PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hoparlörlü motorculara çözüm, ceza?

cihan
03-05-2013, 18:49
motorlarının arkasına pizzacı bagajı takıp hoparlör monte eden, üstüne sesi sonuna kadar açıp gürültülü egzozlarıyla milleti rahatsız eden insan müsveddelerine uygulanacak kanuni bir yaptırım yok mudur?

polis otomobillere ceza yağdırıp duruyor bu aralar. bunlara niye kimse bakmıyor? vatandaşın indirip dövmek dışında uygulayabileceği yaptırımlar/şikayet edip sonuç alabileceği merciler nereler?

individual
03-05-2013, 18:55
Hele 50cc motora koskoca araba egzozu takanlar yokmu.Deli oluyorum.Bide hiç ip gibi düz gidenini görmedim hepsi sag sol S yaparak gidiyor.Bu motorcular arasında bir racon mu ?

made ın JAPAN
03-05-2013, 18:57
biraz önce eziyordum tekini adam g.t kadar motoruyla üstüme geliyor yaa :D

lethaldoze
03-05-2013, 19:18
Hele 50cc motora koskoca araba egzozu takanlar yokmu.Deli oluyorum.Bide hiç ip gibi düz gidenini görmedim hepsi sag sol S yaparak gidiyor.Bu motorcular arasında bir racon mu ?
Piyasa da en sinir oldğum model. Ne kulak kalıyor ne başka birşey. Yer gök inliyor kimsede bu nedir gel bakalım sen demiyor galiba.

biraz önce eziyordum tekini adam g.t kadar motoruyla üstüme geliyor yaa :D

Özellikle scuter kullananlara dikkat edin. Çoğunun ehliyeti yok bilgisayar oyunu gibi gazlıyorlar ve hiç sağa sola bakmadan yollara atlıyorlar. Bitanesine vurdun mu vay haline. Direk yaralanmalı kaza oluyor. Aynen karakola. Araba otoparka. Ondan sonra uğraş dur. En güzeli bi temiz dövüp darptan karakola düşmek. Hiç değilse arabayı ve masafları kurtarırsın.

fatiii
03-05-2013, 19:20

sağ sol sağ sol derken ölüp gidiyorlar yazık.sonrada neymiş motor tehlikeliymiş e bi düz gitmeyi denede sonra bakalım tehlike işine

Makinist
03-05-2013, 19:22
Lanet olsun onlara. 24 saat bitmiyorlar. Bide öyle bir özgüvenleri vaki o motorların üstünde anlatamam. Sanki çok hızlıymış ve güçlüymüş gibi kasılıp hareketler pozlar falan. Heleki o motorun üzerinde enteresan bir oturuş pozisyonları var mutlaka görmüşsünüzdür. Kambur bir duruş, direksiyona uzaktan uzanan kollar. S harfi şeklinde bir beden :D Yemin ederim motorum varken bukadar havalı değildim. Zavallılar..!

HkN
03-05-2013, 19:26
Afyonda Polis Tarafından sıkı yönetim var. Yedieminler motor dolu. Göz açtırmıyorlar çoğu yerde.

Tek yapılacak şikayet edilecek.

Sezgin
03-05-2013, 19:29
O çıkan ses orjınal seslerı degılmıymıs :D Bende kendı seslerıdır dıye hıc takılmadım bugune kadar

cihan
03-05-2013, 19:31
Afyonda Polis Tarafından sıkı yönetim var. Yedieminler motor dolu. Göz açtırmıyorlar çoğu yerde.

Tek yapılacak şikayet edilecek.

polis şikayete nasıl bakacak? uygulamaya gelmezler, kaçarlar. vızır vızır geçip gidiyorlar. sokağımdan her dakika geçmiyorlar da gün içinde bakınca tüm gün kafa bırakmıyorlar.

FK.Sub
03-05-2013, 19:52
Birde bunların egsoz patlatıp duran versiyonları var yemin ederim dalmış yürürken adamın aklını alıyorlar.Birtanesini durdurup pekmezini akıtmak istiyorum :D

Mert Safa
03-05-2013, 19:52
Kasımpaşa- Hasköy yolunu bilenler var mı bilmiyorum inanılmaz bir dar yol 2 otobüs birbirne 0 a yakın geciyor tam orda bi scooter apaci şapkalı :) Benim içimde olduğum otobüsü sollamak için bir cıktı karsıdanda sansa otobüs geldi. Allahtan bizimki farkedip fren yaptı ama birde okudu tabi :) Scootercı oyle sağ boyle sol gaza geldi ilk virajda yerde ölü gibi yatıyordu..
Çok bilincsizleşti bu olay hele sucular, pizzacılar yığınla egzos patlatanlar, amerikan gibi ses cıkarmaya calısanlar

_FrKn_
03-05-2013, 20:01
Cidden aşırı gürültülü olanlar var. Benim merak ettiğim kendi nasıl duruyor o motorun üstünde.

Ufuk
03-05-2013, 20:03
Bizim burda var öyle tipler.Uğraşmıyorum ekmek tekneleri diye ama bigün fena yazılıcam.Geçen senelerde minibüsümün aynasını kırmıştı itin teki.Acıbademde pazar kuruluyor e5'ten acıbademe çıkarken mecbur pazarın içinden geçiyorsunuz o sırada sucunun biri vurdu aynayı kırdı devrilir gibi oldu pazar brandasını direğine tutunup kaçtı.Sıkışık trafik olmasa yakalardım ama tabi yaptığıyla kaldı.Hep sağsol yapıyorlar dediğiniz gibi.Genelde apaçi diye tabir edeceğmiz tipler var.honda marka klasik sucu kebapçı modeli motor.Var mı yasal bi durumları bilmiyorum.

imprezaWRC
03-05-2013, 20:06

O egzozu alıp bir taraflarna monte edesim geliyor. Bu egoist yaratıklar yüzünden, ne kulak kalıyor, ne huzur kalıyor...

painkller
03-05-2013, 20:29
nisanın 20leri olması lazım, Bursadayız Yalova dönüş yolu, bir tane pejo motorlardan nasıl bağıra bağıra geliyor anlatamam, ne kask var ne bişey, otoyolda kamyonların arasından birde şu yanık uçlulardan takmış. otoyolda bile kafa s...yordu.

insanlarımız garip, böyle budalalar yüzünden modifiye gelişemiyor, kuralları gevşetilemiyor ne yazıkki.

Mivec_4G63
03-05-2013, 20:33
Geçen hafta sabah hastanede randevum vardı, yola çıktıktan 5 dakka sonra tali yoldan önüme 17 yaşlarında bi çocuk scooter motoruyla atladı korna acı fren v.s sola kaçtı kurtardı kendini. Dikizden baktım el kol yapıyor, hastaneye gidiyosun uğraşma dedim ama hala devam ediyor. Çektim sağa, geldi yanıma ulan dedim belanı mı arıyosun sağına soluna bakmadan yola zıplıyosun, bide el kol yapıyosun. Bura otoban mı nası gidiyon sen falan bişeler zırvaladı. Tali yoldan çıkan sensin istersen polis çağıralım dedim. Ben sana çarpsam ne olur, polis gelse ehliyetin yok kafanda kask yok. Bunları geçtim sen kendi sağlığınıda mı düşünmüyorsun aceminin biri çarpsa ölür gidersin. Ondan sonra alttan aldı doğru abi haklısın dalgındım kusura bakma falan. Dedim sorun değil dikkat et bundan sonra. Allah korudu sabah sabah sinir stres oldum hastanedeki randevumda kaçtı.

Okan.A.A
03-05-2013, 21:25
İzmirde polisler nerdeyse hiç takmıyor bu tip motorları mobiletlermi ararsın cift kafalarmı biz cbr 125 le motorcu kıyafetleri varken dizliklerden dirseklere kadar her türlü ekipmanımız var çevirmede polis durdurdu abi ötekileri niye durdurmuyosun diyince onu durdursam bağlasam motoru almaya gelmez yenisini alır sürer ne değişcek dedi haklıda 90 liraya mobilet var bi egzos tamam

lethaldoze
03-05-2013, 21:34
Geçen hafta sabah hastanede randevum vardı, yola çıktıktan 5 dakka sonra tali yoldan önüme 17 yaşlarında bi çocuk scooter motoruyla atladı korna acı fren v.s sola kaçtı kurtardı kendini. Dikizden baktım el kol yapıyor, hastaneye gidiyosun uğraşma dedim ama hala devam ediyor. Çektim sağa, geldi yanıma ulan dedim belanı mı arıyosun sağına soluna bakmadan yola zıplıyosun, bide el kol yapıyosun. Bura otoban mı nası gidiyon sen falan bişeler zırvaladı. Tali yoldan çıkan sensin istersen polis çağıralım dedim. Ben sana çarpsam ne olur, polis gelse ehliyetin yok kafanda kask yok. Bunları geçtim sen kendi sağlığınıda mı düşünmüyorsun aceminin biri çarpsa ölür gidersin. Ondan sonra alttan aldı doğru abi haklısın dalgındım kusura bakma falan. Dedim sorun değil dikkat et bundan sonra. Allah korudu sabah sabah sinir stres oldum hastanedeki randevumda kaçtı.

Cehalet başka birşey değil. Yaştan dolayı da değil. Trafiktede çok karşılaşıyoruz.
ben artık arkadaşlarıma da söylüyorum umursama bakmadan devam etdiye.
Adam pat önüne atlıyo. Neredeyse öldürecek seni. Kora sellektör yanına gidip "ne yapıyorsun sen" diyorsun. Adam mal mal suratına bakıo sonra o sana darlanıyor.
Eve gittiğinde de " ya malın biri trafikte geldi salça oldu, el kol hareketi yaptı. Ne trafik canavarları var ya" diyordur emin olun. Çünkü o kadar kabiliyetsiz ve dikkatsiz ki sizi az daha öldüreceğinin bile farkında değil. O kadar bitkisel hayatta yani. Kusurunun bile farkında değil. Bakınız size el kol yapmış iki saat. :)

Onurkk06
03-05-2013, 23:29
Arabaya gelince ota böceğe ceza kesen polisler bu scooterlara motorlara nasıl bişey demiyolar anlamıyorum adam motoru komple ledlemiş ışık hüzmesi halinde boyundan büyük ses çıkaran eksoz arkada hoparlör bizim ülke ilginç hakkaten

KOSEREN
03-05-2013, 23:36
Bizim burdada çok pizzacı,sucu,kebapçı türleri..Ne kask ne bişe,deli gibi dolanıyolar

Ertug_T.
04-05-2013, 02:21
motorlu apaçi türü =) kabus oluyo gürültüleri resmen evde bile huzur vermiyolar..

Ranthor
04-05-2013, 06:32
Abim buyuk bir zincir de calisiyor. Motorcular hic laf dinlemiyormus ve cok can kaybi oluyormus

adilhcl
04-05-2013, 06:35
Ben bu gıdısle takıcam bırıne ama bakalım hadı hayırlısı arabaya kıyabılsem alayının ustune kırıcam ama arabama kıyamıyorum gecenın 22 sınde 23 unde bangır bangır gıdıyorlar...

erturul çiçek
04-05-2013, 06:50
Abim buyuk bir zincir de calisiyor. Motorcular hic laf dinlemiyormus ve cok can kaybi oluyormus

Bir laf var öyle g.. böyle y...ak diye çok var etrafta dolaşıyor nasıl kasılıyorlar bir de kocaman soba borusu bağlıyorlar motor gitmiyor zaten ama sesi maşallah, üstlerine sürün sıkıştırın gerekiyorsa korkmaya gerek yok

Fbc
04-05-2013, 06:54
Konu motor olunca neden bu kadar yargıladınız ki anlamadım :), hiçbirinizin arabasında müzik sistemi yada egzos yok heralde?, motor kadar olmayabilir ama o da birçok insanı rahatsız eden bir durum sonuçta

Frid
04-05-2013, 08:01
büyük işletme kuryelerinde bir problem yok gibi görüyorum,ekipman kullanıyorlar ama kurallara uyma konusunda fikrim yok,

daha çok su taşımacılığı yapan tayfa, egzoz işine meraklı,

özel düzeneksiz veya düzenekli motorla su taşınması çok tehlikeli bir durum değil mi ?

cihan
04-05-2013, 08:13
Konu motor olunca neden bu kadar yargıladınız ki anlamadım :), hiçbirinizin arabasında müzik sistemi yada egzos yok heralde?, motor kadar olmayabilir ama o da birçok insanı rahatsız eden bir durum sonuçta

Ben izah edeyim; son ses gezen arabalara catir catir ceza taziliyor. Cekiniyorlar ki artik eskisi kadar yok. Ama motorda o durum yok, en azindan suan icin. Ayrica cogu ehliyetsiz geziyor ve hoparlorler disarida oldugu icin daha cok rahatsiz ediyor. Projesiz 30 liraya takilan sepetler diger araclar icin de tehlike arz ediyor.

Yiğit G.
04-05-2013, 08:48
motorlarının arkasına pizzacı bagajı takıp hoparlör monte eden, üstüne sesi sonuna kadar açıp gürültülü egzozlarıyla milleti rahatsız eden insan müsveddelerine uygulanacak kanuni bir yaptırım yok mudur?

polis otomobillere ceza yağdırıp duruyor bu aralar. bunlara niye kimse bakmıyor? vatandaşın indirip dövmek dışında uygulayabileceği yaptırımlar/şikayet edip sonuç alabileceği merciler nereler?

sahil yolunda egzoslu yardıran s2000 ler typR lar vitekler vs bunlar varken kaytırık hoparlorlu sukutır a dikkat edemedim.Sahil'e tasındımda gece serenatlar dinliyorum özellikle haftasonları...

Thexerox
05-05-2013, 22:12
Yakın arkadaşım kullanıyor ehliyetsiz plakasız görüyoryolda sağlı sollu gidiyor napıyorsun diye sorunca '' Motoru esnetiyorum daha cabuk hızlanıyor'' diyo 2 kere gazlarken önüme atladı dikkatli olmasam çoktan nalları dikmişti. Bir önlem alınması lazım mahallede artık egsozlu şahinlerden çok egsozlu motorlar var.

Dookan
05-05-2013, 23:19
sağ sol sağ sol derken ölüp gidiyorlar yazık.sonrada neymiş motor tehlikeliymiş e bi düz gitmeyi denede sonra bakalım tehlike işine

ne kadar kibar yazmışsın kardeş.
arabada yanımda böyle anlatmıosun ama.sag sol yapana

CGTY
05-05-2013, 23:26
Bunlar bi bitmedi. 6 tane ayna falan takıyorlar değişik değişik ledler falan. Tövbe estafurullah çin keranesi gibi oluyo küçücük motor. Bi de marjinal bisikletçiler çıktı başımıza. Toplanıyolar grup halinde cins cins kasklar daracık tayt şortlar falan şehrin ortasında. Şimdi dicek bazı arkadaşlar ne var bunda, bisikletlilere dikkat etmek lazım vs. diye. Ya adam giden arabaya geldi arkadan vurdu böyle bişey görmedim ben. Motor musun sen araba mısın sen ne geliyosun peşimden o kadar hızlı. Benim önüme iki tane gerizekalı kadın atladı. Asıldım frene abs falan zar zor ben durdum, bu dallama geldi çarptı bana ağzının üstüne düştü yere. İşim de var durdum baktım arkadaşları kaldırıyor bunu Allah'a şükür birşeyi de yok devam ettim. Koca koca adamlarsınız ya tek şerit yolda ne işiniz var.

mert_can 41
05-05-2013, 23:38
kuryelere gerçekten bir çözüm bulunması lazım hiçmi kendi canlarını düşünmüyolar anlamadım ki 3 gündür dükkanımın önünde 3 tane büyük kurye kazasına şahit oluyodum az daha 3 gün üst üste motor düşkünüyüm ama ben bile korkuyorum gidişlerinden ne kaskları var ne montları ölümüne gazlıyolar hiç bir yere bakmadan daha geçen yaa adam ara yoldan ana caddeye sağ soluna bakmadan trafige kapalı yaya dolu sokağı daldı tam gaz sokağa girerkende sağ soluna bakmadığı için bir motorcu az daha çarpıyodu dikkati ve tecübesiyle kurtardı. o motorsikleten bozma şeylere mobiletmi ne karın ağrısıysa gitmediği gibi deli gibi ses çıkartıyo insanı ciddi derecede rahatsız ediyo gitmekte bilmediği için kafa ütülüyo evimin yolundan hiç sekmeden gece 12 de tura başlıyodu bitanesi 1 kadar geziyodu birinin canına tak etti sanırım gazetede okudum hiç kazaya şahit olmadığım bi yerde motora vurup kaçmışlar tabi şansmıdır tesadüfmüdür bilemem günahını almim kimsenin

NakkaSss
05-05-2013, 23:56
İki tanesi çarptı bana ikisininde motorları parçalandı çok şükür kendilerinde yara yoktu taaki ikiside yerde atar tutar yapana kadar :D Hiç acımam böle tiplere. Hem suçlular hemde atarlılar. Ayrıca ehliyet ruhsatta yok. Allah korusun bu tipleri bizlerden yoksa gerçekten katil olur insan bi gün çarpmaktan değil de yere düştükten sonra atar tutar yapmalarından.. :D

fatiii
05-05-2013, 23:57
ne kadar kibar yazmışsın kardeş.
arabada yanımda böyle anlatmıosun ama.sag sol yapana

fatiii was banned

ronay
06-05-2013, 10:06
kamera gördükleri zaman zırt pırt "motorları fark edin" diolar ben daha bitanesini düzgün giderken görmedim .egsozları söküp gezen apaçilerden bahsetmek bile istemiyorum Allah uzak etsin.