User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
102 sonuçtan 96 ile 102 arası

Konu: 2024 okul fiyatlari artislari

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30 yaşından itibaren bu konuları kafaya taktığım için çocuk yapmama kararı verdim, eşim de çok meraklı değlildi zaten, 10 yıldır beraberiz sorun olmadı bu konu. Bu ortamda çocuk büyüten,vatana millete faydalı birey haline gelmesi için emek veren tüm vatandaşlara sabır ve kolaylık dilerim. Umarım herşey istediğiniz gibi gider her konuda.
    Amerika’da yaşayan arkadaşım da isyan etti orada maruz kaldıklarından (cinsiyet değiştirme,hormon tedavisi zorlaması vs). Dünyanın çivisi,ülkenin canı çıktı. Herkese bol şans.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika’da yaşayan arkadaşım da isyan etti orada maruz kaldıklarından (cinsiyet değiştirme,hormon tedavisi zorlaması vs).
    Merakımı maruz görün ama nedir bu olay ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merakımı maruz görün ama nedir bu olay ?
    Bazı fazla özgürlükçü bölgelerde,eyaletlerde diyeyim okuldaki ilkokul hocası çocuğunuzun cinsiyet durumu karışık,bunlar kız değil erkek veya tersi gibi bir tespitte bulunup aileye hormon tedavisi vb uygulamalara yönlendirebiliyormuş. Arkadaşım anlatırken normali savunmak bile “tutuculuk” gibi yorumlanıyormuş!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı fazla özgürlükçü bölgelerde,eyaletlerde diyeyim okuldaki ilkokul hocası çocuğunuzun cinsiyet durumu karışık,bunlar kız değil erkek veya tersi gibi bir tespitte bulunup aileye hormon tedavisi vb uygulamalara yönlendirebiliyormuş. Arkadaşım anlatırken normali savunmak bile “tutuculuk” gibi yorumlanıyormuş!

Amerikanın cidden çivisi çıktı kuvvetle muhtemel burada arkadaşların büyük çoğunluğu vakıf değil yada kısmen vakıf ama cidden gidip görse yaşasa şoklara girilecek bir konu haline geldi,

bir yandan silahlanma sorunu
    bir yandan ırkçılık
    bir yandan sağlık sistemi
    bir yandan bu çeşit çeşit cinsiyet ve transgender olayı,değişimler vs (abi artık Mr.Mrs vs diye hitap bile edemiyoruz maillerde)
    bir yandan uyuşturucu (abi ben cali'de elini yiyen insan bile gördüm,ayakta zombi gibiler cidden yeni çıkan son belalar methden bile kötü)
    bir yandan okulda çocuğa zorbalık

cidden Amerikayı herkes Hollywood'dan biliyor ama paran yoksa ve iyi bir eyaletin iyi bir bölgesinde değilsen mıçtın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim eşim ilkokulda ingilizce öğretmeni devlette çalışıyor (istanbul-maltepe). Her ebeveynin çocuğunu okul ile ilk tanıştırdığı okuldan bahsediyorum.
    Mesai arkadaşları (sınıf öğretmenleri) 30+ öğrencinin ki sınıflarda rus-suri-afgan-turkmen gibi yabancı kökenli ailelerin çocuklarınında bulunduğu karma sınıflarda öğrenciler ile ilgilenemediği bu durumun artık bezginlik düzeyininde ötesinde bir durum olduğu, beden eğitimi, müzik, el sanatları gibi derslerin çoğunun boş geçtiğini herdefasında söyler. Mesleki bilgilerini de böyle karma bir ortamda ne düzeyde çocuklara aktarabileceklerini anlatma gereği duymuyorum.

Özel okul taraftarı yada fanı kesinlikle değilim ataşehirde ikamet ediyoruz çocuğumuz kayışdağı caddesi üzerindeki bir okulun anasınıfına gidiyor. Anaokul ücreti olarak 140k ile anlaşma sağlamıştık ilkokul kısmı için devlet sırrı gibi saklanan kayıt ücretini heyecan ile bekliyoruz. Fısıltı gazetesi %110 gibi bir artış olacağını söylüyor ne derece doğru bekleyip göreceğiz.

Bu konular burada tartışıldığına göre belirli gelir düzeyinde olan insanlarız ve herkes 200-300k bandındaki fiyatları görece kabullenmiş durumdayız. 300k kazanması kolay olmayan ama değeride olmayan bir miktar para olarak görülebilir. Benim sorum şu %110 artışı bu sene kabullendik sonraki sene ne olacak ? 300-600-1200-2400 olarak devam mı edeceğiz ?
    Ülke olarak batacaksak batalım biran önce kriz, savaş, yalandan darbe (kalkışma), salgın *** püsür herşeyi gördük birtek batmadığımız kaldı onuda söylesinlerde rahatlayalım bu vesile ile bekli fiyatlar en azından 2-3 sene sabit kalabilir.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim eşim ilkokulda ingilizce öğretmeni devlette çalışıyor (istanbul-maltepe). Her ebeveynin çocuğunu okul ile ilk tanıştırdığı okuldan bahsediyorum.
    Mesai arkadaşları (sınıf öğretmenleri) 30+ öğrencinin ki sınıflarda rus-suri-afgan-turkmen gibi yabancı kökenli ailelerin çocuklarınında bulunduğu karma sınıflarda öğrenciler ile ilgilenemediği bu durumun artık bezginlik düzeyininde ötesinde bir durum olduğu, beden eğitimi, müzik, el sanatları gibi derslerin çoğunun boş geçtiğini herdefasında söyler. Mesleki bilgilerini de böyle karma bir ortamda ne düzeyde çocuklara aktarabileceklerini anlatma gereği duymuyorum.

Özel okul taraftarı yada fanı kesinlikle değilim ataşehirde ikamet ediyoruz çocuğumuz kayışdağı caddesi üzerindeki bir okulun anasınıfına gidiyor. Anaokul ücreti olarak 140k ile anlaşma sağlamıştık ilkokul kısmı için devlet sırrı gibi saklanan kayıt ücretini heyecan ile bekliyoruz. Fısıltı gazetesi %110 gibi bir artış olacağını söylüyor ne derece doğru bekleyip göreceğiz.

Bu konular burada tartışıldığına göre belirli gelir düzeyinde olan insanlarız ve herkes 200-300k bandındaki fiyatları görece kabullenmiş durumdayız. 300k kazanması kolay olmayan ama değeride olmayan bir miktar para olarak görülebilir. Benim sorum şu %110 artışı bu sene kabullendik sonraki sene ne olacak ? 300-600-1200-2400 olarak devam mı edeceğiz ?
    Ülke olarak batacaksak batalım biran önce kriz, savaş, yalandan darbe (kalkışma), salgın *** püsür herşeyi gördük birtek batmadığımız kaldı onuda söylesinlerde rahatlayalım bu vesile ile bekli fiyatlar en azından 2-3 sene sabit kalabilir.
    Her sene ( 3 e gidiyor kızım ) hadi bu sene kabullendik seneye ne kadar olacak bakalım yazdırabilecekmiyiz diye düşünüyoruz ve sonuç erken kayıt

Maddi olarak birşeyler kazanıp harcıyoruz ama bu para nereye gidiyor anlam veremiyoruz inanın.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Canım benim batırırlar mı hiç sağmak varken. Ah Denizim ah
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler