User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Şase Düzeltme

maxpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şase Düzeltme

Arkadaşım arabayı park ederken sağ ön lastik kaldırıma gelmiş. sağa çekme sorunundan dolayı, hatta düz giderken direksiyon sağa sağa dönüyormuş, rot ayarı yaptırmış ama kayma var denilip şaseciye gitmesi tavsiye edilmiş. söylenene göre 4mm öne 4mm de dışa açılması gerekiyormuş

gittiği yer robota çıkarılması gerektiğini ve bu işi 400tl'ye yapacağını söylemiş. şimdi iki sorumuz var.

1- Düzeltildikten sonra eskisi gibi sorunsuz olur mu yoksa düzen tutmama gibi birşey olabilir mi?

2- Bu iş için Ankara'da nereyi tavsiye edebilirsiniz ve bu işin yaklaşık bedeli nedir?

fotoda sarı okla gösterdiğim yere 3 parmak girmiyor ama sol tarafta giriyor.

halilkarakas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    400 lira iyi bir fiyat fazla değil..burda 1500 lira isteyen vardı orjinali gibi olmaz bence ama yinede düz durur gider v.s
    SENSİN.

ugurseyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nasılbir deymedirki şaseyi yamultmuş poryadan falan olmasın o kayıklık, ön takıma iyice bi baksılar kaldırıma sürtmekle şasemi yamulurmuş?direksiyon kutusunsa direksiyon miline vs. iyice bi kontrol etsinler.

ÇAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim bu işi öle robotun ellerine fln bırakırsan yanarsın...adam onu çeker bırakınca şase eski yerine geri dönmeye çalışır.o şasenin çektikten sonra 4-5 saat ısıtılarak çekili halde kalması lazım dükyanında robot olan hiç bir şaseci senin arabanı orada 4-5 saat tutmaz.hele bu olay bmw şasesinde daha can sıkıcı bir hal alır. benim fikrim böle.o yüzden sen ya eski usul şase çeken birini bul işin ehli...yada bana pm at ben onu sana söyliyim.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim arka dingil egilmisti, 2 kez servis gönderdi biyere düzeltemediler.

Hala arka lastik pozitif kamberde durur.

Ben de bu aralar iyi bir ustaya gitmek istiyorum.

Sen de tavsiyem iyi referansları olan daha önce tanıdıklara bu isi yapmıs birine götür.

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle şasemi eğik yoksa alt travers demirlerimi yoksa direksiyon kutusumu yamuk ona iyi bakmak lazım... aynı sıkıntı benimde başıma geldi burda gece yolda giderken belediyenin açık bıraktığı ızgaraya düşmüştüm ve aracım ondan sonra sola kaçıyordu.. ilk gittiğimde bir rot balanscıya heriflerin dediği bu aracın komple şasesi komple soldan çekilecek dediler dedim yavaş çekin 1000 lirada para istediler namussuzlar... sonra başka bir rot balanscıya gittim şasemin geride olduğunu komple şasenin çekileceğini sölediler zincirle çekilmesi ve yerini bulması lazım diyip 300 kağıt dediler.... sonra kendim aracın altına bir güzel daldım ve sıkıntının sadece radius kolunda olduğunu gördüm... hafif bir eğilme vardı gittim orijinal radius kolunu 20 liraya çıkma alıp taktım yerine geldi şase değerleri çünkü ilk baktığımızda ölçüm yaptırdığımda yandan aracın kasterin geride olduğunu gördüm... demiri değişince mis gibi oldu... ve bu işi 25 liraya halletik rot balanscıya üstelik bilgisayarlı rot balans ayarımıda yaptırdım mis gibi oldu... onun için sorunu çok iyi aramak lazım... çok alakasız yerlerden sorun var diyebiliyorlar... ilk bildikleri şey kaster geri olduğunda komple şasenin geride olduğunu düşünüyor millet hemen komple şaseyi zincirlemeye kalkıyorlar.. onun için çok ama çok iyi bir rot balancıya gidin yada çok iyi bir şaseciye... aracın travers veya şaselerini düzelteyim derken geriye dönülmez hasarlar verdirmeyin aracınıza...

_Burak_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    park ederken şase nasıl yamulmuş ben hala onun karmaşasındayım
    Burak ÇAPKAN
    Volkswagen Ticari Araç Satış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha rahat ve daha kolay anlaşılması açısından bi foto ekledim

Alıntı halilkarakas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    400 lira iyi bir fiyat fazla değil..burda 1500 lira isteyen vardı orjinali gibi olmaz bence ama yinede düz durur gider v.s
    inş eskisi gibi olur. babasıda biraz titiz birisi uğraştırır bizi

Alıntı ugurseyhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasılbir deymedirki şaseyi yamultmuş poryadan falan olmasın o kayıklık, ön takıma iyice bi baksılar kaldırıma sürtmekle şasemi yamulurmuş?direksiyon kutusunsa direksiyon miline vs. iyice bi kontrol etsinler.
    kaldırıma lastiği sürtmemiş. yanaşırken lastiği fazla çevirmiş lastiğin tabanını kaldırıma vurmuş ama çok tatlı vurdum dedi arabanın hızı yok gibi birşeymiş

Alıntı ÇAĞAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bu işi öle robotun ellerine fln bırakırsan yanarsın...adam onu çeker bırakınca şase eski yerine geri dönmeye çalışır.o şasenin çektikten sonra 4-5 saat ısıtılarak çekili halde kalması lazım dükyanında robot olan hiç bir şaseci senin arabanı orada 4-5 saat tutmaz.hele bu olay bmw şasesinde daha can sıkıcı bir hal alır. benim fikrim böle.o yüzden sen ya eski usul şase çeken birini bul işin ehli...yada bana pm at ben onu sana söyliyim.
    arabanın akşama kadar kalması gerektiğini söylemiş gittiği şaseci. pm atıyorum

Alıntı DRaGGeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim arka dingil egilmisti, 2 kez servis gönderdi biyere düzeltemediler.

Hala arka lastik pozitif kamberde durur.

Ben de bu aralar iyi bir ustaya gitmek istiyorum.

Sen de tavsiyem iyi referansları olan daha önce tanıdıklara bu isi yapmıs birine götür.
    inş düzgün bi usta buluruz abi

Alıntı timucintt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şasemi eğik yoksa alt travers demirlerimi yoksa direksiyon kutusumu yamuk ona iyi bakmak lazım... aynı sıkıntı benimde başıma geldi burda gece yolda giderken belediyenin açık bıraktığı ızgaraya düşmüştüm ve aracım ondan sonra sola kaçıyordu.. ilk gittiğimde bir rot balanscıya heriflerin dediği bu aracın komple şasesi komple soldan çekilecek dediler dedim yavaş çekin 1000 lirada para istediler namussuzlar... sonra başka bir rot balanscıya gittim şasemin geride olduğunu komple şasenin çekileceğini sölediler zincirle çekilmesi ve yerini bulması lazım diyip 300 kağıt dediler.... sonra kendim aracın altına bir güzel daldım ve sıkıntının sadece radius kolunda olduğunu gördüm... hafif bir eğilme vardı gittim orijinal radius kolunu 20 liraya çıkma alıp taktım yerine geldi şase değerleri çünkü ilk baktığımızda ölçüm yaptırdığımda yandan aracın kasterin geride olduğunu gördüm... demiri değişince mis gibi oldu... ve bu işi 25 liraya halletik rot balanscıya üstelik bilgisayarlı rot balans ayarımıda yaptırdım mis gibi oldu... onun için sorunu çok iyi aramak lazım... çok alakasız yerlerden sorun var diyebiliyorlar... ilk bildikleri şey kaster geri olduğunda komple şasenin geride olduğunu düşünüyor millet hemen komple şaseyi zincirlemeye kalkıyorlar.. onun için çok ama çok iyi bir rot balancıya gidin yada çok iyi bir şaseciye... aracın travers veya şaselerini düzelteyim derken geriye dönülmez hasarlar verdirmeyin aracınıza...
    siz ucuz atlatmışsınız, bizimkide böyle hallolur umarım
    2 rotçu, 1de şaseci bakmış. rotçulardan biri önemli bişey olmadığı söylemiş rot ayarı yapıp yollamış. tecrübeye çıktıklarında bişey olmamış ama araba şimdi yine sağa çekiyor.

Alıntı _Burak_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    park ederken şase nasıl yamulmuş ben hala onun karmaşasındayım
    yukarda anlattım biraz. lastiği kaldırıma vurmuş

DERAN_TUYNER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer istanbul olsaydi İRİLER Otomotivi tavsiye ederdim hem esnaflıkları hem işçilikleri on numara gerçekten eğer istanbul uyar dersen bilgileri PM atarım

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birazla olacak gibi degildir o baya saglam vurmuş olmasın acele etmeyin bence iyice bir araştırın
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hafif vurmayla olcak iş değil o şase işi..Ön takımda sorun olmasın..Amortisör kovanı da olabilir benimki gibi..Bende de çekme vardı..Rot balansta sorun yok kovan eğik..Rögar çukuruna fena girmiştim..Tabi sizinki gibi gözle görülür bir durumum yoktu..
    Şaşmazda Elmasoğulları Şase var..İşlerinde iyilerdir..Onların gönderdiği rotcuları da vardır tecrübeli..
    Adres: Şaşmaz sanayi 1 Cad. 9 Sok. 54 numara

yavuz364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşların da söylediği gibi yamulmanın nereden olduğuna bakılması lazım.. ama BMW şasesi ile ne kadar düzeltilir bilemiyorum..

birde bu resim ankaradan mı ya ? :S
    türkiyede böyle bir sokak varsa taşınmak istiyorum
    Quattro...Torukcars ARGE & Kulvar.info.tr

poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin arkadaş kaç km ile park ediyormuş aracı.
    Park ederken böyle bir yamulma olmaz. Başka bir sebebi olmalı.

Düzeltilir, kullanırken sorunda olmaz ama satarken sorun yaşayabilrisin.
    Bineceksen yaptır derim.
    "Laf ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz."

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yavuz364 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

birde bu resim ankaradan mı ya ? :S
    türkiyede böyle bir sokak varsa taşınmak istiyorum

Çok fena yakalamışsn

bu arada cidden kaç km ile park ediyormuşda eğmiş şaseyi?
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    foto temsili. araba 2senedir bizde. bu sorun yeni ortaya çıktı ve park ederken lastiği vurduğunu söyledi. yalan söyleyeceği bi durum yok

Alıntı DERAN_TUYNER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer istanbul olsaydi İRİLER Otomotivi tavsiye ederdim hem esnaflıkları hem işçilikleri on numara gerçekten eğer istanbul uyar dersen bilgileri PM atarım
    ankarada çözmek istiyoruz, teşekkürler

Alıntı ArMy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hafif vurmayla olcak iş değil o şase işi..Ön takımda sorun olmasın..Amortisör kovanı da olabilir benimki gibi..Bende de çekme vardı..Rot balansta sorun yok kovan eğik..Rögar çukuruna fena girmiştim..Tabi sizinki gibi gözle görülür bir durumum yoktu..
    Şaşmazda Elmasoğulları Şase var..İşlerinde iyilerdir..Onların gönderdiği rotcuları da vardır tecrübeli..
    Adres: Şaşmaz sanayi 1 Cad. 9 Sok. 54 numara
    orayı söylediler, başka tavsiyeleride bekliyoruz

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    koyduğun fotoda teker 3 4 cm gerideyse kaster demirlerine baktır.. bmw de kaster ayarı varmı bilmiyorum ama mercedeslerde kaster ayarı yapılabilir... yapılamıyorsa kaster ayarı hondadaki gibi radius kolunu söktürüp tornacıda aldırın boşluğun yarısı kadar... radius kolunu geri taktığınızda sıkıntı kalmıyacaktır..

doush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O hızla şasi yamuluyorsa bmw bıraksın bu işi şaka bir yana usta diye geçinenlere güvenmeyin, timuçin abinin dediği gibi büyük ihtimalle sadece alt takımla ilgili bir sorundur.
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iskender ustaya git 51lik borudan beyin kıvırsın sana

YEY® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben anlamadım niye şase eğilmesin ki allah yapısı mı bu Kaldırıma çarpmak gayet ciddi hasar verebilir araca..Ki zaten 50-60 km den sonra kaldırıma çarpan alman menşeili kaliteli araçlar %10000 pert olur.

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alt takımla ilgili sorun olduğunu düşünüyorum ben de..
    Zamanında cok gördüm böyle sorunlu araçları..
    Ne ustalar gördüm zincirle arabayı bağlayıp kastıra kastıra düzelttiklerini...
    Sonra da hayır bekle o arabadan...
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)