PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FN-2 TypeR almayı düşünüyoruz,fikirlerinizi bekliyorum.

Merthan
03-10-2013, 00:09
Arkadaşlar Fn-2 TypeR almayı düşünüyoruz ama sadece herkesin bildiği kadar bilgi sahibiyiz.
Forum geçmişinde açılan konulara baktım ancak hep linkteki arabalardan bahsedilmiş.
Bu arabayı kullanmış olanlar bu araba hakkında yeterli bilgiye sahip olanlar olumlu olumsuz düşüncelerini paylaşırsa sevinirim.
Kronik problemi,yakıtı,motoru,sağlamlığı,yol tutuş vs. bunlar hakkında bilgi gerekiyor.
Rolling ya da pist için değil tamamen keyif için düşünüyoruz.
EP 3 Type-R lara bakıyorum aralarında pek fazla fiyat farkı yok bunun sebebi nedir?
FN2 mi ucuz EP3 mü pahalı? Yani demek istediğim acaba FN2 ler de herhangi bir sıkıntı mı var çünkü eski kasasıyla aynı parada neredeyse,bilmediğim için soruyorum.
Lütfen fanatik yorumlar yapmayalım tamamen bilgi almak istiyorum çünkü ciddi bi şekilde FN2 ile ilgileniyoruz,teşekkürler.

Anti
03-10-2013, 00:16
Fn2 fiyatları normal Ep3'ler şaka.

Kronik problemi her type r gibi şanzımanı, 2 ve 5 sert kullanım süreçleri sonunda cırtlamaya, geçmemeye başlayabilir. Motor hiç bir problem çıkarmaz ***** k20.

Ş.içi ortalama 9.5-11.5 lt arası değişir. Yol tutuş gayet iyidir ama arka torsiyon yapısından dolayı limitlerde önden kayar. El freni ile kurtardığım çok oldu :)

İç alanı ve bagajı ferahtır, çift taraflı klima, katlanır ayna vb. type r'dan beklenmeyecek donanım da mevcuttur. Özetle gayet kullanışlıdır ama oem süspansiyonu bile kemik gibi serttir konfor beklemeyin. Michelin Pilot Sport 3 ile biraz yumuşamıştı sadece.

Merthan
03-10-2013, 00:31
Fn2 fiyatları normal Ep3'ler şaka.

Kronik problemi her type r gibi şanzımanı, 2 ve 5 sert kullanım süreçleri sonunda cırtlamaya, geçmemeye başlayabilir. Motor hiç bir problem çıkarmaz ***** k20.

Ş.içi ortalama 9.5-11.5 lt arası değişir. Yol tutuş gayet iyidir ama arka torsiyon yapısından dolayı limitlerde önden kayar. El freni ile kurtardığım çok oldu :)

İç alanı ve bagajı ferahtır, çift taraflı klima, katlanır ayna vb. type r'dan beklenmeyecek donanım da mevcuttur. Özetle gayet kullanışlıdır ama oem süspansiyonu bile kemik gibi serttir konfor beklemeyin. Michelin Pilot Sport 3 ile biraz yumuşamıştı sadece.
Çok teşekkür ederim. Şanzıman sorununu yazmayı unutmuşum çok duydum senkromeç sorununu ama sanırım korkulucak bi sorun değil.

Şehir içi 9.5-11.5 lt arası yakması bana az gibi geldi neden derseniz 2008 1.6 125 hp civic sedanlar bu dediğiniz ortalama ile şehir içi yapıyor. Ama eğer dediğiniz gibiyse 2.0 motor için çok iyi. Ben 1.4 Cupra ile 9-10 litre şehir içi ortalamasıyla geziyorum.

Motoru sorun çıkarmaz yazmışsınız yani 100.000km -120.000 km de bi FN2 alırken motor konusunda içim rahat olsun diyosunuz.

Motor atmosferik bir motor yazılım yapılmıyor sanırım. Örneğin Cupra'da bi yazılım ve 2 tane parçayla 50 beygir güç alınıyor,bu motorda neler yapılabiliyor. Kpro,Hondata gibi parçalar var bunlar ne oluyor?

driftboy
03-10-2013, 00:37
atmo fn2 nin ilacı flashpro

Anti
03-10-2013, 00:39
Rica ederim. Shell 97 oktan (97+ nitro ile bilemiyorum artabilir) ile bu değerlerde kullandım, genelde gaz modda dolaşırım trafik, yokuş yukarı yollarda kullanırım 11-12 lt'yi nadiren geçiyordu.

100.000+ km için de evet içiniz rahat olsun diyebilirim ama motora yapılanlara ve kullanıma da bağlı tabi. Bakımları -özellikle yağ değişimi- ihmal edilmediyse bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Modifiyesi beladır o da atmosferik olmasından ötürü. Yazılım da flashpro ile yapılıyor ama 6-7 bin tl'lik bir setup ile atmosferik olarak alacağı güç 30-40 hp arasıdır.

Dou
03-10-2013, 00:42
EP3 ün fiyatları bence de yüksek

FN2 daha iyi bir otomobil, daha yeni, daha modern, daha donanımlı. Fakat fiyatların bu şekilde olmasının sebebi tamamiyle FN2 nin beklenileni verememesi, EP3 ün daha iyi bir "type-r" olmasından kaynaklanıyor.

Kontrol etmeniz gereken şeyler zaten belli, kompresyon testi vs. saymıyorum. FN2 ya da EP3 alacaksanız şanzımanın (senkro-debriyaj) durumunu kontrol etmenizi öneririm alacağınız araçta.

Merthan
03-10-2013, 00:46
Rica ederim. Shell 97 oktan (97+ nitro ile bilemiyorum artabilir) ile bu değerlerde kullandım, genelde gaz modda dolaşırım trafik, yokuş yukarı yollarda kullanırım 11-12 lt'yi nadiren geçiyordu.

100.000+ km için de evet içiniz rahat olsun diyebilirim ama motora yapılanlara ve kullanıma da bağlı tabi. Bakımları -özellikle yağ değişimi- ihmal edilmediyse bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Modifiyesi beladır o da atmosferik olmasından ötürü. Yazılım da flashpro ile yapılıyor ama 6-7 bin tl'lik bir setup ile atmosferik olarak alacağı güç 30-40 hp arasıdır.
Peki şehir dışı ortalamanız nedir? Örneğin 200-300 km uzun yolda sakin kullanımda.

Anti
03-10-2013, 00:48
Peki şehir dışı ortalamanız nedir? Örneğin 200-300 km uzun yolda sakin kullanımda.

Hız sabitleyici 100-110 km/h hıza ayarlı ~7 lt

Merthan
03-10-2013, 00:49
EP3 ün fiyatları bence de yüksek

FN2 daha iyi bir otomobil, daha yeni, daha modern, daha donanımlı. Fakat fiyatların bu şekilde olmasının sebebi tamamiyle FN2 nin beklenileni verememesi, EP3 ün daha iyi bir "type-r" olmasından kaynaklanıyor.

Kontrol etmeniz gereken şeyler zaten belli, kompresyon testi vs. saymıyorum. FN2 ya da EP3 alacaksanız şanzımanın (senkro-debriyaj) durumunu kontrol etmenizi öneririm alacağınız araçta.
Teşekkür ederim. Bekleneni verememesi derken emisyon değeri dışında ne gibi eksileri var? 50.000 liraya FN2 varken aynı fiyata neden EP3 alan insanlar var yani farkı nedir? Yeni kasayla eski kasanın aynı piyasada satıldığı tek arabadır herhalde.

Dou
03-10-2013, 00:53
Teşekkür ederim. Bekleneni verememesi derken emisyon değeri dışında ne gibi eksileri var? 50.000 liraya FN2 varken aynı fiyata neden EP3 alan insanlar var yani farkı nedir? Yeni kasayla eski kasanın aynı piyasada satıldığı tek arabadır herhalde.

Çünkü ep3 daha iyi yol tutuyor
Daha iyi gidiyor
Daha hafif
Daha az yakıyor (hafiflikten ötürü)
Daha iyi duruyor
Gaz tepkisi daha iyi (telli vs elektronik farkı)
Sonradan yapılan/takılan ekstraların karşılığı daha iyi alınıyor.
EP3 daha konforlu olmasına rağmen (fn2 nin süspansiyonu gereksiz sert çünkü) hissiyat olarak çok daha "yarış otomobili" hissiyatı veriyor, FN2 günlük kullanıma daha uygun güçlü araç kategorisinde diyebiliriz.

Anti
Bekleneni verememesi derken emisyon değeri dışında ne gibi eksileri var? 50.000 liraya FN2 varken aynı fiyata neden EP3 alan insanlar var yani farkı nedir?

Daha tepkili gaz kelebeği (telli), 17" jant ve hafiflikten dolayı ep3'ün yürürü fn2'ye göre daha iyi.

İnsanlar da type r'ı konforlu olsun diye değil de daha hızlı gitsin diye alıyor haliyle o yüzden ep3 piyasası canlı kalıyor.

Merthan
Hız sabitleyici 100-110 km/h hıza ayarlı ~7 lt
Son olarak rutin bakımları kaç bin km'den kaç bin km'ye ve maliyeti?
Mesela 100.000 km'de şu değişicek 120.000'de şu değişicek gibi durumlar var mı?

Merthan
03-10-2013, 01:00
Çünkü ep3 daha iyi yol tutuyor
Daha iyi gidiyor
Daha hafif
Daha az yakıyor (hafiflikten ötürü)
Daha iyi duruyor
Gaz tepkisi daha iyi (telli vs elektronik farkı)
Sonradan yapılan/takılan ekstraların karşılığı daha iyi alınıyor.
EP3 daha konforlu olmasına rağmen (fn2 nin süspansiyonu gereksiz sert çünkü) hissiyat olarak çok daha "yarış otomobili" hissiyatı veriyor, FN2 günlük kullanıma daha uygun güçlü araç kategorisinde diyebiliriz.
Demekki bu yüzden piyasaları nerdeyse aynı. EP3 de düşündüm fakat fiyatı fazla ve içi bana eski ve çok boş geldi bu yüzden FN2 düşünüyorum. Çok teşekkür ederim.

Daha tepkili gaz kelebeği (telli), 17" jant ve hafiflikten dolayı ep3'ün yürürü fn2'ye göre daha iyi.

İnsanlar da type r'ı konforlu olsun diye değil de daha hızlı gitsin diye alıyor haliyle o yüzden ep3 piyasası canlı kalıyor.
Çok teşekkürler.

Anti
03-10-2013, 01:00
10.000 km'de bir giriyor servise, en son yetkili serviste 400-450 tl aralığında tutuyordu bakımları. Özel serviste de 200 tl civarı.

Rutin bakım dışında 5000 km'de bir yağı değiştirmek de tavsiye ediliyor. Şu değişcek bu değişcek durumunu bilemiyorum 60.000 km de sattım ben, triger de zaten zincir olduğu için değişim gerekmiyor bildiğim kadarıyla.
Baskı balata ve frenler ihtiyaç halinde yenilenebilir.

Burak Demirci
03-10-2013, 02:09
farklı sınıfların aracı gibi ben fn2yi aile arabası olarak görüyorum safkan bir typer asla olamadı olamazda bu işden anlıyan herkezde aynı düşünceyi taşır.
fn2 daha agır,daha aile otomobili motoru daha elektrnok haliyle headersı filtresi yenı beyni vs derken dünya paralar tutuyor ama sonuç yine gitmiyor ıstenılen gibi.kişisel görüş ama ep3 daha yakışıklı benım gözümde kasa olarak fn2 den. gaz tepkisinden tutda sesine o yoldaki hazzına kadar herşeyiyle farklı ep3 saglam orjınal ep3ler hem çok az kaldı hemde 2.0 atmo kategorisinde rakibi yok denecek kadar az yakıtı abartı değil her yönüyle herzman tercih edilebilitesi yüksek olan bir araç. tercih karar senın tabiki istediğini alabilirsinve son olarak.
typer alan adam yürüsün diye alır konfora düşkün adam gitsin audı mercedes alsın :)

caprio55
03-10-2013, 13:21
ep3 typer kullandım, fn2 typer kullanyorum çok rahatlıkla söyleyebilirim ki yukarıdaki yorumların çoğu doğru.. fn2 typer beklenen hızlanmayı vermedi.. ep3 ün üzerine bişeyler koyup araç çıkarmaları gerekirken.. elektroniğe ve konfora kaçıp hızlanmadan çalmışlar. fakat donanım ve konfor olarak gayet başarılı. bölgesel ve dijital klima , vsa kontrol falan filan.

kronik sorun olarak bütün typerlarda vtes geçişleri ve debriyajın erken bitmesi söylenebilir.

ki şöylede birşey var vsa lı s2000 ler ilk çıktığında tutmamıştı fakat şimdi tercih sebebi..
bu elektronik gaz kelebeği (vsa) yı etkisiz kılacak bi alet çıkarırlarsa tahminim fn2 lerde ep3 gibi yürür.
hem hız hem konfor istiyosan fn2
daha hızlı istiyosan ep3
daha konfor istiyosan diğerleri..

ki fn2 almayı düşünürsen ilanlarda var.. detaylar konuşulur

Ahmet.S
03-10-2013, 13:30
Fn2 iyi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz her açıdan güzel araba içi dışı duruşu. Modifiye parçalarıyla ilgili anti nickli arkadaş bahsetmiş çok para harcarsınız az güç alırsınız kasa ağır.
Fiyat görsellik performans açısından alıması mantıklı bir araç iki seneye yakın kullandım fhe yeterince keyifli hale gelmişti benim için.

Emre.Krgz
03-10-2013, 13:38
bende fn2 kullandım yaklaşık 1 sene boyunca daha once ep3 binmişligim fazla yoktur yürür olarak ep3 tabiki gorundugu uzere daha ızlı fn2 beklenılen ızlenımı vermıyor ama flashpro f/h/e ile cok zevkli oluyor ayrıca konfor olarak bence amortisör sistemi sert yol tutus olarakda kafadan ara ara kayıyor ama bence sistemmi cok güzel yağmurlu havada bizzat 110 120 ile giderken ters bi hareket sonucu savruldu fakat toparlaması pekte uzun surmedı açıkçası uzun yolda cruıse acıyorsunuz müziğinizde actıgınzda gayet konforlu yol yapabılırısınz uzun yoldada 6.7 yakıt tüketimini gördümmm fiyat olarakda bence güzel konfor birazda zevkli olsun diyorsanız fn2 alınır bir cok coupe araca bındım fn2 arka kısmı boğmuyor ınsanı gayet geniş ve rahatt..

Merthan
03-10-2013, 14:54
Bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler,yorumlarınız çok önemli benim için.

bende fn2 kullandım yaklaşık 1 sene boyunca daha once ep3 binmişligim fazla yoktur yürür olarak ep3 tabiki gorundugu uzere daha ızlı fn2 beklenılen ızlenımı vermıyor ama flashpro f/h/e ile cok zevkli oluyor ayrıca konfor olarak bence amortisör sistemi sert yol tutus olarakda kafadan ara ara kayıyor ama bence sistemmi cok güzel yağmurlu havada bizzat 110 120 ile giderken ters bi hareket sonucu savruldu fakat toparlaması pekte uzun surmedı açıkçası uzun yolda cruıse acıyorsunuz müziğinizde actıgınzda gayet konforlu yol yapabılırısınz uzun yoldada 6.7 yakıt tüketimini gördümmm fiyat olarakda bence güzel konfor birazda zevkli olsun diyorsanız fn2 alınır bir cok coupe araca bındım fn2 arka kısmı boğmuyor ınsanı gayet geniş ve rahatt..
Peki bu f/h/e dediğiniz tam olarak nedir?
Nasıl uygulanıyor ne gibi güçler elde ediliyor maliyetini açıklarmısınız?

Eyup Duygun
03-10-2013, 15:22
Filtre Egzost Headers flash pro da Fn2 aracı uzerınde basarılı bır reflash cıhazı.

Canlı tune yapılabiliyor.İşe yarar bir parca.

Bu parcalar ıle fn2 kac hp alır dersenızde bence max 30hp alır.

Serhat Y.
03-10-2013, 15:24
45 lira bir ep3 e vermek için 1.si km.maks.50-60 bin olacak, ciddi kazası olmamalı boya olabilir, makyajlı kasa olmalı ve en önemlisi bence ilk sahibinden olmalı, ozaman bende gönül rahatlığıyla o paraları veririm ve hak ederde daha yeni modeli olan fn2 dende değerlidir, bu kriterlerin dışındakiler bana göre çöptür.
bu şekilde bir ep3 de artık olmadığına göre ben olsam temiz kullanılmış bir fn2 alırdım, günlük kullanımda daha rahat edersiniz konfor ekipmanları daha yüksek, aynı modlarda yavaş olduğu kesin ama bunu fark edeceğiniz tek yer rolling olacaktır.

SekoLive
03-10-2013, 15:27
Roll v.s. iişinz yokmuş keyif için alıyorsanı FN2 almanızı öneririm daha güvenli oldugunu düşünüyorum daha yeni daha temizi bulunabilir, ve bir kaç seneye temizleri maddi yöndende prim yapıcakdır. Şuan İmkan olsa alıp saklamak isterim.

Emre.Krgz
03-10-2013, 15:28
Bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler,yorumlarınız çok önemli benim için.

Peki bu f/h/e dediğiniz tam olarak nedir?
Nasıl uygulanıyor ne gibi güçler elde ediliyor maliyetini açıklarmısınız?

filtre headers egsoz eyub abininde yazdığı gibi güçler elde edilebilr.. maliyet olarak tam olarak fiyatlarını bilmesemde asagı yukarı flashpro 1500 toda replika headers 1400 civarı filtre injen replika 350 egsoz olarak ben 70 ara boru kullanıyordum sonuna 70 lik greddy güzel ses ve guc elde edılebılır fakat fıyatlar konusunda tam net olarak bılmıormm asagı yukarı deısebılırr..

Merthan
03-10-2013, 16:38
Filtre Egzost Headers flash pro da Fn2 aracı uzerınde basarılı bır reflash cıhazı.

Canlı tune yapılabiliyor.İşe yarar bir parca.

Bu parcalar ıle fn2 kac hp alır dersenızde bence max 30hp alır.
Anlasılan o ki tamamen zevk için alınması gereken bi araba,fazla bişey beklememek gerekli.

45 lira bir ep3 e vermek için 1.si km.maks.50-60 bin olacak, ciddi kazası olmamalı boya olabilir, makyajlı kasa olmalı ve en önemlisi bence ilk sahibinden olmalı, ozaman bende gönül rahatlığıyla o paraları veririm ve hak ederde daha yeni modeli olan fn2 dende değerlidir, bu kriterlerin dışındakiler bana göre çöptür.
bu şekilde bir ep3 de artık olmadığına göre ben olsam temiz kullanılmış bir fn2 alırdım, günlük kullanımda daha rahat edersiniz konfor ekipmanları daha yüksek, aynı modlarda yavaş olduğu kesin ama bunu fark edeceğiniz tek yer rolling olacaktır.

Rolling falan için değil tamamen zevk için devir çevirmek için istiyoruz,bu zamana kadar turbo kullandık birazda atmo denemek istiyoruz. Bende sizin gibi düşünüyorum ama dediğiniz gibi EP3 'e 45 liradan çok daha fazla yazarlar. Alıp 2 sene biniyim diye düşünüyorum ve problem istemiyorum bu yüzden FN2 ye gidiyor aklım.

Roll v.s. iişinz yokmuş keyif için alıyorsanı FN2 almanızı öneririm daha güvenli oldugunu düşünüyorum daha yeni daha temizi bulunabilir, ve bir kaç seneye temizleri maddi yöndende prim yapıcakdır. Şuan İmkan olsa alıp saklamak isterim.
Tamamen keyif için düşünüyorum çok teşekkürler.

filtre headers egsoz eyub abininde yazdığı gibi güçler elde edilebilr.. maliyet olarak tam olarak fiyatlarını bilmesemde asagı yukarı flashpro 1500 toda replika headers 1400 civarı filtre injen replika 350 egsoz olarak ben 70 ara boru kullanıyordum sonuna 70 lik greddy güzel ses ve guc elde edılebılır fakat fıyatlar konusunda tam net olarak bılmıormm asagı yukarı deısebılırr..
Yüksek maliyete düşük güçler alınıyor anladığım kadarıyla. Dediğim gibi performans olarak fazla bişey beklememek gerekiyor,alırken bunu bilerek almak lazım.

Yigit-Y
03-10-2013, 16:58
Typer roll için alınır. Fn2 turbo yapılacaksa ancak keyifli olur.

Filtre egzoz headers flaspro yapmanız kprolu bir ep3 ile denemenizde neden fn2 nin turbo olması gerektiğini size söyler ki

Honda yeni typer ı hem emisyon muhabbeti hemde ep3 gerçeğinden ötürü turbo yaptı.

Merthan
03-10-2013, 22:38
Typer roll için alınır. Fn2 turbo yapılacaksa ancak keyifli olur.

Filtre egzoz headers flaspro yapmanız kprolu bir ep3 ile denemenizde neden fn2 nin turbo olması gerektiğini size söyler ki

Honda yeni typer ı hem emisyon muhabbeti hemde ep3 gerçeğinden ötürü turbo yaptı.
Bence rolling seven kişi hangi arabayı alırsa alsın rolling yapıcaktır ama ben tamamen zevkine düşünüyorum keyif almak için gazlamak için.

Merthan
05-10-2013, 01:03
Beyler Port Polish diye bir uygulama varmış tam olarak ne olduğunu bulamadım bilen birisi detaylı anlatabilir mi? FN2 typer'da uygulanabiliyor mu?

Bulut Y.
05-10-2013, 01:08

Bilir kişi yorumu Bi başka oluyor yahu :D

e.bas
05-10-2013, 08:34
konuyu dağıtmadan sorayım; peki yeni turbo motorlu type-r ın çıkması fn2 yada ep3 ü nasıl etkiler arkadaşlar ne düşünüyorsunuz_?

shumi
05-10-2013, 10:23
kesinleşmiş 1.6 turbo 280 hp olarak hazırlanmış bir motoru var,yeni type-r ın diğerlerine göre fiyat anlamında daha uçuk olur sanırım,ben 80-90 bin tl civarı düşünüyorum fiyatını...bu yüzden diğerlerini çok etkilemez kii,ztn çok sınırlı sayıda gelir yeni type-r..

almak lazım yinede kısa sürede altın olur nasılsa oda :) :)

ep3 & fn2 olayına gelince :rolleyes: yeni yenidir mantığıda olmalı bence,kesinlikle kırmızı bir fn2 :icon_tup: :D

JumboAli
05-10-2013, 10:25
acık konusayım, fn2 bana gore ep3 e nazaran daha japon ve daha guzel gelen bir araba donanım olarakta ep3ten cok daha ıyı 8 yada 10 aırbag var yanılmıyosam hız sabıtleyıcı vs vs

Tek dezavantajı elektronık gaz kelebegı ve agırlıgı sanırsam.

suan benımde aklımı kuraclıyo fn2 typer fıyatları hazır daha normalken alınması lazım.

Serhat Y.
05-10-2013, 10:37
1.6 hacimin vergi avantajı ile 80-90 bin normal hatta 90 daha normal 80 ucuz kalır, golf7 tdi bile 80bin olunca 90 normal geliyor type-r için.
2.0lt.gelse demek 110-120 uff paraya bak :D
sınırlı sayıda gelceğini sanmıyorum ben ama, peynir ekmek gibi satması lazım bu hacimde type-r ın. zamanında ek kasa civic vtecleri düşününün ozamanların type-r ları civic modelindeki efsane satışlar yapmıştır. ufak hacim performanslı araçlar herzaman daha büyük kitlelere hitab edebilmiştir.
yenisi gelince eskilerde kendine bi yer edinecektir piyasada ama net rakamlar vermek zor herzamanki gibi. çok acayip 2.el rakamları dolaşacaktır, bekleyip görmek lazım.

JumboAli
05-10-2013, 10:40
unutmayın yenı typer 4 kapı gelıcek cok fazla satıcak ence.

EserBodrum
05-10-2013, 10:47
Merak ettiğim iki şey var . İnternette resmi olmayan kaynaklardan ben EP3 ile FN2 nin arasında aşırı bir ağırlık farkı göremedim bu konuda doğru bilgi alabilirmiyim acaba?

Birde FN2 nin elektronik gaz kelebeği dezavantajı sprint booster kullanılarak giderilemezmi ?

SekoLive
05-10-2013, 10:48
unutmayın yenı typer 4 kapı gelıcek cok fazla satıcak ence.

Typerdan Cupraya geçen bi kesim var onları geri typer'a döndericek mi diyosn yani :D

shumi
05-10-2013, 10:57
bana tiosu geldi serhat :D

ingiltere çok sayıda göndermek istemiyor bu araçları aylık belli sayıda geliyorlar bırak type-r ı dizel hb civic bile yıllık 1500 küsür adet girecekmiş :) Türkiyedeki vergilendirme sistemi ( ötv,diğerleri vs vs )yüzünden örneğin türkiye ye 30 bin tl ye gelen aracı dışarıda 35 bine satıyor ztn,neden türkiye isteği kadar gönderip hesabına - 5 bin tl yazsınki :) mümkün olduğunca az göndermek istiyorlar...bekleyip görmek en güzeli tabi,ama yeni type-r alınırmı ? evet kesinlikle alınır :D:D

e.bas
05-10-2013, 11:22
kesinleşmiş 1.6 turbo 280 hp olarak hazırlanmış bir motoru var,yeni type-r ın diğerlerine göre fiyat anlamında daha uçuk olur sanırım,ben 80-90 bin tl civarı düşünüyorum fiyatını...bu yüzden diğerlerini çok etkilemez kii,ztn çok sınırlı sayıda gelir yeni type-r..

almak lazım yinede kısa sürede altın olur nasılsa oda :) :)

ep3 & fn2 olayına gelince :rolleyes: yeni yenidir mantığıda olmalı bence,kesinlikle kırmızı bir fn2 :icon_tup: :D

Leon cupralar gibi bişey olcak heralde yazılım dp egzos cooler 350 400 hp devamm :D

shumi
05-10-2013, 11:23
aynen :) serkanında yazdığı gibi,leon un yüzü eskidi diye type-r almak isyeten çok olacaktır gerçi leona göre daha pahalı olacağı aşikar :)

mustafamutlubas
12-10-2013, 17:35
typerı alalı 8 ay oldu 7 ay stock bindim 1 lira para harcamadım. benzini koydum devam ettim. garantisi zaten devam ediyor. filtre eksoz header la çok keyifli hale geldi. temizini bulursan sıkıntısız dertsiz binersin.
basmadığım zamanlar ortalamam 8-9 lt arası. rollingde koşturuyorum ama bu zamana kadar hiç boynumu bükmedi yani :)) fn2 güzel araba arkası-bagajı geniş. benim aracımda mesela diğer fn2lerden farklı olarak usb-aux in ve orjinal park sensörü var. diğer özelliklerle birleştirdiğinde hakkaten parasını hakkeden bi araç