User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
103 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Yay presletme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Spor yay taktınız tamam da presleterek o ürünün statiği ile oynuyorsunuz. keza yay kestirmek de aynı şekilde..

Siz kendi can güvenliğinizi düşünmüyorsanız orada kimseye laf düşmez kimsenin umrunda değildir açıkçası.

Lakin aracınıza yaptığınız böyle bir işlem sonrası 3ncü kişilerin canını yakma ihtimalinizi de göz önüne almanızı öneriyorum.

Hani mazallah benim bir yakınıma böyle bir sebeple bir zarar gelse, gözüm döner dönmesine de, naparım bilemiyorum o an.. Çok kötü şeyler olur diye özetleyeyim..

İnsanlar saçacak paraları olduğu için boşuna coil almıyor.. Cahil olmayın..

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Isıtıcaklar preslemek için mukavemetini yitirecek. Tekrar serleştirmek için nerdeyse kor haline gelene kadar ısıtıp karbon emdirmek lazım yaylara, bu seferde kırılma riski var çok sertleşirse. Hepsini aynı muameleyi zaten uygulayamayacaktır kimse. Coil alana kadar bekleyin. Bence yükseklik değil işlevsellik daha önemli. Canınızı ve başkalarının canını tehlikeye atma riskiniz var her ne kadar yaptıranlardan ben yaptırdım arabam vantuzla yapışmış gibi yola falan gibi izlenimler gelsede kesinlikle güvenli olduğunu düşünmüyorum. Bu işin boşuna ar-gesi olmuyor. Bu konu defalarca bu forumda tartışıldı isterseniz bir araştırın.

akbaba78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gnkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @arkadaslar presletmeyi tavsiye etmiyorum esnemelerde saga sola kaydiriyor arabayi kestirin daha saglikli hatta hic ugrasmayin direk spor helezon takin

saga sola kayma oluyormu yada savrulma ?
    presleme isleminin nasil yapildigina baglidir..normal oksijen kaynagi ile preslenen yaylarda mutlaka sapmalar oluyor ben bizzat yasadim bu yuzden tavsiye etmiyorum..

Sercan AKCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar tamam biraz riski var biliyorum ama ben arabamla ne rolling ne drag nede baska bişey yapıyorum.gidipte viraja 150yle gircek halim yok zaten.tabiki tehlikeli ama benim amacım görüntü

deepjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

press

Arkadasım bu cvp bana sanırım sen neyın ne oldugunu bımıyosun sanırım burda ahkam kesıyosun can dedıgın candır kımsenın canını dusunmeden ıs yapmıyacagını dusunmuyorum saglıksız bırsey olsa baskasına neden onerelm elın adamı kazasın dıyemı ugrasıyoruz sanıyosun burası forun sıtesı bılen bılmeyen burada yarıdımcı olmaya calısıyoruz keza bızede zamanında yol gosterenler oldu bu (1.)
    Yay ksmeye gelelım arabanı aldın orjinal yayları örnek verıyorum 8 bakla bu aracın kılosuda 1 ton dıyelım 4*8 32 bakla olarak dusun 1 ton bunun ıcın normal ve uzerıne gelebılecek agırlık dahıl sen bu yayı kestın önden 3 arkadan 4 ne oldu 18 bakla kaldı gerıye bu hem 1 ton cekıcek hem bınen kısı yada agırılık tartıcak ve yolda yurucek vıraja grıcek komık olmayalım mantıklı olalım bu (2).
    Coılower cok iyi ve cok guzel ama herkezın butcesı yok her araca uygun yok ınsanlar ımkanları dogrultusunda bırseyler yapmaya calısır bızım yaptırdıgmız preslenen yayda kesme soz konusu degıl adam orjınal yayı sıkıstırıyor yani sertlesıyor iş bununla bıtmıyor amortısorde mılı kısaltıyor içine yag yerıne gaz koyuyor yada tam tersı araca gore degısıyor dıye bılıyorum ve coıloverdakı gı sabıtleme olyını dusunun en dıp nokta yapısun orda bırakıyosun işlem bu. buda (3)

Cahıl olmayın arastırın...
    OLd VoLkWaGeN's DoN't DiE tHeY gEt LoWeR...

Ahmet_28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sadece yayı presletmekle bitmiyor.amortisör millerininde o yaya göre kısalması gerekiyor .ben şahsen tavsiye etmiyorum bende c2 vts varken preslenmiş 4 tane yay taktım 6 tane geri söktüm
    barnak bassam olurmu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok sana bir cevap vermek falan değildi amacım:S birde şöyle birşey var bendeki yaylar h&r ın 5cmliği ama peugeot 207 rc için olanı rc 1400 kilo 1.4 hdi 1100 kilo bende bu yüzden istediğim kadar inmediğini düşünüyorum ondan presletmeyi falan düşünüyorum ama zaten dediğim gibi hem cok bir bilgim yok hemde rolle vs katılan biri değilim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sercan AKCAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok sana bir cevap vermek falan değildi amacım:S birde şöyle birşey var bendeki yaylar h&r ın 5cmliği ama peugeot 207 rc için olanı rc 1400 kilo 1.4 hdi 1100 kilo bende bu yüzden istediğim kadar inmediğini düşünüyorum ondan presletmeyi falan düşünüyorum ama zaten dediğim gibi hem cok bir bilgim yok hemde rolle vs katılan biri değilim.
    207 rc ye özel değil oraya takılma bence.207 tüm modelleri citröen c2-c3 modellerine uyuyor.bi modele has değil yani
    barnak bassam olurmu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilmiyorum istediğim kadar basmadı yani 1bucuk milyar veremiyorum malesef coilover almayı kim istemezki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sercan AKCAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilmiyorum istediğim kadar basmadı yani 1bucuk milyar veremiyorum malesef coilover almayı kim istemezki.
    bide şöyle düşün:
    yay :400 +işçilik:100 bide şimdi presleteceksin en az :250 =750 tl

keşke bi o kadar daha ekleseydin de coilover alsaydın dimi
    barnak bassam olurmu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5cm lede istenen görüntü alınamıyorsa geriye jantı büyütmek yada coil almak kalıyor.Bunlara bütçe müsait değilse, şahsen ben olsam presletmek yerine eğer yay kesilebiliyorsa kestirirdim. Can@ ında dediği gibi yayın mukavemetine zararlı bu işlem. Yyaın kırılmayacağının garantisini kim verebilir?

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deepjack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasım bu cvp bana sanırım sen neyın ne oldugunu bımıyosun sanırım burda ahkam kesıyosun can dedıgın candır kımsenın canını dusunmeden ıs yapmıyacagını dusunmuyorum saglıksız bırsey olsa baskasına neden onerelm elın adamı kazasın dıyemı ugrasıyoruz sanıyosun burası forun sıtesı bılen bılmeyen burada yarıdımcı olmaya calısıyoruz keza bızede zamanında yol gosterenler oldu bu (1.)
    Yay ksmeye gelelım arabanı aldın orjinal yayları örnek verıyorum 8 bakla bu aracın kılosuda 1 ton dıyelım 4*8 32 bakla olarak dusun 1 ton bunun ıcın normal ve uzerıne gelebılecek agırlık dahıl sen bu yayı kestın önden 3 arkadan 4 ne oldu 18 bakla kaldı gerıye bu hem 1 ton cekıcek hem bınen kısı yada agırılık tartıcak ve yolda yurucek vıraja grıcek komık olmayalım mantıklı olalım bu (2).
    Coılower cok iyi ve cok guzel ama herkezın butcesı yok her araca uygun yok ınsanlar ımkanları dogrultusunda bırseyler yapmaya calısır bızım yaptırdıgmız preslenen yayda kesme soz konusu degıl adam orjınal yayı sıkıstırıyor yani sertlesıyor iş bununla bıtmıyor amortısorde mılı kısaltıyor içine yag yerıne gaz koyuyor yada tam tersı araca gore degısıyor dıye bılıyorum ve coıloverdakı gı sabıtleme olyını dusunun en dıp nokta yapısun orda bırakıyosun işlem bu. buda (3)

Cahıl olmayın arastırın...
    iyiki varsın ve iyiki bu kadar araştırmışsın sağol dostum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar benım nacızane fıkrım arastırın herkezden bır yanıt alın kendı bıldıgınızı uygulayın.

Fatih Kavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya abi bırakın bu sosyal mesaj vermeyi o kadar çok tartışıldı ki bu konular üstteki postumdada yazdım kavga çıkar diye isteyen istediğini yapmakta özgür arkadaşımınız maddi durumları şuan için coil almaya yetmiyor olabilir ama arabasınıda yapmak istiyor ne yapıcak mecburen custom'a yönelicek sanki bilmiyor mu markalı malın daha iyi olduğunu daha güvenilir olduğunu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaşa be anlayışlı adam farklı oluyo işte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim cebinde 300-350 liran yoksa bırak yapma bu işi gidip 50 liraya 100 liraya yay kesmektense gidersin nam a paşa paşa yaptırırsın arabanı ben 1.5oo liraya serçe aldım herkes yay keserken gittim nama 3oo-35o lira para verdim kafam rahat oldu yay kestirmek güvenli cart curt demeyin yaşadık biliyoruz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yay kesmek ya da presletmeyi savunuyor, üstüne üstlük baya cüretkar bir şekilde cahil olmayın şeklinde bir cümle kurabiliyorsanız pes diyorum..

Coil alanların hepsi salak, bi sizler akıllısınız çünkü.. Coilover ürünleri için bütün firmalar salak olduğu içinyüzbinlerce dolar arge bütçesi ayırıyor çünkü.. Bi siz akıllısınız bu dünyada..

Ama bu işleri yapıp kaza yapan takla atanlara zerre kadar acımıyorum. Bu işin sonu orasıdır.
    Umarım başkalarının canını yakmazsınız, umarım bu kişiler benim yakınlarım olmaz.

Selametle..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Coil Her Arabaya Varmı Arkadaşım ? Olmayan Adam ne Yapcak Söylesene Bana Bi Senmi Üretceksn Benim Serçeme Coilover ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yorumsuz...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)