User Tag List

Sayfa 12/12 İlkİlk ... 2101112
216 sonuçtan 210 ile 216 arası

Konu: İstanbul Park Tahliye Kararı

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    manisa pistini bekliyoruz. Bu arada onun sahibi kim?
    Daha Çok bekleriz gibi gozukuyor
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün üniversitesiye gittiğimde piste bi bakim dedim kapıda 2 tane genç
    Arkadaş bekliyor Hergün Gazetecilerin gelip bakıp gittiğini söylediler Yapabilirsem drone ile havadan bakıcam

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resmi drag? yaklaşık 15 senedir yok
    resmi drift: sponsor olursa
    Acaba neden yok, bu isler Turkiyede yoktan var edildi,
    imk’nin kuruldugu gunden beri aile olarak is gucu yuklendi,
    insanlar sirasi gelince yaristi, sonra kuleye cikip organizasyona devam etti,
    Transponder sistemi bile kisisel cabalar ile geldi, kullanabilen kisi sayisi 2idi.
    Korfezde sifirdan yetisen ufak arkadaslardan f1 yonetimine kadar gidenler oldu.

Yapilan isin hakkini veren oldu mu?
    1 kisi 1 isim ile bu isin yurumeyecegi zaten en basit gorenen draglardan bile belli.
    Belediye basgani degisti diye sehirde cop mu kalkmaz oluyor,
    Bu is isimler catismasi, egosal bir savas olmamali,
    Zaten yapilan isin hakkin emegin karsiligi olsa kim gelirse gelsin bir is rayinda gider.
    Burda olan tartisma zaten motorpsorlari degil,
    Motosiklet yarisi yasak, motosiklet pist gunu bir kisiye bagli vsvs

Vizesi olan sereze gitsin,
    Belediye baskani kim, calisan kim orda yasayanlar bile bilmiyordur ama halk gunleri 1 sene onceden yayinlaniyor,
    Bilekligi takan, motosiklet, hizli araba vs gun boyu sirasiyla seanslarinda turunu atip yoluna devam ediyor.
    Surekli cok buyuk islere ev sahipligi yapan pistlerde bile takvim yili belli.
    Biri organizasyon yapacakta korfezde kisi sayisini tutturup ucreti cikarabilecek,
    Yada gun aciklanacak doldu dolacak bu islerin daha kotuye gidecegini sanmiyorum,
    Ama belki egosuz patron sirketi olmayan bir ekip gelmez burda bile dert koltuk.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba neden yok, bu isler Turkiyede yoktan var edildi,
    imk’nin kuruldugu gunden beri aile olarak is gucu yuklendi,
    insanlar sirasi gelince yaristi, sonra kuleye cikip organizasyona devam etti,
    Transponder sistemi bile kisisel cabalar ile geldi, kullanabilen kisi sayisi 2idi.
    Korfezde sifirdan yetisen ufak arkadaslardan f1 yonetimine kadar gidenler oldu.

Yapilan isin hakkini veren oldu mu?
    1 kisi 1 isim ile bu isin yurumeyecegi zaten en basit gorenen draglardan bile belli.
    Belediye basgani degisti diye sehirde cop mu kalkmaz oluyor,
    Bu is isimler catismasi, egosal bir savas olmamali,
    Zaten yapilan isin hakkin emegin karsiligi olsa kim gelirse gelsin bir is rayinda gider.
    Burda olan tartisma zaten motorpsorlari degil,
    Motosiklet yarisi yasak, motosiklet pist gunu bir kisiye bagli vsvs

Vizesi olan sereze gitsin,
    Belediye baskani kim, calisan kim orda yasayanlar bile bilmiyordur ama halk gunleri 1 sene onceden yayinlaniyor,
    Bilekligi takan, motosiklet, hizli araba vs gun boyu sirasiyla seanslarinda turunu atip yoluna devam ediyor.
    Surekli cok buyuk islere ev sahipligi yapan pistlerde bile takvim yili belli.
    Biri organizasyon yapacakta korfezde kisi sayisini tutturup ucreti cikarabilecek,
    Yada gun aciklanacak doldu dolacak bu islerin daha kotuye gidecegini sanmiyorum,
    Ama belki egosuz patron sirketi olmayan bir ekip gelmez burda bile dert koltuk.
    yapılan işin hakkının nasıl verilmesi gerekiyor? seçimle geliyorsun, gönüllü çalışıyorsun, federasyonlar dernek statüsünde zaten... oraya seçimle geliyorsan, sponsorunu da, ekibini de, paranı da hazır edeceksin, edemiyorsan orada ne işin var??? pist devrolur olmaz gidip video çekiyorsun, e buyur yap bayramdan sonra bir halk günü neden yapamıyorsun? ya da ilk halk gününün tarihini söyle, ne zaman?söyleyemezsin, o iş öyle pistin asfaltında artistlik yapmaya benzemiyor değil mi?2000 senesinde bu pistin ön çalışmaları başlamış,ön ayak olan kim? İTO... o zamanki TOMSFED sadece yardımcı olmuş prosedürler konusunda, peki 25 senede TOMSFED sonra TOSFED nerde kimle beraber bir pist yapmaya çalışmış?1/4 ü geçtim 1/8 bir drag pisti yapabilmiş mi? kim yapacak bunları yahu ben mi??? ya da devlete yaptıracaksan kimle kaç kere konuştun da yapılmadı? günün sonunda 20 sene önce yapılmış bir pist var şimdi de iş s.dik yarışına döndü... halk günler halk günleri... Sereze gidelim, Ring e gidelim, peki gidelim de bu pistler zaten o ülkelerdeki onlarca pistten şu an aktif olarak kullanılmayanlar... aktif F1 pistlerinden hangisine elinizi kolunuzu sallayarak girebiliyorsunuz? mesela Barcelona'da var mı? Monza'da İmola'da senede kaç gün yapılıyor? Monaco'da hazır yolları kapatmışken yarış sonrası 2 gün de neden halk günü yapılmıyor? bu ülkede 25 senede neden 10 tane daha pist yapıldı demiyoruz, hazır yapılmışı paylaşamıyoruz.. haaa zamanında pisti Antalyaya yapalım dediler, oteli bol, turizm canlı, yarış turizmi olur, pist turizmi olur dediler, hatta İzmir Selçuk da çok iddialıydı ama günün sonunda ne oldu? M.Tahincioğlu sayesinde İstanulPark İzmit'e kurulmuş oldu... çevresinde bir inşaat rantı oluştu peki ya orası bir motorsporları mabedi olabildi mi? o şartlar var mıydı dağın başında?

neyse çok uzatmayayım, ne oldu bizim imza işi? İTO bile pistin alındığı gibi Vakıflara iade edildiğine dair yazıyı almış, siz daha neyin eksikliğini konuşuyorsunuz???
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baya bir isin icindesiniz sanirim, gecmisi cok iyi biliyorsunuzdur.
    99-2011 arasi korfezde ulusal/mahalli, sonra cebinden tosfede para odeyerek drag eglence gunu adini icat edip arac basina yaris adi olmayan organisayona gunluk gecici lisanslar ile bin bir tane engelle 11 sene senede min 4 organizyon cikartildigini,
    Korfezde son resmi yarisin finansmanini yapmak icin sponsor olabilmek adina sirket kuran birinin oldugunu,
    Rica minnet drag yonetim kurulu kurdurup ankaradan uye alindigini ama kimsenin en ufak katkisi olmadigini,
    2000/2005lerde daha once hic halk gunu yapilmamisken 10/12 arac katilim olmasina, pistin kira ucreti toplanamamasina ragmen devam edilmeye calisildigini cok net biliyorsunuzdur.

Belediyeye yapilan hibeler, otopark konusmlari, gelmeyen hakemler bu islerin hep icindeydiniz sanirim oyuzden cok net yazabiliyorsunuz,
    Sadece yarismacilara tesfik icin sponsorlardan hic bir ucret talep etmeden sadece katilimcilara hediyeler verilmesi insanlar yapilan bu islerde okadar destekleyicilerdiki suan drag organizasyonu yapilmiyor.
    iyikide yapmayi birakmisim.
    Monocoda halk gunu gibi bir ihtiyac oldugunu dusunmuyorum, curvler zaten yerinde tunelde ileri geri 10/20 kez kendi capinda full race mode termignoniler gazlamaya ragmen uyaran eden olmuyor,
    Rimini, barselona gib sehirlerde cok fazla sporcu tanidim otellerinde davetli olarak konakladim, 4/5 farkli araci olup amator olarak motocrosstn subarusu ile time trail kovalayan, gercekten spora gonul verdikleri icin onceden yayinlanm takvime gore hic bos kalmayanlar, macau, hk’da bile bu isi hakkiyla yapiyorlar.
    Korfezde yapilan ilk drift gununde katilim ucreti alinmamasi ama pistin kirasinin cepten odendigini filan hic katmiyorum tabi,
    Eminim sizde maddi manevi motorsporlarina daha fazla destek vermissinizdir, 2/3 sezon yaris kacirmadan araba kosturup, kural degisikligini yayinlanan kitaba sokamayip 4 cekerler ile 2 ceker arabayla yarismak gibi zorluklar yasamissinizdir oyuzden imza vs hicbir fikrim yok, ne yapildigini bilmiyorum, bu sorularda sanirim bana degil genel olarak suanki sikintilar.

Pist ile ilgili son donemde tek baglantim tescil sonrasi arabami teslim almak oldu,
    Olmasini bekledigim ise ona kizdim giremezler, izin verdim amatorler ciksin degilde kim yapiyorsa kac tane yapacaksa her sene sene basinda yayinlansin yapan kisi emeginin karsiligini alsin, katilacak kiside hazirligini yapsin.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baya bir isin icindesiniz sanirim, gecmisi cok iyi biliyorsunuzdur.
    99-2011 arasi korfezde ulusal/mahalli, sonra cebinden tosfede para odeyerek drag eglence gunu adini icat edip arac basina yaris adi olmayan organisayona gunluk gecici lisanslar ile bin bir tane engelle 11 sene senede min 4 organizyon cikartildigini,
    Korfezde son resmi yarisin finansmanini yapmak icin sponsor olabilmek adina sirket kuran birinin oldugunu,
    Rica minnet drag yonetim kurulu kurdurup ankaradan uye alindigini ama kimsenin en ufak katkisi olmadigini,
    2000/2005lerde daha once hic halk gunu yapilmamisken 10/12 arac katilim olmasina, pistin kira ucreti toplanamamasina ragmen devam edilmeye calisildigini cok net biliyorsunuzdur.

Belediyeye yapilan hibeler, otopark konusmlari, gelmeyen hakemler bu islerin hep icindeydiniz sanirim oyuzden cok net yazabiliyorsunuz,
    Sadece yarismacilara tesfik icin sponsorlardan hic bir ucret talep etmeden sadece katilimcilara hediyeler verilmesi insanlar yapilan bu islerde okadar destekleyicilerdiki suan drag organizasyonu yapilmiyor.
    iyikide yapmayi birakmisim.
    Monocoda halk gunu gibi bir ihtiyac oldugunu dusunmuyorum, curvler zaten yerinde tunelde ileri geri 10/20 kez kendi capinda full race mode termignoniler gazlamaya ragmen uyaran eden olmuyor,
    Rimini, barselona gib sehirlerde cok fazla sporcu tanidim otellerinde davetli olarak konakladim, 4/5 farkli araci olup amator olarak motocrosstn subarusu ile time trail kovalayan, gercekten spora gonul verdikleri icin onceden yayinlanm takvime gore hic bos kalmayanlar, macau, hk’da bile bu isi hakkiyla yapiyorlar.
    Korfezde yapilan ilk drift gununde katilim ucreti alinmamasi ama pistin kirasinin cepten odendigini filan hic katmiyorum tabi,
    Eminim sizde maddi manevi motorsporlarina daha fazla destek vermissinizdir, 2/3 sezon yaris kacirmadan araba kosturup, kural degisikligini yayinlanan kitaba sokamayip 4 cekerler ile 2 ceker arabayla yarismak gibi zorluklar yasamissinizdir oyuzden imza vs hicbir fikrim yok, ne yapildigini bilmiyorum, bu sorularda sanirim bana degil genel olarak suanki sikintilar.

Pist ile ilgili son donemde tek baglantim tescil sonrasi arabami teslim almak oldu,
    Olmasini bekledigim ise ona kizdim giremezler, izin verdim amatorler ciksin degilde kim yapiyorsa kac tane yapacaksa her sene sene basinda yayinlansin yapan kisi emeginin karsiligini alsin, katilacak kiside hazirligini yapsin.
    hocam benim tepkim elbette size değil, yaşadıklarınızı da birebir biliyorum Ankara'da da durum farksızdı emin olun... resmi drag neden yapılmıyor derken lafım bu işin sponsor bulması gereken kişiler ya da devlete gidip kendine adam gibi bir bütçe çıkarttırması gerekenler... pisti işgalden kurtardık diyerek 1. dakka asfaltta bir sürü poz veren, video çeken, röportaj yapanlar, yoksa dragın da driftin de neden bu halde olduğunu gayet iyi biliyorum... eleştirilerim 20 senedir motor sporlarını en dibe götürenler, kişisel imkanlarıyla özverileriyle bir şeyler yapmak isteyenler değil... 'pisti işgalden kurtaranlar' 1 ayı geçen bu süre zarfında halkın H sini ağızlarına almadılar ki böyle olacağını ben baştan söylemiştim, ama ben yine de olayın sadece halk günlerine indirgenmesine de karşıyım, İstanbul'da 1 değil 3 tane pist olsaydı kimse burada halk günü derdine düşmezdi, bunu sağlamaktan sorumlular ise utanmasalar kılıç kuşanıp pisti fethedecekler...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler