User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Spor yay taktik ön yüksek kaldı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Spor yay taktik ön yüksek kaldı

Daha önceden 18 a3 tdi için xt yay almıştım 35.000km kullandım. Tümseklerden yavaş gecmektende sıkılmıştım satım. 33.000 km orjinal kullandım. Geçen hafta apexi yay aldım 5 cm xtrem tuningten. Yaylar geldi ama önler kısa değildi ve şekli orjinal helezon gibiydi 1 baklada fazlaydı ama 2cm civarı kısaydı. Bakla üstüne biner dedim taktim. Arkalar tam 5 cm indi ama önler 2 cm indi. 1 hafta kullansak arabanın ağırlığı ile düşermi acaba? Orjinal yayları taktığımda araba çok yüksekti düştü sonra. Bu arada xt yayda arka sağ sol farklıydı yarım santim 1 cm civarı, apexide aynı arkalar sağ nasılsa solda ayni
    Konu izmirlicem tarafından (19-06-2021 Saat 02:59 ) değiştirilmiştir.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden, a3 gibi bir arabaya hem de; Vogtland, eibach, hr gibi kaliteli bir yay kullanmıyorsunuz, öncekinden de memnun kalmamanıza rağmen?

Pek düşeceğini sanmıyorum en fazla yarım cm

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim Apexinin gene bu kadar düşürdüğüne dua et sen Audin var gidip eibach tak vogtland tak gözünü seveyim

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam apexi-coilex-ultra racing vs bunlar bildiğiniz inşaat demiridir. Bence bir an önce markalı yaya geçin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Xtrem tuningle konuştum okuyolarmis bu forumuda. Daha önceden sayfalarından audi a31.6 tdi sedan 2012 sonrası yay aldım.golf tdi 2012 sonrası 1.6 tdi yayı geldi sorun yaşamadım 2012 sonrası 1.6 tdi yayları birbirine uyuyor. Bende yine golf tdi 2012 sonrası yay aldım. Arka 5 cm indi. Önler 2 cm indi. Zaten yay yüksekti takmadan öncede aradim yapıları farklı iner dendi. Dün taktim. Bugün aradığımda firmayı siz yanlış yay almışsınız dendi. Daha önceden xt audi a3 tdi için yay aldığımı golf yayı geldiğini söyledim. Şimdide sorun olmaması gerektiğini söylediğimde yok biz 20 senedir sektördeki yok takmışsın artık falan dendi. O yaylar zaten kalitesiz diyo Bende neden satıyorsun dediğimde talep çok diyo. İyi o zaman sen bunu bile bile sat. Haram olsun. 2012 sonrası a3 leon golf tdi uyumlu dedikçe kendini haklı çıkartmaya çalıştı yanlış yay aldığımı söyledi. Ozaman a3 yayı aldığımda neden golf yayı gönderdin diyorum o xt için diyor. Bu yayları golf tdi a taksak oda aynı olacak diyorum yok aynı olmaz diyor.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı izmirlicem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Xtrem tuningle konuştum okuyolarmis bu forumuda. Daha önceden sayfalarından audi a31.6 tdi sedan 2012 sonrası yay aldım.golf tdi 2012 sonrası 1.6 tdi yayı geldi sorun yaşamadım 2012 sonrası 1.6 tdi yayları birbirine uyuyor. Bende yine golf tdi 2012 sonrası yay aldım. Arka 5 cm indi. Önler 2 cm indi. Zaten yay yüksekti takmadan öncede aradim yapıları farklı iner dendi. Dün taktim. Bugün aradığımda firmayı siz yanlış yay almışsınız dendi. Daha önceden xt audi a3 tdi için yay aldığımı golf yayı geldiğini söyledim. Şimdide sorun olmaması gerektiğini söylediğimde yok biz 20 senedir sektördeki yok takmışsın artık falan dendi. O yaylar zaten kalitesiz diyo Bende neden satıyorsun dediğimde talep çok diyo. İyi o zaman sen bunu bile bile sat. Haram olsun. 2012 sonrası a3 leon golf tdi uyumlu dedikçe kendini haklı çıkartmaya çalıştı yanlış yay aldığımı söyledi. Ozaman a3 yayı aldığımda neden golf yayı gönderdin diyorum o xt için diyor. Bu yayları golf tdi a taksak oda aynı olacak diyorum yok aynı olmaz diyor.
    ortada mağduriyet varsa,20 senelik firma bunu bir şekilde çözmeli...

yay takmadan yanlış olduğunu nasıl anlıcaksınız???

2 senedir xt kullanıyorum.bir sıkıntım yok.çevremde farklı markalarda araçlarda bir çok arkadaşıma önerdim.alan oldu,almayan oldu.
    kullanan arkadaşlarımın yorumları hep olumlu.

ama apexi-yzx-coilex- falan kullanmadım,kullanmamda.

daha önceki araçlarımda HR-eibach kullanırdım.ama şuanki aracıma fiyat ve bulunurluk çok dert olunca xt aldım.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasadaki inşaat demirlerinden takmaktansa yerli coilover takmak daha mantıklı hem sıfır amortisör üzerine yapılıyor hem araca göre içini ayarlayıp gönderiyorlar şu an dip basık halde ne zıplama ne vurma yapıyor aracım e36 da. Leon fr polo golf bmw honda bu markalara bizzat taktım çokta güzel oldu sorunsuz kullandık
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasadaki inşaat demirlerinden takmaktansa yerli coilover takmak daha mantıklı hem sıfır amortisör üzerine yapılıyor hem araca göre içini ayarlayıp gönderiyorlar şu an dip basık halde ne zıplama ne vurma yapıyor aracım e36 da. Leon fr polo golf bmw honda bu markalara bizzat taktım çokta güzel oldu sorunsuz kullandık
    onda kullanılan yay ne sence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yayları söktüm. Verdiğim parada haram olsun. Geçici süreliğine aldım 4-5 ay kullanıp coil alacaktım zaten. Benim canımı sıkan a3 yayı aldım xt golf yayı geldi şimdi golf yayı aldım yanlış diyor sahip çıkmıyor. Bide madem kalitesiz böyle sıkıntılar madem var niye satıyorsun diyince utanmadan talep çok diyor. Sesini yükseltip üste çıkmaya çalışıyor. Neyse satabilirsem alanada söyleyeceğim ister pressletsin ister kessin ama o para haram olsun. Ayrıca faturayıda sem tuning kesmiş xtrem tuning değil tahminimce iade almamak için zaten şikayetvar.com da şikayetler var firmayla ilgili. İade edilip parasını vermedikleri falan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takmadan önce aradım zaten ön yaylar xt ye göre uzun dedim düşer o dedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ver tüketici mahkemesine.
    Sonuçta iade hakkın var..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akşam cimere yazacağım. Hayatları para olmuş yazık. Para herkes kazanır ama herkes esnaf olamaz. Yayları diyoki artık takmışsıniz alamama getirdi. 20 senedir sektörde ama esnaflık yok.

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı izmirlicem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca faturayıda sem tuning kesmiş xtrem tuning değil tahminimce iade almamak için zaten şikayetvar.com da şikayetler var firmayla ilgili. İade edilip parasını vermedikleri falan.
    daha önce benimde bir açık hava filtre maceram olmuştu kendileri ile işleri hep ezbere yapıyorlar. ismin başında sonunda tuning, garage yazan yerler için sık eleyip ince dokumak gerekiyor.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onda kullanılan yay ne sence
    İnşaat demiri derken sahte olması anlamında dedim. K sport ve ta technic kullandım daha önce ama şu piyasada ulaşmak pek mümkün değil. Yerli coili kullanmadan önce bende pek sıcak bakmıyordum ama oem amortisör spor yay kombininden daha iyi bi seçim
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önceden aldığım xt yaylarda arkada sağ sola göre yarım ile bir santim farklıydı. Aradığımda aracın yapısından dendi ve arka inik olan taraf 6 cm indi önlerde 3.5 falan inmişti. Apexide arka tam 5 cm indi ve eşit hayat ne garip ama onunda önü 2 cm indi. Neyse haram ettim zaten arkalari kullancam önler süs eve koyacağım önleri custom coil alcam

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala kullanacağım diyorsunuz, gerçekten pes

Görüntünün ne önemi var, can taşıyorsunuz

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu forumda defalarca yazdım yine yazıyım.

Apexi diye bir yay yok, çakma ürün merdivenaltı...2 tane kutuya basınca marka olmuyor. Hiçbir mühendislik vs yok nerede üretildiği mechul.

Ultra Racing diye piyasada gezen yay da Eibach üretiyor deniyor o da yalan. Yüzlerce bayi ile bunun kavgasını verdim ucuz çok satıyor diye markaya güveniyorlar siz güvenmeyin.

XT de yine öyle, hayatta güvenmem aracıma takmam. Başınıza birşey gelmediği için iyi sanıyorsunuz o kadar. Hollandada üretiliyor, apex üretiyor deniyordu bir dönem ama ben inanamıyorum maalesef.

Zamanında birlasın sattığı red eagle yaylar da hollandada apexten geliyordu ve inanılmaz müşteri şikayetleri vardı.

Siz siz olun H&R - Vogtland - Eibach üçlüsünden vazgeçmeyin. ST de KW üretimi olduğu için son dönemde güven vermeye başladı, kullanıcıları genelde memnun.

Paranız yetmiyor mu 2.el alın kesilmemiş preslenmemiş her türlü bu yayların sıfırından iyidir. Hiç bulamıyorsanız da aracınız yüksek gezin daha iyi.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Fanteziye gerek yok, aynı arabaya sahibim gittim kasa koduna göre motoruna göre yapılmış H&R aldım, yüksek mi fiyatı yüksek. Ama en ufak probemim yok. Sline olduğu için tampon alçak olduğu için altını vapura binerken sürtmesi haricinde

yavuz başkan gerekli açıklamayı yapmış zaten. Lastikte, frende, yürüyende ucuza çakmaya kaçılmaz.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir kaç sene önce fiyatı uygun diye 207 Rc aracıma xt yay almıştım ilk ve son olur sanırım araç acayip derecede sertleşmişti top gibi sekiyordu. sonra 2. 207Rc aracımda H&R kullandım ve dünya varmış dedim ikisininde lastik ölçüleri aynıydı. 300 400 daha az verilecek diye kaliteden şaşmamak lazım maalesef.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler