User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Suv lastiği ne işe yarar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Suv lastiği ne işe yarar?

Sportage aracım var. Üstünde orjinal olarak gelen Conti Sport Contact 5 Suv lastik vardı. Önler artık bittiği için geçen sene ebadı da değiştirip(orjinal 245/45/19 ben 235/50/19 taktım) Michelin Latitude Sport 3 çıkma lastik almıştım. Bu da yine Suv lastiği diye geçiyor.

Sorum şu; şu an Good year’da Eagle F1 assy 3 Suv modeli var ayrıca eagle f1 assy 5 var. Testlere baktığımda assy 5 modelini de Suv testine sokuyorlar ve çim, toprak, kum gayet iyi sonuçları var. Yine aynı şekilde std conti premium contact 6 da Suv testine giriyor daha vasat da olsa bir şekilde testi geçiyor. Şimdi ben Good year f1 assy 5 almayı düşünüyorum. Haftasonları da bol taşlı çakıllı ortama giriyorum. Mevcut lastiğimde de baya kopan parça var zaten. Acaba bu assy 5 beni üzer mi? Ve de Suv eki bir pazarlama mı? Öyle ise neden aynı lastiğin hem Suv serisi hem normal serisi var?
    Savaş MotorSports

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayır pazarlama değil... Dayanım, yük, zor koşullar için daha farklı kauçuk bileşenleri içerir ayrıca içerisindeki tel yapısı daha güçlüdür...
    Mantık ticarilerdeki gibi nasıl yük taşıyan araca C grubu lastik takma mecburiyeti varsa koşullardan dolayı Suv dede durum aynı. Tabi devamlı şehir için kullanım ise sadece çok önemi yok..
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yük endeksi önemli, 2.5 ton range için çok gerekli mesela suv sınıf lastik olması

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim araç 1620 kilo ve orjinal lastiğin yük endeksi 98. Almak istediğim ebatta zaten 98,99,102 şeklinde genelde endeksler.

Kafamı karıştıran ise şu testler

Mesela bunda suv lastiği testi ve assy5 de var

2020 ViBilagare SUV Tyre Test - Tyre Reviews and Tests

Keza burada yine Suv lastiği testi denmiş çakıl çim vs dahi test edilmiş ama yine bildik lastikler

2019 SUV 4x4 Summer Tyre Test - Tyre Reviews and Tests
    Savaş MotorSports

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tiguan aracımızda 235/50/18 michelin pimacy4 kullanıyoruz kışlık içinde pilot alpin yada alpin olması lazım. sıkıntı yada problem olmadı bugüne kadar zaten kendi sitesindede bu lastikler var marka modele göre arayınca. suv yazan bir model almak şart değil bence yük endeksi önemli anladığım kadarıyla

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vito var iken c sınıfı kamyonet lastiği vardı. Yok muayeneden geçmez yok bilmem ne. Bizimki otomobildi. Yük endexi hesabı yaptım 102 xl mi ne normal lastik aldım hem ucuzdu hem konforlu. Yük endeksi ile iş çözülür bence

Falmor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    265/70/17 Michelin Latitude Cross kullandım daha önce.Asfaltta çok başarılıydı ama taşlı orman yollarına pek dayanamadı.Tabanda yarılmalar meydana geldi.Şimdi daha önce de kullandığım BF Goodridge AT lere geçtim.Dayanıklı ve her koşulda optimum performansa sahip bir lastik.
    Ford Expedition Eddie Bauer 5.4 V8

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Touareg aracımda Pirelli Scorpion kullandım 4 mevsimlik modelini arazide ve karda güzel bir performans aldım fakat lastik çok çabuk yıprandı. Şuan 265/70/17 Bf Goodrich A/t kullanıyorum ve her koşulda inanılmaz derecede memnunum

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu takipte kalayım benimde önümüzdeki ilkbaharda lastik ihtiyacım olacak. Tercihiniz netleşince yazar mısınız ?
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tiguan aracımızda 235/50/18 michelin pimacy4 kullanıyoruz kışlık içinde pilot alpin yada alpin olması lazım. sıkıntı yada problem olmadı bugüne kadar zaten kendi sitesindede bu lastikler var marka modele göre arayınca. suv yazan bir model almak şart değil bence yük endeksi önemli anladığım kadarıyla
    Bende aynı ebatta Michelin crossclimate suv kullanıyorum Tiguanda. Islakta çok iyi lastik ama kuru performansı bence başarısız.

Michelin CrossClimate SUV lastikleri - Michelin Turkiye

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende Peugeot 3008 de Michelin Latitude Sport 3 lastik kullanıyorum. SUV lastiği olan bu lastik yanlış bilmiyorsam Porsche MACAN üstünden geliyor. 235 55 19 ebatta ben kuru ve yağmurda çok memnunum. Çok ciddi yol tutuşu var. Ciddi zorluyorum aracı her fırsatta daha lastik yüzüstü bırakmadı. Ama hafif arazide bile denemedim hiç.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler