PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Jant Tamir Olurmu?

wrcsinan
06-03-2013, 14:41
http://imageshack.us/a/img571/4144/img0188kh.jpg

arkadaşlar fotoğrafda görüldüğü gibi jant hem iç tarafında aynı şekilde dış tarafıda çatlak. jant tamircisi yapılmayacağını söyledi, sağlam olmaz demiş. jantın sıfırı 750 tl çıkmasını bulduk 200 lira onu aldırıyordum jantçıda benim janta 20 lira sayarım demiş o zaman ben pimpiriklendim aldırmadım. yani adam bu jantı alıp napacak ? muhtemelen yapacak ve satacak. geçen arkadaş neleri kaynak yapıyorlar bunumu yapamayacaklar dedi ama benim içimde kuşku var jant bu sonuç olarak kırıldımı gittin yani. eğer tamir olmassa ve sağlam bir çıkmasını bulamassam yeni 4 takım jant alacağım

bu tarz bir işlem yaptıran oldumu, yapsak olurmu?

uerbas
06-03-2013, 14:45
göbekte olduğundan tavsiye etmem gücün büyük kısmı ordadır hiç riske girmeyin

palzileri
06-03-2013, 14:50
Istanbuldaysanız eğer,Göztepe sanayi'de genç oto rotbalans var jant tamiri yapiyorlar ve paramparça jantların toplandığına şahidim oraya bir götür zaten tehlikeli bir durumdaysa sana yapmayalim diyecek kadar Allah korkularıda var kendilerinde.. (Fatih usta ile görüşebilirsin)

DENON
06-03-2013, 14:52
kaynak ağzı açılıp güzelce önden arkadan kaynatılır hiç sıkıntı olmaz , sonuçta bütün yükü janttakı çatlak olan kol çekmiyor , sadece bır kolda kaynak işlemi hiçbişey ifade etmez

Emre Ekrem
06-03-2013, 14:53
Neler neler tamir ediliyor edilmesine de, sağlıklı olur mu, tartışılır.

KGüneyli
06-03-2013, 14:56
Şakaya gelmez, Yük göbekte bütün gücü ordan alıyo die duydum. Sen cıkmasını al 200 liraya. canından olma

ygtrn
06-03-2013, 15:09
kesinlikle tamir olur ama görüntüde :) sen sen ol sakın ola böyle bir işe girme... yamukluk eğiklik eyvallahta jant bildiğimiz kırık kaynak olsa nolsa nolacak....

d3n1s
06-03-2013, 15:13
jantçı senin jantı hurda diye satacak, yaptırılıp kullanılacağını sanmam, adam uğraşmaz onunla. Çıkma janta mutlaka baktır öyle al, biz Focus 2 için çıkma yaklaşık 6 adet jant baktık, hepsi de düzelemeyecek kadar yamuktu.

wrcsinan
06-03-2013, 15:15
Istanbuldaysanız eğer,Göztepe sanayi'de genç oto rotbalans var jant tamiri yapiyorlar ve paramparça jantların toplandığına şahidim oraya bir götür zaten tehlikeli bir durumdaysa sana yapmayalim diyecek kadar Allah korkularıda var kendilerinde.. (Fatih usta ile görüşebilirsin)

Jantı babam götürdü zaten göztepe sanayiye gitmiş muhtemelen dediğin yerdir. bilmiyorum kaç tane jant tamircisi var orada

kaynak ağzı açılıp güzelce önden arkadan kaynatılır hiç sıkıntı olmaz , sonuçta bütün yükü janttakı çatlak olan kol çekmiyor , sadece bır kolda kaynak işlemi hiçbişey ifade etmez

aslına bende öyle düşün ama. işin aslı belkide böyle olmayabilir.

Şakaya gelmez, Yük göbekte bütün gücü ordan alıyo die duydum. Sen cıkmasını al 200 liraya. canından olma

valla 200 liralık jantın sağlıklı olacağından yüzde yüz emin olsam alacağım ama alacağım jant belkide bundan kötüdür. adam madem böyle çatlak jantları alıyor sattığıda böyle olma ihtimali yüksek bence. ben bu gitişle yeni takım jant alacağım

EREN34
06-03-2013, 15:18

Burayi bende tavsiye ederim. Kirik parcasi eksik janti bile 10 numara cikariyorlar.

Ben hayatta tamirli yada preslenmis janti kullanmam oda ayri mesele

wrcsinan
06-03-2013, 15:18
jantçı senin jantı hurda diye satacak, yaptırılıp kullanılacağını sanmam, adam uğraşmaz onunla. Çıkma janta mutlaka baktır öyle al, biz Focus 2 için çıkma yaklaşık 6 adet jant baktık, hepsi de düzelemeyecek kadar yamuktu.

birde böyle bir durum var. alacağız sonra yamuk çıkacak falan tekrar tamir ettircez.

d3n1s
06-03-2013, 15:21
birde böyle bir durum var. alacağız sonra yamuk çıkacak falan tekrar tamir ettircez.

baktırmadan almam, yamuk çıkarsa getiririm diye anlaşıp alırsın, baktırırsın, içine sinerse sende kalır, yoksa geri verirsin, biz öyle yaptık.

b.ustaoglu
06-03-2013, 15:22
kaynak ağzı açılır iyi bi işçilikle kaynatırlır. sonra film çekiliyor mu jantlara bilmiyorum ama bir de film çekin çok önemli ise.

neler neler kaynatılmıyor ki. biz şirkette ne profilleri birbirine ekliyoruz görseniz :)

alihan_27
06-03-2013, 15:52
Jantta en büyük gerilimlerin olduğu bölgede kaynak işi sakat. Dahası yan kollarda gözle görülmeyen süreksizliklerde muhakkak olmuştur.
Canınızı, sevdiklerinizin canını emanet ediyorsunuz. Böyle kaynak filan işleri hele ki alüminyum kaynağı; babam tamir etse, verse güvenip takmam.
İkinci el 16'' veya 17'' temiz işlemsiz jantlar 400-500 lira civarı. Yerinizde olsam alır kullanırım mis gibi, elimdeki 3 jantıda satarım yine cepten çıkan para aşağı yukarı aynı olur.

muratburunce
06-03-2013, 16:08
riske girmeye deymez bencede olmaz olmaz sizi bulur olacağı allah korusun...