PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çevre Yolunda büyük bir tehlike atlattım, şikayet için neler yapabilirim?

kse
17-12-2013, 17:28
Arkadaşlar merhaba, siteyi uzun zamandır takip ediyorum bugün başımdan geçen bir olayı anlatmak istedim bundan sonra ne yapabilirim sizin tavsiyeleriniz önemli bnm için..

İzmirli arkadaşlar bilir izmir çevre yolunu, yaklaşık 4 senedir güzelbahçe-buca arası okuluma gidip gelirken kullandığım 3 şeritli otoban bağlantılı bir yoldur hız sınırı 120 vs.

Okul dönüşü çevre yolunun 6.sanayi sapağının oralarda en sol şeritte 110 120 gibi hızla ilerlerken orta şeritteki tır (iş makinesi taşımak için kullanılan geniş olanlardan) birden benim şeride geçti haliyle biraz yavaşladım ve bir kaç saniye sonra tırın neresinden geldiğini dahi göremediğim bir hızda kocaman bir kalın tahta kontraplak havalanarak aracımın kaput ve camının tamamın kaplayacak sekil de çarptı. Bir süre böyle hiç birşey görmeden ilerledikten sonra aracımdan da havalanarak yere düştü. Arkamda da bir araç vardı ama zannedersem ona isabet etmedi üstünden havalandı. Olayın siniriyle tırın yanına gidip camı açıp korna fln baya bi sövdüm ve geçtikten sonra tırcıyı durdurdum sağa çektik. İndikten sonra ben adamın üzerine yürüyorken tırdan inen diğer kişiler bni sakinleştirdi. Adama diyorum koskoca tırsın en sol şeritte ne işin var o diyo taksiyi solluyodum sollamak için çıktım özrü kabahatinden beter .. tahta plaka üzerime düştü diyorum adam kabul etmiyo benden düşmemiştir o diyo o böyle pişkin pişkin konuştukça ben daha da sinirlendim birbirimize girmeden adamlar atladı ve gittiler. Aracımda silecekler kırıldı yan aynalar kırıldı kaputta ufak göçük ve çizikler vss. Olayın ardından servise götürdüm aracı durumu izah ettim. Araç hiç sorun değil ancak o sert plaka dik bir şekilde cama gelseydi bana çok kötü şeyler olabilirdi.

İşin bir de diğer boyutu var aynı yolda bu durum ilk kez başıma gelmiyo..

Geçen sene hemen hemen aynı yerde beyaz eşya taşıyan kamyonetten çamaşır makinası önüme düşmüştü hızım 160 fln iken şansıma mesafe yeterliydi kaçmak için ve yol kalabalık değildi yoksa bi facia olabilirdi gerçekten şaka gibi geliyor insana ama burası türkiye..

Ben bunların hepsini çok şükür ki yara almadan atlattım ancak birilerinin cezalandırılması illaki için başımıza birşey mi gelmeli? Kelle koltukta yaşıyoruz trafikte bazılarının umursamaz davranışlarından dolayı..

Arkadaşlarım abilerim bu durum artık canıma tak etti polisle konuştum savcılığa trafikte can güvenliğimi tehlikeye soktuğunu dile getirerek dilekçe vermelisin gibilerinden bişeyler söyledi ancak ben bir işe yarayacağını düşünmüyorum elimde sadece tırın plakası var. Araç içi kamera almak artık farz oldu. Daha başka çabuk sonuca yönelik neler yapabilirim tavsiyesi olan varmıdır?

levent
17-12-2013, 18:01
Görsel kanıt olmadığı ve olay yerinde durup görevli çağırmadığın için geçiştirirler, şu rusların kullandığı kameralardan arabaya kurup kontağa adapte etmek şart oluyor git gide.. Böyle veya buna benzer ki tırların sollama şeridi orta şerittir 3 şeritli yolda, videolar ile gidersen bence daha yaptırımı olur.

Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın cidden.

kse
17-12-2013, 18:07
teşekkür ederim, görünüşe göre dilekçe verirsem savcılığa bir sonuç çıkmaz gibi, uzun sürmesi de cabası.. aynen bu hafta içi araç kamerası almayı planlıyorum artık

AşkınS.
17-12-2013, 18:16
Malesef olay yerine polis cagirman gerekliydi..simdi bisey yapamazsın.

rebeloghy
17-12-2013, 18:48
Büyük geçmiş olsun. Keşke şunu yapın sonuç alırsınız diyebilmenin mantıklı bir yolu olsa bu ülkede.

Bir kaç yıl önce yine böyle dangalak bir tırcı yüzünden kaza atlatıp tırcıyı kenara çeken arkadaşımın babası kırılan aynasının parasını fazlasıyla aldı. Elini ayağını öpe öpe gidiyor tırcılar hem de.. :) Nasıl oluyor bu söyleyin diyeceksiniz tabii.

Abimiz önce aracından iniyor tırcıya ne yapıyorsun sen demek için. Tırdan sopayla iniyor bu hıyar. Vatandaş asker olduğu için aracına dönüp beylik tabancasını alıyor. Sonra günün akışı abi elini ayağını öpeyim uykuluydum , vur al canımı şekline dönüyor. Tabancayı kaldırıyor beline. Gören tırcılar gelip önce üstüne yürümeyi deniyor. Beline bakan hemen yanına geçip abim haklı. Ver parasını fazla fazla diyor :) Benim de aklımdan geçen tek yol araçta böyle bir şey bulundurmak.

Bu ülkede insanlar sinyal vermiyor. Veren yanlış zamanda , yerde veriyor. Kimsede saygı kalmamış. Trafikte saygı diye bir şey yok. Silah taşısan daha kötü sıka sıka bitiremezsin. İşi gücü bırakıp trafikte adam dövmen lazım her saat , rusyadakiler gibi.

Ben de çok sinirli araç kullanıyorum karşıdan bi hata görünce özellikle. En güzel aptal bir insan gibi araba kullanmak. Görmeyin yapılan hataları mala bağlayın. Başka aptallar rahatsız etmesin sizi :( Ve en önemlisi her an her aynanızı görün , yoldaki sadece önünüzdeki değil 3 araç ilerisine kadar RADAR gibi tarayarak hareket edin. arabama kim binse şaşırır ben bu kadar temkinli düzgün araba kullanmıyorum diye. Çünkü trafikte araba kullanabilmek riskten uzak kalabilmek bunları gerektiriyor. Bazen hakkınız bile yense susmak gerekiyor başına bela almamak için , yada gidip gırtlaklarına çökmek. Ortasında kalırsanız içinden çıkılamıyor. Geçmiş olsun tekrardan

EM-RE
17-12-2013, 18:58
Ben edirneden gelirken on cama yatak düştü.burası türkiye...

GokhanRS
17-12-2013, 19:01
malesef polis çağarmalıydınız. siz en iyisi araç kamerası alıp taktırın. her yola çıktığınızda otomatik kayıta başlayanlardan.

hatta yaygınlaşmalı bu kameralar. fiyatları 100 dolar civarlarına kadar düştü.

GokhanRS
17-12-2013, 19:02
Ben edirneden gelirken on cama yatak düştü.burası türkiye...

ilan verirken araç yorgan yatak yattı desen yalan olmaz yani :D

ygtrn
17-12-2013, 19:03
Görsel kanıt olmadığı ve olay yerinde durup görevli çağırmadığın için geçiştirirler, şu rusların kullandığı kameralardan arabaya kurup kontağa adapte etmek şart oluyor git gide.. Böyle veya buna benzer ki tırların sollama şeridi orta şerittir 3 şeritli yolda, videolar ile gidersen bence daha yaptırımı olur.

Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın cidden.

o kameraları kontağa adapte etme gibi bi olay yok, kamera herhangibir hareket algıladığı anda otomatik olarak kayda başlıyor, yani aracınmı gece parket, arabanın önünden birisi geçsin drek kayda başlar, hareket kesilincede durur, yanlızca kameranın sürekli çalışması için elektriğe bağlamak yeterli...

kse
17-12-2013, 19:12
Büyük geçmiş olsun. Keşke şunu yapın sonuç alırsınız diyebilmenin mantıklı bir yolu olsa bu ülkede.

Bir kaç yıl önce yine böyle dangalak bir tırcı yüzünden kaza atlatıp tırcıyı kenara çeken arkadaşımın babası kırılan aynasının parasını fazlasıyla aldı. Elini ayağını öpe öpe gidiyor tırcılar hem de.. :) Nasıl oluyor bu söyleyin diyeceksiniz tabii.

Abimiz önce aracından iniyor tırcıya ne yapıyorsun sen demek için. Tırdan sopayla iniyor bu hıyar. Vatandaş asker olduğu için aracına dönüp beylik tabancasını alıyor. Sonra günün akışı abi elini ayağını öpeyim uykuluydum , vur al canımı şekline dönüyor. Tabancayı kaldırıyor beline. Gören tırcılar gelip önce üstüne yürümeyi deniyor. Beline bakan hemen yanına geçip abim haklı. Ver parasını fazla fazla diyor :) Benim de aklımdan geçen tek yol araçta böyle bir şey bulundurmak.

Bu ülkede insanlar sinyal vermiyor. Veren yanlış zamanda , yerde veriyor. Kimsede saygı kalmamış. Trafikte saygı diye bir şey yok. Silah taşısan daha kötü sıka sıka bitiremezsin. İşi gücü bırakıp trafikte adam dövmen lazım her saat , rusyadakiler gibi.

Ben de çok sinirli araç kullanıyorum karşıdan bi hata görünce özellikle. En güzel aptal bir insan gibi araba kullanmak. Görmeyin yapılan hataları mala bağlayın. Başka aptallar rahatsız etmesin sizi :( Ve en önemlisi her an her aynanızı görün , yoldaki sadece önünüzdeki değil 3 araç ilerisine kadar RADAR gibi tarayarak hareket edin. arabama kim binse şaşırır ben bu kadar temkinli düzgün araba kullanmıyorum diye. Çünkü trafikte araba kullanabilmek riskten uzak kalabilmek bunları gerektiriyor. Bazen hakkınız bile yense susmak gerekiyor başına bela almamak için , yada gidip gırtlaklarına çökmek. Ortasında kalırsanız içinden çıkılamıyor. Geçmiş olsun tekrardan

Dostum haklısın işte sıkıntı burda her ne kadar dikkatli olursan ol böyle bir sonuçla karşılaşabiliyorsun, yaralanmadığın sürece de istersen önüne aniden buzdolabı çamaşır makinası düşsün camına sert kontraplak saplansın hiç birşey yapamıyosun elin kolun bağlı. Olay yerine yarım saat sonra tekrardan gittim ve orda polise anlattım durumu polisin söyleyebildiği tek şey savcılığa dilekçe verebilirsin demek oluyo.. Elin kolun bağlı yasal yollardan gidersen, yasal olmayan yollardan gidersen al başına bela, çekip vurcanmı adamakıllı dövcenmi yoksa dayak mı yiceksin belli değil sıkıntılı durumlar, bu seferde ucuz atlattım bi dahaki sefere başıma ne gibi enteresan saçma bi olay gelicek diye düşünüyor artık insan trafikte:)

ygtrn
17-12-2013, 19:13

gerçek tabancayla olaya karışmak geri dönüşü olmayan yerlere sokabilir insanı, üstüme sopayla yürüyen adamı vurunca ölmiyeceğini bilsem vururum, bu şekilde nefsi müdafaya girer ve pek bi ceza almayabilirsin... ancak bacağından dahi vursan gerçek silahla ölme riski var, onun için şu tarz şeyler öneririm :)

Crosman 1911 Bb 4.5 Mm Havalı Tabanca - Outdoor - Hepsiburada.com (http://www.hepsiburada.com/liste/crosman-1911-bb-45-mm-havali-tabanca/productDetails.aspx?productId=outmy160411&categoryId=1306915&navq=categoryid%3d1306915%26fh_view_size%3d12%26fh _sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3doutmy1 60411%26fh_lister_pos%3d5%26fh_location%3d%252f%25 2fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcata log01_60001546%257d%252fcategories%253c%257bcatalo g01_60001546_2147483604%257d%252fcategories%253c%2 57bcatalog01_60001546_2147483604_22007826%257d%252 fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604 _22007826_1306914%257d%252fcategories%253c%257bcat alog01_60001546_2147483604_22007826_1306914_130691 5%257d%26fh_refview%3dlister)

bu tarz silahlar bir adet sıkıştırılmış kaarbondioksit tüpüyle 50 ye yakın atış yapabilmekte, tüpleri hemen hemen her av bayinde bulunmakta ve tanesi 1 2 lira aralığında fiyatlarda, 2 tip saçması vardır, biri kurşun biri çelik, kurşun canlı hedeflerde fazla can yakar, saplanmaz morartır inim inim inletir ancak camm vs vs kıramaz, çelik olansa biraz sakattır et e saplanma ihtimali vardır, 10 15 metre gibi mesafelerde kolaylıkca cam kırabilir, temperli araba camları dahil :)

rebeloghy
17-12-2013, 19:22
gerçek tabancayla olaya karışmak geri dönüşü olmayan yerlere sokabilir insanı, üstüme sopayla yürüyen adamı vurunca ölmiyeceğini bilsem vururum, bu şekilde nefsi müdafaya girer ve pek bi ceza almayabilirsin... ancak bacağından dahi vursan gerçek silahla ölme riski var, onun için şu tarz şeyler öneririm :)

Crosman 1911 Bb 4.5 Mm Havalı Tabanca - Outdoor - Hepsiburada.com (http://www.hepsiburada.com/liste/crosman-1911-bb-45-mm-havali-tabanca/productDetails.aspx?productId=outmy160411&categoryId=1306915&navq=categoryid%3d1306915%26fh_view_size%3d12%26fh _sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3doutmy1 60411%26fh_lister_pos%3d5%26fh_location%3d%252f%25 2fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcata log01_60001546%257d%252fcategories%253c%257bcatalo g01_60001546_2147483604%257d%252fcategories%253c%2 57bcatalog01_60001546_2147483604_22007826%257d%252 fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604 _22007826_1306914%257d%252fcategories%253c%257bcat alog01_60001546_2147483604_22007826_1306914_130691 5%257d%26fh_refview%3dlister)

bu tarz silahlar bir adet sıkıştırılmış kaarbondioksit tüpüyle 50 ye yakın atış yapabilmekte, tüpleri hemen hemen her av bayinde bulunmakta ve tanesi 1 2 lira aralığında fiyatlarda, 2 tip saçması vardır, biri kurşun biri çelik, kurşun canlı hedeflerde fazla can yakar, saplanmaz morartır inim inim inletir ancak camm vs vs kıramaz, çelik olansa biraz sakattır et e saplanma ihtimali vardır, 10 15 metre gibi mesafelerde kolaylıkca cam kırabilir, temperli araba camları dahil :)

Ohaaa çok güzel :D Abi valla çok mantıklı fakat tek düşürdüren ne biliyor musun :D Şimdi aldık bundan trafikte başımıza bir şey geldi çıkardık korksun canı yansın diye sıktık. Manyağın biri çıktı haksız olduğu halde , o da silaha sarıldı onunki gerçek çıktı :) Etrafta işi gücü olmayan , hayattan beklentisi kalmamış bıkmış tip bu kadar çok iken silah görünce allah için vur kurtulayım diye zorla vurdurtan bile olur şu günümüz türkiyesinde... :(

En temizi : Allahım sen gör bunları diyorum , bol bol korna kullanıyorum stresi alıyor bi nebze. Devam etmeye görmemeye çalışıyorum. Öncede makasa girene , sinyalsiz önüme kırana falan kornaya dayanırdım , 2 gündür hiç korna sellektörsüz sadece önlerini kapatıp bişey olmamış gibi gidiyorum. Tam girecekken kapatıyorum yada arkama geleceğine fren yapıyorum falan böyle anlaşıyorum trafikte. Öfke kontrolü önemli cidden.

Konu ile ilgili olarak gerçekten bazen kaçacak yer olmuyor , elinizden hiç bir şey gelmiyor başınıza geliyor iş. Sonrasındaki süreç ise en temizi sağlık olsun diye şükredip devam etmek. İnsan hakkı falan arayarak vakit öldürmeye değmiyor. Ya da kalıba güvenip saldırmak :(

Dou
17-12-2013, 19:25
Türkiyede normal

Kaldırımı olmayan boğaziçi köprüsünde camıma kaldırım taşı çarpmıştı.

Kafaya fazla takmamak lazım, geçmiş olsun.

ygtrn
17-12-2013, 19:26
Ohaaa çok güzel :D Abi valla çok mantıklı fakat tek düşürdüren ne biliyor musun :D Şimdi aldık bundan trafikte başımıza bir şey geldi çıkardık korksun canı yansın diye sıktık. Manyağın biri çıktı haksız olduğu halde , o da silaha sarıldı onunki gerçek çıktı :) Etrafta işi gücü olmayan , hayattan beklentisi kalmamış bıkmış tip bu kadar çok iken silah görünce allah için vur kurtulayım diye zorla vurdurtan bile olur şu günümüz türkiyesinde... :(

valla tek diyebileceğim, sonunu düşünen kahraman olamaz :D:D:D:D:D

ygtrn
17-12-2013, 19:27
Türkiyede normal

o nasıl oldu ya la :D

gökberk
17-12-2013, 19:27
Silahla filan şaka olmaz beyler.

http://www.vekarikatur.com/wp-content/uploads/2012/04/Evlad%C4%B1m-yapma-hal%C4%B1yla-%C5%9Faka-olmaz-yi%C4%9Fit-%C3%B6zg%C3%BCr.jpg

kse
17-12-2013, 19:38
malesef polis çağarmalıydınız. siz en iyisi araç kamerası alıp taktırın. her yola çıktığınızda otomatik kayıta başlayanlardan.

hatta yaygınlaşmalı bu kameralar. fiyatları 100 dolar civarlarına kadar düştü.

Polisi sonradan olay yerine gidip çağırdım ancak pek elle tutulur bir sonuç alamadm. evet bu hafta sipariş vermeyi düşünüyorum kameralardan. Aslında kullanımı yaygın olsa bu kameraların Türkiyede, en az rusyadaki kadar malzeme çıkar.

kse
17-12-2013, 19:40
Türkiyede normal

teşekkür ederim sizinki de enteresanmış:)

i-vtec07
17-12-2013, 20:31
Geçmiş olsun bende bugün haniden cevre yoluna cikanTofaş ın birine giriyodum arkadan .

EEE
17-12-2013, 21:09
Bir karakola gidecen diyecenki su plakali tirdan düşen parca aracima hasar verdi ve tir dursada tutanak tutmadan gitti yaninda bir arkadasinida al oda sahit olsun sonra tirin sigortası yada soforunden yada tirin malikinden yada hepsinden birden parani isteyeceksin
Basit is halledemezsen ben zevkle kastiririm hepsini

sanctuary35
17-12-2013, 21:14
bence türkiyedeki en kötü trafik izmirde var...

kse
17-12-2013, 21:29
Bir karakola gidecen diyecenki su plakali tirdan düşen parca aracima hasar verdi ve tir dursada tutanak tutmadan gitti yaninda bir arkadasinida al oda sahit olsun sonra tirin sigortası yada soforunden yada tirin malikinden yada hepsinden birden parani isteyeceksin
Basit is halledemezsen ben zevkle kastiririm hepsini

teşekkür ederim ilginiz için, evet yarın bunu yapmayı düşünüyorum otoban polisine gidip durumu tekrardan anlatıcam şahit göstererek olayı çözebiliriz inş, umarım bir sonuç çıkar en azından maddi olarak bir zarara uğratabilirim karşı tarafı..

furkane
17-12-2013, 21:37
bazı arkadaşlar silah demişte ,ne yapıcaksınız silahları gerçek dahi olmasa? diyelim çıkarttınız adamın belindede gerçeğı varsa ne olucak ? bu işlere girmemek gerek sonuçları çok anlamsız olabiliyor. Gerçekten anlamsız yere bağrınıyoruz, küfür ediyoruz, el hareketlerinde bulunuyoruz trafikte , unutmayalım yer , otopark kavgasına birbirini vuran bir ülkede yaşıyoruz. Sizede büyük geçmiş olsun

EEE
17-12-2013, 22:18
teşekkür ederim ilginiz için, evet yarın bunu yapmayı düşünüyorum otoban polisine gidip durumu tekrardan anlatıcam şahit göstererek olayı çözebiliriz inş, umarım bir sonuç çıkar en azından maddi olarak bir zarara uğratabilirim karşı tarafı..

Karakol gorgu tespit tutanagi duzenleyecek

snan1910
17-12-2013, 22:34
Geçen yıl izmir otobanında gece yarısı 200 le giderken orta şeritte bildiğiniz yatak çıktı karşıma tek şeritle kurtardım :) türkiyede şansa yaşıyoruz.

Equinox
17-12-2013, 22:50
Kurusıkı vb silah taşımak gerçeğinden çok daha tehlikelidir arkadaşlar yanlış yönlendirmeler yapmayalım lütfen.

kse
17-12-2013, 23:07
Geçen yıl izmir otobanında gece yarısı 200 le giderken orta şeritte bildiğiniz yatak çıktı karşıma tek şeritle kurtardım :) türkiyede şansa yaşıyoruz.

aynen öyle dostum.. vahim bi durum bahtımıza ne çıkarsa

Skyhawk34
18-12-2013, 07:59
7-8 ay once edirne uolunda 140 larda giderken orta seritte ölü eşek gibi bir hayvan lesi vardi ilk basta yolun kirmiziya donmesi beni tedirgin etti uzunlari yakyigim an cesedi gorunce son anda sola kirmistim arkamdan gelen arabayla akraba olacaktik

Gelelim senin duruma aracin plakasiyla brnce bir karakola gitmelisin yaninda bir arkadasininda sahitlik yapmasi fena olmaz duruma gore

Geçmiş olsun

Orhan
18-12-2013, 09:20
araç içi kamera tavsiyesinde bulunabilecek olan varmı acaba