User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Megane RS 225 - İstanbul Park - 09.04.2017 C Seansı

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Cool Megane RS 225 - İstanbul Park - 09.04.2017 C Seansı

Araç motor olarak stock. Ekstra olarak 76mm dp+ milltek catback mevcut. Geçen seneki yazdığım eksiklerin (stage 1 yazılım, intercooler, esp-asr iptali, kule gergileri, semi slick lastik gibi) hiç birini tamamlayamadım Gene olduğu gibi girdik. İnşallah önümüzdeki seanslara diyelim. Lastik olarak %70'i bitmiş tek kullanımlık Michelin Super sport 2 kullandım. Diş kalınlığı 4 mm' di sanırım ölçtüklerinde. Zaten pistten sonra tahmin ediyorum içindeki teller kırıldı eve dönerken araç balans yapmaya başladı söktük attık. Tabi bir de başımızın belası ESP/ASR ikilisi var sağolsun gene yalnız bırakmadılar beni.

Şansımıza hava bir yağdı, bir açtı. C seansının kalabalık olması, biz çıkarken havanın yağışlı olması derken süre kasmayalım bari keyfi çıkalım dedik yanıma arkadaşı da aldım. Keza öyle de oldu 2 yerde sarı bayrak ve araç trafiğinden dolayı eğlencemize baktık tabi bir de şansa supersporların seansında olunca çoğu yerde erkenden frene oturduk neme lazım yerler yaş duramayız falan başımıza iş almayalım.. Ama aşırı keyif aldım. En keyif aldığım seansımdı.. Neyse ki biz çizgimizden ödün vermeden kendi süremizi 4 saniye daha aşağıya çektik hemde 2 kişi, hemde bitik lastiklerle, hemde yağmurda

En iyi tur' a ait 2 lap'lık video aşağıda. 2:40

C seansında kendini izlemek isteyenler ve Ferrari, Porsche,Audi S8, M3 görmek isteyenler içinde full video aşağıda zevkli anlar içerir tavsiye ederim.

2. Tur' da Audi S8 yüzünden frenlerim şişiyor sol ayak freni, limitfrenaj derken 3. tur soğutma turu misali fazla zorlamıyorum. S8' den sonra keyif almaya başlıyoruz.

Ben çok keyif aldım umarım sizlerde alırsınız. C seansına ait elinde video veya fotoğraf olan varsa da paylaşırsa bizde kendimizi görürüz belki.
    Tufan has no limits.

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdiye kadar ki en zevkli pist günüydü. Müzedeki Diablo SV ile Ford GT'de gözüm kaldı Vural abi aman dikkat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aynen gerçekten hem pist etkinliğini izlemek olsun hem mercedes lounge ve müze olsun dolu dolu zaman geçirilebilecek bir tesis.. Sıkılan kimseyi görmedim
    Tufan has no limits.

Cliosportve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Best lap olan kısmı izledim
    Daha müsait olan zamanda komplesini izleyeceğim
    Tura başlarken derin bir sessizlik olmuş
    Davaya inanılmış
    Bir çok olumsuzluğa +1 kişi daha yanda olmasına rağmen 4 saniye kendini geliştirebilmen bence büyük bir başarı olmuş.
    Tebrikler nakkaş
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 30 a aldım adam 31 dese almayacaktım.

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılacak iyileştirmelerle birlikte süre daha da aşağı inecektir. Tabi yanına bu sefer kimseyi almaman lazım

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Audicininkide iş ya yol ver adamlar süre kassın yada bas git.

Keyifli olmuş

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Uzun videoyu yenice izledim

3-4-5 ten (esp den yakındığın viraj) ve 8 de daha çok süre var, bir de frenajda aylak zaman çok. Daha giderin var kısacası

Çok keyifli gündü, uzun videoyu ben de yükleyeyim artık
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Süre olarak gelecek çok şey var. Biraz arabaya ve kendinize güvenmeniz gerek.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kalabalik olmus baya, video icin gopro mu kullandiniz acaba? program nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @Cliosportve
    Eheh derin bir sessizlik oldu gerçekten Süre olarak aslında daha çok ineri var da bu seans böyle oldu en azından boş dönmedik eski halimize 4 saniye attık.
    @sasuta
    Aynen öyle hacım şu hali ile inebildiğim kadar aşağılara indikten sonra yapılan iyileştirmelerin sonucunu daha iyi görücez. Aynen süre kasarken yanımızın boş olması lazım. Baktık hava yağmurlu, lastikte yok dedim bari gel arkadaşa.
    @i-vtec07
    Valla sorma.. 2-3 virajda aslında geçecek pozisyondaydım da güvenemedim aynalara bakmadan gidiyor viraj falan hak getire. Dedim riske gerek yok bırakalım gitsin. Teşekkürler.
    @levent
    Evet viraj hızlarım biraz yavaş oda ***** lastiklerden dolayı çok az gaz açsam hemen başlıyor kafadan kaymaya esp işime burnunu sokuyor Aynen doğru görmüşsün frene de erkenden oturuyorum ***** önümde m3 porsche vs olduğu için ve lastiklere güvenemediğim için önümde araç varsa çoğu yerde erken oturdum riske atmamak için. Bir de balatalar valeo. Hoşuma gitmedi pek tutuşu çok kötü onunda etkisi var. Aslında çoğu virajda freni dipliyorum anca duruyor araç. Yapılacaklar listesinde birde balata ekledim. Sende yükle uzun halini görelim. Festival gibiydi valla çok eğlendik gerçekten.
    @kelalper
    Aynen Alper hocam süre olarak şuan neredeyse dizel süresi ) Kendime güveniyorum, arabaya da güveniyorum da lastikle, diğer araçlara güvenmiyorum açıkçası Birde seans da hep hızlı ve pahalı araçlar olunca arkamda birini görünce direk yol verme moduna giriyorum. Bakalım sonra ki seanslar da güzel süreler çıkaracağız inşallah.
    @onur_S
    Evet çok kalabalıktı. Ama bir o kadar da zevkliydi. Video go pro, telemetri ise Track Addict kullandım. Track Addict' de default kamerayı go pro olarak seçtim.
    Tufan has no limits.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @997TT Murat Hocam C seansındaki beyaz turbo sen miydin?
    Tufan has no limits.

CanberkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @997TT Murat Hocam C seansındaki beyaz turbo sen miydin?
    C seansinda iki beyaz turbo vardi, birtanesi benim biride Murat abinin. C seans videosu resminde sizin duzluge cikarken arkanizda gozuken turbo benim, resmin buyuk hali varsa gonderirmisin

Duzlukte suresini engellemiyim diye yol verdigimde kamerama yakalamisim Murat abiyi

Alıntı MTZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabalar bitti iklimleremi salca oluyosun olum artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı CanberkD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C seansinda iki beyaz turbo vardi, birtanesi benim biride Murat abinin. C seans videosu resminde sizin duzluge cikarken arkanizda gozuken turbo benim, resmin buyuk hali varsa gonderirmisin

Duzlukte suresini engellemiyim diye yol verdigimde kamerama yakalamisim Murat abiyi

Olur göndereyim Canberk özelden bilgilerini gönder. Bu arada seninde araç içi videosu var mı youtube' da bir iki yerde peş peşeydik dışarıdan bakalım nasılmış çizgimiz. Ben Murat abi sanmıştım

Bu arada pist etkinliği ile ilgili fotoğrafları BESTTIME AJANS (@besttimeajans) • Instagram photos and videos hesabından isteyebilirsiniz. Tüm araçların profesyonel çekimleri var.
    Tufan has no limits.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler