PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda integra mı ? CRX mi ?

iz_sport
18-12-2013, 20:26
hayırlı geceler her keze 2 gündür aklımızı çok karıştırdık proje düşünüyoruz ama crx mi integramı karar veremedik sizde yardımcı olun biraz fikir olarak sunduğunuz arabayı ne olarak öneriyorsunuz daha detaylı açıklarsanız sevinirim iyi forum lar :heyoo:

mmtrıza
18-12-2013, 20:42
Crx daha mantikli olur kilo farkı vardır arada tam bilmiyorum ama, tek kapılı olmasıda projelik araca yakışır diye düşünüyorum

iz_sport
18-12-2013, 20:48
Crx daha mantikli olur kilo farkı vardır arada tam bilmiyorum ama, tek kapılı olmasıda projelik araca yakışır diye düşünüyorum

hafiflik konusunda crx mantıklı ama larıda var işte integrada 1.8 :) aslında çok tartışmalı bir konu birileri yazarsa güzel olacak :icon_tup:

timucintt
18-12-2013, 20:58
proje nedir ? amaç nedir ? pist aracımı yapmak yoksa hızlı bir sedanmı ?

Djalican
18-12-2013, 21:01
Proje kapsamı nedir swapmı ? kendi motoruna atmosferik girmekmi ? Aşırı beslememi onu bilmeden bişey söyleyemeyiz....bendede CRX var proje için basladık...K Makina atsak çok kesip biçiyoruz...H22 atsak kaput kapanmıcak derecede sıgmıyor :D B16 B18 türevi bişi atcaksan hiç CRX e girme derim integra alıp kapagını deiştir elektrik tesisat v.s fazlada maaliyetli olmamıs olur...

Mikrop_Ali
18-12-2013, 21:20
proje ise crx ıntegra konfor :) projenın detaylarını yazarsanız daha cok yardımcı olunur. Boş integra kasası var bu arada elımde atmo crx de var

iz_sport
18-12-2013, 21:32
proje nedir ? amaç nedir ? pist aracımı yapmak yoksa hızlı bir sedanmı ?

pist aracı felan degil amacımız hızlı bir sedan olsun turbo olsun bizim olsun :D

civelek
18-12-2013, 21:47
pist aracı felan degil amacımız hızlı bir sedan olsun turbo olsun bizim olsun :D

swap uada ful doldurmayacagınız bir proje varsa kafanızda kesinlikle integra ister vtec kapak yap devam et ister kendi motoruna beyin piston egztr yap devam et hertürlü keyif verir turbo düşünüyosanda gene integra örnekleri stockta dolu dartonlu forgetlide dolu ama bunlar hep para tabiki

iz_sport
18-12-2013, 21:50
swap uada ful doldurmayacagınız bir proje varsa kafanızda kesinlikle integra ister vtec kapak yap devam et ister kendi motoruna beyin piston egztr yap devam et hertürlü keyif verir turbo düşünüyosanda gene integra örnekleri stockta dolu dartonlu forgetlide dolu ama bunlar hep para tabiki

bu işten zevk alıyorsan parayı düşünmeyeceksin :) :icon_tup: aslında integra banada mantıklı geliyor ama bide crx deki hafiflik büyük bi artı sağlıyor diye düşünüyorum :beuj:

civelek
18-12-2013, 22:02
işte orda para konuşuyo crx e kaç para harcayıp nekadar güç istiyosun yada integraya ? onları belirtirsen daha sağlıklı olur

devilboy
19-12-2013, 07:20
dostum integra alır kapak atarım sadece gezerim dersen yanlış düşünürsün baştan söyleyim sıkıntılı süreçtir zorluklarıda vardır kolaylıklarıda öyle 3 5 lira harcar vtec yaparım düşüncesine de girme derim o olsun buda olsun derken 15 leri buluyor tecrübeyle sabittir :D teg seni bıktırır hayattan bezdirir hergün satacam dersin ama zevkini aldınmı bırakamazsın konforludur yol tutuşu gayet tatminkardır ama sıkıntılısına denk geldiğin zaman başın dertten kurtulmaz

abdullah songür
19-12-2013, 09:47
integranın parçası çok pahalı
crx ön düzen iyi degil
eg sedan veya hb mantıklı olur

dc_crx
19-12-2013, 09:50
Sedan hızlı üstüne birde turboysa crx nie düşünüyorsunz..
Turbo'da 1.8 hacimle teg çok iyi işler yapıyor birde yol tutuşu güvenlik anlamıylada daha iyi

tuner faruk
19-12-2013, 09:58
Non vtec turbo integra gayet keyif verir Turbo CRX de tutunma zor olur kendi motoruyla bile zor tutunuyor :)

fatihtemizer
19-12-2013, 10:28
CRX bilmiyorum kullanmadıgım için ama stok integra bile kendine göre hızlı ve konforlu bır arac..birde turbo yapılrsa ki bu forumda orneklerı mevcut tadından yenmez gıbı gelıyor..birde olabılecek sıkıntıları da goze almanız gerekır.sımdıden hayırlı projeler dılerım..

sercanavcı
19-12-2013, 10:35
integra koltuguna oturdugum gün arabamdan sogudum gündür :D neyseki şu an toparladım unutmaya calısıyorum :D ıntegra bence ayrı dünya ıntegra derim hem hız hem konfor crxe göre dahada iyi duruyor

HondatugraL
19-12-2013, 10:58
crx tipsel olarak daha güzel bnce teg e göre ayrıca şehir oyuncağı gibi duruyor dışardanda ufak tefek bişe olması bılmeyen ınsanları yanıltıyor en çokta bu huyunu sevıyorum yanınıza çük kadar bişey yanaşıyor dalga geçiyorsun aklınca sonra uzuyor ve haassss... oluyorsun. Rexi caponlar şehir içilik tasarlamışlar resmen, yapılıncada ciddi gideri var kilo avantajıda cabası. Ben rex seçin derim

Yiğit G.
19-12-2013, 11:16

crx zaten sedan değil.Sedan istiyorsan integra al. Birkere dünyadaki en yakışıklı araç honda crx dir.Özellikle kıçı.Şehir içi kullanımı integraya göre daha kolaydır.İntegra da daha geniş daha konforludur.Performansıda iyidir.Timucintt sorularını cevaplar integra hakkında.

16EC813
19-12-2013, 12:10
rexs iyidirr iyii ,çogu yüzbinlik makinaları bozar :D

rate
19-12-2013, 14:18
İntegra Bambaşka.

resatgurcuoglu61
19-12-2013, 19:23
Kesinlikle CRX :) Swap B16 ;) Benim Hayallerimin Arasında k20 CRX Varda Kolay Bi İş Değil O :)

kaanpoyrazoglu
19-12-2013, 20:27
Her 2 aracada sahibim, şimdi hangisi için ne diyeceğimi şaşırdım fakat turbo vs düşünüyorsanız zaten crx 'in mevcut motoru olan d16a9 da sıkıntılarınız bitmez , çok para harcarsınız hep bir yerlerde problemler çıkar.. Swap yaparım turbolarım derseniz eyvallah , integra daha oturaklı ve yüklediğinde zımba gibi giden bir araç , fakat uçsun vs diyorsanız aynı speclerdeki bir eg civiğe geçilebilirsiniz. Benim gözümde sıralama şöyle ; fırlama bir araç olsun diyorsanız crx , oturaklı ,konforlu olsun diyorsanız integra , para harcıcam , uçuracam diyorsanız eg civic derim.. Hee ama crx başkadır onuda belirteyim :D

Yiğit G.
19-12-2013, 20:37
fırlama bir araç olsun diyorsanız crx , oturaklı ,konforlu olsun diyorsanız integra , para harcıcam , uçuracam diyorsanız eg civic derim..

eg civicle crx in motoru aynı , nasıl ucucak eg civic ?

kaanpoyrazoglu
19-12-2013, 20:50
eg civicle crx in motoru aynı , nasıl ucucak eg civic ?

Ben swap açısından dedim ;) ayrıca şuda var , ex alıp sohc vtec yapıp yüklenebilir , d16a9 dan daha dayanıklılar sohclar..

Yiğit G.
19-12-2013, 21:00
Ben swap açısından dedim ;)

Eee motor boşluklarıda bildiğim kadarıyla aynı ? Civic e swap olan Crx e olmuyormu :) Olur tabiki .. o yüzden anlamadım swap açısından derken lafını ?

hunteR-EX
19-12-2013, 21:01
crx sohc vtec +turbo güzel olur ama bi o kadar masraflı sadece şanzuman olayı bile adamı delirtmeye yeter :)

hunteR-EX
19-12-2013, 21:02
Eee motor boşluklarıda bildiğim kadarıyla aynı ? Civic e swap olan Crx e olmuyormu :) Olur tabiki .. o yüzden anlamadım swap açısından derken lafını ?

aynı değil hocam eg çok daha geniş

Yiğit G.
19-12-2013, 21:04
aynı değil hocam eg çok daha geniş

benim bildiğim yakındı birbirine , bakarım şimdi ölçülerine

hunteR-EX
19-12-2013, 21:06
ben kullanıyorum crx sıkıntı yok swap olayı eg de crx göre çok daha kolay :)

Yiğit G.
19-12-2013, 21:11
ben kullanıyorum crx sıkıntı yok swap olayı eg de crx göre çok daha kolay :)

enine fark yokta sanırsam.. derinlikte fark var.. Azcık açık durur kaput olsun :)

yani

http://image.hondatuningmagazine.com/f/27656071/htup_1003_04_o+1991_honda_crx_dx+engine_shot.jpg

http://www.k20a.org/upload/dsc_0320.jpg

kaanpoyrazoglu
19-12-2013, 21:16

Şimdi şöyle dostum , crx seninde bildiğin gibi zaten zor tutunan bir araç , stabil gitmiyor yüksek güçlerde ve süratlerde , gücü yere aktarma ve tutunuş anlamında en başarılısı bence eg kasa. Bu arada örneğin b18a makineyi crx e koyduğunda eg dekinden yere daha yakın oluyor vs vs gibi, tabikide motor boşlukları aynı haklısın ;)

iz_sport
19-12-2013, 21:28
arkadaşlar hepinizin yorumlarını tek tek okudum bi çoğunuz integra diyor :) crx hafiflik konusunda çok cezbediciydi gene söylüyorum ama bi videosunu izlediğimde araca yüklendiği zaman deligi sarıyor ama gidemiyor yol tutuşu olmadığından bi an düşündümde bukadar hafiflik o hızda sanırım pekde sağlıklı olmuyor e21 e m50b25 swap yaptım turbolamak istedim 10 tl yi gecik masraf cıktı zaten bu zamna kadar 20 tl harcandı bi 10 daha gitmez gitsede o fiyata satılmaz :) o yüzden böyle sıfırdan turboya başlicamız bi arac yapalım dedik ve kararı integra diye verdik hadi hayırlısı

civelek
19-12-2013, 21:33
Hayirli olsun derim komple girisiceksen detaylı alabildiğine kadar uygununu almaya bak bence ztn tesisat vs degiseceksin. Çok param gidecek ve geri dönüşü olmicak acele etmeden alabildiğine kadar uygun malzemeler al derim

aykutsafakyaman
19-12-2013, 22:44
Motor içinden hangisi daha sağlıklı olur onu bilemem. Ama tek bişey diycem o direksiz kapılara iyi bi swap oldu mu tadından yenmez bi araba olur

iz_sport
20-12-2013, 01:56
Hayirli olsun derim komple girisiceksen detaylı alabildiğine kadar uygununu almaya bak bence ztn tesisat vs degiseceksin. Çok param gidecek ve geri dönüşü olmicak acele etmeden alabildiğine kadar uygun malzemeler al derim

turbo kit hazır şimdi bizi lazım olan araç gerekli malzemeler ve bolca boş zaman :) he bide sabır :icon_tup:

fatihtemizer
20-12-2013, 09:40
Allah kolaylık versın inşallah istediğin gibi bir sonuc cıkarırsın ortaya:)

16EC813
20-12-2013, 13:15
Her 2 aracada sahibim, şimdi hangisi için ne diyeceğimi şaşırdım fakat turbo vs düşünüyorsanız zaten crx 'in mevcut motoru olan d16a9 da sıkıntılarınız bitmez , çok para harcarsınız hep bir yerlerde problemler çıkar.. Swap yaparım turbolarım derseniz eyvallah , integra daha oturaklı ve yüklediğinde zımba gibi giden bir araç , fakat uçsun vs diyorsanız aynı speclerdeki bir eg civiğe geçilebilirsiniz. Benim gözümde sıralama şöyle ; fırlama bir araç olsun diyorsanız crx , oturaklı ,konforlu olsun diyorsanız integra , para harcıcam , uçuracam diyorsanız eg civic derim.. Hee ama crx başkadır onuda belirteyim :D

doctor bunee :D