User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Spacer kullanmadan 1.5 cm spacer etkisi verecek arka fren diski.

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Spacer kullanmadan 1.5 cm spacer etkisi verecek arka fren diski.

S.A. arkadaşlar. Citroen C4 exclusive araca sahibim. Üzerinde orijinal 17 inç jant ve tavsiye edilen 225/50/17R lastik var. 1.6 mgt spacer kullanıyorum ama sıkıntı yapıyor ve sökücem.verilen uzun bijonlar yuvayı ve bijonu bozdu, bu yüzden fren diski degisecegim ve fren diski tek bulmakta bir hayli güç mecburen arka çift alınacak gibi görünüyor. Bunlarda porya yok. Tekeri spacer kullanmadan dışarı 1.5 cm kadar almak istiyoruz Fren göbeği daha uzun uygun bir model disk bulmak istiyorum yani kendinden 1.5 cm spacerli bir fren disk modeli gibi düşünün. Araca uygun böyle bir parça nasıl bulabilirim? Mesela araca uygun 4x108 bijonlu 1.5 cm dışarı doğru daha uzun farklı bir PSA grubu aracın diskini takabilirmiyiz? Uygun modeli nasıl tespit ederiz marka model söyleyip yardımcı olabilir misiniz?
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı irfanakbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S.A. arkadaşlar. Citroen C4 exclusive araca sahibim. Üzerinde orijinal 17 inç jant ve tavsiye edilen 225/50/17R lastik var. 1.6 mgt spacer kullanıyorum ama sıkıntı yapıyor ve sökücem.verilen uzun bijonlar yuvayı ve bijonu bozdu, bu yüzden fren diski degisecegim ve fren diski tek bulmakta bir hayli güç mecburen arka çift alınacak gibi görünüyor. Bunlarda porya yok. Tekeri spacer kullanmadan dışarı 1.5 cm kadar almak istiyoruz Fren göbeği daha uzun uygun bir model disk bulmak istiyorum yani kendinden 1.5 cm spacerli bir fren disk modeli gibi düşünün. Araca uygun böyle bir parça nasıl bulabilirim? Mesela araca uygun 4x108 bijonlu 1.5 cm dışarı doğru daha uzun farklı bir PSA grubu aracın diskini takabilirmiyiz? Uygun modeli nasıl tespit ederiz marka model söyleyip yardımcı olabilir misiniz?
    başka bir psa aracından böyle bi arka disk varsa alınıp takılabilir ama pek sanmıyorum.
    ordaki et kalınlaştıkta diskin capıda büyür yada bijon sayısı artar diye düşünüyorum.

tabi belli olmaz ne bilim belki 207rc'nin arka diski sizin istediğiniz gibi olabilir.

elinize kendi diskinizi alıp parçacıları gezerseniz belki bir sonuç elde edebilirsiniz.
    médiocrité partout

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba diskin merkezi ortalama 8-10 mm arasıdır. Siz üzerine 15 mm daha eklerseniz ortalama 20-25 mm merkezi olan bir fren diski alacaksınız.

Üretim maliyetleri ve yürüyen aksam mühendisliği açısından hiç bir üreticinin böyle bir disk üreteceğini düşünmüyorum.

15 mm değilde 20 mm spacer kullanırsanız uzun bijon kullanmazsınız. Bir takım bijonla spaceri araca takıp sonrasında bir takım bijonla jantı spacere takarsınız.

Örnek H&R spacer;

H&R 6055571 5x112 DRA 57mm CB 30mm Wheel Spacer Pair Audi and VW - Achtuning

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başka bir psa aracından böyle bi arka disk varsa alınıp takılabilir ama pek sanmıyorum.
    ordaki et kalınlaştıkta diskin capıda büyür yada bijon sayısı artar diye düşünüyorum.

tabi belli olmaz ne bilim belki 207rc'nin arka diski sizin istediğiniz gibi olabilir.

elinize kendi diskinizi alıp parçacıları gezerseniz belki bir sonuç elde edebilirsiniz.
    Bahsetmek istediğim, bütün herşey aynı olucak, sadece diskin dışa çıkan kısmı 1.5 cm daha yüksek olması durumu.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba diskin merkezi ortalama 8-10 mm arasıdır. Siz üzerine 15 mm daha eklerseniz ortalama 20-25 mm merkezi olan bir fren diski alacaksınız.

Üretim maliyetleri ve yürüyen aksam mühendisliği açısından hiç bir üreticinin böyle bir disk üreteceğini düşünmüyorum.

15 mm değilde 20 mm spacer kullanırsanız uzun bijon kullanmazsınız. Bir takım bijonla spaceri araca takıp sonrasında bir takım bijonla jantı spacere takarsınız.

Örnek H&R spacer;

H&R 6055571 5x112 DRA 57mm CB 30mm Wheel Spacer Pair Audi and VW - Achtuning
    Bahsettiğim lastiklerle 2 cm kurtarmıyor hocam yanakta aşırı yükte esneme esnasında sürtme yapıyor ve ve çok dikkat etmeme rağmen bahsettiğim olayı yaşamam uyumsuzluk olaylari spacer işinden soğuttu beni. Belki başka bir PSA aracında belirttiğim tarzda bir ürün kullanımı olduysa diye araştırıyorum. Belki spor tarzda veya hafif ticari araçta böyle bir ürün olabilir mi diye aklıma geldi.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence ET daha düşük bir jant tercih etmeniz, böyle bir disk bulmanızdan daha kolay

Göbek kısmı daha etli olacaksa bile, bu daha büyük çapta bir diskle beraber gelir otomatikman; -kaldı ki çoğu markada arka diskler soğutmalı tip bile değil, incecik- bu da demek ki herşey uysa bile kaliper taşıyıcı vs falan değişir

Çok mu özel bir jant aracın üzerindeki merak ettim?

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren işi çok komplike açıkçası ben senin yerinde olsam diyadinin dediği gibi 1,8mm spacer yaptırıp çift bijon denerdim.
    Bende ön fren kiti getirdiğimde kaliper janta değdi bu şekilde spacer yaptırıp kullandım,senin dediğin gibi 1,8mm dışarı çıkmış oldu.Ben gerçi dışarı çıkmasını istemiyordum ama hesap yaparken kaliperin büyüklüğü hiç aklıma gelmemişti kola değeceği.arada kalan 03mm iide sürtse bile her türlü çözersin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence ET daha düşük bir jant tercih etmeniz, böyle bir disk bulmanızdan daha kolay

Göbek kısmı daha etli olacaksa bile, bu daha büyük çapta bir diskle beraber gelir otomatikman; -kaldı ki çoğu markada arka diskler soğutmalı tip bile değil, incecik- bu da demek ki herşey uysa bile kaliper taşıyıcı vs falan değişir

Çok mu özel bir jant aracın üzerindeki merak ettim?
    Hocam bildiğiniz normal 17 inç exclusive jantlar var üzerinde 17 inç 4x108 de bahsettiğiniz şekilde fazla bir seçenek te olmadığı için nasıl olsa fren diski değişecek deyip bahsettiğim şekilde uygunu varsa eğer o parçayı takmak daha mantıklı geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam spacer işi uzun vadede pek sağlıklı değil gibi duruyor yzerindekileri 2020 bahar ayında taktım şuana kadar sadece 3 kez sök tak yaptim, diskin birini değiştim şimdi diğerini de degisicem ve muhtemelende disk değişim sonrası spacer kullanmayı düşünmüyorum. Eğer bahsettiğim yönteme uygun fren diski varsa değerlendirmek istiyorum.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konudan çok bağımsız ama bana spacer işi hiç mantıklı gelmiyor. Aracın yürüyenine ekstra ağırlık, dönen parçaya ekstra ağırlık. Uzun bijon yuvayı bozar çift bijon olsa yine gereksiz ağırlık parça.

En sağlıklısı düşük et değerli jant. Spacer a gerek kalmadan jant lastiği dışarı doğru almış oluyorsunuz.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan için çözüm spacer gibi geliyor. İyi markalı bir ürün size sorun çıkarmaz. Ben yerli olarak FG ile çalışıyorum. 7075 alaşımlı alümünyum kullanıyor hiç bir sorun yaşamadım. Türkiye'nin önde gelen yarış garajları ve off road araçlarına da veriyor.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence sorun kullandığınız üründe. Ben de İzmir MGD yapımı spacer kullanıdım 1 sene hiç sorun yaşamadım 1 kere taktım arabayı satarken de üzerinde verdim.
    Yeni aracıma da sipariş verdim ancak henüz montaj fırsatı olmadı. Memnuniyetimi buradan da paylaşmıştım. Bir kaç kişi almıştı sorun yaşamadılar diye biliyorum. Farklı bir marka spacer ile işinizi çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Dediğiniz şekilde bir disk/porya bulmak zor olacaktır

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sorun kullandığınız üründe. Ben de İzmir MGD yapımı spacer kullanıdım 1 sene hiç sorun yaşamadım 1 kere taktım arabayı satarken de üzerinde verdim.
    Yeni aracıma da sipariş verdim ancak henüz montaj fırsatı olmadı. Memnuniyetimi buradan da paylaşmıştım. Bir kaç kişi almıştı sorun yaşamadılar diye biliyorum. Farklı bir marka spacer ile işinizi çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Dediğiniz şekilde bir disk/porya bulmak zor olacaktır
    2 senedir MGD(mert erkekler) kullanıyorum.çevremde bir çok kişiyede tavsiye ettim,kullandırdım.herkez memnun.

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kullanıyorum sorun yaşamadım demeyi çok sevmem fakat 6 senedir sm marka kullanıyorum yeni kontrol ettim maşallah sıkıntı yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konudan çok bağımsız ama bana spacer işi hiç mantıklı gelmiyor. Aracın yürüyenine ekstra ağırlık, dönen parçaya ekstra ağırlık. Uzun bijon yuvayı bozar çift bijon olsa yine gereksiz ağırlık parça.

En sağlıklısı düşük et değerli jant. Spacer a gerek kalmadan jant lastiği dışarı doğru almış oluyorsunuz.
    Dediğiniz gibi spacer işi sonradan ek bir malzeme kaliteli ve bire bir orijinal ürün gibi yapsalar problem yaşatmaz ama bunu pullu bijonda yapmamışlar. Bu iş jantla yapılabilir evet ama 4x108 de pek bir seçenek yok Et ofset kafana göre model bulma işi de zor ofset ile olayı çözeyim desen daha fazla ağırlık demek bir de çin malı jant taktınız mı alaşım, göbege bilezik falan yine güven sorunu ortaya çıkacak. Ülkemiz modifiye şartlarında En temizi orijinal binmek sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan için çözüm spacer gibi geliyor. İyi markalı bir ürün size sorun çıkarmaz. Ben yerli olarak FG ile çalışıyorum. 7075 alaşımlı alümünyum kullanıyor hiç bir sorun yaşamadım. Türkiye'nin önde gelen yarış garajları ve off road araçlarına da veriyor.
    Fg ile görüştüm, pullu bijon üretmiyorlarmiş maalesef, benim araçta pullu bijon var.PSA grubu bazı modellerde pullu bijon kullanılıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kez takmak ve bir daha sökmemek kaydıyla güzel üründü bende çok memnundum evet. Kışlık yazlık teker değişimi için 3 kez sök tak yaptim yuvadan talaşlar çıkmaya başladı şuan bir yuva hiç tutmuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 senedir MGD(mert erkekler) kullanıyorum.çevremde bir çok kişiyede tavsiye ettim,kullandırdım.herkez memnun.
    Hocam kullanılan bijonda sıkıntı var. Benim araçta pullu bijon var. Sizin kullandığınız bijon tipi nasıl?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kullanıyorum sorun yaşamadım demeyi çok sevmem fakat 6 senedir sm marka kullanıyorum yeni kontrol ettim maşallah sıkıntı yok.
    SM marka ilk defa duydum acaba pullu uzun bijon üretimleri var mı?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler