User Tag List

Sayfa 5/8 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
137 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: 23.10.2016 B seansı Astra GTC 1.6 Turbo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaş avukatimisin sen bu arabanin. Almiyoz kardesim meg rs flan.

Neyi savunduğun belli degil ve haddini asarak hakaret derecesine geldi savunmalarin. Senin otomobil konuna gelip meg rs yazamaz almayin yazmadik. Klavyeyi sakince yere bırak , 2016 yılında tr de yazilim yaptiramadigin arabaya bin biraz gez dolas stres at.
    Selametle kardeşim, selametle...
    Sana niye hakaret edeyim ki. Tövbe tövbe

Sana Meg RS alacaksın, almalısın diyen var mı? Bı kontrol ediver sana zahmet mesajlarımı.
    Sen veyahut başkası; sorunlu ya da problemli diye yazmış, ben de cevap vermişim.

Konuyu başlatan arkadaş da kusura bakmasın; konu mundara bağlamaya az kaldı.

Yorum yazan herkesi, size saldırıya geçiyormuş gibi zannetmeyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @997TT Abi meg3 rs tecrübeniz olduğu için yazıyorsunuz çok güzel, ancak şu husus var bugün bir Astra Gtc 40,000 lira - Meg3 rs 100,000 üzeri. Arada bir de kaç yıl var. E bi zahmet meg3 rs ile astra h gtc rakip olmasın şuan.

Ha nasıl rakip olur , Astra h gtc üzerine 60,000 lira civarı para harcanır. Aynı maliyetle ne yapılabildiğine bakılır. a dan z ye yapılı bir astra gtc mi ? stock bir meg3 rs mi ? Bu da adaletsiz oldu değil mi işte
    @kalipson abi yukarıda kullanıcısı olan kişi yazmış 10 litre cooler - hks mantar filtre - komple eksoz. Bu hali 2. turda hararet yapıyor diyor. Sizin öneriniz nedir meg2 rs savunurken ? Madem kullanıcısısınız, şöyle yap 3 tur ısınmadan atarsın diyebiliyor musunuz ? Yada alacak kişiye şu yazılımcı var stage2 yada üzeri yükleyecekseniz işinizi yapar düzgünce dediğiniz biri var mi ?

Meg2 RS kötü araç değil. Çokça beğenilen sürüşe sahip hoş bir araç. Şuan benim için bile alıp filtre egzoz stage1 binmelik, haftasonu bin arada çıtır gazla güzel araç. Ancak istanbul parkta 2.25 civarı süreleri hedefleyip de 2. turda yukarıdaki setupla bile ısınıyor denen aracı savunmak için , öneri lazım.
    Kardeşim selamlar...
    Kimsenin arabasına lafım yok

Tek bildiğim ve emin olduğum durum şu. Megane RS ile ilgili bilgi alınacak siteler belli internet ortamında. Gerek sosyal, gerek ticari.
    Kek tarifi gibi anlatmak gülünç olur şimdi. İlgilileri zaten bunları biliyor çoğunu. Çünkü çoğu zaten 10 yılı aşkın geçmişi olan kurumlar / siteler diyeyim.
    Şunu inkar edemem... Performans için X markaya 2 birim harcarken buna 3 birim harcayabilirsin. Yine X markada atıyorum bi direksiyon kutusunu 3 birime değiştirmek varken bunlarda bu durum 2 birime de hallolabilir. Değişken durumlar yok mu?... Tabii ki var.
    Zaten iyi okuyan herkes görecek ki ben Megane RS sınıfında en iyi araç, vay sen nasıl laf atarsın demedim. SORUNLU VE PROBLEMLİ denildiği için bildiklerimi yazdım. Kimi arkadaşlar gibi mevsimlik bütçeme göre bi araba alayım da gazlayayım, kışa girerken de satarım zihniyetiyle RS almadım hiç. 2005'ten beri takip ettiğim araçlar. 3 kez de sahibi oldum. Halen de sahibiyim; Allah nasip ederse de uzun süre devam eder birlikteliğimiz.
    Uzmanı değilim ama boş da değilim. İşkembeden sallamıyorum yani...

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düzde honda, virajda cupra, megane rs en sonda demişler ne de olsa

Megane 2 rs motor içine girmeden max 310 HP dayanıyor, safe hali 290 HP.

Megane 3 rs motor içine girmeden 340 HP yaklaşık limiti var.

Clio RS Megane 2RS Megane 3 RS hepsi F4R serisi motorlar, yani MEgane 3 rs sahibi olunca NASA ürünü sahibi olunmuyor, sadece kollar pistonlar biraz daha sağlam (sadece biraz) öyle cupra gibi 400 HP olmaz.

Piste giren arkadaşları severek izliyorum takdir de ediyorum, zaten işten anlayanlar yazmışlar. Megane RS rakiplerinden motor gücü olarak zayıf fakat o zayıflığı yol tutuş ile lehine çevirip rakiplerini yakalıyor.

Yıllardır Clio Rs Megane RS kullanıyorum, kesinlikle ikisi de zahmetli araçlar. Dilinden anlamadan güç almak oldukça zor. Malzeme tedariği modifiye anlamında sınırlı (yok demiyorum fakat VAG kadar bol değil) fakat yedek parça konusunda sorun yaşanmaz. Eğer sipariş geçmeden bakkaldan alır gibi almak isterseniz günümüz araçlarının bile çok çeşitliliği konusunda parça tedarik süreleri sizi şaşırtır. En güncel kasa 308 veya Megane 4 lerde bile aylarca parça bekleyenler var.

Pistte Megane RS kötü diyen olursa zaten cevap "Şinasi sen misin?" olur herhalde.

İşin özü kim aracına hakimse o işinde ilerliyor. İbonun RS ini Erhan epeyce iyi konuma getirdi. Yerli tuner olarak güzel işler yapıyor. Erhan da yılların opelcisi, kesinlikle aracını daha iyi konuma getireceğinden eminim.

Herkesin sevdiği aracıyla beraber zaman geçirebilmesi dileğiyle selamlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzmanı yazdı. Eline sağlık Alper hocam

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meg3'un en buyuk artisi sasesi...
    Saseye harcadiklari zamanin bir kismini motora harcasalar iyi olurmus. Gerci meg275 ile cupra arasinda pistte fark yok,fark uzun duzluk olan pistlerde ortaya cikiyor.
    Ben yine gozum kapali makyajli meg alirdim cupra yerine,acik net... Hersey zaman degil.

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meg3'un en buyuk artisi sasesi...
    Saseye harcadiklari zamanin bir kismini motora harcasalar iyi olurmus. Gerci meg275 ile cupra arasinda pistte fark yok,fark uzun duzluk olan pistlerde ortaya cikiyor.
    Ben yine gozum kapali makyajli meg alirdim cupra yerine,acik net... Hersey zaman degil.
    Abi meg 3 ü unut. Oyle bi tartisma yok şu an

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tartışma da yok. Bilgi alışverişi diyelim

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meg2 yı bılsem neden yazmayım kı...
    Bıldıgım kadarını yazıyorum sadece.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ibo meg2 rs ile piste kac kere ciktin. Sasesinin ne oldugunu biliyor musun. Meg2 rs sasesi ile meg3 sasesi hemen hemen ayni ozelliklerde. Adamlar r26r dan feyz alip megane uzerinde yuruduler zaten. Ben pist icin ne yazdim motor icine girmeden meg3 rsde bisey yapamaz yazdim. Ben dynodaki halimle sokakta cok gezdim. Sorun yasamadim. Tek surekli sorunn yasadigim arka bilyelerdi. Haa o haliyle istanbul parka surekli ciksaydim kirardim isidan dolayi. Onunda caresi buyuk radyator ve sivi. Haa hala rekor kirmaya yetmezdi. Bu derecelerin yanina yaklasamazdi freni yetmezdi hizlansa bile ki ebc disk ve mavi yaris balatalari kullaniyordum. Motor icine girilecekse o masraf yapilacaksa meg2 rs dogru adres. 35 bine alip ustune 60 harcarsan 95 e super keyifli bi de sasesine kafa yormak zorunda olmayacagin bi araban olur. 500 hp falanlik bi setup zaten onden cekerle pistte is yapmaz eger neden 500hp megane yok diyorsan. Haa yok mu o da var.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ibo meg2 rs ile piste kac kere ciktin. Sasesinin ne oldugunu biliyor musun. Meg2 rs sasesi ile meg3 sasesi hemen hemen ayni ozelliklerde. Adamlar r26r dan feyz alip megane uzerinde yuruduler zaten. Ben pist icin ne yazdim motor icine girmeden meg3 rsde bisey yapamaz yazdim. Ben dynodaki halimle sokakta cok gezdim. Sorun yasamadim. Tek surekli sorunn yasadigim arka bilyelerdi. Haa o haliyle istanbul parka surekli ciksaydim kirardim isidan dolayi. Onunda caresi buyuk radyator ve sivi. Haa hala rekor kirmaya yetmezdi. Bu derecelerin yanina yaklasamazdi freni yetmezdi hizlansa bile ki ebc disk ve mavi yaris balatalari kullaniyordum. Motor icine girilecekse o masraf yapilacaksa meg2 rs dogru adres. 35 bine alip ustune 60 harcarsan 95 e super keyifli bi de sasesine kafa yormak zorunda olmayacagin bi araban olur. 500 hp falanlik bi setup zaten onden cekerle pistte is yapmaz eger neden 500hp megane yok diyorsan. Haa yok mu o da var.
    Ya abi sen kac kere çıksın bana söylesene. Somut seylerle gel bana. Ne yapti bu araba 10 yasina gelmis hala elle tutulur bisey yok. R26R la 225 rs i bir tutuyosunuz.

Konu ne farkindamisiniz.

Konu opeli avcunun ici gibi bile adama meg rs onermek hemde 225 lik. Adam stock motor la 29 sure yapmis ki bu sureyi yapabilen 225 lik rs yok . Bu ne yaman celiski ?

Kardesim gtc le ugrasma git cupra al yada meg 3 al deseniz kimsenin bisey diyeceğini sanmiyorum ki bizde aramizda konusuyoruz mk3 cuprami alsak flan araba direk hileli uretilmis diye.

Bu adam hayalindeki arabayi yapiyor. hayalinde meg rs olan gitsin meg rs alsin yapsin.

Ben cupraya biraz daha ugrassam 2.20 lere inecek hale getiririm . Ama aklimdaki ne biliyomusun.Clio rsi yapip onla piste girmek.Yapacagi sure kicini yirtsa 2.35. Ama verecegi zevk en az 4 kati fazla olur.

Bu adamda gidip mk3 cupra alip rekor kirsada , gtc yi yapip 5 saniye yavasta olsa kat kat fazla zevk alacak.

Velhasil kelam millete akil vermeyi birakin bi meg rs de siz yapinda gorelim kim boşa kurek cekmis. Bizde diyelimki bak adamlar cidden yapti biz boşa uğraştık,bu adamlar isi biliyomus bosa konusmamislar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben stg 1 olarak bayaa bi ciktim istanbul park intercity olmadan once. Korfezi hatirlamiorum kac kere ciktim. Istanbul parkta bugrayla pist gunu bile yaptik. Haberiniz olmayabilir dogal olarak.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam rekora kosmak istiyorsa diye soyluyoruz zaten.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben stg 1 olarak bayaa bi ciktim istanbul park intercity olmadan once. Korfezi hatirlamiorum kac kere ciktim. Istanbul parkta bugrayla pist gunu bile yaptik. Haberiniz olmayabilir dogal olarak.
    Nedir abi sureler paylaşabilirmisin?

Adam rekora kosmak istiyorsa diye soyluyoruz zaten.
    Abi rekor olur veya olmaz onu zaman gosterir. Bu adamin elinde hazır gtc vardida piste hazirlamadi yada bu rekoru kirsa kirsa gtc kirar diye gidip gtc almadi.

Hayalinde gtc alip pist araci yapma projesi varmis ve hayata gecirdi. Bu adama git meg rs al yada git mk3 cupra al diyemeyiz.

Ha bi tavsiye niteliginde onerilir ki konu oyle basladi.Adamda brn meg rs le ugrasamam dedi. Bunu uzatmaya gerek yok bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence e uzatmaya gerek yok...
    Sen de efendi gibi, milletin arabası için sorunlu ve problemli demiş olmanın yanlış bi söylem olduğunu kabul edebilecek erdemi gösterebilsen keşke... Ama olmuyorsa zorlama. Hoş olmadı yani. Halk arasındaki tabiriyle "arabacı" adamsın; belli. Yani, uzun yıllar işin içindesin. BU tarz yazımların, çizimlerin (yerden göğe kadar doğru da olsa) insanları rahatsız edeceğini bilmen gerekir diye düşünüyorum. Yanlış isem söyle lütfen.
    Kim neyden zevk alıyorsa onu alsın, istiyorsa da piste çıksın.

Bi diğer husus, bi arkadaş Megane RS önerdi. Evet, doğru. Ama farkındaysan adamı ya da arabasını ya da arabasına yaptığı işleri aşağılar gibi bi söylemle söylemedi bunu. Önerdi sadece daha iyi olmaz mı diye... Daha iyi olabilir veya olmayabilir. O arkadaş Opel'ı avucunun içi gibi bilir veya bilmez. O önemli değil ki. Biri çıkmış, dostane bi cevap yazmış. Ne var bunda? Biz de zaten, 'evet ya, hakkaten yaa... Opel'e o, şu, bu yapılır mı arkadaş yav...' demedik farkındaysan.
    Konu, şu 'sorunlu ve problemli' mevzusundan ötürü uzadı.

Önemli not: Gene alınma, saldırma falan yok. Fikrimi yazdım. Cevap da vermeyebilirsin kardeşim.

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya abi sen kac kere çıksın bana söylesene. Somut seylerle gel bana. Ne yapti bu araba 10 yasina gelmis hala elle tutulur bisey yok. R26R la 225 rs i bir tutuyosunuz.

Konu ne farkindamisiniz.

Konu opeli avcunun ici gibi bile adama meg rs onermek hemde 225 lik. Adam stock motor la 29 sure yapmis ki bu sureyi yapabilen 225 lik rs yok . Bu ne yaman celiski ?

Kardesim gtc le ugrasma git cupra al yada meg 3 al deseniz kimsenin bisey diyeceğini sanmiyorum ki bizde aramizda konusuyoruz mk3 cuprami alsak flan araba direk hileli uretilmis diye.

Bu adam hayalindeki arabayi yapiyor. hayalinde meg rs olan gitsin meg rs alsin yapsin.

Ben cupraya biraz daha ugrassam 2.20 lere inecek hale getiririm . Ama aklimdaki ne biliyomusun.Clio rsi yapip onla piste girmek.Yapacagi sure kicini yirtsa 2.35. Ama verecegi zevk en az 4 kati fazla olur.

Bu adamda gidip mk3 cupra alip rekor kirsada , gtc yi yapip 5 saniye yavasta olsa kat kat fazla zevk alacak.

Velhasil kelam millete akil vermeyi birakin bi meg rs de siz yapinda gorelim kim boşa kurek cekmis. Bizde diyelimki bak adamlar cidden yapti biz boşa uğraştık,bu adamlar isi biliyomus bosa konusmamislar.
    Cuprayla uğraşsan dahi 2.20lere inmen çok zor olacaktır. Megane ile ilgili de ne biliyorsunuz bilemem ama kilitsiz 1400kg'nin üzerindeki araçlarla 2.33 civarı dönüyorduk, bi ara dibine kadar söküp, iyi lastikle ne dönüyor bakarız.
    Stock motorla 29 dönen opelde ne gibi ekstraların olduğu, zaten aracın konusunda da mevcut. Aracı da çok beğeniyorum, araç sahibinin eline emeğine sağlık bu arada. Ama mrs kötü araç gibi birşey olduğunu söylüyorsanız pist koşulunda, buna gülerim sadece.
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cuprayla uğraşsan dahi 2.20lere inmen çok zor olacaktır. Megane ile ilgili de ne biliyorsunuz bilemem ama kilitsiz 1400kg'nin üzerindeki araçlarla 2.33 civarı dönüyorduk, bi ara dibine kadar söküp, iyi lastikle ne dönüyor bakarız.
    Stock motorla 29 dönen opelde ne gibi ekstraların olduğu, zaten aracın konusunda da mevcut. Aracı da çok beğeniyorum, araç sahibinin eline emeğine sağlık bu arada. Ama mrs kötü araç gibi birşey olduğunu söylüyorsanız pist koşulunda, buna gülerim sadece.
    Cuprayla 2.20 olmazmi
    k04 turbo bitik lastik oem frenle adam gecen hafta 2.28 yapti , ben ilk defa ciktim 2.29 yaptim.Kilit,coil ve buyuk methanol deposu lazim sadece 6-7 seans sonrasi rahat gelir o sure.

Hee yapamazsam gider meg rs 225 alirim onla kesin yaparim sureyi

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 numarayı geç. Orayı karıştırmadan konuşalım diyorum ama oraya takıldın nedense...
    2 numara için neredeyse hiç duymadım diye yemin etsem başım ağrımaz.
    3 numara ise güldürdü Vel Satis değil di mi bahsettiğin?

Başka var mı?
    Simdi yazmayayım uzamasın dedikçe konu uzuyor.. Arkadasım bak arabanla mutlusun anlıyorum. Hatta zamanında megane rs almanın esiginden dondum bende ve gercekten megane 2 rs i cok begenirim. Cok keyifli bir araba kesinlikle sözüm yok. Kimsenin arabasını ne boklamayı severim ne de buna ihtiyacım var. Her güzelin bir kusuru var. bende kendi aracımın kusurlarını biliyorum. baska arabalarında kusurlarını biliyorum meslegim ve ilgimden dolayı.. ben kimseye megane rs boktan araba sakın almayın dedigimi hatırlamıyorum. ama sozumun hala arkasındayım.. megane 2 rs in kendine ozgu problemleri var. ve ben o arabayla ugrasamam. bu problemlerin basında oem beyni geliyor. cok iyi hakim olan birisi için belki cok avantajli bir ecu dur.. ama benim için en salak beyinlerden birisi. ne desen ne yapsan sacma sapan seyler yapıyor. ve tuning için sırf bu yuzden dusunecegim en son ecu. gunluk binmeye veya stg 1 olarak keyiflidir, yol tutus olarakta keyiflidir katılıyorum ama zevk meselesi diyelim benim için boyle bir projede son tercih edecegim arac. (saka değil gercekten sondur..)

KVNC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi meg 3 ü unut. Oyle bi tartisma yok şu an
    İstemsiz güldüm lol

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ona eyvallah.
    Peki Megane RS sorunlu denecek ise şayet; genelleme yapmadan belirtilmesi gerekmez mi? Zaten arkadaşın bana verdiği cevapta da yazdığı hususlar farkındaysan pist ile doğrudan alakalı hususlar değil. Velev ki parça sıkıntısı olsun.... Bunun pist ile alakası ne olabilir ki? Söyler misin? Pist için "ayrıca" OEM parçası üretilmiş bi marka söyler misin yeryüzünde? OEM diyorum bak. Tuning değil.
    biz burda "arkadaslar 40 lira param var ne alıyım" sorusunun cevabını aramıyoruz.. bilmiyorum kac kere boyle bir proje yaptın veya dahil oldun ama, normal kullanımda dusunulen veya muhattap olunan seylerden cok farklı konularla muhattap olunuyor ve bazen bu sekilde sıkıntılar insanları arabalardan sogutup sattırıyor.. forumda bile duzinelerce boyle satılan araba gorebilirsin..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler