PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007 model ve üzeri 407-jetta-focus-corolla-megane

douu
30-03-2012, 22:37
c segmenti deniliyordu sanırım. 2007 model ve üzeri dizel 35 bin liraya kadar bu araçlardan birini tercih edecek olsanız hangisini tercih edersiniz ?

jetta 1.9 tdi 105 hp manuel
406 1.6 hdi 110 hp manuel
corolla 1.4 d4-d 90 hp manuel
focus 1.6 tdci 110 hp manuel
megane 1.5 dci 105 hp manuel

araçlar bunlar motor seçenekleri olarak. uzun yol yapılacak. haftada ortalama 2000 km kadar yol alınacak. yakıt ekonomisi olarak tamamı aynı aşagı yukarı. konfor rahatlık ve en önemlisi dayanıklılık acısından siz hangisini alırdınız ?

407 biraz kalitesiz iç mekana sahip gibi. yani hor kullanılmış genelde araçlar ve cok kolay yıpranmış.

jetta alman kalitesi tank gibi araba. avantajım, 2 senedir 1.9 tdi motorlar hakkında edindigim bir çok bilgi var.

corolla kullandım E12 kodlu kasa cok iyiydi fakat yeni kasalar agır oldugu için sanırım daha zayıf kalıyor bide kolay yıpranıyor gibi bişey duydum.

focus genelde en problemsiz herkesin tercih ettigi bir dizel araç. fakat süspansiyon sistemi sert geliyor bana biraz rahatsız gibi. bide oturma pozisyonu 700 km civarlarında yol yapıldıgı takdirde rahatsız eder gibi.

megane ise tabiri caizse eşek gibi bir araba. onu da kullandım. bakımı parçaları falan ucuz bir araç. baya da az yakıyor. ama kalite olarak digerleri ile kıyaslayınca biraz vasat gibi geliyor bana.

sizlerin de fikirlerini bekliyorum. performans cok problem degil. tamamı chiplenecek zaten alır almaz. ortalama aynı güçleri alırız gibi.

luca55
30-03-2012, 22:49
focus derim.bir senede 80 bin km yaptım,suan arkadasımda 1 senedırde o kullanıyor 2009 model suan 170 bınlerde araç bir kere turbo arızası verdi baskada sorun yok.rahatsızlık konusu biraz oluyor hafıf bel agrısı ama koltuk destegı alırsan o problemde kalkıyor.sonuc focus derim.

emre55
30-03-2012, 23:08
ben megane 2 derim en dolu versiyonunu alırsanız sıkıntıda yaratmaz konforu da iyidir fonksiyonuda :)

AEAlmas
31-03-2012, 03:09
Megane 2 toyota ve focus siralama bu

enes28
31-03-2012, 09:41
Focus her yönden memnun eder ama süspansiyonları gerçekten rahatsız ediyor. Kriterler içinde konfor öncelikliyse Jetta.

abdullahçöllü
31-03-2012, 09:49
uzun yol yapılacağından dolayı hız sabitleyici mutlaka olmalı derim... tercihim fcs ghia tdci olurdu veya titanium..

ofli
31-03-2012, 09:51
jetta al dicemde gereksiz vergi cıkar sanırım hacı

jettadan sonra bana en cazip focus gibi

douu
31-03-2012, 11:41
hacı vergi problem deil 2 senedir zaten ödüyorum ben o vergiyi :D jetta'larda da hız sabitleyici falan var genelde. fiyatlar enteresan focus sahipleri biraz uçmuşlar bana göre :)

aniL43
31-03-2012, 13:43
bu araçlar arasında

en konforlusu sınıfı gereği 407
en sessiz corolla
en tutumlusu megane ve corolla

konfor: 407>meg-jetta-corolla-focus
yakıt: corolla-meg > 407 focus > jetta
seslilik: corolla-meg > 407-focus-jetta
kalite: jetta>407>corolla-focus-meg

gibi bi sıralama yapabilirim

jetta çok yakar sesli çalışır fakat o da sorunsuzdur dediğin gibi sıkıntısız araç genel olarak

araçlar '07 üzeri olduğu için megane'da da bi problemle karşılaşmazsın ph2 lerde sorunlar giderildi az yakar parçası bakımı ucuzdur ustası boldur psa motoru gibi dci'yda artık kendini kanıtladı içi bagajı çok geniştir uzun yolda yormaz en boşu bile nerdeyse doludur

corolla sessiz yakıt olarak tutumlu içi yeterli fakat dış tasarımı bana göre facia hacim olarakta yetersiz

focusla 407nin motoru aynı psa grubu kendini kanıtlamış bir motor teknik verileri belli alınabilecek güçler belli yakıtı az değil fakat çok da değil focusun içi biraz dardır fakat asla üzmez tok araçtır

bu saydığın araçlar arasında hangisi en düzgünse onu alın bence :)

douu
31-03-2012, 13:54
407leri kullananlardan mıdır artık anlayamadım araçlar hep aşırı yorgunlar. konforlu bir araç evet farkındayım ancak handikap olan bi kısmını dün fark ettim.arka taraf uzun boylular için biraz sıkıntılı tavan fazla alcak. bide alt takım problemleri vs. varmış o yüzden yüksek ihtimal eledim 407leri.

ulas
03-04-2012, 18:43
407 kullandım konforu ve iç tasarımı gayet güzel, jettada kullandım gayet iyi tabiki ama 407 den sonra zevk vermez. boyum 1.94 tavan açısından 407 le bi problemim yoktu :)

efe_
03-04-2012, 20:12
407leri kullananlardan mıdır artık anlayamadım araçlar hep aşırı yorgunlar. konforlu bir araç evet farkındayım ancak handikap olan bi kısmını dün fark ettim.arka taraf uzun boylular için biraz sıkıntılı tavan fazla alcak. bide alt takım problemleri vs. varmış o yüzden yüksek ihtimal eledim 407leri.

araçlar dayanıklı değil...Kemikli değil...Gösteriş var sadece 407'de..Araçlar yıkık durur dikkat ederseniz genelde...Her tarafı plastik bir araç..

oğuzk
03-04-2012, 22:16
Babamın arabasını satıcaz düşünürsen 2004 SuperB Elegance 1.9 TDİ yetkili servis bakımlı 140.000km 4 koltuk ısıtmasına kadar dolu

drummer582
03-04-2012, 22:24
kesinlikle jetta düşünürdüm kalite konfor perf. yol tutuşu mükemmel bir araç

Erdem K.
05-04-2012, 09:04
temiz 407 hdi executive bulunursa kaçırılmaması gerektiğini düşünüyorum. kullanımı rahat, konforlu ve yakıtı da gayet az... hatta sattığıma pişman olduğum tek aracım desem düşüncemi daha iyi anlatabilirim umarım.

Erdem K.
05-04-2012, 09:07

194cm boyumla aracın arka koltuğunda çok rahattım :) (
yeni c5'lerin arkası 407'lere göre daha alçak sanırım.)
araç listenizdeki diğer araçlara nazaran sınıfı gereği daha konforlu ve kullanması bence daha keyifli, tek eksisi yere biraz yakın olması, onun dışında gayet güzel bir araç. fırsatınız varsa executive'ini kullanın derim...