User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
102 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: İsot (1.6 tdi ) vs a7 3.0 tdi highway

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hahaha Bence de takılmamıştır, ben yolbilgisayarsız aracımda obd den iat kovalarken , o masaj yaptırıyordur koltuğunda muhtelen
    Bu yorumuna çok güldüm

Maşallah çok güzel yürümüş
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polo kac bg? En iyi ihtimalle 180 bg degil mi? Cth gti dan da hizli ya da degil en fazla o ayarda gidiyor degil mi? Yaniliyorsam duzeltin? O zaman a7 yi gecmenize ihtimal yok, 245 lik a6 sahibi olarak soyluyorum, evet cok gitmiyor ama stok polo gti i filan gecer her turlu. Polonun 210 bg filan olmasi lazim a7 ile yuruyebilmesi icin.170-180 bg yetmez, stage2 320i ile kafa bas gidiyor a6 3.0 tdi. 320 nin de 230 bg mustang dynosu var. Uzunu da cok iyi degil evet 200 den sonra acilip gitme durumu yok 3.0 tdi 245 in ama 170 bg civari poloyu her turlu gecer. Ama poloya masallah beni yanlis anlamayin super gidiyor.

seran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel yürümüş, maşallah turboya...

yasindemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polo tdi'ların ikinci el değerini artırır konu )
    maşallah çok iyi gitmiş araba. Poloda Eksoz derken Downpipe var mı? Stg2 gibi duruyor araç.
    VW Scirocco 1.4 TSI Twincharger - 2012

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    polo güzel yürümüş maşallah.. 200+ hızlar a7 de 100 le gidermiş gibi gelsede polo için çok sakat.

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    audici senle yarıştımı haberi varmıydı

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah isot gideri ile görseli ile hoşuma giden araçlar arasında .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    190 hp dyno su olan polo ile 245 hp 1800 kg a7 tdi'ı birçok kulvarda şakalar , adam mis gibide gecmiş a7 ci apışıp kalmıştır,
    isot sahibi ironi yapmış ki bu boş bir ironi değil videoda görünüyor birçok şey görmek isteyene,
    polo sahibi arkadası tanımıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    illada denemek isterseniz a6 da olur 3.0 tdi adana çevresinde aynı yolda gidip gelelim pozantıya kadar.
    polo fan ı falan değilim , benimde gündelik kullandıgım downpipe+yazılım lı polom var , insanların üstüne bu kadar gitmeyin azıcık saygılı olun.
    a7 parasına 7-8 tane polo alınabilir diye kralcılık yapmayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Poloya bilenen kuvvetle muhtemel 245 lik 3.0 TDi, ben yukarda paylaştım nasıl hızlandığını.
    Kuvvetle muhtemel öyle

Ancak paylaştığın videoyu izledim ilk gazlama anında rampa tırmanıyor farkındaysan. Doruk noktasına gelip yokuş aşşağı inmeye başlayınca zincirleri kırıyor zaten dikkat edin..

Polo stg 2 ise falan geçmesi gayet doğal. Ben sadece yazılım dp olarak düşünmüştüm. Denildiği gibi 190 hp falansa polo için ciddi güçler

KMR2-GT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polo da sadece yazılım ve downpipe var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsot tdi : megachips remap, downpipe, dpf removed, egr off

Şu işlemler sonucu da 190 hp alınabiliyorsa, ki sanmıyorum.. Birde a7 nin yanından geçiş anı çok hızlı değil mi ? Ağır ağır yırtınarak geçse kabul edilebilir olur bence. Tamam polo manyak gibi gidiyor bes belli ama o a7 muhtemelen cc falan açmıştır yada yüksek süratlerde keyfi bir yolculuk yapıyordur. Bir yazılım bir dp ile 3.0 tdi aracın yanından hop diye uzayıp gitmek kolay değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Audi A7 Sportback 3.0 TDI LAUNCH CONTROL 0-240 km/h GREAT! Acceleration & Top Speed Run - YouTube

Vw Polo 1.6 tdi chip tuning 0 - 220 km/h Acceleration - YouTube

Tabiki kesin sonuçlara ulaştırmaz. Hava, yol şartları yakıtlar vs herşey değişik. En azından fikir verir.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tayfunk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Mehmet Arabasızlık Çok zor
    Tayfun herşey güzel olacak dostum,sıkma canını

Alıntı douu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen bırak şimdiden araba kullanmayı.

1200 kg 190 hp
    1800 kg 245 hp

ton başı düşen beygir hesabı diye bi konu var. tamam A7 muhteşem hızlanıyor olabilir ama Mehmetin poloyu görmeden yorum yapma bence

ha araba 313 hplik versiyon olsa işler değişebilirdi bir ihtimalle
    Dogukan, 313'lük falan direk nokta olur Hatta a7 degil de a6 bile olsa tutunurum ama 180,200 sonrası üzer beni, çok ağır 7 ler,

Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polo kac bg? En iyi ihtimalle 180 bg degil mi? Cth gti dan da hizli ya da degil en fazla o ayarda gidiyor degil mi? Yaniliyorsam duzeltin? O zaman a7 yi gecmenize ihtimal yok, 245 lik a6 sahibi olarak soyluyorum, evet cok gitmiyor ama stok polo gti i filan gecer her turlu. Polonun 210 bg filan olmasi lazim a7 ile yuruyebilmesi icin.170-180 bg yetmez, stage2 320i ile kafa bas gidiyor a6 3.0 tdi. 320 nin de 230 bg mustang dynosu var. Uzunu da cok iyi degil evet 200 den sonra acilip gitme durumu yok 3.0 tdi 245 in ama 170 bg civari poloyu her turlu gecer. Ama poloya masallah beni yanlis anlamayin super gidiyor.
    Ya zaten roll vs gibi olmadı, otoyolda denk geldik, bastım hepsi o, adam kaç kişi, d de mi s de mi, yüklü yüksüz mü, yol verdi bıraktı mı,sonradan geri bastı mı hic bir bilgim yok, ama video sonrasında biz 25 -30 km böyle bastık.

Alıntı yasindemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polo tdi'ların ikinci el değerini artırır konu )
    maşallah çok iyi gitmiş araba. Poloda Eksoz derken Downpipe var mı? Stg2 gibi duruyor araç.
    Egzoz derken, komple egzoz : downpipe + komple düz, yazılım hard

Alıntı dahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    audici senle yarıştımı haberi varmıydı
    25 30 km böyle gittik, 3-4 kez geçtim,geçilip, tekrar geçtim. Arabanın içinde ki yüz ifadesini gösterebilseydim keşke

Alıntı ümitech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    190 hp dyno su olan polo ile 245 hp 1800 kg a7 tdi'ı birçok kulvarda şakalar , adam mis gibide gecmiş a7 ci apışıp kalmıştır,
    isot sahibi ironi yapmış ki bu boş bir ironi değil videoda görünüyor birçok şey görmek isteyene,
    polo sahibi arkadası tanımıyorum.
    Aynen, ben hızlıyım demiyorum, benim aracım kendi kıvamında fena gitmeyen, yazılım,egzoz bir polo.
    a7 zayıf degil,sadece ciddi ağır. Zaten hepsini geçtim,video geyik amaçlı

Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şu işlemler sonucu da 190 hp alınabiliyorsa, ki sanmıyorum.. Birde a7 nin yanından geçiş anı çok hızlı değil mi ? Ağır ağır yırtınarak geçse kabul edilebilir olur bence. Tamam polo manyak gibi gidiyor bes belli ama o a7 muhtemelen cc falan açmıştır yada yüksek süratlerde keyfi bir yolculuk yapıyordur. Bir yazılım bir dp ile 3.0 tdi aracın yanından hop diye uzayıp gitmek kolay değil.
    Rampa çıkarken ben tam gaz çıkmıyorum,düzleyince ve hafif kayacagını anlayınca köklüyorum. 190 hp iddaalı bir rakam evet, serp dyno katsayılarıyla böyle, dynamics de vs 160-170 arasıdır tahminimce.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    96 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Kuvvetle muhtemel öyle

Ancak paylaştığın videoyu izledim ilk gazlama anında rampa tırmanıyor farkındaysan. Doruk noktasına gelip yokuş aşşağı inmeye başlayınca zincirleri kırıyor zaten dikkat edin..

Polo stg 2 ise falan geçmesi gayet doğal. Ben sadece yazılım dp olarak düşünmüştüm. Denildiği gibi 190 hp falansa polo için ciddi güçler

Serp Dynoda 189 küsür verisi var aracın, merak ediyorsanız Megachips'i arayıp sorabilirsiniz.

Isot un videoda da geçtin mi bilmem o yolu ama belli olmasa da Alman otobanındaki gibi bir tırmanış söz konusu.

Bir de şu öyle hop geçmek kolay değil diyorsun da, arada 700 kg var vites oranları farklı, o sırada belki A7 son viteste 2600 devirlerde gidiyor, o devirde güç yok tork var. Etken çok anlayacağın..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ümitech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    illada denemek isterseniz a6 da olur 3.0 tdi adana çevresinde aynı yolda gidip gelelim pozantıya kadar.
    polo fan ı falan değilim , benimde gündelik kullandıgım downpipe+yazılım lı polom var , insanların üstüne bu kadar gitmeyin azıcık saygılı olun.
    a7 parasına 7-8 tane polo alınabilir diye kralcılık yapmayın.
    gececenmi a6 yı yani ?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    serpte 190 ise dynamics 165-170 çıkar bence.

serpte stock ne çıkmıştı.dv-düzboru-hard yazılımla 165hp ler çok güzel degerler.basınç ne durumda??? o gazlamada iat kaçlara çıktı.tabi ortamdaki hava sıcaklıgınada baglı.bana göre polo ekstra hp si ve 700kg daha hafif olmasıyla öne çıkmış.

mur_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    A7 şöyle olsaymış böyle geçermiş vb yorumları gülerek izliyorum..

Maşallah İSOT POLO A7'nin yakmış ağzını.. Bir daha yoğurdu bile üfleyerek yer..
    Asıl sancı uyandığında..

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serpte 190 ise dynamics 165-170 çıkar bence.

serpte stock ne çıkmıştı.dv-düzboru-hard yazılımla 165hp ler çok güzel degerler.basınç ne durumda??? o gazlamada iat kaçlara çıktı.tabi ortamdaki hava sıcaklıgınada baglı.bana göre polo ekstra hp si ve 700kg daha hafif olmasıyla öne çıkmış.
    serpte stock 90 hp cikiyor. basinc 1.8 bar falan, obd den 1.5 fazlasini okuyamiyorum. iat adana,urfa gibi +40 derece yerlerde suana kadar maksimum 70 derece gordum, anlik olarak. genelde kisisel kullanimlarimda gazlamada 62 yi gecmiyor.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler