User Tag List

Sayfa 35/53 İlkİlk ... 25333435363745 ... SonSon
994 sonuçtan 647 ile 665 arası

Konu: Yaz Lastiği Tavsiye (Falken,Nokian, Kumho, vb.)

diablopolis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Falken Azenis FK510 kullanan/deneyimleyen var mı? Ölçüm olan 235/40/R19'da F/P lastiği diye düşünüyorum. Fakat başka önerisi olan varsa duymak isterim. Teşekkürler.
    ön 225/40/ arka 255/35/18 ocak başında 3000 TL'ye almıştım o zaman en uygun fiyatı lastikpark bayisi vermişti. azenis fk 510, markanın en iyi modeli tr de üretilen falkenler ile mukayese etmeyin.
    3 aylık kullanım sonucu gayet başarılı bulduğumu söyleyebilirim. ıslak performansı da çok iyi, tavsiye ederim.
    daha önceki lastiklerim contisportcontact.

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    #598 inci posta bakabilirsin
    Forumdakileri halihazırda araştırdım ama fikrimi perçinleyecek ek tavsiyelere bakınıyordum. Yine de teşekkürler

Alıntı diablopolis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ön 225/40/ arka 255/35/18 ocak başında 3000 TL'ye almıştım o zaman en uygun fiyatı lastikpark bayisi vermişti. azenis fk 510, markanın en iyi modeli tr de üretilen falkenler ile mukayese etmeyin.
    3 aylık kullanım sonucu gayet başarılı bulduğumu söyleyebilirim. ıslak performansı da çok iyi, tavsiye ederim.
    daha önceki lastiklerim contisportcontact.
    Hayırlı olsun. Aynen TR üretim Falken'lerle arasında çok fark olduğunu okudum. Islakta performansta benim için önemli. Şu anda bende de CSC5'ler var, aslında çok güzel lastik. İmkan olsa CSC6'lardan devam etmek isterim ancak neredeyse marka coil parasını bir takım lastiğe vermeye cüzdanım razı değil.

Yurtdışına testlerine de baktığımda iyi markaların UHD lastikleriyle kıyaslandığını gördüm. Testlerde tabi bir PS4S, Eagle F1, CSC6 performansı gösteremiyor ancak fiyatı göz önüne alındığından test farklarının tolere edilebileceğini düşünüyorum.

Konu MBuğra tarafından (25-03-2021 Saat 19:52 ) değiştirilmiştir.
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkür ederim, ultra yüksek performans lastiklerinde iyi bir lastik istiyorsanız fiyat performans açısından çok fazla seçenek olmuyor.
    ben de almadan önce test sonuçları vs çok araştırdım. porshce macan üzerinde gediği yazıyordu. lastiklerin ömrü konusunda bir fikrim yok ancak 3 aylık izlenimlerime göre pişman olacağınızı düşünmüyorum.
    Konu diablopolis tarafından (26-03-2021 Saat 12:22 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı diablopolis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim, ultra yüksek performans lastiklerinde iyi bir lastik istiyorsanız fiyat performans açısından çok fazla seçenek olmuyor.
    ben de almadan önce test sonuçları vs çok araştırdım. porshce mazan üzerinde gediği yazıyordu. lastiklerin ömrü konusunda bir fikrim yok ancak 3 aylık izlenimlerime göre pişman olacağınızı düşünmüyorum.
    Azenis serisinden mi bahsettiniz? Porsche üzerinde gelen..

Falken Ziex`ler de Passat üzerinde geliyodu. Bizzat Doğuş bayisinde görmüştüm. Ben de bi dönem kullanmıştım ama yıl olmadıydı ve uzun dönemde bi handikapı olur muydu bilmiyorum açıkçası. Kullandığım dönem kadarıyla memnundum gerçi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    azenis fk510'dan bahsediyorum.

onurgoyunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    205/45/17 için tavsiye verebilecek olan var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    225/45/17 golf 7 için ne alacağıma karar veremedim henüz. Atraksiyon sıfır bazı lastikçiler zirve markaların yan ürünleri diye övdükleri markalar var. Kafamı karıştırıyorlar

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurgoyunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Goodyear Effecient Grip performans kullandım aynı ölçülerde. Uzun yol - Şehiriçi karışık bi 30.000km kadar yol yaptım sanırım. Araç fluence di ona rağmen ne otobanda ne de şehiriçi tempolu sürüşte acaba döner mi diye düşündürmedi. Tavsiye ederim.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

SeRKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurgoyunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    205/45/17 bende alacağım, muhtemelen pilot sport 4 olacak tercihim ama farklı tavsiyeleride değerlendirebilirim

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    235/55/17 ford kuga mk1 2011 model için tavsiyede bulunabilcek varmı. Araca aldığım lastikte suv ibaresi olması gerekiyormu. 1780 kg ağırlığı var.

soneR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    185/65 15 ebatlarında Bridgestone Turanza T005 için kullanıcı yorumu varmıdır ?

Tavsiye edermisiniz.
    seni unutmayacagız Madi...

Rpmturk
    Boost Projects
    www.rpmraceevents.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı soneR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tavsiye edermisiniz.
    fiyat ne verdiler soner ? Benimde aklımda olan 3 modelden biri çünkü.
    Memuration

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genel bir yorum da ben yazayım.

Yaklaşık 25bin km falken ziex 310 ecorun kullandım polo gti’da. (2019 temmuz-2021 mart arası dot tarihi 2019 lastikler 215/40/17)

Genel olarak uzun yolda kullanırım tek keyfim de viraj kasmaktır. Öyle top speed kasayım tüm otobanı 200 sabit gideyim düşüncem pek olmamıştır istisnalar hariç.

İlk sene gayet fiyat/performans ürünü diye kullanıyorsunuz ancak sonra işler değişiyor yavaş yavaş. Lastik sertleşmeye, patinajlar artmaya, virajda hafif kaymalar kendini göstermeye başlıyor.
    Kullanımım sonucu diş kalınlığında gözle görülür bir incelme yok ancak yanaklarda hafif çatlaklar oluşmuş. Değişim esnasında lastikçinin söylediğine göre de ciddi bir sertleşme de mevcut.

Sonuç olarak yağmurlu bir akşam girdiğim bir virajda arabanın bir türlü çizgiye oturmaması sonucu lastikleri değiştirmeye karar verdim ve pilot sport 4 aldım.
    Ps4lerden sonra da tabi ki araba bir anda golf 7,5 R’a evrilmiyor ama direksiyon yumuşuyor ses azalıyor ve tabi ki tutunması bariz biçimde artıyor.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı soneR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tavsiye edermisiniz.
    Gözümü kırpmadan

Alıntı orkuteren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiyat ne verdiler soner ? Benimde aklımda olan 3 modelden biri çünkü.
    Diğer 2 model hangisi abi çürütiyim hemen onları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gözümü kırpmadan

Diğer 2 model hangisi abi çürütiyim hemen onları
    şimdi şöyle ozancım , aracımın orjinal lastik ebatı 195/60 r15 ama üstünde 185/65 R15 kışlık lastik var. Sende Muayene istasyonunda sorun yaşayanlar olduğundan bahsetmiştin bende geçen gün muayeneden belki şansa belki ebat olarak sorun olmadığı için sorunsuz şekilde bu ebat lastik ile geçtim. Bütçem dahilinde orjinal ebatta kumho ecowing , nexen n blue hd yada toyo proxes cf olarak belirledim. Ama bir tık daha kaliteli olsun nasılsa muayeneden sorunsuz geçti dersem ebat küçültüp 185/65 R15 ebatta brigstone gibi markalara yöneleceğim.
    Memuration

adilhcl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    225/45/17 michelin pilot sport4 kullanıyorum bayağı ciddi memnunum
    michelinden şaşmayın derim sonuçta 5-6 yıl kullanıyorsunuz o lastiğe verdiğiniz parayı bölün gün sayısına zaten kendini kurtarır.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumdakileri halihazırda araştırdım ama fikrimi perçinleyecek ek tavsiyelere bakınıyordum. Yine de teşekkürler

Hayırlı olsun. Aynen TR üretim Falken'lerle arasında çok fark olduğunu okudum. Islakta performansta benim için önemli. Şu anda bende de CSC5'ler var, aslında çok güzel lastik. İmkan olsa CSC6'lardan devam etmek isterim ancak neredeyse marka coil parasını bir takım lastiğe vermeye cüzdanım razı değil.

Yurtdışına testlerine de baktığımda iyi markaların UHD lastikleriyle kıyaslandığını gördüm. Testlerde tabi bir PS4S, Eagle F1, CSC6 performansı gösteremiyor ancak fiyatı göz önüne alındığından test farklarının tolere edilebileceğini düşünüyorum.

bu testlere de bakarak 245/45/18 ebatta tercihimi eagle F1 assym 3 (gürültü değeri 5' e göre daha düşük olduğu için özellikle 3) yana kullandım
    tavsiye ederim, fiyat olarak ta conti-michelin gibi markalara görece daha uygundu

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orkuteren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi şöyle ozancım , aracımın orjinal lastik ebatı 195/60 r15 ama üstünde 185/65 R15 kışlık lastik var. Sende Muayene istasyonunda sorun yaşayanlar olduğundan bahsetmiştin bende geçen gün muayeneden belki şansa belki ebat olarak sorun olmadığı için sorunsuz şekilde bu ebat lastik ile geçtim. Bütçem dahilinde orjinal ebatta kumho ecowing , nexen n blue hd yada toyo proxes cf olarak belirledim. Ama bir tık daha kaliteli olsun nasılsa muayeneden sorunsuz geçti dersem ebat küçültüp 185/65 R15 ebatta brigstone gibi markalara yöneleceğim.
    T005 den devam abi o zaman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    T005 den devam abi o zaman
    primacy 4 için yorumun nedir? Birde aynı marka model ve desenli lastik arasında T serisi, H serisi ve V serisi arasında hız endeksi ve yanak sertliği dışında farklar var mı ?
    Memuration

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler