User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
123 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Yay basma hakkında

BlackEmperor
    Misafir
    Alıntı KMR2-GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ısınan çelik suyunu kaybeder sertleşir ve kırılır sakat iş
    ona su demeyelimde malzeme bilgisinden molekuler dizilim diyelim HSP Hegzagolan sıkı paket desem hatırlayanlar olacaktır

Onuralp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yay almak çok daha mantıklı. Yay kesip ardından aks kesen çok dahi arkadaşlarımız var.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu devirde hala bu tarz kesme-biçme işlemlerini uygulayacak derecede bilgisiz kişiler var mı?

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Dünya üzerinden yapılabilecek en mantıksız iş.

Kesinlikle kesme veya ısıtarak yay'ın boyutunu değiştirme işlemi yapmayınız.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen gün evin önünde oturuken,yaylarının kesik olduğunu tahmin ettiğim bir R19 az kalsın bale yapacaktı gözümün önünde.Çok sakat hareketler bunlar diyorum...

serkan demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    diyelimki orjınal yaylarını ısıttırdın yada kestirdin ileride orjinale dönmek için tekrar para verip yay alman gerekecek. buda iki kere masraf olacak, yay bulman sorun olacak hadi kolay buldun, para vereceksin ısıtıp yada kesip kullandığın çıkan yaylarında 4.4lük işe yarayan yaylar olmayacak çöpe atacaksın..

CRUEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu devirde hala bu tarz kesme-biçme işlemlerini uygulayacak derecede bilgisiz kişiler var mı?
    herzaman seri üretim en iyisidir mantığıyla hareket eden sömürülmeye mahkum kişiler oldukca bu tür uygulamaları yapan kişilerde vardır
    Ayrıca X marka bi yay montajı sonrası aracın bi tarafı aşşada bi tarafı yukarda durumunada şahit olmuştum..
    Tabiki Eibach yaylarla koni amortisörleri takıp sürünmek en güzelidir lakin aşırı bir fark olmadıkdan sonra bu parçalara 3 katı para vermek saçma olucaktır diye düşünüyorum..

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı CRUEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herzaman seri üretim en iyisidir mantığıyla hareket eden sömürülmeye mahkum kişiler oldukca bu tür uygulamaları yapan kişilerde vardır
    Ayrıca X marka bi yay montajı sonrası aracın bi tarafı aşşada bi tarafı yukarda durumunada şahit olmuştum..
    Tabiki Eibach yaylarla koni amortisörleri takıp sürünmek en güzelidir lakin aşırı bir fark olmadıkdan sonra bu parçalara 3 katı para vermek saçma olucaktır diye düşünüyorum..
    bence sen kendine ban at
    - K -

________
    Dr.Ecu

CRUEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 10ur_K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence sen kendine ban at
    neden?????

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    koskoca h&r koni vs. mühendisleri b.k yesin demek gibi bişey olur bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önce bilip bilmeden konuşmaya gerek yok. bu işi yaptıranların konuşması daha mantıklı. arkadaşın bahsettiği yer nam sanırım maslak sanayide. benim 2 tane arkadaşım bu işlemi yaptırdı iki arkadaşımında aracına bindim ve gerçekten yol tutuş konusunda çok iddaalı olduklarını gördüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı depresif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önce bilip bilmeden konuşmaya gerek yok. bu işi yaptıranların konuşması daha mantıklı. arkadaşın bahsettiği yer nam sanırım maslak sanayide. benim 2 tane arkadaşım bu işlemi yaptırdı iki arkadaşımında aracına bindim ve gerçekten yol tutuş konusunda çok iddaalı olduklarını gördüm.
    tebrikler sana ve arkadaslarina o zmn..
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 10ur_K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tebrikler sana ve arkadaslarina o zmn..
    sağol arkadaşım

yavuz364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamam dediğinize birşey demiyorm ancak onların mühendislerinin ne yaptıklarını az çok biliyorm..
    herzaman için insanlar nasıl olduğunu bilmediği şeyleri çok zor sanarlar, ancak içine girdikleri zaman eski düşündükleri aklına gelip vay be bumuymuş derler, bundada biraz öyle , bende eskiden biraz böyle düşünürdüm ancak içine girdiğim zaman gördüm ki, hiç düşünüldüğü gibi değil..
    kesme yada ısıtma işlemleri ile ilgili kimsenin kesin birşey söyleyemeyeceği açık bir gerçek, tamamen yapan kişiye ve malzemeye bağlı birşey.. ancak olmaz gibi birşeyi net olarak söylemek düz kafalılıktır, bir arkadaşın söylediği gibi "seri üretim en iyisidir mantığı ile sömürülmek" tir.. (kendi fikirlerimdir ve isteyenle istediği gibi tartışabilirim, mühendislik konusunda kendime güveniyorm ve fikirlerimi esirgemem )

Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    koskoca h&r koni vs. mühendisleri b.k yesin demek gibi bişey olur bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben yaptırdım orjınalden ıyı dedıkya yayla bı okdr daha farkedıo ama dıreksıon tepkısı fılan cok ıyı olmustu...

supra
    Misafir
    Alıntı yavuz364 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam dediğinize birşey demiyorm ancak onların mühendislerinin ne yaptıklarını az çok biliyorm..
    herzaman için insanlar nasıl olduğunu bilmediği şeyleri çok zor sanarlar, ancak içine girdikleri zaman eski düşündükleri aklına gelip vay be bumuymuş derler, bundada biraz öyle , bende eskiden biraz böyle düşünürdüm ancak içine girdiğim zaman gördüm ki, hiç düşünüldüğü gibi değil..
    kesme yada ısıtma işlemleri ile ilgili kimsenin kesin birşey söyleyemeyeceği açık bir gerçek, tamamen yapan kişiye ve malzemeye bağlı birşey.. ancak olmaz gibi birşeyi net olarak söylemek düz kafalılıktır, bir arkadaşın söylediği gibi "seri üretim en iyisidir mantığı ile sömürülmek" tir.. (kendi fikirlerimdir ve isteyenle istediği gibi tartışabilirim, mühendislik konusunda kendime güveniyorm ve fikirlerimi esirgemem )
    bende mühendislerin neler yaptığını iyi biliyorum lab.larda dirsek çürüttüm dünyanın en sert ve mukavemeti olan parçaların testlerini gördüm bunların parametrelerini inceledim.bir bilene sordum.(bu konuda yüksek lisans veya doktora yapanlara)

sağdan soldan duyup öğrenmediğim kendi edindiğim bilgiler sonucunda ısıtma veya kesme kesinlikle orjinal yaylardan spirallarden sağlıklı değildir optimum sürüş dinamiklerini sağlamaz.koni eibachın zaten hiç ar ge merkezleri bunlara yatırım yapmıyorlar 2 satır işlem yapıyorlar.hatta yok arkaya çimento torbası atıp test yapıyorlar.

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kestirmen daha mantıklı... yanlız 450 milyon çok millet coil yapıyo o paraya bizim ustalar yapınca katil bilinçsiz oluyolar o coili yabancılar yapınca diy coil vauvv ouvv oluyo bu kısımlarıda çok enteresan bu işin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kestirmen daha mantıklı... yanlız 450 milyon çok millet coil yapıyo o paraya bizim ustalar yapınca katil bilinçsiz oluyolar o coili yabancılar yapınca diy coil vauvv ouvv oluyo bu kısımlarıda çok enteresan bu işin...
    eger elinde varsa dokuman,bizim ustalarimizin kullandigi parcalarin fotosu,birde y.disinda DIY olarak yapilan coillerin parcalari vs.. varsa koyarsan sevinirim.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    malesef yok şimdi ne yalan söleyeyim üşendimde bakmaya ama mesajında cevap gizli inanınca oluyomuş... kesmek biçmekte arabama göre yay vs yoksa gidiceğim alternatif çözümdür yani bu arkadaş ısıtıp pıstırıcana o paraya yay alsın bence mesela...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)