arabalar bugün piyasada olmalıydı. Araç ekranlarını birer ıpad gibi rahat kullanabilmeliydik. Otomotivde geri bile kaldı bence teknolojiler.

AB Yeşil Mutabakat Metni ni biliyorsundur onaylayan tüm ülkeler karbon emisyonlarını azaltmaya çalışıyor. Üretim yapan fabrikalar karbon ayakizi ne göre vergilendirme yaşayacakları döneme girecekler ilerde.

Dolayısıyla üretim tesislerinin çoğu güneş tarlası veya çatı güneş enerji panelleri gibi alternatif temiz enerjiye yatırım yapmaya başladı.

Bu yüzden 3-5 sene sonra bile bunları konuşmayacağız bence. Bugün sorun olarak gördüğün batarya konusu menzil konusu şarj süresi konusu 8-10 sene sonra olmayacak belki de.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günümüzde kullandığımız içten yanmalı otomobillerde çok fazla bileşen var ve bunları üreten binlerce yan sanayi var. Mesela yakıt filtreleri, yağ filtreleri, yakıt pompaları, motor içerisinde/şanzımanda kullanılan yağlar, dişliler, rulmanlar....v.b. Bunları da üreten gelişmiş ancak neticede ham madde, enerji tüketen, aynı zamanda çevreyi kirletmeye devam eden dev bir sanayiler bütünü var. Elektrikli araç kullanımı yaygınlaşırsa bunlar kademeli olarak faaliyet azaltacak veya durduracaktır. Şu anki sistemde hem içten yanmalı bir aracın kendi fabrikasındaki üretiminde, hem de sonraki sürecinde kullanılması gereken bu tarz sarf malzemeleri ve yedek parça üretiminde ekstra katmerli bir çevreye hasar durumu zaten söz konusu. Belki bunların toplamı batarya üretiminin verdiği kirliliği aşıyordur? Bunu araştıran herhangi bir proje var mı bilmiyorum. Belki bu tarz firmalar zamanla kendi sektörel faaliyetlerini durdurup enerji üretimi faaliyetlerine yönelecekler. Bu da ihtiyaç duyulan enerjinin karşılanmasına olanak tanıyacak. Yani düşündükçe bu konunun çok katmanlı bir yapısı var. Şu an olumsuz konuşmak ya da üzerine kafa yormak bir sonuç doğurmayabilir diye düşünüyorum. Öte yandan tartışmak tabi ki keyifli, sosyal bir durum. Benim ilgimi daha çok konu başlığının "Araba keyfiniz ne durumda" kısmı çekmişti ama sonradan olay daha çok elektrikli araçları değerlendirme konusuna dönüştü sanırım.
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çevre olarak yorumlarsan elektrik araçlar çevre düşmanıdır. Hem tükettiği elektriğin üretilmesi hem batarya üretiminde kullanılan elementlerin tedariği hem de atık pillerin imhası konusunda. Kullanıma gelince elektrikli otmobille uzun mesafe acele gidebilme şansınız yok. 3 saat sonra Ankarada 4 saat sonra İzmirde toplantın var. Iıh yetişemezsin. İstediği kadar hızlı olsun. Bunların dışında kullanımı gerçekten rahat. Bakım masrafı düşük yok. Şarj imkanım olsa alırdım. 5. kattan aşağıya kablo uzatsam min 15M kabloya ihtiyacım var o da eğer otoparkta benim pencerenin altına başkası park etmezse. Piller ölürse ne yaparım diye düşünmeyin Amerikada Avrupada bir sürü pil değişim merkezleri kuruldu. Sadece satıcının eline düşmüyorsunuz.
    IN BOOST WE TRUST

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Pil değiştirme olayıda gelecek göstericek .. tesla Finlandiya örneği var işte adamda 2013 model tesla model s var piller bitmiş değiştirmeye 20 bin Euro’mu me istenmiş arabanın fiyatıda 30 bin euro mu neymiş neticeyi herkes biliyor bilmeyende tesla Finlandiya araba falan diye aratırsa çıkar hadi ilerde Çin malı yan sanayi pil değiştirme imkanı olabilir servis 20 bin euro isterse onlarda 10- 15 bin Euro’dan bana göre aşağı istemez üstüne orjinal batarya gibi de uzun ömürlü kaliteli olucağını sanmam şahsi fikrim .. çünkü hayatım boyu şunu gördüm orjinal parçanın yerini hiç bir şey tutmuyor .. bu elektronik araba her şey için geçerli ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ebayde arabanın üzerinden çıkan pillerin aynısı satılıyor. Pilin kodunu yazdığın anda. Yan sanayi vs değil bire bir kendisi. Markası vs aynısı. Pil değişimi yapan merkezlerde oradan alıyor piller. Mclaren P1 ın pilleri Amerikada 8100 dolara aldılar ebaydan.
    IN BOOST WE TRUST

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla performans konusunda pillilerin fiyat / performans konusunda söyleyecek bir şey yok gerçekten fiyata göre vaat edilen çok iyi, bir noktaya kadar..

Ama onun dışında bir kaç elektrikli araçla roll yapma şansım oldu. Günlük arabalarla karşılaştırınca ok arada uçurum var, fakat 500 + lige çıktın mı iş pek şu an öyle olmuyor 4s performance + la roll yapmıştık 250 den sonra zaten yok arabalar , 2 kere sıkıyosun yok pil ısınıyor yok şarjı azaldı güç kesti bla bla ben shelle durup fulluyorum sıkmaya devam sabaha kadar sık Elektrikler kesilince kahve içmeyede mi çıkmayacağız nasıl olcak bu işler işin şakası Yani fanboyluğa gerek yok konu çok başka yerlere gelmiş yarın gider pilli araba da alırım ama asla körü körüne savunmam benim malım diye Enine boyuna konuşup sohbet ediyoruz işte

İşin özeti bizim gibi petrol head kafa adamlar bence içten yanmalının canı çıkana kadar keyfini çıkarmamız lazım. 10 15 seneye zaten istesek de bulamayacağız gibi görünüyor. Her şey hızlı gitmek değil sonuçta otomobil zevki dediğimiz şey bir çok şeyin kombinasyonu, dalgaların köpürmesi , anlayamazsınız meselesine geliyor Yoksa hızlı trenle 330a da çıktım ben vagonun içinde. uçaklar falan neyse sulandırmayım
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elektrik falan
    bunlar bos
    caddede S2000'le ikiden bire almak
    otesi yok son nokta

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla performans konusunda pillilerin fiyat / performans konusunda söyleyecek bir şey yok gerçekten fiyata göre vaat edilen çok iyi, bir noktaya kadar..

Ama onun dışında bir kaç elektrikli araçla roll yapma şansım oldu. Günlük arabalarla karşılaştırınca ok arada uçurum var, fakat 500 + lige çıktın mı iş pek şu an öyle olmuyor 4s performance + la roll yapmıştık 250 den sonra zaten yok arabalar , 2 kere sıkıyosun yok pil ısınıyor yok şarjı azaldı güç kesti bla bla ben shelle durup fulluyorum sıkmaya devam sabaha kadar sık Elektrikler kesilince kahve içmeyede mi çıkmayacağız nasıl olcak bu işler işin şakası Yani fanboyluğa gerek yok konu çok başka yerlere gelmiş yarın gider pilli araba da alırım ama asla körü körüne savunmam benim malım diye Enine boyuna konuşup sohbet ediyoruz işte

İşin özeti bizim gibi petrol head kafa adamlar bence içten yanmalının canı çıkana kadar keyfini çıkarmamız lazım. 10 15 seneye zaten istesek de bulamayacağız gibi görünüyor. Her şey hızlı gitmek değil sonuçta otomobil zevki dediğimiz şey bir çok şeyin kombinasyonu, dalgaların köpürmesi , anlayamazsınız meselesine geliyor Yoksa hızlı trenle 330a da çıktım ben vagonun içinde. uçaklar falan neyse sulandırmayım
    O 2 kere top gaz limiti doğrumu ben onu duymuştum sadece 2 kere top gaz yapmana izin veriyormuş elektrikli araçta..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asıl olay tamamen elektrikli olduğunda bir çok sanayideki usta ve servis elemanları ne iş yapacak?
    Yada bizim arabalarımız ne olacak
    Düşünebiliyor musunuz? Diyelim petrol tamamen bitti. Turbolar vs. Ortaya çıkacak olan işsizliği?
    Ben en çok bu konuyu merak ediyorum. Sanırım yine kendime dert edinecek bir şey buldum
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

nineleven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrikli araba güzellemesine ben de ayar oluyorum Uzay teknolojisiymiş gibi bahsediyorlar.
    Hele 30-40'lı yaşlarda birşeyleri başarmış , kendini zeki - aydın - kültürlü - vizyonlu olarak tanımlayanlar..
    İyi kötü para da var tabi.. Para var dediğim de Mühendis - İKA Müdürü kadınlar işte 25.000TL maaş alıyorlar
    Erkeklerde o kadar savunan görmedim de bu Apple fanboyu video kurgucu - yazılımcı tipler var ya onlar da öyle..
    Mercedes E serisine bile Tofaş muamelesi yapacaklar bıraksak
    @BARR @darkred sanırım arkadaşın derdi bu
    bu tiplere ben de uyuz oluyorum da bu elektrikli araçları kötü yapmaz. Herkesin kendi parası , zevki - ihtiyacı.

Açıkçası ben şarj istasyonu muhabbetini sevmiyorum , uzun yolda yüksek süratle gidebilme imkanım olsun istiyorum..

EV'leri Model S pazarladı. Ama o da yanlış pazarladı.. 0-100-200 süresiyle pazarladılar.
    Hatta dendi ki ; bu arabanın rakipleri Porsche Panamera , Maserati Quattroporte , Aston Martin Rapide vs..

EV'lerin performansı benim için birşey ifade etmiyor. 200'le sol seridi kapatıp gidebiliyor muyum ? Hayır.
    Gerçek dünyada bugün alacağın 1.2T + EAT8 bir arabayla daha hızlı seyahat edersin.

Kısacası performans ve çevrecilik işi tamamen PR.

EV'lerin performansı daha da artacak bu arada merak etmeyin. Menzil arttırmak için daha da , daha da pil koyacaklar.
    Performans ta yanında bedava geliyor zaten

Benim tercih edeceğim EV araba BMW i3 olurdu. 2018+ modellerin 350km menzilleri var.
    Evde şarj edip , sehir içi kullanımda gayet yeterli olur.

Zaten EV'lerin asıl kullanım alanı bu. Musk kekosu.. dünyayı kurtaracak ya.. MaZerati gibi pazarladı..

Neyse. Bu yakıt işlerinde Japonların dediği çıkar finalde. Japonlar sadece A segment ya da kei car dedikleri arabalarda tam elektrikli çözüm sunuyorlar.
    Toyota da Hidrojene çalışıyormuş.

Bence (kendi düşüncelerim ve biraz saçmalayarak)
    Dizel zamanı gibi bu EV'ler epey bir coşacak. Turbo Benzin'li Hibritler (1.6 Puretech) vs. tam elektrikliler kapışacak uzunca bir süre.

Japonlar da ''Hold My Beer'' diyerek Hidrojeni vuracak masaya. O saatten sonra Ev'ler rahmetli olurken , benzinli araçlar Hidrojen dönüşümüyle falan yine kullanılabilir hale gelebilir.

Finalde AE101 kasa Corolla hala yürüyecek. Biz ne torklu dizeller , ne 0-100'ü 2.5 sn. EV'ler gördük.. Onlar gitti biz kaldık , hala ayaktayız diyerek.. GURURLA

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla 24 yaşında bir genç olarak hevesle bir şeyleri yapmaya kalksan ağır maliyetlerin altında eziliyorsun, yapmasan hiç bir keyfi kalmıyor.
    Hevesle yaptırdığımız yazılım egzozdan sonra şimdilerde araba az yaksın diye zorluyoruz ki daha fazla gezebilelim..

Geçen İstanbul - Bursa yapmak için depoyu fulledim, bi 3-4L kadar da etanol attım. Hazır güzel otobana da girecekken arabayı biraz kovalarız dedim.
    Bursaya kadar tempolu sürüş, biraz Bursa içinde gezi sonrası karışık tempo İstanbula dönüşte araba nerdeyse 1 depo yaktı..

Gazlamana mı sayacaksın, 400 km de biten depoya mı üzüleceksin ne yapacaksın şimdi? Artık kafa arabanın bir yeri bozulmasın da üstüne bir şey eklemeyelim varsın o eksik kalsın modu oldu.
    Araba değiştirmek istesen onu da yapamıyorsun makaslar inanılmaz açık.

Ne diyelim bu da bizim şansımıza denk geldiğimiz dönem diyelim, en azından bindiğimiz iyi kötü bi arabamız var
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    O 2 kere top gaz limiti doğrumu ben onu duymuştum sadece 2 kere top gaz yapmana izin veriyormuş elektrikli araçta..
    Yok bir kere bas çek yapabiliyorsun sonra araba sana git benzinli araba al diye uyarı veriyor.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

FRTDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diğer markaları bilmiyorum ama i4 40e kullanıyorum öyle bişeyle karşılaşmadım bugüne kadar, 193km de limitör var kuzey marmarada ağustos sıcağında 1 saate yakın limitörde gitmişliğimde var ısınma uyarısı vs gibi bir uyarıda almadım.

Hazır konuya yazmışken bende naçizane fikrimi söyleyim elektrikli araç kullanıcısı olarak, ara hızlanma vs güzel evet sessiz insan alışınca garipsemiyor,ben wallbox ı eve kurmadım iş yerimin ve evimin yakınında hızlı şarj var orayı kullanıyorum %10-%100 arası 65dk civarında şarj oluyor baktığınızda çok değil ama şarj belli bi seviyenin altına gelince insanda stres başlıyor acil bir yere gitmek zorunda kalırsam şarjım biter mi vs diye geriliyorum. Bu arabayı satsam tekrar elektrikli araba alırmıyım mecbur kalmadıkça yada kağıt üstünde menziller 1000km üstüne çıkmadıkça sanmıyorum. Pil ömrü ve maliyet konusu şu an için muallak ancak bmw pile 8 yıl garanti veriyor muhtemelen garanti süresi dolduğunda hem menziller hemde pil maliyeti bugünün şartlarından daha uygun olacak gibi görünüyor.

Tasarruf olarak bakınca benzin tüketiminin neredeyse 4te 1i ne geliyor ancak kasko-mtv ikilisini ve aynı aracın benzinli modeline göre araç maliyetini hesaba dahil edince aradaki fark sadece psikolojik olarak mutlu ediyor tabi bu yorumu i4 ve 420i üzerinden yapıyorum iki aracın arasındaki güç farkını vs göz ardı ederek.
    Kurallara Aykırı İmza Boyutu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazı arkadaşların savunduğu kadar şirket sahipleri savunmamışlardır elektrikli araçları. Biraz sakin olun tamam en çok sizin elektrikli aracınız var en çok sizinki keyifli, en harika sizinkisi

E60 M5 aracım var. İsteyen istediği zevk yaşatılır, pm atmanız yeterli. Geçin pilli arabaları Biz mi kurtaracağız dünyayı

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elektrikli araba batı medeniyetinin güzel bir ikiyüzlülüğünün iteklemesi başka bi şey değil.
    elektrikli araba çevreci ama kim için çevreci kanada için çevreci, norveç için çevreci.. afrika için çevreci değil, çin için de değil bizim gibi ülkeler için de olmayacaktır..
    o madenler nasıl çıkarılıyor, nasıl işleniyor, geri dönüşümde ne olacak? ben söyleyeyim ne olacak anlaşacaklar bi afrika ülkesiyle eski elektroniklerini, satmadıkları giysileri, dönüştürmedikleri çöpleri gibi pil dağları oluşturacaklar fakir ülkelerde..
    maden çıkartmadılar doğaları kirlenmedi, dönüşüm adı ayağına gönderdiler pilleri afrikaya toprağı kirlenmedi, üstüne kendi ülkesinin hava kalitesini arttırdı, gürültü kirliliğini azalttı, bunlara bağlı kronik hastalıkları azalttı şimdi batı medeniyeti bunu çevreci diye pazarlamasın da ne yapsın?

gelelim diğer meselelere, fiyatına göre performans vadediyor mu fazlasıyla vadediyor, yakıt masrafı olarak düşününce daha mı ucuz evet daha ucuz, üretimi daha mı kolay evet kolay Sadece Togg olarak düşünmeyin Vietnam'ın bile üretim yaptığı bir alan oldu elektrikli araç yani bizim gibi ülkeler bazında düşününce araba piyasasına girmek için güzel bir kapı oldu.

Elekrikli araç deneyimim hiç olmadı, Ayvalık'ın göbeğine bir tane Togg koymuşlar halk istediği gibi binip aracı inceleyebiliyordu ben de daldım tabiki.. inanın araç çok hoşuma gitti ve fiyatını düşününce çok mantıklı bir seçenek.. 1.6 atmosferik elentra parasına inanılmaz teknolojik ve gösterişli bir araba alıyorsunuz.. muhakkak tecrübe kazandıkça çok daha iyisi de yapılacaktır.. bir de küçük hb bi şey çıksa daha ucuza şehiriçi gezmelik daha ne olsun..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler