PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 23 Nisan Neşe Doluyor İnsan..

Cihan KESKİN
22-04-2012, 23:24
Herkesin 23 nisan çocuk bayramı kutlu olsun içinizdeki çocuğu çıkarın 1 gün olsn..
Çocuk olsaydınız ne yapmak isterdiniz??

ben uçurtma uçurmak isterdimmm..

cookies
22-04-2012, 23:25
Uçurtmayı şimdi de uçurabilirsin yadırganır mı ki :) Herkesin Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı Kutlu olsun..

onursumer
22-04-2012, 23:25
23 nisanda ilk okul yıllarındaki bando takımı zamanlarım geliyor aklıma okadar keyif alıyordumki o kutlamalarda davul çalmaktan anlatamam :) okıyafetler ile girdiğimiz mod ruh bile başkaydı :)

Cihan KESKİN
22-04-2012, 23:27
aynen aslında yarın gidip uçurtma uçurucam çocukluğuma döneyim.. çocukken çok uçururdum o manada..

ygtrn
22-04-2012, 23:46
boncuklu tabancalarla mahallede savaş yapmak istedim :D:D:D ah o eski günler yaaa :D

otomania
22-04-2012, 23:49
kutu kolanın içine torpil sıkıştırıp patlatırdık :D

_FrKn_
22-04-2012, 23:52
http://i.imgur.com/5wtsm.jpg
http://i.imgur.com/171ts.gif

ulas
23-04-2012, 09:51
mermerlere pril döker uzaktan kumandalı arabalarla drift yapardık tabi ozamanlar drift değil kaydırmaktı o :D

emre_
23-04-2012, 09:54
eeeeey gidi taso oynarken kavga çıkınca diğer mahalle çocuklarını dövmeyi özledim :D
bisikletle bahçeleri mındar etmeyide :D
sokakta top oynayıp milletten azar işitmeyide :D eeeey gidi :p

Yiğit G.
23-04-2012, 10:11

Bunların hiçbirini bilmez 90 civarı dogumlu insanlar...Bilenlerde hani geçmişe meraklı insanlardır.Evime arkadaşlarım geliyor bazen onlara pc de gösteriyorum çizgi filmler klipler vs.. 80 lerin en bomba parçalarını dineltiyorum "yok ilk defa dinliyorum" diyorlarya.. Sanki bu dünyadan değiller.. nerde yaşıyorsunuz siz diyorum..

Edit: senin yaş 18 :soru:

BosphorusBoys
23-04-2012, 10:14
Bugun evlilik yıl dönümüm..
anlıyormusunuz ? :)

trgy
23-04-2012, 10:15
tüm çocukların ve çocuk kalabilenlerin bayramı kutlu olsun.

Eriador
23-04-2012, 10:20
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/83057-cocukken-bunlari-hepimiz-izlerdik.html

bu konu herşeyi özetliyor , bişi yazmaya gerek yok

Dodoo
23-04-2012, 10:24
Bunların hiçbirini bilmez 90 civarı dogumlu insanlar...Bilenlerde hani geçmişe meraklı insanlardır.Evime arkadaşlarım geliyor bazen onlara pc de gösteriyorum çizgi filmler klipler vs.. 80 lerin en bomba parçalarını dineltiyorum "yok ilk defa dinliyorum" diyorlarya.. Sanki bu dünyadan değiller.. nerde yaşıyorsunuz siz diyorum..

Edit: senin yaş 18 :soru:

Yanlışınız var, 90 doğumlu biri bunların %90ını bilebilir :)

Bu arada bayramınız kutlu olsun gençler :P Güzel bir gün bugün :)

Frid
23-04-2012, 10:26
"Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." M. Kemal ATATÜRK

leblebi tozunu hiç denemedim hatırlamıyorum :D

63owen63
23-04-2012, 10:26
Çocuklarımızın günleri kutlu olsun, tabi bunun yanı sıra ulusal egemenligimizin yıldönümünüde gözardı etmemeli,Allah bu ülkeye aynı acıları tekrar yaşatmasın, yeni bir ülke kurmak zorunda bırakmasın.

Yiğit G.
23-04-2012, 10:37
Yanlışınız var, 90 doğumlu biri bunların %90ını bilebilir :)

Bu arada bayramınız kutlu olsun gençler :P Güzel bir gün bugün :)

Çok o civarda dogumlu arkadasım var çogunu bilmiyorlar.. Ha xeyna yı bilir hababam sınıfını bilir micheal jacksonı bilir , kara şimşegi duymuştur.. Ama yakariyi , clementini , calimeroyu , nils ve uçan kazı , kayıp dünyaları , az gittik uz gittiği , m.a.s.k'ı , kuzen lerry'i , tiki toki'yi , vs vs bunları bilmesine imkan yok... zira bunlar hep atıyorum 84-87 arası 85-88 arası böyle zamanlarda yayınlanan seriler... Ha bilir seviyordur eski çizgi filmleri vs arastırır netten izler vs anca öyle

dirk
23-04-2012, 10:38
cook büyüdüm :(

Dodoo
23-04-2012, 10:43
Çok o civarda dogumlu arkadasım var çogunu bilmiyorlar.. Ha xeyna yı bilir hababam sınıfını bilir micheal jacksonı bilir , kara şimşegi duymuştur.. Ama yakariyi , clementini , calimeroyu , nils ve uçan kazı , kayıp dünyaları , az gittik uz gittiği , m.a.s.k'ı , kuzen lerry'i , tiki toki'yi , vs vs bunları bilmesine imkan yok... zira bunlar hep atıyorum 84-87 arası 85-88 arası böyle zamanlarda yayınlanan seriler... Ha bilir seviyordur eski çizgi filmleri vs arastırır netten izler vs anca öyle

Neyse, o günleri yaşayabilenler gerçekten şanslıymışız.. Bu dönemde çocuk olmayı istemezdim açıkçası :)

VTec_king
23-04-2012, 10:45
Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

_FrKn_
23-04-2012, 11:10

zaten fotoğrafı ben hazırlamadım kendi hatırladıklarım diye incicaps'te denk geldi konuya uygun diye koydum.ama baştaki filmlerden bazıları hariç çoğunu biliyorum.çocukluğumu dünden daha iyi hatırlarım belki bununda etkisi vardır :) fotoğrafları görünce çoğu canlandı gözümde.

BüLenT GöReN
23-04-2012, 11:15
"Ulusal egemenlik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir." Mustafa Kemal ATATÜRK

Yiğit G.
23-04-2012, 11:16
Neyse, o günleri yaşayabilenler gerçekten şanslıymışız.. Bu dönemde çocuk olmayı istemezdim açıkçası :)

Bende istemezdim... Şimdiki cocuklar cep telefonu ile arayıp nerdesin diyorlar.. biz ekibi bulmak için mahalle mahalle ıslık çala çala gezerdik... Şimdi evde ps oynuyorlar.. Biz elimizde cubuklarla aksama kadar istanbulu gezerdik... Bahçelerin duvarlarından atlardık.. ağaçlara çıkardık... kedi kopek kovalardık.. Reel şeyler yapardık.. YAŞARDIK NEFES ALIRDIK... Artık sokaklarda yürüyen gezen , mahallede duvarın ustunde oturup cekirdek yiyen , oynayan cocuklar hiç görmüyorum... Çocuklar yok ortada... 14 yasında yiğenim var daha hiç tek basına sokaga cıkmadı... Yere düşüp kaşını dizini patlatmadı.. Hayatı ders calısarak , piyano dersine giderek , özel hocalar gelerek gidiyor... Hep grip vs hasta oluyor.. bünye - bagısıklık sistemi sıfır cunku.. Değişik bir nesil yetişiyor.. Çocuk olmanın ne demek oldugunu bilmeyen bir nesil.

juds2k
23-04-2012, 11:21

Abi valla ccukluugum
Geldi aklimaa vallhi billahi paylasim on numara olmus herkesin 23 Nisan Bayrami kutlu olsun...

Dodoo
23-04-2012, 11:30
Bende istemezdim... Şimdiki cocuklar cep telefonu ile arayıp nerdesin diyorlar.. biz ekibi bulmak için mahalle mahalle ıslık çala çala gezerdik... Şimdi evde ps oynuyorlar.. Biz elimizde cubuklarla aksama kadar istanbulu gezerdik... Bahçelerin duvarlarından atlardık.. ağaçlara çıkardık... kedi kopek kovalardık.. Reel şeyler yapardık.. YAŞARDIK NEFES ALIRDIK... Artık sokaklarda yürüyen gezen , mahallede duvarın ustunde oturup cekirdek yiyen , oynayan cocuklar hiç görmüyorum... Çocuklar yok ortada... 14 yasında yiğenim var daha hiç tek basına sokaga cıkmadı... Yere düşüp kaşını dizini patlatmadı.. Hayatı ders calısarak , piyano dersine giderek , özel hocalar gelerek gidiyor... Hep grip vs hasta oluyor.. bünye - bagısıklık sistemi sıfır cunku.. Değişik bir nesil yetişiyor.. Çocuk olmanın ne demek oldugunu bilmeyen bir nesil.

Eline sağlık :) Gerçekten de böyle oldu artık.. 5. 6. sınıfa giden çocukların ellerinde milyarlık telefonlar, evde oyun konsolları bilgisayarlar, gerçek yaşamdan soyutlaşıyorlar git gide.. Sokak hayatı diye birşey kalmadı, uzun eşşek oynayan çocuklar çok az artık :)

mechanic
23-04-2012, 12:22
Herkesin 23 nisan çocuk bayramı kutlu olsun içinizdeki çocuğu çıkarın 1 gün olsn..
Çocuk olsaydınız ne yapmak isterdiniz??

ben uçurtma uçurmak isterdimmm..

ah keşke bu bayramın anlamını bilseydiniz..

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin resmî tatil günlerinden ve ulusal bayramlarından biridir.[1][7] Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir.[2]
Bu bayram, TBMM'nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan 23 Nisan Millî Bayramı ve 1 Kasım 1922'de saltanatın kaldırılmasıyla, önce 1 Kasım olarak kabul edilen, sonra 1935'te 23 Nisan Millî Bayramı'yla birleştirilen Hâkimiyet-i Milliye Bayramı ile Himaye-i Etfal Cemiyeti'nin 1927'de ilan ettiği ve ilki Atatürk'ün himayesinde düzenlenen 23 Nisan Çocuk Bayramı'nın kendiliğinden birleşmesiyle oluştu.[4] 1980 darbesi döneminde Milli Güvenlik Konseyi, bu bayrama resmî olarak "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" adını verdi.[8]
Hakimiyet-i Milliye Bayramı (önceleri 1 Kasım, sonra 23 Nisan), saltanatın kaldırılışının ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu gerçekleştiren TBMM'nin açılışının egemenliği padişahtan alıp halka vermesini kutlamak amacını taşırken, Çocuk Bayramı savaş sırasında yetim ve öksüz kalan yoksul çocukların bir bahar şenliği ortamında sevindirmek amacını taşımaktaydı. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, UNESCO'nun 1979'u Çocuk Yılı olarak duyurmasının ardından, TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ni başlatarak, bayramı uluslararası düzeye taşımıştır.[3] Günümüzde bayrama bir çok ülkeden çocuklar katılmakta, çeşitli gösteriler hazırlanmakta, okullarda törenler ve çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.[3] Ayrıca 1933'te Atatürk'le başlayan çocukları makama kabul etme geleneği[6] günümüzde çocukların kısa süreliğine devlet kurumlarının başındaki memurların yerine geçmesi şeklinde devam etmektedir.

kaynak ise çok yakınlarda aslında:
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı - Vikipedi (http://tr.wikipedia.org/wiki/23_Nisan_Ulusal_Egemenlik_ve_%C3%87ocuk_Bayram%C4% B1)

5500
23-04-2012, 12:40
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/577528_388657271175006_100000922087018_1122548_122 6674504_n.jpg

Onların futbol topları yoktu.Hele sizin gibi topları hiç olmadı.Çaputları birbirine dolayıp bezden bir top yapmışlardı belki.Onunla da kimbilir kaç kez oynama fırsatı bulmuşlardı? Sizce en büyük eğlenceleri neydi? Gökyüzünde salınan bir uçurtmaları olmuşmuydu? Gece yattıklarımda neyin hayali ile uyumuşlardı? Hayal kurmak için hiç fırsatları olmuşmuydu acaba? Bugünkü rahatlığımızı borçlu olduğumuz onlar: babaları cephede olduğu için birşeyler istemek şansına sahip değillerdi....Ve birgün hepsinin üstüne görev düştü: "VATAN İÇİN ÖLMEK..." Tereddüt etmeden gittiler. Öyle güzel, öyle güzeldi ki gittikler yerler. Gittiler ve bir daha geri dönmediler

Ome_RS
23-04-2012, 13:39
resmi tatil ama biz calısıyoruz :(
eglenceli bi gun ama dünya cocuklarını getrmişler yöresel danslarını sergiliyorlar burda
Palladium avm

KSE71
23-04-2012, 14:22
23 Nisan Egemenlik ve Çocuk bayramımız kutlu olsun.

orhan_guney
23-04-2012, 14:28
way be büyümüşüz harbiden. 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk bayramımız kutlu olsun.