User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
49 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Muayeneden "Neye Rağmen" Geçtiniz? Güncel Tecrübe Örnekleri

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Muayeneden "Neye Rağmen" Geçtiniz? Güncel Tecrübe Örnekleri

Yine gerilimli bir muayene serüveninin ardından aklıma geldi, forumda böyle bir konu yoktu. Bomboş "kusursuz geçtim" tecrübelerinizden ziyade, inisiyatif kullanılmış veyahut görmezden gelinmiş durumları merak ediyorum.

Kim ne konuda esneklik görmüş görelim ki yeri geldi mi rica etme şansımız olabilsin

***** firma yetkilileri bu konuyu beğenmeyebilir tabii

Marka model vermeyelim, duruma göre yakıt tipi falan belirtilebilir. tek istasyonlu şehirleri de yazmayın ki kimsenin başına bela açma ihtimalimiz olmasın dijital çağdayız herkes herkesi 2 dk'da buluyor

Ben başlayayım

Aralık ayında bir aracımda sağ arka kemer kilitli olup hiç açılmadığı halde bir şey denmedi.

Evvelki gün de başka aracım arka orta kemerin kendisi var karşılığı yok yani takacak yeri yok ama ona rağmen geçti. Duyan herkes "olmaz öyle şey" diyor ama oluyormuş. ikisinde de ağzımı açmadım.

Herhangi bir sürtme problemi olmayacak ebatlarda lastikleri taktıktan sonra ST coilli aracımı çapraza bile almadılar. Baştan sona katsız ama sonda sağlı sollu el yapımı susturuculu (vana mana yok) egzoza da bir şey demediler. HAtta muayeneci beğendi içeride baya bi bağırtıp patırdattı ama geçtik : ) rica etmiştim bir de ezerek bas bi anda yüklenme diye ama dediklerimin tam tersini yapıp zevk de aldı, canı sağ olsun

İstanbul'da yaşanmadı tabii bunlar, bilmem etkisi var mıdır

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sendeki şansın 10da 1ini sat bana Yiğit

E46 compact aracıma, küçük bir şehirde bu araç cabrio, ruhsatınız hatchback yanlış yazılmış mı demediler

Muayeneden 1 saat önce lastik değişmiştim, birinin yönünü ters takmışlar, şurada hemen stepneyi takarım bir daha gelmeyeyim dememe rağmen muayeneden mi bırakmadılar

Kanala sokmadan önce tüm lambalarını yaktığım arabanın, kanal çıkışından önce ampüllerinden biri mi patlamadı

Bir ara bindiğim arabaların muayenesi yaklaştığında ciddi indirim yapıp satıyordum, arkadaşlarda makara konusu olmuştu muayeneye sokmamak için araba satmam

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

E46 compact aracıma, küçük bir şehirde bu araç cabrio, ruhsatınız hatchback yanlış yazılmış mı demediler

Muayeneden 1 saat önce lastik değişmiştim, birinin yönünü ters takmışlar, şurada hemen stepneyi takarım bir daha gelmeyeyim dememe rağmen muayeneden mi bırakmadılar

Kanala sokmadan önce tüm lambalarını yaktığım arabanın, kanal çıkışından önce ampüllerinden biri mi patlamadı

Bir ara bindiğim arabaların muayenesi yaklaştığında ciddi indirim yapıp satıyordum, arkadaşlarda makara konusu olmuştu muayeneye sokmamak için araba satmam
    Ben Megane'ı muayeneye sokarken sol ön sinyal temassızlık yapıyordu tıklatınca düzeliyordu, çatlak vardı kazadan kalma sigortadan değişim talebini girmiştim zaten ama, tam kanal öncesi baktım düzelmiyor en son topuğumla vururken far camını kırdım ayağım içeri girdi far kırık diye de bırakmıştı. ama konuya dahil kısmı kemer olunca ondan bahsettim sadece : )

metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim taktiğimrandevu alırken en son saat muayene genelde biran önce bitsin gidelim modunda oldukları için rahat oluyor
    Bil ki, hakları bedelsiz vermez, zulmeden alçak ;
    Özgürlük armağan edilmez, feth edilir ancak !!!

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yazsam roman olur ama en imkansızını yazayım
    5 yıl önce 96 mustang 4.6 gt ile düz boru x pipe ile tek seferde geçtim muayneden ilk başta herkes bu araba niye gelmiş bu sesle geçmez diye bakışları vardı herkeste ve çıkarken sevinç dolu bakışlarım herkese geçtiğini anlatırcasına anlamlıydı
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dpf iptal olmasına ragmen kusursuz gecmistim
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen haftalarda 126 Bis ile tekrar muayenesinin son gününde gittim.

Ağır kusurlar hep yürüyen aksamdı aks rotil vs.

Muayene sırası beklerken arabayı stop ettim tekrar marş yaptım kimse yok. Çıt yok marşta elektrik gelmiyor belli ki. Zar zor vurdurdum çalıştırdım içeri girdim araba çalışır halde kanal sırası beklerken birisi sohbet etmek için yanıma geldi neden çalıştırıyorsun sürekli vs. Anlattım durumu, ben 6 yıl bu firmada ( muayene istasyonu ) çalıştım. Senin kusurların elektriksel değil arabayı çalışır halde kanal başına teslim et ses etme hiç bir şey olmaz dedi inanmadım.

İçeriye aldılar kusurlarına baktılar fakat yukarı kaldırmak için stop etmek durumundalar. Stop ettiler, beklenen son. Beyefendi bir kanala gelin, gizli kontak vs var mı araç çalışmıyor dediler. Vallahi çalışıyordu siz kaldırıp indirirken marş fişi falan çıkmıştır dedim. Kanal çıkışına itelim dedi. Hazır itiyoruz 2 de vurdur sana zahmet öyle çalışır bırak dedim vurdurdular da. 5 dakika sonra muayeneniz onaylandı hayırlı olsun dedi gönderdi😂
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanmayan sis farıyla geçtim. Sis farını ayarladım. İçine durmadan su vs. giriyordu. Kanala gelirken far kontrolü yapıldı. Çıkarken bir baktım sönmüş. Anlattım arada naz yapıyor diye. Aynısından bende de var abi sıkıntı yok dedi ve geçtim.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomatik far seviye sensörü hatası veriyor ekranda. Bu problemden kalır diye tedirgin olarak girdim sorun olmadı,

Lastik ebatlarım orjinalin biraz dışında(spacer var gibi duruyor) 235/40/18

Muayeneden geçtikten sonra evrak teslimine gelen arkadaş ( yaşça küçük ) abi sinyal ampullerinin rengi yönetmeliğe uygun değil ama yazmadım dedi. Teşekkür ettim.

Evet sinyal ampullerinin turunculuğu bitmiş okeye dönmüş
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz siz olun yinede böyle heryerde her mecrada bu tür durumları paylaşmayın derim.sonra vay efendim bilmem neyin çocuğu beni şu kusurdan bıraktı diye buraya konu açarsınız demedi demeyin.
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul'da özellikle istasyonlar arası çifte standart sıkıntısı bariz.

Bir istasyonda bir şeye aşırı dikkat ediyorlarken diğerinde bakmıyorlar bile. Şundan kalırsın dedikleri şey ile diğer istasyonda kazasız belasız geçiyorsunuz.
    Bunun yanında, "olmayan" şeyler için salak salak bahaneler üretip kaldığınız da oluyor. Özellikle bu tip aptallıklara gıcık oluyorum. Milleti uğraştırıyorlar, vakalar az da olsa...

Giulietta varken sonradan yapma D2S xenonları söküp, H7 ampulü bantlayıp öyle gidiyordum. Far ayarı bozuk deyip geçirip yolluyorlardı.
    Yine aynı arabada downpipe vardı, eksoz muayenesini dışarıda yaptırıp geliyordum, hiç bakmadan (zaten baksa da koruyucu var göremez) zırt diye geçiriyorlardı. Ama mesela x istasyonunda çok dikkat ediyorlar, kata özellikle bakıyorlar falan diyorlardı.

Bir ara plakada delik saçmalığı vardı. Son verdiler herhalde millet isyan edince.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yay var tüy var acaba geçecek mi, kalacak mı diye beklerken tek farı iptal, far yerinde kafam kadar hava filitresi olan bir Gsi gözümün önünde muayeneden geçti. Tuzla idi sanırım yer.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

benden daha cenabeti de varmış, güldürdün valla ) compact'a cabrio yorumsuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabada hiç müdahale yok. Hep geçtim sorunsuz... Büyükşehir hem de.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabada hiç müdahale yok. Hep geçtim sorunsuz... Büyükşehir hem de.
    Gelelim nizami olmayan kısımlara:

- Yangın tüpünün süresi geçmişti. Bakan olmadı.
    - Keza ilk yardım çantasının içeriği de Allah'lık.
    - LPG tüpüyle ilgili çok detay bakıyorlar. Hiçbir yeri okunmuyor. Takılalı da kaç yıl oldu bilmiyorum ama geçiyor
    - Ön ve arka farın belli kısmı sağolsunlar çakmakla eritilmiş yerlere sahip. Ona rağmen sorun yaşamadım.
    - Far açılarını elimlen bozduydum. Hafif kusur yazarak geçyik hep.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçtiğimiz mart ayında 89 Jetta ile değişik tecrübe yaşadım.
    Girerken bi anda stoptaki park ampüllerinden biri kesti. Çıkışta ben ampüle dokundum düzeldi yanmaya başladı, gençten bir çocuk geldi. Dedim gördüm onu bak düzeldi şimdi. Abi içerde görmem lazım ama senin tabanda da delikler var onlardan ağır kusur dedi. Su tapaları onlar ben koydum onları diyince, e siz eklemişsiniz işte diye bir cevap geldi. En son dostum bak bu araba 34 yaşında o parçayı bulma şansım yok plastik tapa çürümüş ondan dolayı paslanmaz çelikle kapattım dedim. Amirine iletti durumu tekrar kanala aldılar. Sorun yok diyip yolladı. O sıra ampüle bakarken duy elimde kaldı. Eve geri dönüp duyu değiştirdim. Dualar eşliğinde geri yolladım. 3-5 hafif kusurla geçti.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla benim başıma gelmedi ama yanımda ilk muaynesine giren vw caddy hafif yağ kaçağı var diye kaldı.adam benim yanımda isyan ederken diğer kanaldan motor kaputu kapanmayan arka kapısı çürümüş dokunsan dökülecek o şekilde şahin geçmişti.adam çıldırmıştı.
    Seat IBIZA FR

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı gün eşim ve ben 2 arabayı muayeneye götürdük 2 si de rottan kaldı.

Sonra yine aynı gün geri gittik geçtik. Ben genelde eksiksiz olmasına gayret ederim büyük gol yemedim açıkçası.

SLK nın muayene geliyor bakalım bir sorun yaşayacak mıyız. En son muayene de ıncık cıncık baktı görevli. Gerçekten bir şey olsa %100 kalırdık.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomobil ruhsatlı Jumpy aracımızın arkada 3'lü, önde 2+1 koltuğu vardı. (2003 yılında panelvandan dönüşüm imkanı varken alıp yaptırmıştık). Ruhsatta 6 yerine 5 kişilik yazılmış. Arkadaki 3'lü koltuğun bir emniyet kemerini ve orta kafalığı iptal etmek suretiyle geçiriyordum vizeden. 12-13 yıllık süreçte bir defa bırakmaya yeltendiler. O boşluğa oturulur mu kardeşim, kafalık yok kemer yok bi şey yok diye çıkışmıştım. Yine geçirdiler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler