User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
77 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bebek Oto Koltuğu hakkında

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bebek Oto Koltuğu hakkında

Merhaba arkadaşlar. 2.5 aylık bebeğimiz var hali hazırda ellerinizden öper . 2024'de her şey anormal artacağı için şimdiden oto koltuğunu da almak istiyorum;ancak çok bilgim yok .

Fiyat/Performans anlamında hangi marka ve modelleri tavsiye edersiniz ? Nelere dikkat etmeliyim fikir verirseniz sevinirim.
    imzasız..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Selam Anıl,

Benim de 2 haftalık var

Ben Puset olarak Besafe (Stokke araba ile kullanmak için) çocuk koltuğu olarak ta Cybex aldım. Bütçe vs farklı olabileceği için model kısmına girmiyorum ancak bir arkadaşım f/p yüksek Joie marka aldı çok memnun onu da söleyim.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekseni etrafında dönen bir model alırsanız daha rahat edersiniz,
    Belli bir süre ters gitmesi gerekiyor zaten, sonrasında da arabada yemek vermek veya indirip kaldırmak için ekseni etrafında dönenler daha iyi oluyor.
    3 sene güzel bir şekilde kullandık, boyun kısmı ayarlanıyor, süngerleri çıkartıp makinede yıkamak mümkün,
    Hepsiburada.com | Guvenlik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eldeki tüm arabalara besafe aldım. Her versiyonunda da hep memnun kaldım.

BeSafe Izi Comfort X3 Isofixli olanı yeni söktüm arabadan, yerine BeSafe iZi Flex FIX i-Size ISOfix ler geldi. İstanbulda olsan hem tanışmış oluruz hem de ufaklığın koltuk işini çöz diye davet ederdim ancak Sivas epey uzak

Çocuk söz konusu olunca imkanlar el verdiğince maksimum güvenlik önlemi alma taraftarıyım. Kaderde varsa olur ancak sonrasında keşke dedirtmeyecek ürünler tercih etmek gerek.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    allah evlatlarımızı bağışlasın , herkese mutlu ömürler nasip etsin arkadaşlar
    önce şunu kabul edelim , alayım bi tane , 4-5 sene kullanayım olmuyor , birkaç yıllık aralıklarla model değişmek gerekiyor maalesef hele ki henüz yaşı bile olmayan bebeklerde örneğin 5 yaşına kadar bir iki model değişmen gerekebilir
    5'ten sonra önün açık 5 yıl ortalama iş görecek tipler var o grupta

belli bir aya kadar aracın gidiş yönüne ters durmak zorunda bebekler , dolayısı ile hem puset hem otoya monte bir tip ürün almanız gerek , koltuk değil yani..
    sonra çocuk fizyolojik olarak oturabilir ve kendi vücudunu tartabilir hale geldiğinde gidiş yönüne bakan koltuk modellerine geçilmeli
    öne-arkaya döndürülebilen tipler var ama hem pahalı hem de bu hareket kabiliyeti sebebiyle aşırı yer kaplıyor
    biz kızımızın her döneminde chicco modellerinden aldık , çok da memnun kaldık
    bu dünya ciddi para dökülen bir dünya ve bu sebeple ihtiyacın fazlasını almamanızı özellikle tavsiye ederim

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Recaro Zero 1 bulabilirseniz, -zira artık listelenen bir ürün değil ama ben ebebek mağazalarının birinde bulmuştum, internette stok yok yazıyordu-, çok memnun kalırsınız.

Hem puset, hem sonrası için araç koltuğu, hele 360 derece dönmesi çok rahatlık.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anıl Allah analı babalı büyütsün tebrik ederim

Ben BeSafe in pusetini kullanmıştım 7-8 aylık olana kadar bebek arabamız stokke olduğu için hem araçta hem bebek arabasında da kullanılıyor.

Oğlan büyüyüp pusete sığmaz olunca da Britax Römer aldım. Ama sağa sola dönebilenlerden olsaydı fena olmazdı.

Tiguan varken indirip bindirmek kolay oluyordu araba yüksek olduğu için. Şimdi hem oğlan 16 kilo oldu hem de araba 301 olunca koltuğa oturtmak veya indirmek biraz zorluyor

Birde uzun seyahatlerde rahat yatabileceği bir ürün almaya bak muhtemelen sağa sola dönenler daha çok yatıyor olabilir. Bizimkinin yatış açısı biraz az geliyor bana.

Benim koltuk bunun aynısı ama sağa sola dönebileni değil. Bu modelini de şimdi gördüm bak önce görsem bunu tercih edebilirdim

Hepsiburada.com | Guvenlik
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah analı babalı büyütsün, bahtı açık olsun inşallah.

Recaro Young Sport Hero Oto Koltuğu 9-36 kg - ebebek

Ben bu ürünü kullanıyorum, isofix yok direkt kemer ile bağlanıyor. Memnunum
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah evlatlarımızı bağışlasın , herkese mutlu ömürler nasip etsin arkadaşlar
    önce şunu kabul edelim , alayım bi tane , 4-5 sene kullanayım olmuyor , birkaç yıllık aralıklarla model değişmek gerekiyor maalesef hele ki henüz yaşı bile olmayan bebeklerde örneğin 5 yaşına kadar bir iki model değişmen gerekebilir
    5'ten sonra önün açık 5 yıl ortalama iş görecek tipler var o grupta

belli bir aya kadar aracın gidiş yönüne ters durmak zorunda bebekler , dolayısı ile hem puset hem otoya monte bir tip ürün almanız gerek , koltuk değil yani..
    sonra çocuk fizyolojik olarak oturabilir ve kendi vücudunu tartabilir hale geldiğinde gidiş yönüne bakan koltuk modellerine geçilmeli
    öne-arkaya döndürülebilen tipler var ama hem pahalı hem de bu hareket kabiliyeti sebebiyle aşırı yer kaplıyor
    biz kızımızın her döneminde chicco modellerinden aldık , çok da memnun kaldık
    bu dünya ciddi para dökülen bir dünya ve bu sebeple ihtiyacın fazlasını almamanızı özellikle tavsiye ederim
    Evet öncelikle Allah bağışlasın ufaklıkları sizlere, hayırlı olsun

Kesinlikle katılıyorum, ihtiyaca göre ama düzgün, güvenliği kanıtlanmış markalar alın. Cybex aldık biz hep, baya memnun kaldık hepsinden, BeSafe'ler de çok tavsiye ediliyor.

Cybex'in kabuk gibi bir anakucağı vardı, zaten bebek arabasını da Bugaboo alınca ona takıp çıkarıyorduk. Araç koltuğu tablası 360 dönüyordu bunun, bebekler için kesinlikle bu tip bir koltuk tercih edin. Bebek arabası olmadığı zaman ana kucağı da arabada kalacak şekilde kucağa alma vs şeklinde bindirip indirme durumlarında acayip kolaylık oluyor.

Dediğiniz gibi alayım bi tane kullanayım olmuyor. O anca belirli bir yaştan sonra olabiliyor. Aslında 0-36kg şeklinde tek koltuk olanlar da var, daha sonra içi çıkıyor, düz döndürüp isofixe tablasız falan bağlıyorsunuz. Ancak ne zaman alacağınız meçhul. Mesela ilk alınan ve ters gidecekleri koltuk aslında 4 yaşına kadar kullanılmalı diyorlar ancak bizimki 2.5-3 yaşında sıkıldı kabuktan, biz ona kabuk diyorduk

Sonrasında Cybex Pallas 2 mi ne vardı onu aldık. Önce yaşı ve kilosu nedeniyle önünde yastık aparatıyla kullandık, şimdi 7 yaşında, direkt koltuk şeklinde biniyor. 36kg'ya kadar yolu var, sonrasında normal kemer moduna geçeriz, şu an güzel güvenlik sağladığını düşündüğümüz için çıkarmıyoruz, bir de uyuyabiliyor koltukta.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle markasız adı sanı belli olmayan , testlerden geçmemiş şeyleri bedava olsa bile almayın sakın !
    bizim o dönemlerimiz geçti , yaş 11 oldu , yükseltici ile hayatımıza devam ediyoruz

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    besafe düşünürsen ben satıyorum ; Just a moment...
    médiocrité partout

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    besafe düşünürsen ben satıyorum ; Just a moment...
    Allah analı babalı büyütsün Anıl'cım

Puset sonrası buna geçmiştik çok memnun kaldık tavsiye ederim. Satıcıyı tanımıyorum ama güvenilir bir tipi var

9-18 koltuğundan sonra da şunu aldık. Besafe rocks

BeSafe iZi Flex FIX i-Size ISOfix Oto Koltuğu (Metallic Melange, 15-36 kg) : Amazon.com.tr

Önceden almakta fayda var her şeyi. Ne demişler; yediği helal giydiği haram

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah analı babalı büyütsün Anıl'cım

Puset sonrası buna geçmiştik çok memnun kaldık tavsiye ederim. Satıcıyı tanımıyorum ama güvenilir bir tipi var

9-18 koltuğundan sonra da şunu aldık. Besafe rocks

BeSafe iZi Flex FIX i-Size ISOfix Oto Koltuğu (Metallic Melange, 15-36 kg) : Amazon.com.tr

Önceden almakta fayda var her şeyi. Ne demişler; yediği helal giydiği haram

hahahah

tanımıyormusun ???
    seninleee sırt sırta verip düzennnle çatışşştık abiii
    médiocrité partout

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hahahah

tanımıyormusun ???
    seninleee sırt sırta verip düzennnle çatışşştık abiii
    Elinde rakı kadehi köyiçinde gezerken sevdim seni yeğen

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

SeRKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah analı babalı büyütsün Anıl.

6-7 ay puset kullanıyorsun zaten. Ben pusetten sonra Cybex GB Everna Fix (Adac odullu isofixli bebek oto koltuğu 9-36 kg) | Operaistanbul | operaistanbul bu koltuğu aldım hala kullanıyoruz bunu şuan 3 yaşında.

4 yaşa kadar kendi emniyet kemeri, 4 yaştan 12 yaşa otomobil koltuğunun emniyet kemeri ile kullanılıyor. Tek bir koltuk ile büyür artık. Bazen şimdi bile oturmak istemiyor gerçi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz hiç puset kullanmadık, hiçte aramadık açıkçası,
    Koltuğu 0 - 36 aldık direk geçtik,
    İç süngerleri vs gayet tatminkar oluyor zaten,

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cybex ve Besafe bu işin güvenlik konfor servis anlamında piyasanın en iyileridir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah analı babalı büyütsün, hanımın arabada be safe var, 360 derece dönen kesinlikle tavsiye ederim çok pratik oluyor, benim araca cybex aldık dönmüyor ama onda da çocuk çok rahat ediyor.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah analı babalı büyütsün, fiyatlara baktım da o paralara arabaya setup yapılır .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler