User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
67 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: garageGT Supra pistlerde...

tyMu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel hızlanıyor düzlükde maşallah
    .
    Bu tarz bişeler kullanmayı düşündünüzmü , hem video izleyenler açısından hem sizin için iyi olur sanırım
    http://www.youtube.com/watch?v=CF8lFF2MwMo
    http://www.racechrono.com/

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mig Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, 74mm iyidir bilirsin Hesaba gore 24-26psi arasi 850WHP cikartacak bu setupta..Ama guc bandi cok yukarda..Fullrace T4 manifold, 100mm egsoz var su an.. Basinci 18psi civarina acip durumu gormek istiyorum..alt devirlerin canlandirip ustlerde 650WHP almak lazim
    bilmemmi

ts setupa geçmeyi planlıyormıusunuz bildiğim kadarıyla open scrolldu en son

güç güzeldir mutlaka ama o turbo bence pist için çok uygun değil bir kişi bliiyodum onla zaman kasan bu ikinci

66 68 mm aralığındaki bir turbo motorla çok güzel sonuç verecektir bence 18 psi civarı fazla verir 650den bence sıkıştırmada yüksek 700leri görür sanırım 4294rla 19psi pump gasda ona yakın bi güç yakalamıştı tunerın biri rlz nin yaptığı kapaklı bir suprada bence buda güzel güç çıkarır motor güzelmiş
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı senna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilmemmi

ts setupa geçmeyi planlıyormıusunuz bildiğim kadarıyla open scrolldu en son

güç güzeldir mutlaka ama o turbo bence pist için çok uygun değil bir kişi bliiyodum onla zaman kasan bu ikinci

66 68 mm aralığındaki bir turbo motorla çok güzel sonuç verecektir bence 18 psi civarı fazla verir 650den bence sıkıştırmada yüksek 700leri görür sanırım 4294rla 19psi pump gasda ona yakın bi güç yakalamıştı tunerın biri rlz nin yaptığı kapaklı bir suprada bence buda güzel güç çıkarır motor güzelmiş
    Valla TS setup beni o kadar cekmiyor acikcasi.. single scroll devam edicez. bu setup 1000 beygir icindi, pist setupi yaparken bunu biliyordum zaten.. turbo degistirmek aklimda vardi ama gormek istedim, 2003ten beri bu turbo var ustunde arabanin acikcasi cok kotu olmamis tuner saolsun progresif olarak geliyor guc hayirlisi diyorum 66-70mm arasi is yapar bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tyMu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel hızlanıyor düzlükde maşallah
    .
    Bu tarz bişeler kullanmayı düşündünüzmü , hem video izleyenler açısından hem sizin için iyi olur sanırım
    http://www.youtube.com/watch?v=CF8lFF2MwMo
    http://www.racechrono.com/
    o islere sira gelmiyor benim icinde faydali olur tabiki ama arabanin baska seylere ihtiyaci var

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayallerin gercek olmasi icin efor sarfetmek lazim, 10 yillik bir emegin 10dklik videosu bu Turkiyede artik imkan var, herkesi piste davet ediyorum, yol denemelerini birakip piste cikmak lazim..
    Ist;da hangi piste cikmak lazim

Aracin masallahi var...En kisa zamanda San Diego;da gorusmek uzere

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ist;da hangi piste cikmak lazim

Aracin masallahi var...En kisa zamanda San Diego;da gorusmek uzere

taksim super stage

mutlaka haber ver gelmeden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla TS setup beni o kadar cekmiyor acikcasi.. single scroll devam edicez. bu setup 1000 beygir icindi, pist setupi yaparken bunu biliyordum zaten.. turbo degistirmek aklimda vardi ama gormek istedim, 2003ten beri bu turbo var ustunde arabanin acikcasi cok kotu olmamis tuner saolsun progresif olarak geliyor guc hayirlisi diyorum 66-70mm arasi is yapar bence
    motor setupı olarak zaten çok gzüel ama belki küçük pistlerde turbo çok efektif olmayabilir pt74le şimdi güzel olmuştur baya basıncı iyice açıp drag koşmak lazım aslında
    körler sağırlar

ReßeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ses adama kafayi yedirtir. 5 yillik lastik umurunda olmaz ki insanin tebrik ederim...

Pist konusunda haklisiniz ama 190$ nere 500-1000 euro nere... Zor isler. Cok Cok Cok pahali.
    ///Mürüvvette endaze olmaz.

doush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stok S2000 bile cok zevkli araba, zaten genelde bu islere baslayanlar mazda mx-5 yada s2000 ile basliyor...
    MX-5 hayalim zaten daha sonra S2000 para açısından ulaşılabilirlik yönünden

Hayallerin gercek olmasi icin efor sarfetmek lazim, 10 yillik bir emegin 10dklik videosu bu Turkiyede artik imkan var, herkesi piste davet ediyorum, yol denemelerini birakip piste cikmak lazim..
    Neyse ki tekrar canlanmaya başladı az çok, Keşke İzmir dışında bir yerlerde daha time trial olsa..
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iskender ustaya git 51lik borudan beyin kıvırsın sana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor setupı olarak zaten çok gzüel ama belki küçük pistlerde turbo çok efektif olmayabilir pt74le şimdi güzel olmuştur baya basıncı iyice açıp drag koşmak lazım aslında
    drag degilde 100-270 denemek isterim 1000HP iddasi olan birileriyle

downpipe ile basliyorum %90, 76mm deneyecegim 18 psi basinc ile, en kolay ve cabuk guc bandi degisikligi boyle olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ReßeL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses adama kafayi yedirtir. 5 yillik lastik umurunda olmaz ki insanin tebrik ederim...

Pist konusunda haklisiniz ama 190$ nere 500-1000 euro nere... Zor isler. Cok Cok Cok pahali.
    valla zor tuttum kendimi ilk ciktigimda piste, bir yandan ses azdiriyor diger yandan aklimda lastik var, suspansiyon var, varda var disiplini elden birakmadim ama, ilk ciktigimda 10-15 arabaya yol verdim

Abi hesap ortada 500euro olmasinin sebebi katilimcinin az olmasi. Olacak bu isler kacari yok...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı doush Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MX-5 hayalim zaten daha sonra S2000 para açısından ulaşılabilirlik yönünden

Neyse ki tekrar canlanmaya başladı az çok, Keşke İzmir dışında bir yerlerde daha time trial olsa..
    yayla yoluna cikman lazim miata ile piste gerek yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    drag degilde 100-270 denemek isterim 1000HP iddasi olan birileriyle

downpipe ile basliyorum %90, 76mm deneyecegim 18 psi basinc ile, en kolay ve cabuk guc bandi degisikligi boyle olur
    hmm mantıklı istediğiniz güç için çok kısıtlayıcı olmaz muhtemelen zaten turbonun çıkışıda 3 inç biraz daha iyi olur sanırım

tialle hiç ts v band için konuştunuzmu planları varmı böyle birşey ile alakalı?
    körler sağırlar

doush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yayla yoluna cikman lazim miata ile piste gerek yok
    haha Adana'da ortam müsait öyle fantastik yollar için bir elime geçse
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iskender ustaya git 51lik borudan beyin kıvırsın sana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hmm mantıklı istediğiniz güç için çok kısıtlayıcı olmaz muhtemelen zaten turbonun çıkışıda 3 inç biraz daha iyi olur sanırım

tialle hiç ts v band için konuştunuzmu planları varmı böyle birşey ile alakalı?
    tial ile konusmadim ama yildiz makinadan sinif arkasim ile teknik cizim yaptik test sonuclarindan sonra TS'nin durumu sallantida, zira single her zaman fazla guc cikartiyor, TS alt devirde boost goruyor ama orta devirde single tekrar one cikiyor ve redline'a kadar onde gidiyor..randiman olarak TS daha iyi, guc dususu daha az single'a gore..tune kolayligi var, esit silindir tune imkani sagliyor. Uzun omurluluk acisindan cok basarili.. ama tork hissettirmiyor, daha lineer bir guc bandi sagliyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tial ile konusmadim ama yildiz makinadan sinif arkasim ile teknik cizim yaptik test sonuclarindan sonra TS'nin durumu sallantida, zira single her zaman fazla guc cikartiyor, TS alt devirde boost goruyor ama orta devirde single tekrar one cikiyor ve redline'a kadar onde gidiyor..randiman olarak TS daha iyi, guc dususu daha az single'a gore..tune kolayligi var, esit silindir tune imkani sagliyor. Uzun omurluluk acisindan cok basarili.. ama tork hissettirmiyor, daha lineer bir guc bandi sagliyor..

kesinlikle güç daha lineer yumuşak şekilde gelmesi gerekir mantık olarakta yada hesaplamalarda o şekilde,

egzantrik olarak kombinasyonlarla deneyebildinizmi runner çaplarını değiştirip birde ?

drag vs tarzı işler için single iyi fakat ben yinede tsciyim
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle güç daha lineer yumuşak şekilde gelmesi gerekir mantık olarakta yada hesaplamalarda o şekilde,

egzantrik olarak kombinasyonlarla deneyebildinizmi runner çaplarını değiştirip birde ?

drag vs tarzı işler için single iyi fakat ben yinede tsciyim
    arabadan arabaya degisiyor, kagit uzerindeki hesap gibi olmuyor her zaman

benim subaruya TS takmam, daha yeni soktum ama supraya iyi gelebilir mesela

Runner capindan once turbo egsoz housing degistirmek daha mantikli..sirayla yapacagim arkadan baslayarak, runner en son..gerek kalmaz insallah, ama fullrace manifoldu isteyen olur kesin egzantrik ilk ve son secimim o konuda deneye gerek yok bence..dedigim gibi motoru tek seferde istedigim gibi topladim, turbo/egsoz/intercooler setup degisiklikleri istedigim guc bandinin yakalamada yeterli olur.. intercoolera gerek kalmaz bile bence ama hayirlisi diyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egzantrik değiştimi eski setupa göre?

impreza için değilde sıraı 4 silindirde kapak iyiyse ts daha iyi çalışması lazım 6 silindire göre pulse daha kuvvetli genelde istisnalar hariç

housing demedim çünkü uygun a/r kullanmışsınızdir diye düşünmüştüm büyük a/r tercihim olur çoğu zaman cooler bilmiyorum ama çok büyük değilse değiştirmeye gerek yok bencede
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egzantrik değiştimi eski setupa göre?

impreza için değilde sıraı 4 silindirde kapak iyiyse ts daha iyi çalışması lazım 6 silindire göre pulse daha kuvvetli genelde istisnalar hariç

housing demedim çünkü uygun a/r kullanmışsınızdir diye düşünmüştüm büyük a/r tercihim olur çoğu zaman cooler bilmiyorum ama çok büyük değilse değiştirmeye gerek yok bencede
    ilk aldigim egzantrik hks 264, hala onlar var uzerinde..ARmiz .82, daha kucugu varmi arastirmam lazim, hatirladigim kadariyla zamaninda en kucuk ARyi almistim.

precision turbo ile gorustum gecen, konumuz 800HP 2.2L EVO, musteri TS istedi, birileri turbonetics housing uydurmus konu olan precision turbo icin, precision kesinlikle single tavsiye etti, ustlerde TS boguluyor, biz TS icin dizayn etmedik bunu dedi sasirdim benimle ayni fikirde olan birini buldum sonunda dedim icimden TS konusu derin baya......dedigim gibi kagit ustunde hersey ok ama housing dizayninin efektif oldugunu farz ediyoruz, sadece farz edebiliyoruz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)