PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HTC Sensation XL mi? IPhone 4 mü?

EmreAygun
14-02-2012, 21:42
Arkadaşlar aranızda HTC kullanan varmıdır? Tavsiye edermisiniz? Sıkıntı yaratırmı? Iphone la karşılaştırıldığında artıları ve eksileri nelerdir? Deneyimlerinizi, bildiklerinizi paylaşırmısınız?

Emir-Sb3R
14-02-2012, 21:44
iPhone daha kullanışlı HTC daha donanımlı :) tercih meselesi..

HondatugraL
14-02-2012, 21:45
düşünmene bile gerek yok HTC XL derim. Iphone yı ıllakı gormussunuzdur turkcell e gıdıp bıde XL ıncelemenızı tavsıye ederım elınıze almadan asla karar vermeyın turkcell de tarıfe var XL verıyor bı danışın isterseniz ;)

onursumer
14-02-2012, 21:45
forumda bayağı konu var aslında

muzik dinliyormsun ?

htc nin kulaklık farkı var ilk olarak pil performansı konusunda yorum yapamıcam okadar test edemedim ama gerçekten cihaz androidle çok stabil performanslı çalışıyor

burda birzda senin isteklerin beklentilerin onemli

iphone4 un yazılımları olsun işletim sistemi olsun oturmuş durumda ios5 ile fazlasıyla yeterli ve hızlı

iki telefonuda inceleyip sana hangisi kolay iyi geliyorsa onu seçmelisin

EmreAygun
14-02-2012, 21:54
Onur abi internet müzik video fotoğraf vs. Bir çok özelliğini kullanmak durumunda olacağım. HTC markasını bilmiyorum Iphone kadar haşır neşir olmadım.

EmreAygun
14-02-2012, 21:55
düşünmene bile gerek yok HTC XL derim. Iphone yı ıllakı gormussunuzdur turkcell e gıdıp bıde XL ıncelemenızı tavsıye ederım elınıze almadan asla karar vermeyın turkcell de tarıfe var XL verıyor bı danışın isterseniz ;)
Gidip oradanda inceliyeyim yarın teşekkür ederim :)

By_HaNNibaLL
14-02-2012, 21:58
Bende öyle diyordum da iphone 4s hertürlü akar gider

phoenixs
14-02-2012, 21:59
bir iphone 4s kullanıcısı olarak konuşmak istiyorum :) htc telefon :) iphone ise telefon özelliği kenara sıkıştırılmış bi bilgisayar :) kıyaslamak bile doğru olmaz 2 sini elinize aldığınızda kullanılan malzeme kalitesi farkı bile belli oluyor :) reklam yapmak istemiyorum ama HTC nin birçok modelini satan kişiler şunu yazar satış yapan takas olur sadece iphone 4 veya 4s ile sahibinden e girin bakın satılan telefonlara takaslı olanlara ama hiç bir iphone 4 satıcısı takas olarak htc yazmamıştır takasa sadece iphone 4s ile girer :) bunları kafamdan yazmıyorum :) girip kendinizde inceleyebilirsiniz HTC geçici heves iPhone KALICI :)

Parsia
14-02-2012, 22:00
bu karşılaştırmalar forumda bolca var. keşke aratsaydınız. iphone 4s bence parasını haketmeyen bir telefon. iyidir güzeldir ama. aması var işte. htc sensation xl daha iyidir bence kesinlikle. diğer taraftan samsung galaxy s2 veya samsung nexus da düşünebilirsiniz. nexus daha çıkmadı sanırım ama xl'dan da daha iyidir.

EmreAygun
14-02-2012, 22:05
bu karşılaştırmalar forumda bolca var. keşke aratsaydınız. iphone 4s bence parasını haketmeyen bir telefon. iyidir güzeldir ama. aması var işte. htc sensation xl daha iyidir bence kesinlikle. diğer taraftan samsung galaxy s2 veya samsung nexus da düşünebilirsiniz. nexus daha çıkmadı sanırım ama xl'dan da daha iyidir.

Teşekkür Ederim klasik olacak ama bulamadım bu konuyla alakalı birşey :o HTC'nin önceki modellerini gördükçe uyduruk bir ürün gibi geliyor bana akabinde yakın çevremde bir kaç kişi de övünce bu cihazı arada kaldım sanırım biraz önyargılı yaklaşıyorum

Low-Rider
14-02-2012, 22:07
bir iphone 4s kullanıcısı olarak konuşmak istiyorum :) htc telefon :) iphone ise telefon özelliği kenara sıkıştırılmış bi bilgisayar :) kıyaslamak bile doğru olmaz 2 sini elinize aldığınızda kullanılan malzeme kalitesi farkı bile belli oluyor :) reklam yapmak istemiyorum ama HTC nin birçok modelini satan kişiler şunu yazar satış yapan takas olur sadece iphone 4 veya 4s ile sahibinden e girin bakın satılan telefonlara takaslı olanlara ama hiç bir iphone 4 satıcısı takas olarak htc yazmamıştır takasa sadece iphone 4s ile girer :) bunları kafamdan yazmıyorum :) girip kendinizde inceleyebilirsiniz HTC geçici heves iPhone KALICI :)

bold yaptığım kısma katılmıyorum

iphone herhalde telefonlar içerisinde,telefon içine foto,müzik vs atılabilmesi için en çok uğraştıran telefondur

onursumer
14-02-2012, 22:07
gidin cihazı inceleyin kimine gore iyi kimine gore kotu :)

size gore hangisi iyiyse onu alın :) ben iphone4 aldım kullanamadım kardeşime verdim

şimdi ona sorarsanız htc dicek kişiden kişiye değişiyor :)

h.savas
14-02-2012, 22:09
bence htc veya farklı olcak ama galaxy s2'de olabilir..

siR
14-02-2012, 22:14

sen ters benzetme yapmışsın üstad.. iphone telefon htc bilgisayardır ki donanım özelliklerindende bu ortada... en üst iki modelini alıp kıyaslama yapabilrisiniz...

Ama şöyle bir durum var.. iphone alırsın çok kolay elinden çıkartırsın diğer markalardada çıkartırsın ama iphone kadar düşük zararla zor satılır ..

Parsia
14-02-2012, 22:21
Teşekkür Ederim klasik olacak ama bulamadım bu konuyla alakalı birşey :o HTC'nin önceki modellerini gördükçe uyduruk bir ürün gibi geliyor bana akabinde yakın çevremde bir kaç kişi de övünce bu cihazı arada kaldım sanırım biraz önyargılı yaklaşıyorum

önyargıyı bir kenara bırakıp gidip denemeniz en doğru karar olacaktır. eskisi gibi değil artık dibine kadar kullanıp alabiliyorsunuz ürünleri biliyorsunuz. en sağlıklısı böyle olacaktır. htc mi iphone mu dediğiniz için ben htc dedim. fakat benim telefonum samsung galaxy s2. donanım olarak sensation xl'la neredeyse aynı olması lazım fakat internetten yaptığım incelemelerde vs. galaxy s2'nin daha hızlı olduğunu gördüm. bu yüzden bunu aldım. aslında nexus'u bekleyecektim ama o sıra nakit yetmediği için ve acilen telefon almam gerektiği için s2 aldım, pişman da değilim açıkcası. iphone 4s de düşündüm, aşağı yukarı aynı para olması lazım, iphone 4s kat be kat daha kötü bir cihaz bunun yanında kesinlikle. seçim sizin tabiki ama sırf itunes mudur nedir o iğrenç program için bile alınmaz iphone.

erhanarici18
14-02-2012, 22:22
htc nin malezeme kalitesi tartışılır
I phone ile hiç bişey kıyaslanamaz
özellik açısından demiyorum ikisinide alinize aldığınızda malzemedeki kalite farkını görürsünüz

siR
14-02-2012, 22:25
htc nin malezeme kalitesi tartışılır
I phone ile hiç bişey kıyaslanamaz
özellik açısından demiyorum ikisinide alinize aldığınızda malzemedeki kalite farkını görürsünüz

:D iphonun hangi malzeme kalitesi? piyano black pilastiğmi.. bir düştümü ne oldugu ortada.. HTC sensation u bir elinize alıp bakın.. Tek parça alüminyum kasa....

ygtkrmdnz
14-02-2012, 22:27
bence bu zamana kadar iphone a en çok yaklaşan galaxy s2 oldu

eğer 1000 liraya kadar çıkarsanız galaxy s2 alın

1000 + her türlü iphone :)

htc falan kesinlikle para vermeyin çok kullanışsız ve kötü her modeli

HondatugraL
14-02-2012, 22:27
sen ters benzetme yapmışsın üstad.. iphone telefon htc bilgisayardır ki donanım özelliklerindende bu ortada... en üst iki modelini alıp kıyaslama yapabilrisiniz...

Ama şöyle bir durum var.. iphone alırsın çok kolay elinden çıkartırsın diğer markalardada çıkartırsın ama iphone kadar düşük zararla zor satılır ..

işte bu doğru bır tespit. Çunku bende htc touch dıamond vardı 3 tane haala daha duruyor ve işletım sıstemı wındows 6.1 ben çok memnun kaldım bu telefonlardan ve hıcbızaman satarkende ıphone ıle takas dusunmedım satarsam gene htc alıcam buda XL ın ta kendısı olacaktır. 3 mılyar telefona vermeyı anlamıyorum eskımıyomu yanı modası geçmıyormu tamamen para tuzağı bence 3 mılyarı verıpte yere dustugunu dusunmek bıle içimi ürpertiyor :(

siR
14-02-2012, 22:31

tüm yorumun komik ve asılsız.. iphone a ne açıdan en cok yaklaşmış s2.. ? s2 yardı geçti tüm performans testlerinde ..

Donanımda en iyi telefon Samsung
Kalitede en iyi telefon HTC
Arayüzde en iyi telefon HTC

iphone bu iki markayla bu 3 katagoride yarışamaz.. yazılımı iyi kullanışı kolay satması kolay havası çok masa telefonu başka bişe degil..

HondatugraL
14-02-2012, 22:38
tüm yorumun komik ve asılsız.. iphone a ne açıdan en cok yaklaşmış s2.. ? s2 yardı geçti tüm performans testlerinde ..

Donanımda en iyi telefon Samsung
Kalitede en iyi telefon HTC
Arayüzde en iyi telefon HTC

iphone bu iki markayla bu 3 katagoride yarışamaz.. yazılımı iyi kullanışı kolay satması kolay havası çok masa telefonu başka bişe degil..

:icon_tup::icon_tup: budur ;)

oGuZ555
14-02-2012, 22:41
HTC ye *** atan arkadaşlar size sadece gülüyorum biri demişki Iphone bilgisayar HTC telefon yok yaww

ygtkrmdnz
14-02-2012, 22:45
hız konusunda testlerde izlemişssindir 4s ile galaxy sürekli yarışıyor aralarında sürekli bir yakınlaşma söz konusu kimse üstünlük sağlayamıyor hatta çoğu yerde 4s daha hızlı

kasa kalitesinde umarım aynı fikirdeyizdir galaxy berbat ve çin malı görüntüsü veriyor sadece çok hafif bunu kabul ediyorum ama iphone kadar kaliteli bir gövdeye sahip değil ne yazık ki

ayrıca s2 lerde wifi bağlantı sorunu var bazı modemlerde çalışmıyor berbat ötesi bir durum bence

kullanım olarak zaten androidler genel olarak aynı bu yüzden iphone başlı başına farklı bir alt yapıya sahip htc yi nasıl övdün bu kadar her yeri soyuluyor htc lerin malzeme kalitesini kullanan bilir

HondatugraL
14-02-2012, 22:47
hız konusunda testlerde izlemişssindir 4s ile galaxy sürekli yarışıyor aralarında sürekli bir yakınlaşma söz konusu kimse üstünlük sağlayamıyor hatta çoğu yerde 4s daha hızlı

kasa kalitesinde umarım aynı fikirdeyizdir galaxy berbat ve çin malı görüntüsü veriyor sadece çok hafif bunu kabul ediyorum ama iphone kadar kaliteli bir gövdeye sahip değil ne yazık ki

ayrıca s2 lerde wifi bağlantı sorunu var bazı modemlerde çalışmıyor berbat ötesi bir durum bence

kullanım olarak zaten androidler genel olarak aynı bu yüzden iphone başlı başına farklı bir alt yapıya sahip htc yi nasıl övdün bu kadar her yeri soyuluyor htc lerin malzeme kalitesini kullanan bilir

3 adet touch dıamond um var bıtanesı bıle soyulup dokulmedi ? aynı markadan bahsedıyor olabılırmıyız ??

Eren G.
14-02-2012, 22:54
Iphone 4umde var htc desire zmde var. Xl cok muhtesem bir cihaz. Bence ikisinden birini alirsaniz pisman olmazsiniz. Daha buyuk ekranli daha kisisellestirilebilir arayuz (ki htc sense arayuzu gercekten.cok muhtesem) daha donanimli bir telefon isterseniz.bence htc. Ama ben cok kurcalamam kullanmasi basit stabil bir telefon istiyorsaniz bence iphone (ki androidde stabillik konusunda kendisini cok gelistirdi). Benim gonlum htcden yana cunku hakettiginden daha fazla ucret isteniyor 4se. Ve htcnin neresinin heryeri kotuymus bir aciklarsa seviniriz.

siR
14-02-2012, 22:59

Sense arayüzünü bir incele derim.. soyulma konusu ise evet doğru desire gibi bir kaç modelinde arka kapağında kauçuk tarzı bir malzeme kullandı ve cogu soyulma yaptı.. öncesinde ve sonrasında sorun yok.. ara modellere bakmayın .. Sensation ile kıyaslayın

Ludacris
14-02-2012, 23:33
:D htc telefon olmus epıl bilgisayar
Htc nin mazeme kalitesi kotuymus epılınki super :D

Hakaret ederim simdi bilip bilmeden sallamayin
Htc pda kinqidir yillar onceden milletin aklini alirdim o cihazla
Ayrica mazemesine b*k atan arkadas Bmw htc iliskisi hakkinda bilgilensin. Veya on cami hakkinda bilgi edinsin
20cm yukseklikten epıl dusurdugum zaman aha wifi gitti diye telaslaniyor adam kasa masa mort ama Alet kinq yalan yok 8 tane var hala almaya devam :D Ay lav epıl
Ama htc al farkli ol aypon bayiyor adami

zekirdek
14-02-2012, 23:49
7 gün önce sensation xl aldım abim 4s ini sattı aldı dün okulda bir arkadasim daha i phone 4 unu satip aldı.bu demek değil ki i phone kotu.RIca ediyorum i phone a tapan arkadaşlar sensation xl i eline alıp incelesin.önyargılardan kurtulup yeniliklere açık olmak lazım.

efe_
14-02-2012, 23:59
apple olmasaydı ne galaksi olurdu ne htc olurdu ....
2007de iphone çıkınca , telefon mantığı değişti resmen.
iphone en iyisi, almalısınız bence

Dodoo
15-02-2012, 00:03
@ygtkrmdnz

Tam bir apple fanboy sun bunu bil.

İphone4 e yaklaşan telefon değil galaxy s2, sollayıp geçen telefondur.

Htc nin malzeme kalitesine laf etmişsin de, elimde 2 senelik htc touch var, etrafımda da htc kullanan yeteri kadar insan var, yukarıda da yazıldığı gibi, genele pay biçme, 1-2 modelde olur o.

He malzeme kalitesi kötü htc'nin tamam kabul ettik, o telefonlarla yakın senelerde piyasada olan İphone 3g lerde ki çatlama olayı nolacak ? Kulaklık yerinden çatlıyordu birçoğu, 2.ellere gir bi bak.

Tamam fanboy luğunu yap da, ötekileri karalama. Htc çok kullanışsız ve kötü her modeli ne demek ya :D Valla neyse gülüp geçeyim ben :D

Sana biricik epıl ailenle mutluluklar. ;)

cabrioleter
15-02-2012, 00:28

hocam komplo teorisyeni falan mısınız?
o olmasaydı bu olurdu, şu olmasaydı bu olmazdı böyle bir düşünceyle hiç bir konuda yola çıkılmaz.
samsung panel vermeseydi, iphone dokunmatik ekranı nokia dan düdüklemeseydi iphone olur muydu?

htc xl harika bir telefon üstelik farklı da ama ben olsam tercihimi kesinlikle samsung dan yana kullanırdım ;)

Parsia
15-02-2012, 00:52

maşallah :D htc akıllı telefon ve pda üreticiliğinde ilklerdendir. apple imaclerini piyasaya itelemeye çalışırken htc çatır çatır pda üretiyordu. iphone bir tarz yarattı kabul, bir ikondur eyvallah. ama bu kadardır sadece. fazlası değil. htc ihtiyaçlarınızın tümünü karşılar. diğer taraftan android gibi bir işletim sistemine sahip. açık kaynak kodlu bir işletim sistemi. geliştirmeye ve uygulama ortamına çok daha fazla müsait. gittikçe de gelişiyor. göz ardı edilmemesi gereken bir husus bu da. ios'ta da uygulama çok kabul ama android henüz yeni sayılabilecek bir sistem ve şimdiden apple ne halt yesem diye kara kara düşünüyor.

Emre Akçay
15-02-2012, 08:23
Al iphone sim kartını kırdır öyle tak. Sökmek için toplu iğne ucu ara. İTunes gibi bir illete bağlı kal. Iphone nedir? Geçen arkadaşım sırf ismi olsun, masanın eksikliğini tamamlasın diye 4S aldı. Neymiş en iyisi oymuş. Güzel telefon ama şuanki fiyatı ederi değil arkadaşlar. Flash desteklemeyen bir telefon. Zaten şundan eminim 3-4 seneye kadar Apple birleştirme yoluna gidecek. Amerika'da bugün Iphone dediğiniz telefon en çok satanlarda 3. sırada idi.

ademsezer
15-02-2012, 08:26
4 s almaya gittim htc xl aldım iyi bişeye benziyo:)

Erdem K.
15-02-2012, 08:28
gerektiğinde yenilemek isterseniz ayfonun değer kaybı htc'den az olur, dizayn olara da iphone daha hoş bence, bu sebeple iphonu tercih ederdim...

cem06
15-02-2012, 08:31
Galaxyden sonra afyon 4se gectim kullanimi rahat programlar daha iyi ekran ve dokunmatik cok daha iyi. Htc yi bilmiyorum ama samsungla kiyaslarsak cok fark var.

Day Walker
15-02-2012, 08:36
Konuyu baştan okudumda ep3 - clio rs kapışmasına dönmüş :D bu ne yaw burası araba forumu arkadaş :D

yalnız bende iphone 4 kullanıyorum ve çok memnunum tavsiye ederim.

leader_T
15-02-2012, 08:57
Burda birçok iphone almayıp HTC alan ve ardından, iphone'yi almadığı için pişman olan ancak aldığı telefonun iyi olduğunu kendine kabul ettirmeye çalışan kişilerin yorumlarını kesinlike dikkate alma. Objektif düşünen kişi ve yorum sayısı malesef az.

Ben bir iphone 4 kullanıcısı olarak hep aklımda HTC Sensation XL yada XE modeli kalmıştır. Ancak daha önceden de iphone kullandığım için bana kullanımı daha kolay geliyor. ve tercihimi ondan yana yaptım hiç pişman değilim ve App'lerın daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Tuncay
15-02-2012, 09:01
Henüz iphone ile tanışmadıysan yani kullanmadıysan htc al
fakat iphone kullandıysan htc alma zevk vermez:)

EmrahErdogan
15-02-2012, 09:30
Iphone ...

powERS
15-02-2012, 10:17

bu nasıl bi fiyatlandırmadır ?

iphonu un özellikleri ok. masaya koyduğunde şekli ok.

ekranını 3.5 inc değilde 3.7 filan yapsalar piyasanın ortayerıne salıncak kurup sallana sallana ...

şu an da tek dusunduren şey beni. 3.5 inc ip4 mu yoksa 4.2 desire hd mi

Yiğit G.
15-02-2012, 10:33
Henüz iphone ile tanışmadıysan yani kullanmadıysan htc al
fakat iphone kullandıysan htc alma zevk vermez:)

Ben iphone dan geçtim htc ye.. iphone bidaha hayatta almam... yok pardon büyük konuşmayayım htc den sonra almayı dusunmuyorum diyelim. Sebeplerinide daha önce yazmıstım

o zaman htc desire hd al , fiyatı da aynı 3g ile , iphone 3 den geçtim bu telefona kesinlikle iphone4 den de daha üstün.Zaten nette video karsılastırmalarda da bunu görebilirsiniz

http://www.phone-vs-phone.org/wp-content/uploads/2011/01/HTC-Desire-HD-vs-iPhone-4.jpg

İphone 4 e göre HTC Artıları

- En önemlisi iphone daki gibi şebeke problemi asla yaşamıyorsun
- 3g yok ama daha hızlısı var HSDPA diye geçiyor 4G ye denk aşagı yukarı
- Çok daha hızlı , arka planımda şu anda bakim hmm 6 tane program çalısıyor banamısın demiyor alet
- Ekran büyüklüğü nerdeyse 1 cm sagdan soldan fazla iphone a göre
- Rom yükliyip tamamen zevkine göre geliştirebiliyorsun
- iphone da heryerde kablo lazımken veya itunes kanser programı illa gerek duyuyorken bununla anında wirelessdan pc ye conncent yapabiliyrosun veya bildiğin usb kablosuyla
- İphone nun aksine pilini değiştirebiliyorsun + iphone da simkartı cıkarmak adamı kanser ediyorken (birkere dısarda cıkarmam gerekti o minik anahtarı yoktu yanımda saatlerce cıkartabilmek için simkartı ince bi iğne tarzı şey aradım..) desireda elinle normal şekilde cıkarabiliyorsun
- internette gezinmek çok daha keyifli , yazılar daha okunaklı
- İphone da olmayan flash desteği ile internet sayfalarındaki herşeyi izliyebiliyorsunuz
- 720p hd çekimi ve fotoğraf çekimi çok daha başarılı
- Uygulama olarak iphone da ne varsa şu an android de var.Ayrıca iphone daki gibi işletim sistemini kırdırmana falan da gerek yok.Torrent ten 5gb app ve oyun indirdim yükle yükleyebildiğin kadar
- Muzik konusunda başta çok kaygılarım vardı ama gordumki kesinlikle sesler çok daha kaliteli htc , resmen bass hissediyorsun.
- İphone daki gibi binbir türlü maymunluk yapmıyorsun mp3 zil sesi yapmak için.Hafıza kartına attıgın her ses dosyasını zil sesi yapabiliyorsun.Hemde kesip biçip.
- Hareketli wallpaperları olsun , skinleri olsun kesinlikle ana sayfa ve menuler çok daha cafcaflı.Bazen hareketli arka planları öyle dakikalarca izliyorum.İşte hava yagmurluysa ekrana sürekli yagmur damlası gelmesi sileceklerin cıkıp onu silmesi , sisli ise menulerin sis içinde kalması , hava kararınca aynı anda arka plandaki güneşin batması ve bunun gibi uygulamalar çok daha etkili.Hava durumunuda direk içindeki gps den alıyor.

HTC Eksileri

- Henüz elimden düşürmedim ama daha hassas duruyor iphone göre , iphone u bikaçkere çok saglam düşürdüm banamısın demedi
- İphone dokunmatikte 1 adım önde.Yani hiç iphone kullanmasam pek bişey fark etmem ama iphone kullandıgım için fark edebiliyorum bazen dokunuyorsun algılamıyor kanser ediyor ama bunu yazdıgım diğer forumlarda hyr hiçbir sorun yaşamadık dediler belki ben tam dokunamıyorum bilmiyorum :)
- İphone ekran görüntü kalitesi olarak biraz daha iyi.Ama htc nin daha büyük ekranı var çok hoş oluyor okumak nette gezmek
- Htc de arka taraftaki kamera çıkıntılı bir biçimde dışarda duruyor ve koruma kapagı vs yok masaya koydugunda ilk masaya değen yer kamerası oluyor ne kadar etrafında lastik olsada çizilme riski var
- Pil konusunda iphone daha iyi.Ama dediğim gibi uzun yola cıkarken yanına ekstra pil alırsan iphone dan çok daha uzun kullanırsın.Normal günlük kullanımda yeterli pili desire nın
- İphone da ne yüklersen yükle çatır çatır çalısıyor binlerce uygulama oyun yükledim daha 1 kere milisaniye bile olsa takıldıgını görmedim iphonun ama android de bazı programlar çalısmıyor mesela gidiyosun baska versiyonunu bulup indiriyorsun veya dll eksik diyor onu bulup klasörüne atıyorsun vs vs dedim ya biraz pc mantıgıyla calısıyor ama bu çalısmıyor dediğim programlar genelde amatör user ların kendi yaptıgı programlar mesela oyun emulatorleri veya pc oyunlarını android e uygulanmıs halleri ama daha android marketten indiripte çalısmayan program görmedim genelde bilindik programlarda hiç sorun yasamıyorsun (whatsapp , 4square , kamera programları , facebook , msn vs)
- Yukarıdaki yazıya ek olarak iphone da herşey iphone için üretildiğinden yükle hemen çalıstır yapabiliyorken mesela androidde özellikle oyunlarda indirirken telefonuna göre olanı seçiyorsun.Ne gibi oluyor mesela oyunun rar olarak indiriyorsun içinde desirehd.apk , lg.apk , galaxys.apk gibi aynı oyunun telefonlara göre versiyonları cıkıyor ordan telefonunun adı geçen oyunu atıyorsun hafıza kartına zor bi olay değil tabi..
- iphone nun dısarıya veren sesi daha fazla.Htc de zil sesi yapıcagın mp3 leri biraz sesi yüksek olanlardan seçmen gerekebilir eğer bulundugun yer çok sesli ise.
- iphone nun telefon rehberi daha kolay kullanılıyor.
- iphone u keşfetmek çok çok daha basit.Ben bir günde herşeyiyle çözdüm iphone u ama android de hala bilmediğim bisürü şey var.Çok karışık ama karışık olmasının sebebi basta dedim ya daha pc imsi olması.
- İphone da önde de kamera varkan Htc de yok.Ama sor iphone varkende hiç görüntülü konuşma yapma gereği duymadım duyucagımıda sanmıyorum

aklıma gelenler bunlar.Ne olursa olsun bence HTC çok daha zevkli bir cihaz.Geliştirilebilir olması zaten asıl özelliği.Mesela şu anda birçok kişi windows 8 mobile ı bekliyor.Çıkar çıkmaz 2. işletim sistemi olarak yüklicem :) İphone da böyle şeylerle ugrasma şansın yok neyse onu kullanıyorsun.Ama dersenki ben böyle ugrasmayı , karıştırmayı çok sevmem o zaman iphone daha basit.

Edit: iphone 3g Desire HD'nin yanına bile gelemez yani kıyas kabul etmez , genelde kıyaslamayı iphone 4 e göre yaptım ancak o kıyaslanabilir çünkü desire HD ile.Ben carefourdan aldım bikaçhafta önce 1180 Tl 12 taksit.