PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kredi kartı kullanıcıları dikkatine ÖNEMLİ!

cliver
14-12-2011, 08:42
http://www.ilgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2011/03/kredi-karti2.jpg
ARKADAŞLAR BUNU YAPARAK 3 ARKADAŞIM KREDİ KARTI AİDATLARINI GERİ ALDI BENDE BUGÜN YOLLADIM GELİŞMELERİ BURAYA YAZARIM YAPMANIZ GEREKEN WORLD DE BU YAZIYI KENDI BİLGİLERİNİZİ DOLDURARAK YAZIP BAĞLI OLDUĞUNUZ BANKANIN GENEL MD. LÜĞÜNE YOLLAMAKTIR KANUNA GÖRE DE BU UYĞULAMA YANLIŞTIR BİRKAÇ KİŞİYE YARDIMCI OLABİLİRSEM NE MUTLU BANA DOC. OLARAK YÜKLİYEMEDİM METNİ AYNEN BURAYA YAZIYORUM not:iadeli taahütlü olarak yollayın postanızı..4,75 tl tutuyor bugün yolladım ;)

“…..Bankası Genel Müdürlüğü’ne …/12/2011

Bankanızın […kredi kartı numarası…] numaralı ‘…’ kredi kartını […] yılından itibaren düzenli olarak kullanmaktayım. Bugüne dek, Bankanız tarafından ‘yıllık üyelik aidatı’ adı altında tarafımdan talep edilen tüm aidatları da bankanıza ödedim.

Ancak tüketici mahkemeleri ve Yargıtay kararları uyarınca, kredi kartlarından yıllık üyelik aidatı tahsil edilmesinin haksız şart niteliğinde olduğu ve geriye dönük olarak on yıl boyunca talep edilebileceği sabit olmuştur.

Bu itibarla, 2001 Aralık – 2011 Aralık yılları arasında bankanıza ödemiş olduğum tüm yıllık üyelik aidatlarının (varsa ek kredi kartı da eklenmelidir) defaten tarafıma iade edilmesini aksi halde alacağımın faizi ile birlikte tahsili için her türlü mahkeme masrafları ve avukatlık ücretini de bankanızdan tahsil etmek üzere yasal yollara başvuracağımı bildiririm.”

TaGo
14-12-2011, 08:43
yararlı paylaşım

Evrenoz
14-12-2011, 08:44
Kaç yıldır o kartı kullandığımızı nereden bulabiliriz? Genel müdürlükte hangi birime göndermemiz gerekiyor?

edit: kartın solunda member since xx varmış :)

Bülent76
14-12-2011, 08:46
Güzel paylaşım, teşekkürler.
Bunun gibi haybeye ne çok paramız gitmiştir kimbilir.
Ben Worl kartımı yıllar önce kapattırdım, kart numaramı da unuttum doğal olarak, sadece isimle başvurabilir miyim sizce?

cliver
14-12-2011, 08:46
yararlı paylaşım

kesinlikle öyle canlı şahit oldum iptal etmeyiz diye yırtınan bankanın ettiğine bende bu sabah gönderdim mektubu son 10 yılın aidat ücretlerinin hepsini iade etmek zorundalar yasaya göre çünkü imzalanan sözleşme yazılı olarak var sadece müşteriyle yüz yüze anlatmadıkları için tek tek böyle bunun gibi eksiklerden haksız duruma düşüyorlar az değil 50 tl kestiler benden ve nakit kartımdan da 72 tl yıllık kesiyorlar

cliver
14-12-2011, 08:47
Kaç yıldır o kartı kullandığımızı nereden bulabiliriz? Genel müdürlükte hangi birime göndermemiz gerekiyor?

kaç yıldır kullandığınızı nasl bulursunuz bılmıyorum ama kaç yıldır kullanıyorsanız hepsini geri alabiliyorsunuz hocam..!arkadaşım 3 yıllık aidatını aldı :icon_tup: direk genel md lük adına yolluyorsunuz

by serçe
14-12-2011, 08:49

edit: kartın solunda member since xx varmış :)

evet evren abinin sorusunu bende merak ettim ?

edit: okudum ..

red_
14-12-2011, 08:51
seni böyle ciddi konu açarken görmek haa :eek: allahım dünyanın sonu mu geliyor ne:D teşekkürler bilgi için mutlaka yararı olacaktır çoğu arkadaşa;)

cliver
14-12-2011, 08:55
seni böyle ciddi konu açarken görmek haa :eek: allahım dünyanın sonu mu geliyor ne:D teşekkürler bilgi için mutlaka yararı olacaktır çoğu arkadaşa;)

yahu deme öyle :D bende başvuranlardan sonuç bekleyip öyle hareket edeyim dedim haybeye heveslendirmeyelim insanları diye not:telefonla yada posta yoluyla geri dönüyorlar arkadaşlar bu tatil bana yaradı panpa:D

rebelh
14-12-2011, 08:58
yılın enlerindesin cliver bu sene çok popülersin :)

yollayan arkadaşlar sonuçlarınıda yazarsa çok iyi olur

__FrK__
14-12-2011, 08:59
2 dönemdir arayıp iptal ettiriyordum ama öncekilerini de kurtarabileceksek bu şekilde iyimiş valla :D

cliver
14-12-2011, 09:00
yılın enlerindesin cliver bu sene çok popülersin :)

yollayan arkadaşlar sonuçlarınıda yazarsa çok iyi olur

kardeşim 2 arkadaşımada telefon yoluyla döndüler birkaç kişi daha onları görüp yolladı çalıştığım şirkette posta yoluyla dönen olursa hemen mektubu tarayıp burda paylaşırım ;)

rebelh
14-12-2011, 09:01
kardeşim 2 arkadaşımada telefon yoluyla döndüler birkaç kişi daha onları görüp yolladı çalıştığım şirkette posta yoluyla dönen olursa hemen mektubu tarayıp burda paylaşırım ;)

eyw işe yararsa bursaya uğradığımda çay ısmarlarım :)

coyete
14-12-2011, 09:01
Bonus'da Member since yazıyor 2002 ama Axess'de yazmıyor

lnd_samet
14-12-2011, 09:03
hangi karta uğraştıysam yapmıyorlardı.iş içabı kartlara bagımlılıktan ötürü iptalde ettiremiyordum.

sabah akbank hesap extresi geldi.hesap kesin tarihini değiştirmek istediğim için aradım söyledim tamam dedi.
sonra laf olsun diye yaa 60 tl aidat yazmışsınız bunun için otomatik ödeme verebilriim ama iptal edebiliyormsunuz diye sordum.
aidat ücreti yani 60 tl bir dahaki dönemde tarafınıza iade edilecektir dedi:Daptallaştım tabi bende:D:D:D

SOMEONESPECIAL
14-12-2011, 09:04
Yararlı bilgi...

Evrenoz
14-12-2011, 09:05
İade etmezlerse çok pis çirkinleşirim cliver :)

merve
14-12-2011, 09:07
madem yasal değil, direkt bu uygulamanın ortadan kalkmasına yönelik bişey yapılmalı öyleyse. ben bi şekilde kıvırırlar diye düşünüyorum bakalım alabilcek misin :D öyle bi arkdaş almış, arkadaşın kuzeni almış gibi sözler olunca genelde dedikodudan ibaret çıkıyo çünkü

ToNy
14-12-2011, 09:07
Eğer eski aidatlarıda ödüyorlarsa çok iyi olur... :D
Bilgi için teşekkürler...

cliver
14-12-2011, 09:10
İade etmezlerse çok pis çirkinleşirim cliver :)

tamam abi ben tatile razıyım :D

eyw işe yararsa bursaya uğradığımda çay ısmarlarım :)

her zaman beklerim bursaya kardeşim ;)

madem yasal değil, direkt bu uygulamanın ortadan kalkmasına yönelik bişey yapılmalı öyleyse. ben bi şekilde kıvırırlar diye düşünüyorum bakalım alabilcek misin :D öyle bi arkdaş almış, arkadaşın kuzeni almış gibi sözler olunca genelde dedikodudan ibaret çıkıyo çünkü

yok yok dedikodu değil iptal ettiren adamlar dış tic. müdürü falan baya samimiyetim var umarım birine yazılı bir evrak gelirde burda paylaşırım bende

vodkan
kredi kartım olmadı asla :) taksitle alıcam yere 2-3 ay bekler öyle alırım :)
alına biliyorsa kredi kartı kullanıcıları yönünden güzel haber.

Diyadin
Garanti bankası bankamatiğinden(para card) kesilen para için geçerlimi bu yazı?

cliver
14-12-2011, 09:12
Garanti bankası bankamatiğinden(para card) kesilen para için geçerlimi bu yazı?

evet hocam bendede paracard görevi gören nakit kart var onlardanda yıllık kullanım üçreti adı altında kesiyorlar zaten

rebelh
14-12-2011, 09:14
kredi kartım olmadı asla :) taksitle alıcam yere 2-3 ay bekler öyle alırım :)
alına biliyorsa kredi kartı kullanıcıları yönünden güzel haber.

süper bi irade lazım :)

4 ay önce atandım memur oldum hala öğrenciyken yaptığım kredi kartı borçlarını ödüyorum ve bi 4 ay daa ödicem gibi duruyo ama bitince limiti düşüttürüp kapattırıcam.. bu arada finansbank öğrenci kartına düzenli ödeme oldumu 6000 tl limit vermişti

rebelh
14-12-2011, 09:16
tamam abi ben tatile razıyım :D

bu konu tutarsa 2012ye kadar banlanmazsın artık :D

mertk
14-12-2011, 09:16
Biz bonus haricinde hepsinden geri aldik garanti mafya gibi konustu teleofnda hayatta en son calisacagim banka garantidir

Bülent76
14-12-2011, 09:19
Biz bonus haricinde hepsinden geri aldik garanti mafya gibi konustu teleofnda hayatta en son calisacagim banka garantidir

Hakikaten Garanti bu konularda çok katı, burnundan kıl aldırmıyor kesinlikle.

Istilldo
14-12-2011, 09:29
kartı kaç yıldır kullanıcağımızı nasıl öğrenicez? kartın üzerinde since member yazmıyor..

3yılda bir yenileniyor valid date den tahmin yapılıyor ama kaçıncı yenilemesi hatırlamıyorum..

nasıl öğreniriz bi fikri olan ??

EmrahERKAN
14-12-2011, 09:30
Şimdi Yazıyı yazıyorum babam için 1998 yılından beri Garanti kullanıyormuş babam 14 yıl olmuş neredeyse vay be :)

cliver
14-12-2011, 09:35
Şimdi Yazıyı yazıyorum babam için 1998 yılından beri Garanti kullanıyormuş babam 14 yıl olmuş neredeyse vay be :)

son 10 yılın diye not düşün çünkü 10 yılın üstü zaman aşımına uğradığı için geri ödenmiyor;)

Tunç
14-12-2011, 09:35
benım basıma geldı şimdi üyelik ücreti adı altında 44lira ben sinirlendim iptal edin dedım tamam dediler aradan 2 gün gecti aradılar neden iptal ediyosunuz diye hemen iadesini yapıyoruz iyi tamam dedim bu seferde 1 yıl boyunca kartı kullanmanız gerekır diyo

nokian
14-12-2011, 09:40
düzenli ödeme yapıldığında anlık müdahaleler ile para iadesi ya da puan olarak karta yansıtılıyor zaten sorunlu müşteriler bunun dışında değerlendirilir . ben böyle biliyorum

se®k@n
14-12-2011, 09:48
Ben de bu konu hakkinda konu acmistim daha once forumda. Tuketici haklarina (hakem heyetine) basvurarak kesilen paralar geri alinabiliyordu. Fakat benim sansimdan midir nedir (ki kesin oyledir, genelde sanssiz biriyimdir) , ben bankadan gecmis donemlere ait hesap isletim ucretlerinin dekontlarini alip gittigimde giris kapisinda ”mahkeme karari su tarihten itibaren bankalar lehine oldugu icin, artik kesilen paralarin iadesi olmayacak” tarzinda bi kagit asiliydi.

Ama gecen hafta gazetelerede okudugum kadariyla mahkeme karari iptal edilmis, ya da kabul edilmemis daha ust mercilerce. Ve dava yoluyla paramizin geri alinabilecegi yaziyordu.

Dolayisiyla tekrardan boyle bi hak dogdu herkese, ben de ayni postayi yollayip sonucunu yazicam buraya.

Imkaniniz varsa bi subeye ugrayip, gecmis donemlere ait hesap isletim ucretlerinin dekontlarini da alip postanin icine dahil edin bence....

ÖNDE-R
14-12-2011, 09:49
aralık ayı ekstreme geldi 50 tl üyelik ücreti sikayet ileilgili bi sitede açık düzgün usluplu sikayet ettim ertesi gün bankadan arayıp aidatı iade ediyoruz dediler benceböyle bideneyin derim

senna
14-12-2011, 09:51
son yapılan sözleşmelerde sanki gözüme çarptı onuda eklemişler gibi acaba bilen varmı?

VTec_king
14-12-2011, 10:11
ben hersene yapardım bu işlemi ama
yapıkredinin meşe pakedine üye oldum
kart aidatı hesap işletim ücreti ve bir kaç şeyden daha yararlandım
tavsiye ederim..

Blackbird
14-12-2011, 10:21
Bir kaç senedir telefonla arayıp iptal ettiriyorum sorun olmuyor yapıkredi akbank vakıfbank kredi kartlarında sorun yaşamadım. Geçmişteki ödemeleride geri verirlerse iyi olur tabi. :)

Banka hesap işletim ücreti kesiyorlar birde 2 aylık 45 lira civarı birşey kesmişler telefonla aradım şubenizle görüşün dediler şubeye gittim önceden iptal edebiliyorduk ama artık edemiyoruz dediler, buna çözüm bulan varmı ?

Birde iyi tarafını konuşalım şimdiye kadar kredi kartlarından 1000 liraya yakın chip para almışımdır.

snan1910
14-12-2011, 10:29
bankalarla alakalı bir soru sorayım bende o zaman. bu çekilen kredilerin masraflarıda geri ödeniyormuş sanırım bilgisi olan varmı?

nokian
14-12-2011, 10:36
bankalarla alakalı bir soru sorayım bende o zaman. bu çekilen kredilerin masraflarıda geri ödeniyormuş sanırım bilgisi olan varmı?

yok öyle birşey ..şehir efsanesinden ibaret . sen zaten kabul edip dosya masrafıyla beraber imzalıyorsun geri ödeme şu an için sözkonusu değil ilerde değişir mi bilemem .buna mukabil bankacılık sözleşmesi ve mevzuatlarıda değişir tek taraflı değil hiçbir olgu.bakıldığında banka para ile para kazanan bir kurumdur o olmazsa başka bir yoldan kazanç sağlanır .sadece tüketiciye en faydalısı düşük faizli krediler olacaktır ve kısa dönem

63owen63
14-12-2011, 11:06
Konuyla ilgili girişimde bulunan,cevap alan var mı bizden ?

onursumer
14-12-2011, 11:13
bendende 150 TL almışlar kart ücreti harcalamalarım düştü diye herhale

hemen dnicem bunu

ÖNDE-R
14-12-2011, 11:15
bendende 150 TL almışlar kart ücreti harcalamalarım düştü diye herhale

hemen dnicem bunu

40-50 tl arası hadi neyse dicemde 150 tl nedemek tam sopalık bunlar

PULAT
14-12-2011, 11:27
Ben kredi kartı kullanmıyorum ama kullananlar kesinlikle yapmalı bunu paylaşım için tşk.

nokian
14-12-2011, 11:29

sopalık felan değiller her karta aynı ücret alınmaz premium veya privia kart ücretleri farklıdır

Ek.Civic_Spoon
14-12-2011, 12:05
tebin kartı vardı bende hiç kullanmıyorum bu sene için tekrar kart kullanım ücreti istediğiler 50 tl , müşteri hizmetlerini aradım dedim kullanmadım iptal edilmesini istiyorum , ödemeniz gerekio falan dediler yaklaşık 3 aydır ödemiyorum dedim dün gideyim şubeye bakalım ne iş diye olmadı ödeyecektim bankadan çizik yemek yerine batılar kartta borç gözükmüyor herhalde ödemeyince iptal ettiler anlamadım bende ..

cliver
14-12-2011, 12:20
Konuyla ilgili girişimde bulunan,cevap alan var mı bizden ?

ben bugün gönderdim aynı şirkette girişimde bulunup sonuç alanlar var alamayanda var alamayanların şöyle yapması gerekiyor en yakın kaymakamlığa gidip tüketici haklarına başvurucaklar bankadan herhangi bir dönüş olmadığı taktirde ve oradaki avukatında söylediği aynen şöyle kart aidati'nın geri ödenmesiyle ilgili yapılan başvuruların hiçbiri olumsuz sonuçlanmadı dedi bizzat yakınımda çalışan biri bu yola başvurdu yani bankalar sallamazsa tüketici haklarına şikayet ediyoruz ve hakkımızı alıyoruz yaptıkları uygulaam doğru değil çünkü şöyle söyliyim sen ben ödüyoruz aidatı ama zengin ve ya kılçık insanlar arıyor araştırıyo ve 3tl de olsa iptal ettiriyor bence uğraşmaya değer ;)

Ben kredi kartı kullanmıyorum ama kullananlar kesinlikle yapmalı bunu paylaşım için tşk.

rica ederim yardımım dokunacaksa ne mutlu

G_TT_I
14-12-2011, 13:20
Banka hesapları için böyle bir durum var mı? hersene bir güzel kullanım ücreti kesiyorlar.

nokian
14-12-2011, 13:29
Banka hesapları için böyle bir durum var mı? hersene bir güzel kullanım ücreti kesiyorlar.

maaş anlaşmalı veya otomatik ödeme olmayan mevduat hesaplardan alınır

onursumer
14-12-2011, 13:34

sopalık felan değiller her karta aynı ücret alınmaz premium veya privia kart ücretleri farklıdır

aynen o şekilde hizmetlerinden yararlanıyoruz sonuçta da onceden almıyorlardı

bayağıdır harcamalarıma ozen gosteriyorum nerdeyse artık kk kullanmıyorum sanırım o yüzden geçirdiler bu sene

cliver
14-12-2011, 13:37

şöyle söyliyim size card finans nakit card kullanıyorum -500 lımıtlı ondan bıle banka kartı olduğu halde yıllık 72 tl kestiler ve her ay ekstremı yolladıklarında 4 tl kesiyorlar ekstre yolladıkları için çok saçma ama gerçek

despe
14-12-2011, 14:38
şimdi bende yklaşık 2003 ten beri kullanıyorum,

garanti bonus card kullanıyorum,

fakat belli bi bonus puan topladıktan sonra bi üst sınıf kart gönderiyorlar. bende normal bonusla başladım bonus plus a geçtim, onu kullanalalıda 3 yıl yazıyor kartta, acaba eski karta ait olanlarıda verirler mi :

Mutu
14-12-2011, 14:45
Döviz kesintilerini falan da yatırırlarsa ben 2 adet 195/50/15 lastiği bedavaya almış gibi olurum o parayla oh oh :D Ben de bu p.tesi göndereceğim.

JDMazda_GTR
14-12-2011, 14:45
evet hocam bendede paracard görevi gören nakit kart var onlardanda yıllık kullanım üçreti adı altında kesiyorlar zaten

World kart ve world hesap kartım var.Kredı kartından kestıklerınde aradıgımda gerı yatırdılar ama gerıye donuk odedım bende o yuzden yazıp gonderecem ama bu hesap kartı ıcınde gecerlımı acaba?Daha yenı 45 tl para kestıler bununla ılgılı net bır bılgı varmı?

cliver
14-12-2011, 15:12
şimdi bende yklaşık 2003 ten beri kullanıyorum,

garanti bonus card kullanıyorum,

fakat belli bi bonus puan topladıktan sonra bi üst sınıf kart gönderiyorlar. bende normal bonusla başladım bonus plus a geçtim, onu kullanalalıda 3 yıl yazıyor kartta, acaba eski karta ait olanlarıda verirler mi :

bence hakkınızı aramanızda fayda var derim ;)

World kart ve world hesap kartım var.Kredı kartından kestıklerınde aradıgımda gerı yatırdılar ama gerıye donuk odedım bende o yuzden yazıp gonderecem ama bu hesap kartı ıcınde gecerlımı acaba?Daha yenı 45 tl para kestıler bununla ılgılı net bır bılgı varmı?

parasını geri alanlar var çevremde veya tüketici haklarını arayıp sorabilirsinizde ama denemeye değer bence

aron76
14-12-2011, 20:55
geçen ay world kart iptal edecem dedim.neden sorduklarında kart aidatı yüzünden dedim.tamam dediler ve iptal ettiler. aidatı vermediler.:icon_wack
yine bonusla kaldık. ama bu öneriyi dikkate alcam ve yapacam.
teşekkürler arkadaşım.

Kadyr
14-12-2011, 21:03
Bonus kesti benden aradim aidati dusmediler tassakli bi kari cikti karsima yapi kredi kartim cikmadigindan diretemedim.bonusa nasil yapcaz mektup olurmu onada

gambit49
14-12-2011, 21:11
arkadaslar kac yillik kullanici oldugumuzu nasil ogreniriz :) yilla ilgili genellememi yapayim:) yazarken

Ae86
15-12-2011, 12:25
Akbank- axses kullanıyorum.Müşteri hizmetlerini aradım kartımı aldığım tarihi öğrendim.Aidat iptali için sadece bu senenin ücretini iade ettiler.Geriye dönük işlemler için tüketici mahkemesine başvurmamı söylediler.Akbank ile benzer işlem yapan var mı?

nokian
15-12-2011, 12:41
şöyle söyliyim size card finans nakit card kullanıyorum -500 lımıtlı ondan bıle banka kartı olduğu halde yıllık 72 tl kestiler ve her ay ekstremı yolladıklarında 4 tl kesiyorlar ekstre yolladıkları için çok saçma ama gerçek

hesap extrelerini mail yolu ile isteyin posta aracılığı ile masraf talebi olacaktır.

cliver
15-12-2011, 13:50
hesap extrelerini mail yolu ile isteyin posta aracılığı ile masraf talebi olacaktır.

onu yapmıstım zaten kredı kartım ıcın ama nakıt kartım için aldığım şubeye gitmem gerekiyormus mesaı saatlerı ıcınde bulundğum yere 1 saat uzaklıktakı subesıne gıdıp soylemem lazımmıs telefonla yapmıyorlar çok büyük bi saçmalık:ofk:

fastchild
15-12-2011, 20:02
babamın kaç yıllık yapıkredi kullanıcısı olduğunu nereden öğrenebiliriz

10 yıl 6 aylık 50 lira sanırım yılda 100 lira 10 yılda 1000 lira aha çıktı jant parası :D

gerçi 10 yıldan fazladır ama bunada şükür

fastchild
15-12-2011, 20:07
neyse bulduk 25.03.1996 neredeyse benimle yaşıt

Shadow_Dancer
15-12-2011, 20:09
hsbc kampüs kartım var limiti çok düşük :) onda nedir acaba durum ?

fastchild
15-12-2011, 20:14
peki bu babam gold katta şu an bunun bir etkisi olurmu ben sadece WORLD yazacaktım sorayım dedim

GokhanRS
15-12-2011, 20:28
5 tane kart var 8 farklı banka hesabı bankamatikleride sayarsak 20den fazla toplamda. çoğundanda az cok para kesintisi oluyordu hesap işletimi kart aidatı v.s bi deniyeyim 10 yıllık almayı başarırsam köşelik olurum ben :D

Kadyr
15-12-2011, 20:46
Garanti hkkinda bilgisi olan varmidir??

SEÇKİN172
15-12-2011, 20:48
ulan bişe deil bütün forumu batırıcak bu kredi kartları :)

By_MuGeN
15-12-2011, 20:51
bir yolu daha var bağlı bulunduğunuz ilçenin kaymakamlığında tüketici hakem heyeti adı altında bir bölüm var orda konuyla ilgili matbu dilekçeler var tüm bankalar için geçerli dolduruyorsunuz onlar sizin adınıza konuyu mahkemeye intikal ettiriyorlar 3ay sonunda sonuçlanıyor ve paranızı kuruşuna kadar geri alıyosunuz ben aldım :)

gambit49
23-12-2011, 11:01
ben dilekceyi gecen hafta gonderdim bakalim genel mudurluge bakalim ne olacak durum

Ome_RS
23-12-2011, 21:02
garantiye ben yolladım dilekceyi 40 gun flan oldu ses seda yok tınlamadılar sanki hakem kuruluna gidip dava acıcam şimdi

rebelh
23-12-2011, 23:03
yasadgmz yerdki tktci haklari yeterli dimi bide hesabin bulundugu yer demesnler?

se®k@n
24-12-2011, 00:11
Ben bu hafta içinde tüketici haklarına (hakem heyeti) sormak için gittim. "Eskiden geçmiş yıllara ait olanları da alıyoduk, artık sadece bulundugumuz yıllardakiler alınabiliyor" dedi adam.

cihan
24-12-2011, 09:15
garantiye ben yolladım dilekceyi 40 gun flan oldu ses seda yok tınlamadılar sanki hakem kuruluna gidip dava acıcam şimdi

garanti'ye ben de dilekçe yollamıştım, faks çekmiştim. kesinlikle cevap vermiyorlar. şikayetvar gibi sitelerde sikayet yazınca aynı cevabı yüzlerce kişiye yolluyorlar. direkt tüketici haklarına başvurun

aron76
24-12-2011, 18:05
garantiden bende sonuç alamadım.
word card ı telefonla iptal etmek için aradım. neden iptal ediyorsunuz dediklerinde aidat ücretinden dedim. iptal ettiler.
3 hafta sonra aradılar, nedenini tekrar sordular. aidat diyince iade edelim açtırın dediler. tamam dedim. kartları kırmıştım. yeni kart gönderince bakacağım aidatı iade edip etmediklerine.

kadirsa
24-12-2011, 18:40
Peki bu durum kredi kartı olmayan banka kartları aidatları için de geçerli midir? Onların aidatlarını da isteyebilir miyiz bu yolla ?

cliver
24-12-2011, 19:26
Peki bu durum kredi kartı olmayan banka kartları aidatları için de geçerli midir? Onların aidatlarını da isteyebilir miyiz bu yolla ?

.evet;)...)

kadir jdm civic
24-12-2011, 23:26
yapılmış bireyle tanıştım ilk önce banka vermemiş mahkeme sonucunda faizi ile 150 bın almış

aviator35
25-12-2011, 02:13
güzel paylaşım, teşekkürler

__FrK__
18-01-2012, 10:50
ne oldu bu dilekçeyi gönderen arkadaşlar tuttumu mevzu nedir ne değildir durumunuz bizde yapalımmı yani ??

uygarr
25-02-2012, 18:41
Kredi kartı kullanıcılarına müjde en son haber (http://www.ensonhaber.com/kredi-karti-kullanicilarina-mujde-2012-02-25.html)

10 yıla çıkardı geriye dönük..

SAYGIN
25-02-2012, 19:34
evet bir de böyle dilekçe yollayıp sonucunda bankaya avukat ve diğer masrafları ödeyenler var..sonuçta alınan bir hizmet var bankadan çoğu banka kart aktif kullanıldığı zaman iadeyle ilgili yardımcı oluyor zaten.

cem36
25-02-2012, 21:27
Garanti bankasıyla görüştüm kesinlikle yok öyle birşey deniyor mahkeme vs açma hakkına sahipsiniz diyolar bide. Garantiden parasını kurtaran oldumu ?
Aylık 2 faturayı otomatık ödemeye bagladıgınızda kart ucretı almıyoruz dıyolar. Ben otomatık odeme yapmıyorum hıc bıseyımı ılla odıcez mı yanı

Mutu
25-02-2012, 21:31
Garanti bankasıyla görüştüm kesinlikle yok öyle birşey deniyor mahkeme vs açma hakkına sahipsiniz diyolar bide. Garantiden parasını kurtaran oldumu ?
Aylık 2 faturayı otomatık ödemeye bagladıgınızda kart ucretı almıyoruz dıyolar. Ben otomatık odeme yapmıyorum hıc bıseyımı ılla odıcez mı yanı

Ben 1 tane yaptım hesap işletim ücreti almıyorlar :D Zaten öğrenci olduğum için 10 lira kesiyorlardı ama bahsedilen 6 aylık 30lu miktarlar çok fazla yahu. :o

trgy
28-02-2012, 20:44
yargıtay, vatandaşın 10 yıl geriye dönük olarak kredi kartı aidatını almasının yolunu açtı. buna göre, tek kartı olan bir kişinin bankadan alacağı tutar 500 lirayı bulacak.

kredi kartları konusunda yargıtay'ın aldığı son karar, tüketiciler için en az 500 liralık bir alacağı da beraberinde getirebilir.

yargıtay'ın son kararı ile artık tüketiciler kart aidatlarını 10 yıl geriye dönük olarak geri alabilecek. üstelik burada faiz işletilmesi de söz konusu olabilecek.

kabaca bir hesaplama ile tek kredi kartı olan bir kişinin ortalama 50 lira yıllık kart aidatı ödediği düşünülürse, bankadan alacağı tutar 500 lirayı bulabilecek.

vatandaşların birden çok kredi kartı olabileceği ve bir hanedeki kart sayısının 3-4 adedi bulabileceği dikkate alınırsa da, bir ailenin bankada biriken aidat parasının ortalama 2 bin tl'yi bulabilmesi söz konusu oluyor.

faiziyle geri alın

tüketici hakları derneği genel başkanı turhan çakar, yaptığı açıklamada, yargıtay'ın kararının emsal niteliğinde olduğunu belirterek, haklarını aramak isteyen tüm vatandaşlara yardım edileceğini ifade etti.

bankalardan kart aidatlarını geri alabilmek için öncelikle bankaya yazılı olarak müracaat etmek gerekiyor.

bankanın ödemeye yanaşmadığı durumlarda ise yargıtay'ın kararı emsal gösterilerek il ve ilçelerdeki hakem heyetlerine dava açmak mümkün oluyor.
bankaların istediği kart aidatları da farklılık gösteriyor. kimi bankalar düşük ücret isterken, bazılarında rakam 150 lirayı buluyor. bankalar kartın niteliğine göre ücretini de yükseltiyor.

dosya masrafına iade kararı

konut kredisi kullananlara da yargıdan müjdeli haber geldi. kayseri'de tüketici mahkemesi, bir bankanın konut kredisi kullanan tüketiciden aldığı dosya masrafının tamamı ile ekspertiz ücretinin tüketiciye geri ödenmesine hükmetti.

mahkeme, müşteriye verilen sözleşmede yer almayan bin liralık dosya masrafı ile 330 liralık ekspertiz ücretinin tüketiciye iade edilmesi gerektiğini bildirdi.

semihco
28-02-2012, 20:51

Garanti genel müdürlüğe dilekçe faxlamıştım olumsuz cevap verdiler sonra gittim kaymakamlıkta ki tüketici hakem heyetine dilekçe verdim 1 ay sonra garanti den mesaj geldi aidat ücretiniz geri yatırılmıştır gibisinden