Merhaba arkadaşlar, aracın restore süreci bitti ama elimde olan fotoğraflarla yaşadığımız sürece sizler de şahit olun istedim

iyi seyirler, saygılar.

Kaşıntı başladı, normal araçlarla geçen süreç baya sıkıcı olmuştu. Bende artık bir araba yapayım dedim.
Önceden de birkaç kez atmosferik m3 bindiğim için artık atmosferik bir araç binmek istemiyordum, sc yada turbo olsun istedim.
Tabi sc projesi için m3 - turbo projesi için m50 325i bakmaya başladım.
Çok iddaalı bir araç istemediğim için önce 325i bakmaya başladım, nasıl olsa kafamdaki aracı yapacağım diye ne olduğu önemsizdi,
fakat gelişen süreç de konuştuğum arkadaşlar uçuk rakamlardan bahsediyordu. Dolar da aldı başını yürüdü tabii.
Sonra benim çok meraklı kardeşim bir ilan no attı ve sahibi ile uzun uzun konuştuk.
Gönderdiği araç jdm works tarafından yapılan bir e36 m3 turbo fakat onlar yaptıktan sonra renk değişikliğine uğramış, bir kaç kez bilinçsiz el değiştirmiş ve bazı dönemlerde belli ki bakımsız kalmıştı. Çok düşünüp taşındıktan sonra ya allah bismillah diyip aldım.

Aracın orjinal rengi yeşildi, dıştan mat gri boyanmıştı. Bende komple iç dış aynı renk olsun istedim.
Neyse çok da uzatmadan fotoğraflara başlayayım.

Aracı aldığımın ertesi günü iş için izmire gidecektim, 15-20gün kalacağım için vakit kaybı olmasını istemedim.
Çalıştığım ustalar da sabit olduğu için alır almaz sanayiye bıraktım.
Kaporta ustama yapılmasını istediğim şeyleri anlattım, boyacıma boya kodunu verdikten sonra yola çıktım.

Araç sökülmeye başlandı, beğenmediğim yerler ve ufak ezikler düzeltildi;

Astar atıldı;

Kapı içleri boyandı;

Yoklamalar yapıldı ve boyaya hazırlandı;

Veeee fırından taze taze kendim çıkardım :

Puzzle parçaları tamamlanıyor

İşte o müthiş renk

Bitti mi? yeni başladık

E36 M3 benim için farklı bir arabadır, çizgileri, kokpiti, sürüş keyfi falan çok seviyorum yani bildiğiniz
Tabi içinde de hoşuma gitmeyen şeyler vardı ve her gördüğümde moralimi çok bozuyordu.
Hemen bir oem teyp, digital klima seti, yeni klipsler, koltuk ısıtma düğmeleri sipariş ettim ve mevzu başladı

Kokpitin önceki hali böyleydi, afr ve evc aşağıda boşta duruyor, analog klima beni çöpe at diye bağırıyor

Sökmeye başladık;

Sökmeyi abarttık

ve final;

Biraz da yürüyen ve alt takıma el atalım dedim ama bu süreçte çok fotoğraf çekemedim, çünkü elim ayağım batmış vaziyetteydi.

defransiyel before;

defransiyel after;

Ahmetin uzun süre kafasını yedikten sonra beni kırmadı,

Yeni emme manifoldu, yağ tankı, boost ve eksoz 76mm borusu, 76 oem varex son susturucu yapıldı.
Fidex ahmet ustanın ellerine sağlık

Sonuç; mükemmel uyuyorum artık çünkü herşeyi sakladım, tertemizz

Before;

After;

Hazır bunları sökmüşken turbo da revize edildi. FK Turbo Ferhata teşekkürler.

Geldik bir başka memnun olmadığım alsında en önemli parça, aracı aldığımda üzerinde powermod ecu vardı.
Bu işler bittikten sonra hemen bir standalone ecuya geçtim.

Powermod söküldü;

Artık içi de istediğim gibi;

Bonus omarı bagaja kapattım

Çünkü bunları çekmeliydi

Allah'a şükür emeklerimiz boşa gitmedi, benim içime sindi inşallah sizde beğenirsiniz.
Buraya kadar geldiğiniz için teşekkürler. Görüşmek üzere.