User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
60 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: air suspansiyon hakkında

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

air suspansiyon hakkında

Arkadaşlar , başlarda yurtdışında görüyorduk örneklerini ama yavaş yavaş tr de de yaygınlaşmaya başladı sanırsam ,,, bu airride olayı hakkında detaylı bilgi , tahmini fiyat , yapan yerler , bileşenler vss ile ilgili bilgileri paylaşabileceğimiz bi konu olsun istedim.
    Şimdi , zenci olmadığımız için öyle aracı hoplatıp zıplatan , 4 tekeri ayrı ayrı kontrol eden sistemlere ihtiyaç duymadığımız noktada;

*bu sistemin bileşenleri nelerdir (tahminim 4 adet körük , hava kompresörü , havayı isteğe bağlı basan veya boşaltan 4 adet vana , hava hortumları)

*ön arka veya 4 teker ayrı ayrı kontrol gibi seçenekler istemezsek sistem maliyeti düşermi?

*Hava körüğü yayın yerine mi geçer amortisörüm mü?(mercedesimde yay ve amortisör iç içe değil , biri şamda diğeri halepte misali)

*Hava körüğünün içi boşmu?yani dikey değilde yatay salınımlara körüğün yavşamaması ;üst ve alt noktanın aynı hizada kalması için körük içinde bi piston vss varmı?

*tr de nam-cantürk gibi bu işi custom olarak yapan firma veya tanıdık kimse varmı?Tırcılar veya bursada üretilen güleryüz otobüslerin air sistemlerini yapan firmalar yapabilirmi bu işi?

*Air sistemde basılan hava atıyorum 40 birim doldurdu 4 körüğüde ; yoldaki bozukluğa veya viraja göre hava ekleme veya tahliye yapıyormu sistem?(Airmatic gibi araçların orjinalindeki gelişmiş sistemlerde illaki bunun gibi bişey vardır ama custom olanlarda veya otobüslerde bu tip bişey varmı?)

*Bu bahsettiğim hava ekleme vss sistemler olmadan , 4 tekere de aynı seviyede yükseklik alçaklık ayarı sunacak basit bi sistem custom olarak tahmini ne kadara mal olur?neler gerekir?

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahmet telde konustugumuz firma bu distributorluk almıs iletişime gecmekte fayda var

speed30fps
    www.vava.cars

cetinkaya55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adanada bir yer varmış henüz araştırma yapıyorum ne kadar sağlıklı?
    DOĞAN İŞ.. | Facebook

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bundan sonra hayatta coilover almam cok suratli sapik bir araba olmadiktan sonra,kesinlikle airride yaptircam coilde guzelde anlik karsina bir tumsek geliyor aynen geri vites.
    2 arabada dusuk cok sknti olmaya olmaya basladi acikcasi..

Dr.Ecu Chiptuning Semii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    düşünen olursa elimde var.

ayrıca adanada yapılan araçlar basmıyo ( benim aracımın bi aralar üzerinde olanın yanında )

SinanSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet videolarını izledim şimdi faceten..istediğim ölçüde basmıo araçlar düşmüo.
    cantürk bu işe el atsa çok iyi olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Xdream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan sonra hayatta coilover almam cok suratli sapik bir araba olmadiktan sonra,kesinlikle airride yaptircam coilde guzelde anlik karsina bir tumsek geliyor aynen geri vites.
    2 arabada dusuk cok sknti olmaya olmaya basladi acikcasi..
    aynen bende olmuşken adam gibi bişey olsun istiyorum , satılmayacak nihayetinde kalacak araç bizde.Yol tutuşla ilgili hiçbi beklentim yok açıkçası.O arabayı yol tutması gerekecek bi şekilde sürmek yazık etmek olur , sadece bassın low&slow gezeyim yeter

Alıntı Semii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düşünen olursa elimde var.

ayrıca adanada yapılan araçlar basmıyo ( benim aracımın bi aralar üzerinde olanın yanında )
    sonradan yapma mı , yoksa bi firmanın ürünü mü var elinizde?hangi parçalar var?yay yerine mi takılıyor amortisöt yerine mi?özelden olabilecek fiyatı p.m. lermisin?

Alıntı SinanSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet videolarını izledim şimdi faceten..istediğim ölçüde basmıo araçlar düşmüo.
    cantürk bu işe el atsa çok iyi olur
    adanada yapılan gri bi ies görmüştüm ankarada , sistem gayet güzel , bagajdaki ekipmanı da kompaktı gayet , ama aynen çok basmıyordu malesef.Ama istense en başta bi çare düşünülebilir belki.

Kakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir arkadaşım 800 liraya halledebileceğini söylemişti, bu 1. 2. si ise, muayeneden geçmiyor bildiğim kadarı ile.
    K.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet muayenede problem var , bi şekilde çözülecek artık.Ama 800 lira gerçekten güzel rakam , 4 ünü birden aynı anda kumadna eden basit bi sistemse ve o fiyatlara çıkarabilirse müşterisi olabilirim

Kakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muayene işini de hallederiz. Laps die çözeriz vallahi. Airride da yaparız. Herşeyi yaparız lap lap lap die.

Hallederiz ltd. şti. aş by EKEray.
    K.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada adanada ki doğan iş in face linkinde air yapılmış bi kartalın videosu var.Demek bu iş makul bi fiyata halledilebiliyor kartala yapıldığına göre.Yada hiç dayak yememişler

arteus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    acaba orjinnal amortisörlerden bozupmu yapıyor yoksa yenilerinimi takıyor

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben kendi aracıma yapıcam, istersen yardımcı oluruz

SinanSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nerde??fiyat?

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    - 4 tekeri ayrı ayrı kontrol etmek o kdr zor bşy değil sadece maliyet arttırır, zıplatma kitleri çok ayrı sistemler onları havalı süspansiyonlarla karşılaştırmamak lazım,

- ana paçaları sizinde yazdığınız gibi 4 adet körük , hava kompresörü, pnömatik selenoidler ve pnömatik borular, boru bağlantıları fittingsler, check valfler, hava tankı, akım sınırlayıcılar, elektrik işleri, roleler ...

- maliyet artar, 1 yerine 4 ayrı pnömatik selenoid ve ona göre elektrik sistemi olur,

- yayın yerine hem geçer hem geçmez, normalde havalı sistemler konfor olsun veya indirip kaldırsın diye değil, yük yüklendiği zaman yere oturmasın diye yapılan sistemlerdir, ondan dolayı arabanın ağırlığını sabit kabul edersek,

özetle:
    araba yüksekken körüklerde hava fazla olucağı için basınç fazla olur ve araba sertleşir
    araba alçakken körüklerde az hava olcağı için basınç az olur ve araba yumuşak olur,

- hava körüğünün içi boş, odacıklı yapı tarzında dizayn yok

- kafası çalışan biraz işi bilen, anlayan her insan evladı yapar, ufo yapılmıyor sonuçta,

fakat, normalde yapılmayan işin hesap kitap kısmı yani mühendislik kısmı var, körüklerde min ve max kaç bar ve litre hava olmalı, kompresörün debisi ve deponun büyüklüğü ne olmalı gibi bunlar ayrı konular...

- yok körüğün içinde ne hava varsa onla gidiyor, gelişmiş sistemlerde var ama piyasada satılan kitlerin hiçbiinde bu tarz şeyler yok,

- 2. satırda yazdım, fiyat işini arabaya göre bakıp düşünüp araştırmak lazım bşy diyemem, ama isterseniz yardımcı olabilirim adam akıllı hesabıyla kitabiyla yapılcak şekilde,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu mesajim burda kalsin bu isi 1.000 2.000 lira arasina yapicak her hangi bir biri skntsiz guzelce yapar ise paraya para demiycek.ben kendi ustamin kafasinin calistigini dusunuorum sistemi anlattim cok
    Kolay olm onda bisi yol diyor da zamanim yok diyor bi yapsa direk acicam sanayinin icine dukkani airride diye...
    Dedigim gibi elbet yapilicak uygun fiyatla yapan ilk firma köse olucak..

hakotech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Xdream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu mesajim burda kalsin bu isi 1.000 2.000 lira arasina yapicak her hangi bir biri skntsiz guzelce yapar ise paraya para demiycek.ben kendi ustamin kafasinin calistigini dusunuorum sistemi anlattim cok
    Kolay olm onda bisi yol diyor da zamanim yok diyor bi yapsa direk acicam sanayinin icine dukkani airride diye...
    Dedigim gibi elbet yapilicak uygun fiyatla yapan ilk firma köse olucak..
    aynen kanka telaffuz ettiğin rakamlarla bu işi yapabilecek usta çıkarsa paraya para demiycek,kim coille yayla uğraşırki ozaman..

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursa'da vardı sanırım bu işi yapan, hatta gri bir vectra c vardı yerlerde sürünen, ayrıca golf mk4 vardı aynı o şekilde. Bu araç sahipleri ile irtibata geçilirse daha kesin bir sonuç elde ederiz. Ayrıca bende düşünüyorum böyle birşey. Türkiyemizin yolları ***** ortada,ee düşük oluncada araba çok güzel duruyor. Her 2sinide idare edecek bişi lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golfteki sistem orjinal kw nin urettigi sistem ben konusmustum arkadasla 8.000 lira gibi bir maliyeti buldugunu soylemisti.dukkandaki bilde konu ile ilgili baya bir parca arsivi wardi eklerim konuya bir ara..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)