User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
43 sonuçtan 39 ile 43 arası

Konu: Jeneratör kullanımı hk.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sessiz jeneratörler mevcut ufacık teknelere bile jeneratör bağlıyorum. Ana makinesinden daha sessiz. Gidip eşşek kadar jeneratör bağlarsan tabiiki sesli olur.
    e abi benim gordugum, kullandigim en ufak jenerator Hilux kasasina anca sigan, go-kart motorlu aletler. Santiyede her sey zaten uber gurultu cikarttigi icin pek de onemi yok bizim sektorde jeneratorun sessiz olmasinin. Ama iste her gun bir yeni bilgi, sessiz jeneratorun de oldugunu ogrenmis oldum senden

Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O tip ürünler sadece belirli bir süre takviye olarak kullanılabilir. Hadi güneş yok bağla oradan 1 gün idame et. O kadar. Tiny housedasın kışın güneş gitti 3 gün yağmur ne yapacaksın. Elektrikli ısıtıcılar zaten o cihazların canını alır. Karavanda motor var çalıştırır şarj edersin. Tiny houseda öyle bir seçeneğin yok. Teknelere sistem düzenlerken güneş paneli + ana makineye bağlı şarj desteği sunan sistemler kurgulayıp ona göre düzenliyoruz. Sorayim hiç bir yerde enerjisiz vakit geçirmeyi denediniz mi? O ev size zinadan oluyor belli bir zamandan sonra. Su deposu yukarıda değilse sular da kesiliyor hiçbirşey yapamıyorsunuz.
    Yazin, evde oldugum bir pazar gunu 8-9 saat elektrik kesildi, cehennem gibiydi. Hic bir sey yapamiyorsun, bir seyler okuyayim desen isik yok, yani en elektrik tuketmeyen aktiviteleri bile yapamiyorsun aslinda. O yuzden senin de dedigin gibi hibrit bir sistem en mantiklisi.

Bu arada baktim, zaten jenerator destekli gunes enerjisi sistemini de yine sen onermissin yukarida.
    öyle işte.

Keeper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hibrit üniteler mevcut bunun için. LiFePO4 Batarya + Güneş Panelleri + Jeneratör şeklinde.
    Batarya 6000 cycle ömre sahip, günde 1 tam dolum ve kullanım yapılsa yaklaşık 16 sene kullanılabiliyor.
    Günlük kullanım için ihtiyacı karşılayacak kapasitede bir batarya seçilir ise jeneratöre gerek bile kalmadan bu sistem yeterli olacaktır. Bu sistemde esas maliyet getiren kısım batarya.
    Güneşin olmadığı saatlerde yüklü kullanım gerekiyorsa ve batarya kapasitesinden fazla harcama olma ihtimaline karşı önlem olarak da ufak bir jeneratör acil durumlarda şarj edilebilmesi için sisteme entegre edilebilir.

Jel akü, sulu akü vs bunlar bence bu tarz enerji gerektirecek bir yer için hem yetersiz hem de kısa kullanım ömürleri nedeniyle genel toplamda daha maliyetli olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlla lithium bazlı akü olması şart değil. jel de sadece bir markanın bir modeli AGM de de 3 marka var bu tip uygulamalar uygun. Jel de Sonnenschein ın bir serisi var inveterle kullanabileceğin. Agm de Exide ın bir modeli var. 55Ah ondan parallelleme ile ile yapabilirsin. Optima da aynı şekilde 75Ah den paralelleme ile yapabilirsin. Ama Agm de işin babası Odyssey. %20sine kadar indirirsen bile 400 cycle yapabiliyorsun kapasite kaybı yaşanmadan.
    Bunun dışında sistemi yaptın jeneratör koymadın aküler azaldı ufak bir jeneratör ile hem aküleri şarj edeyim hem de elektrik kullanmaya devam edeyim diye düşünürsen çuvallarsın tiny house da. Isıtıcı vs devreye girdiği zaman akü sadece köprü olur evin bütün yükü jeneratöre biner aküler yine şarj olmaz bi de gereksiz ısınır.. Enerji su gibidir. En kısa yolu tercih eder. O nedenle jeneratör kapasitesi evin ihtiyacının %20 üzerinde seçilir.
    IN BOOST WE TRUST

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tiny tarzında bi yerimiz var aynı sıkıntılar bizde de mevcut ciddi hırsızlık olduğundan panel koyamıyoruz ama jeneratörü de asla düşünmedim onun çalışması sesi benzini osu busu uğraşılmaz ve sürekli kullanılacak bir cihaz değil bence..

Bizim buzdolabı kullanma durumumuz da yok sadece ışık olsun işimizi görür kafasındaydık 4 tane 10-12 amperlik küçük akülerden aldık evin içinde veranda da bahçede 7-8 tane led şerit mevcut canavar gibi aydınlatıyor ve tüketim yok gibi birşey.. akü zayıfladığında evde black and deckerin akü şarj cıhazıyla sarj ediyorum misss

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de tiny house planı ile yapılmış bir yerde jeneratör tavsiye etmem. Konteyner kullanarak yapılmış bir yerde küçük kompakt jeneratör kullanan arkadaşım var. 100 metre uzatma kablosu yaptı neredeyse. Bu da tabi olumsuz bir etki. Jeneratör için ayrı bir soğutma kutusu + yalıtım yaparsanız belki kullanılır ama kafa dinlemek için gidilmiş bir bölgede jeneratör önermem. Jeneratörler çok fazla yakıt harcamasa da ses gerçekten beter.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler