User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: 19 Haziran 2021 Pist Günü D Seansı - Megane 3 RS 265 Cup

Shendelzare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

19 Haziran 2021 Pist Günü D Seansı - Megane 3 RS 265 Cup

Selamlar,

19 Haziran pist gününe yağmurlu hava bekleyerek eğlencesine gittik ama şansımıza son seansta bir kaç küçük nokta dışında pist baya kurumuştu ve hava da fena değildi.
    Son çıkışımda araçta downpipe ve yazılım vardı ama araç kendini çok kısıyordu ve gidişinden memnun değildim, son pist gününden bu yana geçen sürede araca orjinale benzeyecek şekilde bir egzoz yaptırdım yani kat da taktırdım ve yazılımı stok haline döndürdüm. Şimdi 100-200 ölçümünde 2sn kadar daha yavaş ama hiç değilse sıcak havada kendini aşırı kısmadan sürülebiliyor. Yazılımlı downpipelı ve bitik Cup2 lastikli hali ile 2.32 yapmıştım, katlı stok yazılımlı ve nankang ar1 lastikli haliyle 2.28 yaptım, asfaltın yeni olması ve lastiklerimin daha iyi tutuş sağlaması tabiki süreye artı olarak yansımıştır ancak onun dışında aracın stabil güç sağlaması da etkili oldu diye düşünüyorum.
    IAT yine min 52 max 62'leri gördü, aslında methanol kit taktırmıştım ama pist gününün anonsu çok geç olduğundan meth doldurma fırsatım olmadı maalesef, sadece su doldurup bi ara onu bastırdım ama IAT için pek bir faydası olmadı sanırım.
    Aşağıda video ve RS Replay verilerini paylaşıyorum, 2.28,30'luk tur 10:54'te başlıyor.
    Frenlemem yine bazı yerlerde erken olmuş hala geç ama güçlü fren yapmaya alışamadım bu araçla,
    İlk virajda seansın başında yaşadığım kaymadan dolayı hep biraz çekimser girdim,
    Daha önceki videoda gelen eleştirilerden biri aracın arkasını salmasına izin vermiyor oluşumdu, bu hala devam ediyor maalesef Umarım araca alıştıkça o tarzda bir sürüşe de alışacağım,

Araçtan alınan RSReplay verileri;
    En iyi turun RS Replay linki : Link
    Bütün seansın RS Replay linki : Link

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    RSLink ne kadar müthiş bir şeymiş öyle ya. Verileri RSlink'ten izlemek, tur izlemekten neredeyse daha keyifli.

Tebrikler, güzel süre olmuş. Balatalarınız ve fren hidroliğiniz nedir? Hiç frenden yana sorun yaşadınız mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    RSLink ne kadar müthiş bir şeymiş öyle ya. Verileri RSlink'ten izlemek, tur izlemekten neredeyse daha keyifli.

Tebrikler, güzel süre olmuş. Balatalarınız ve fren hidroliğiniz nedir? Hiç frenden yana sorun yaşadınız mı?
    Evet 2014 model ve bu segmentte bir araca bu kadar kapsamlı bir sistem koydukları için renault'u tebrik etmek lazım gerçekten, çok fazla veri sağlayabiliyor ve bu siteden izlemek dışında veriyi csv olarak da indirip excelde her bir tekerleğin ayrı ayrı dönüş hızına kadar gösterebiliyor. Bir de bunlar videoya da gömülebiliyormuş sanırım ama entegrasyonda bir problem var gibi, onu da becerirsem paylaşırım.

Balatalarım önde EBC bluestuff arkada EBC yellowstuff, hidrolik ise Motul DOT 5.1. Frenlerle ilgili problem yaşamadım ama bir ara biraz yumuşadı pedal ve ondan sonra öyle devam etti, hidroliği Kasım 2020'de değişmişim ve kışın falan hep dışarda yattı araba belki ondan dolayı hidrolik biraz bozulmuş olabilir ama iyiydi yani. Ama rs replayde görüldüğü gibi frene hiç tam basmamışım, aslında daha geç ve daha çok bassam süreye çok katkısı olacak gibi.

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Güzel süre tebrikler. Katılamadım bende ön takımdaki ufak bir problem yüzünden bir sonrakine bakalım neler yapacağız.
    Tufan has no limits.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    veriler çok iyi.renault bu işi çok iyi yapıyor bence.
    Seat IBIZA FR

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asfalt tutunması kötü yönde değişmiş mi video mu beni yanılttı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni sürelere bakılırsa asfalt tutunması çok artmış galiba zaten çıkanlarda öyle söylüyor ama 1. virajda meganla aynı tur 3.virajda golf iyi kaymışlar

tebrikler bu arada, stabil yürüten bulursanız yazılım tekrar düsünüyor musunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel süre tebrikler. Katılamadım bende ön takımdaki ufak bir problem yüzünden bir sonrakine bakalım neler yapacağız.
    Teşekkür ederim, hedef daha aşağılar ama yavaş yavaş gideceğiz umarım. Umarım pist günleri eskisi gibi bol bol düzenlenirde gideriz.

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Brifingde Buğra Abi bahsetmişti, sabah baya ciddi yağmur yağmış bundan dolayı çizgi dışında kalan yerlerdeki tutunmayı azaltacak toz pislik pistin tamamına yayıldı dedi ve bundan dolayı da tam kuru halindeki gibi bir tutunma beklemeyin dedi. Bir de benim lastiklerim başta düşük basınçta kalmış olabilir, başta şişik çıkınca 1-2 tur sonra aşırı şişiyor ve lastik mahvoluyor ondan dolayı düşük basınçla çıkıyorum 2 tur sonra kendine geliyor. Başta yaşadıklarımdan sonra pek tutunma problemi yaşamadım. Genel olarak asfalt konusunda bir yorum yapamayacağım çünkü eski asfalta farklı ölçülerde farklı lastikler ile çıkmıştım.

Alıntı Octavia RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni sürelere bakılırsa asfalt tutunması çok artmış galiba zaten çıkanlarda öyle söylüyor ama 1. virajda meganla aynı tur 3.virajda golf iyi kaymışlar

tebrikler bu arada, stabil yürüten bulursanız yazılım tekrar düsünüyor musunuz?
    Teşekkür ederim, yazılım istiyorum ama önce stok halinde IAT düşürmenin bir yolunu bulup ondan sonra yazılım yaptırmak daha mantıklı geldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    IAT konusunda meth kit takmak en garanti cozum olacaktir. Emin olun, meth kiti takinca, neden daha once taktirmamisim diyeceksiniz.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Tebrikler, popo kontrolü illa oturur, arabayı aldın pandemi çıktı pist günü olmadı falan el de soğudu Onur
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    IAT konusunda meth kit takmak en garanti cozum olacaktir. Emin olun, meth kiti takinca, neden daha once taktirmamisim diyeceksiniz.
    ilk mesajda belirtmiş, var ama alkol temini için fırsatı olmamış bro
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk mesajda belirtmiş, var ama alkol temini için fırsatı olmamış bro
    Pardon o zaman

%70 oranda meth koydugunuzda ortam sicakligindan max 4-5C yukarida kalacak sekilde gazlarsiniz.

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rslink çok güzelmiş gerçekten

Pardon o zaman

%70 oranda meth koydugunuzda ortam sicakligindan max 4-5C yukarida kalacak sekilde gazlarsiniz.
    maximum soğutma sağlamak için %50 %50 konulması gerekir , Meth oranı arttıkça soğutma azalır
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Chn53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rslink çok güzelmiş gerçekten

maximum soğutma sağlamak için %50 %50 konulması gerekir , Meth oranı arttıkça soğutma azalır
    Bunu ilk kez duyuyorum doğrusu. Bana söylenen, özellikle benzinin oktanı için meth'in biraz daha yüksek koulması yönünde bir tavsiyeydi. Ben de yanlış yorumlamış olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taktırdım ama henüz öyle diyemedim aslında sadece su basarakta bi soğutma elde etmem gerekirdi diye düşünüyorum ama öyle bişey gözlemlemedim, o işin üzerine düşmem lazım biraz.

Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrikler, popo kontrolü illa oturur, arabayı aldın pandemi çıktı pist günü olmadı falan el de soğudu Onur
    Valla hiç alışma fırsatım olmadı bu araca doğru düzgün, bide polo gti gibi dsg'li kaymaya izin vermeyen falan bi araçtan buna geçince çok fazla şey değişti. Pist günleri artsın alışırız yavaş yavaş heralde, bu sefer zaten daha rahattım araçta geçen seferlere göre.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    renault rs monitör mevzudu çok iyi. kendimi yarış mühendisi gibi hissettim. Efsane veri akışı var.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunu ilk kez duyuyorum doğrusu. Bana söylenen, özellikle benzinin oktanı için meth'in biraz daha yüksek koulması yönünde bir tavsiyeydi. Ben de yanlış yorumlamış olabilir.
    Evet dediğin doğru , methanol fazla olursa içerideki yanmanın kalorisi daha fazla olur yani oktan artar , içerideki yanmanın kalorisi arttığı zaman da daha fazla ısı açığa çıkar Methanolun ideal oranı 50/50 dir.
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler