PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gölbaşı/Ankara konut??

ersandeniz
06-09-2013, 16:14
Merhaba,

Eşim eş özrü atamasıyla Gölbaşı İkizce'de bir ilkokula atandı, Gölbaşı'nda oturmayı düşünüyoruz ama sahibindende hurriyetemlakta çok da fazla seçenek yok, bulma durumuna göre 2 seçeneğim var:

-eğer 140 000e kadar giriş,yüksek giriş vb. olmayan güney cepheli krediye müsait ev bulursam satınalma
-bulamazsam, anı kriterlerde 600 tl'ye kadar kiralama

Gölbaşı hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız bu konuda yardımcı olabilirse çok sevinirim :)

Şimdiden Teşekkürler,

Doğu
06-09-2013, 16:28
2 yıl önce ailem taşındı gölbaşına, ailecek bin pişmanız. şehirden sonra sessiz sakin olur diye düşündük ama tam köy gibi.

toplu taşıma biraz sıkıntı ama toki de belirttiğiniz fiyata hatta baya altına da evler var. gölbaşı merkeze biraz uzak ama merkezde ki insanı görüp, tanıyınca uzak olmasını dezavantajdan avantaja dönüşür.

bana kalırsa dikmen tarafında ev bakın, gölbaşı arası 8-10 km ama gölbaşında oturmaktan iyidir.

oğuzk
06-09-2013, 16:41
İlla Gölbaşı olacaksada kesinlikle kiralamayın saçma sapan evler çok yüksek fiyattan kiralanıyor. son 3 senede %70 arttı neredeyse kiralar

CasabLanca
06-09-2013, 18:40
ikizce haymana yolu tarafına düşüyor gölbaşı merkeze biraz uzak
gölbaşındaki üniversiteler nedeniyle kiralar bir hayli yüksek oluyor özellikle bahçelievler mahallesi tarafında
ulaşım açısından haymana yolu üzerindeki konutlar size daha uygun olacaktır
forumdan ahmet arkadaşımız vardı kendisi gölbaşında emlakçı ama askerde şu an şansınıza

ersandeniz
06-09-2013, 18:52
Teşekkürler, biliyorum uzak merkeze ikizce, hatta haymanaya daha yakın, şansımızı deneyeceğiz, ulustan 157\3 otobüs kalkiyormus daha olmadi onun guzergahina yakin bakacagiz

CasabLanca
06-09-2013, 19:03
Teşekkürler, biliyorum uzak merkeze ikizce, hatta haymanaya daha yakın, şansımızı deneyeceğiz, ulustan 157\3 otobüs kalkiyormus daha olmadi onun guzergahina yakin bakacagiz

gölbaşı sınırları içerisinde bir konut tutarsanız sizin için daha iyi olur
sabah akşam saatlerinde toplu taşıma ile ulaşımda sıkıntı yaşarsınız merkezden gelip giderken

hakan308
06-09-2013, 19:21
Haymana yolunun girişinde bir ev kiralarsanız hem 157 ye binip ikizceye gidebilir hem ordan konya yoluna çıkıp ordan ankaraya ulaşım kolay olur.Ben açıkçası Gölbaşının esnafını sevmiyorum(çoğu) köydeki tarlasını satmış gelmiş bütün gün laklak yapıyım iş gelirse geçiriyim derdinde.Gölbaşında göl var haftasonu gezeriz falan diye sevinmeyin haftasonu kalabalıktan sokağa çıkmak istemezsiniz.Ben merkezde oturmuyorum o yüzden rahatım.

GÖKTÜRK
06-09-2013, 20:00
orda alacağınız evde ölü yatırım olur bence ev almak yerine kira daha mantıklı olabilir yada oraya yakın merkezede yakın bi ortak nokta bulmak laızm

By_emre
06-09-2013, 20:05
Şu dışardan gelenler yüzünden kiralık dairede kalmadı arkadaşıma ev tuttuk zar zor tanıdık vasıtası ile bulduk :@

SmT
06-09-2013, 20:06
Huyunu suyunu bilmediğiniz bir semtte hemen ev almak pek mantıklı değl,birazda ölü yatırım olur..
Bence emlakçılarlada bir konuşun,bazen nette olmayan sağlam evler düşebiliyor..

timucintt
06-09-2013, 20:12
ikizce cehennemin dibi.. gölbaşından tutana kadar onca yol gideceğinize biraz daha yol gidip incek beytepe taraflarında huzurlu bir yer tutun... arabasızda zaten olmaz diye düşünüyorum o taraflarda... imkan varsada çayyoluna çıkın... ama orda en berbat 30 yıllık evler bile 200K lira...

AvcI
07-09-2013, 16:26
Gölbaşı ne kadarda kötü bir yermiş, 13 yıldır sizin kadar öğrenememişim, garip :)

burası sessiz sakin bir yerdir Ankarada kafanızı dinleyebileceğiniz bir ilçedir, İkizce köyünü biliyorum tavsiyem Karşıyaka mahallesinden kiralayabilir yada satın alabilirsiniz, birkaç emlakcı tavsiye ederim ama yerinizde olsam 1 gününüzü ayırıp kendinizde bulabilirsiniz