User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
109 sonuçtan 96 ile 109 arası

Konu: Contisportcontact3-Bridgestone Kullananlar?

zafa38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BRIDGESTONE yazisinin hemen sağında benim lastiklerde. Seninki de orada olması lazım. Resimlerde gröemedim maalesef.
    Bu arada dediğiniz treadwear oranına baktım tam soylediginiz yerde yazıyordu 280 olarak gelmiş. Nedir bu oran neyi temsil ediyor iyimidir??

EDİT: Şimdi hatırladım bu arada tahmininiz tam tutmuş

''997TT'nin söylediği gibi Karışım/Hamur. Senin lastikler tahminim 280 olarak gelir. 300 altı iyidir''

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zafa38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada dediğiniz treadwear oranına baktım tam soylediginiz yerde yazıyordu 280 olarak gelmiş. Nedir bu oran neyi temsil ediyor iyimidir??

EDİT: Şimdi hatırladım bu arada tahmininiz tam tutmuş

''997TT'nin söylediği gibi Karışım/Hamur. Senin lastikler tahminim 280 olarak gelir. 300 altı iyidir''
    Islakta, kuru gibi. Kuru da ısındıktan sonra Re050A gibi. Gayet iyi seçim oldu

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gonul ıster 200 hatta altı olsun,senın kullanımına o daha uygun olrdu.
    Hayırlı olsun...

zafa38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler herkese yorumlardan katkılarından dolayı... Aracıma ısındım tekrar yol tutuş neymiş ozlemişim...

gsi_club - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konuyu görmüsken yenisini açmak istemedim.esime yeni seat ibiza aldik 17 jantli.araç henüz 500 km de.aracin lastik ebati 215/40/17 87 v ve üzerindeki lastikler bridgestone r050a.arac 30km yi geçtikten sonra yol sesi yapiyor.servisle görüstüm aracimdaki lastiklerden memnun olmadigimi lastiklerimi degistirebilirmisiniz dedim.onlarda bana evet degistirebiliriz dedi.
    aslinda aklimda olan kendi aracimda kullanmis oldugum continental sc5 lastik vardi fakat bu ebatta olmadigini söylediler.continental olarak sadece sc2 oldugunu söylediler.lastik ile ilgili bir internet sitesinde gördügüm kadari ile bridgestone yakit e yagmurlu zeminde c yol sesi 72 db,continentala baktigim zaman yakit e yagmurlu zeminde b yol sesi 72 db.ben simdi yol sesinden sikayetçiyim continentalle bridgestonen yol sesleri ayni.acaba bu lastikte ayni yol sesini verirmi diye düsünüyorum.bu continental sc2 lastik hakkinda da bir bilgim olmadigi için sizlerin fikirlerini ögrenmek istedim?sizce lastiklerimi conti ile degistirmelimiyim yoksa üzerindeki lastikler ile devammi etmeliyim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu günceldir.aciliyeti vardir.conti sc2 veya sc3 hakkinda bir bilgisi olan varmi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sc2 eskı kalır, sc3, s001 brıgstone tercıh edılebılır

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gsi_club Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu günceldir.aciliyeti vardir.conti sc2 veya sc3 hakkinda bir bilgisi olan varmi?
    SC2 ve SC3 kullanmadim ama Bridgesdtone RE050A için yorum yapabilirim.

Bende fabrika çıkışı RE050A kullandım. Daha sonra S001'e geçtim. Çünkü beklentim kuru ve ıslak yol performansını verebilen aynı zamanda biraz daha sessiz olan bir lastikti.

RE050A daha çok kuru yol için dizayn edilmiş bir lastik. Deseni ve utqg değeri de bunu gösteriyor zaten. Treadwear'ü 140'tır. Kuru yolda yüksek ısılarda bile çok iyi tutunma sağlar ve araç çizgisini korur. Fakat ıslak performansı biraz düşüktür. Çünkü daha çok kuru yol için tasarlanmış bir lastik.

S001 ise biraz daha üst seviye bir lastik. 280 TW değeri ve 3 oluklu deseni ile hem kuru hem de ıslak durumlara tepki verecek şekilde dizayn edilmiş. Aynı zamanda daha sessiz. 2011'den beri kendi aracımda kullanıyorum ve çok memnunum. Ölçülerim 205/45/17

Tabi ki aracının modeli ve lastik ölçüsüne göre izlenimler farklı olabilir. Aşağıda ki RE050A ve S001 arasında ki bazı karşılaştırmaları bulabilirsin. Umarım yardımı olur.

Bu arada Continental'in de iyi bir lastik olduğunu düşünüyorum. sonuçta ADAC vb testler ortada. Ama tercihimi Japon'dan yana kullanıyorum ben. Kullanan arkadaşların memnun olduğundan eminim. Bu arada Bridgestone yeni bir lastik çıkardı DriveGuard isimli, ona da bakabilirsiniz. Özellikle lastik patlaması vb durumlar için bayan kullanımına çok uygun.

Bir de bu ölçülerde yol sesi biraz normal. Çünkü lastikler konfor lastikleri değil. V serisi (240kph) ince yanak vs. Şahsi görüşüm ne alırsanız alın bu ölçülerde ses olarak çok birşey farketmeyecektir.

Absinthe. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    45bin kmdir Opel Insignia da SC3 245/45 r18 kullanıyorum. lastikten memnunum şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım. 5-6 bin km sonra değiştirilir diye düşünüyorum. yol sesi biraz fazla geliyor, aracın süspansiyon sisteminin sertliğininde etkisiyle bazı bozuk yollarda baya hissettiriyor. genel anlamlda memnunum. değiştirirken sc5 almayı düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yorumlariniz için tesekkür ederim hepinize.
    @Luc kusura bakma adini bilmedigim için nickinle hitap ediyorum.sorunumu çok güzel ve akici bir dille anlatmissin.benim sorunum lastigin asiri ses yapmasi.bunu da seat garajini bildirdigim zaman bana ne istedigimi sordular.ben conti istemistim.internetten arastirdigim kadari ile ve sizlerin tecrübesi ile ben bu ebatta hangi lastigi alirsam alayim gene ayni sorun devam edecek.bende onun için lastiklerimde bir degisiklik düsünmüyorum.yarin seat garajina bu sekilde iletecegim.
    tekrardan yaziyorum conti sc5 lastigi bu ebatta olsaydi kesinlikle alirdim.kendi aracimda kullaniyorum gayette memnunum.

Evo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu açmak yerine mevcut konudan devam etmek istedim.

Honda S2000 için lastik listemde ki seçenekleri 2'ye kadar düşürdüm.
    Michelin Pilot Sport 4
    Continental Sport contact 5

Sizce seçim hangisinden yana olmalı?
    Not: Ölçüler, Ön:215/45/17 Arka:245/40/17

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sport Contact 5 baya guzel lastik, ilk 30 bin km cok guzel yol tutuyor. Muhtemelen s2000 de o kadar kullanmazsiniz.

PS4 degilde su an Pilot Super Sport kullaniyorum, yol icin harika bir lastik. Hem cok iyi yol tutuyor hemde baya konforlu. Pistte zorlayanlar pist icin cok uygun degil diyor yalniz, kaldi ki pist lastigi degil. Yanaklari da baya yumusak oldugu icin zaten kafadan piste uygun bir lastik degil.

Ben acikcasi iclerinden hangisi daha ucuzsa onu kullanirdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmak yerine mevcut konudan devam etmek istedim.

Honda S2000 için lastik listemde ki seçenekleri 2'ye kadar düşürdüm.
    Michelin Pilot Sport 4
    Continental Sport contact 5

Sizce seçim hangisinden yana olmalı?
    Not: Ölçüler, Ön:215/45/17 Arka:245/40/17
    PİLOT SPORT 4için yorumlar çok olumlu, csc5ten iyidir hem eskidide artık.

Evo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    PİLOT SPORT 4için yorumlar çok olumlu, csc5ten iyidir hem eskidide artık.
    Fazla mı yumuşak olur dışında PS4'de bir tereddütüm yok aslında...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)