PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : a3 1.8t ?

MARJINAL_SUFI
12-04-2014, 00:57
arkadaşlar yaklaşık 2 yıldır severek kullandığım mekanik anlamında herşeyini bütçe gözetmeden 0 ladığım e36 3.28 imi dün ilana verdim akşamına satıldı :(
pazartesi devrini alacak arkadaş..
şartlar böyle gerektirdi maalesef.. şimdi a3 e kaldık kız kardeşimle idare edeceğiz bir süre tek araba..
aslında a3 ü satmak mantıklıydı ama bir bayana e36 pek yakışmaz gailesi ile giden benim arabam oldu.

a3 üde kendime almıştım zamanında ama çok fazla binmemiştim.. 1.8t agu motor yazılımlı.. gerçek anlamda bir deneme de yapmadım başka araba ile.. ara ara benim 3.28 le kız kardeşim a3 ü kullanırken şakalaşmalarımız oldu ama bir bayan hakkını ne kadar verebilir muamma... :)
kullanım tecrübelerime göre bir kanıya varmakta neredeyse imkansız.. zira biri turbo şarj diğeri büyük hacim sayılabilecek atmosferik..
audiye biniyorum o hızlı gibi geliyor 28 e biniyorum o hızlı gibi geliyor.. yani demem o ki 28 le olan kıyas, audinin gideri hakkında net kanıya varmama kafi gelmiyor..
manuel, yazılımlı agu a3 ün gideri sizce ne kadardır arkadaşlar.. motoru falan gerçekten bakımlı.. gayet sağlıklı yani 3 viteste bile sarıyor bazan..
hangi arabalarla yürür sizce.. yada muadili olduğunu düşünüp denemek isteyen arkadaşlar olabilirmi..
sağlıcakla..

drago
12-04-2014, 10:20
stock haliyle bile 1.8t çok çok zevkli, 150 hp olmasına rağmen, hp bandı dışındaki araçlara kafa çıkartan bir motor.manuel yazılımlı agunun 28i geçmesi lazım

184lük 320d leri geçmesi lazım

Polo gti ile denemeleri de zevkli olabilir.

muratkaaan
12-04-2014, 10:50
Bendede 1.8t a4 var ajl motor 180 lik olanlardan tamamen stock bende yeni aldim sayilir uygun olursa deneyebiliriz.

civelek
12-04-2014, 10:57
Yazilim egzoslu seatim vardi 1.8t aqx kodlu pasa daynoda 215 verdi s2000 egzos filtreli 200 kadar denemede hep ondeydim

MARJINAL_SUFI
12-04-2014, 12:40
stock haliyle bile 1.8t çok çok zevkli, 150 hp olmasına rağmen, hp bandı dışındaki araçlara kafa çıkartan bir motor.manuel yazılımlı agunun 28i geçmesi lazım

184lük 320d leri geçmesi lazım

Polo gti ile denemeleri de zevkli olabilir.

o kadar gideri varmı bizim böceğin sadece yazılım ile vay bee.. :) vallahi iyiymiş...
sevindim doğrusu oh oh ne ala..
perşembe akşamı 22 den sonra uygun olan arkadaşlar olursa denemek isterim.
turbo şarj arabadan pek fazla anlamam , araca dair bildiklerim geçen ay , su eksiltme diye girmiştik bakım hortum vs vs derken üst kapak contası ve tüm sübaplar tamamen değişmişti.. rktefiyeci alt kısmı kontrol sonrası ise neredeyse 0 aşınma demişti..
yazılımını da ben yaptırmadım aldığımda öyle idi.. ne tür bir yazılım bilmiyorum.. yazılımlı olduğundan eminim çünkü ben ilk aldıktan bir kaç ay sonra arabada bir kesiklik oluyordu bulamamışlardı en son orj bir ecü takıp denemiştik araba çok yavaşlamıştı..
demem o ki ; tam bir soru işareti...
perşembe 22 den sonra uygun olan arkadaşlar olursa denemek itesrim.. teşekkürler..

MARJINAL_SUFI
12-04-2014, 12:40
Bendede 1.8t a4 var ajl motor 180 lik olanlardan tamamen stock bende yeni aldim sayilir uygun olursa deneyebiliriz.

iyi olur vallahi.. perşembe 22 den sonra müsait olursanız deneyelim.

muratkaaan
12-04-2014, 13:33
Ok. Persembe yine burdan haberlesiriz.

MARJINAL_SUFI
12-04-2014, 14:15
Ok. Persembe yine burdan haberlesiriz.

hay hay.. anlaştık teşekkür ederim

BamBam
12-04-2014, 14:27
Bünyamin abi hayırlı olsun, üzüldüm 328in gitmesine güzel makineydi. 328le denemiştik bir de 1.8T ile dener aradaki farka bakarız istersen, deneyelim diye konuşmuştuk zaten ;)

Bu arada yeni planlar var 328in yerine?

suk3b3
12-04-2014, 18:24
Turbo ve atm araclar farkli dünyalar abi. Bende 2 side var. Atmo ile devir dönmek warex sesi dinlemek paha biçilmez. Turbo nun da üst devirlerdeki azmi işi eğlenceli kılıyor. Fırsatın olsa da 2 side sende kalsaydı keşke. 28 in ciğer sesine yer yerinden oynuyor maşallah :)

MARJINAL_SUFI
12-04-2014, 23:10
Bünyamin abi hayırlı olsun, üzüldüm 328in gitmesine güzel makineydi. 328le denemiştik bir de 1.8T ile dener aradaki farka bakarız istersen, deneyelim diye konuşmuştuk zaten ;)

Bu arada yeni planlar var 328in yerine?

teşekkür ederim murat..
valla çok iyi olur denersek.. zira senin aracın gerçek bir ölçü olur bizim böceğe.. ::)
planlara gelince ; bu yaz olmazda kış a doğru ya yine bir 3.28 olur ama bu kez tam olur ( m50 b25 manifold, m3 headers, dereceli eksantrikler, komple eksoz, filtre, 3.15 kısa dif., yazılım)..
yada bir 5.40 ..
bakalım hayırlısı..

MARJINAL_SUFI
12-04-2014, 23:12
Turbo ve atm araclar farkli dünyalar abi. Bende 2 side var. Atmo ile devir dönmek warex sesi dinlemek paha biçilmez. Turbo nun da üst devirlerdeki azmi işi eğlenceli kılıyor. Fırsatın olsa da 2 side sende kalsaydı keşke. 28 in ciğer sesine yer yerinden oynuyor maşallah :)

açıkçası atmosferik seviyorum kardeşim.. 6 silindirin tınılarından sonra kibrit kutusu gibi geliyor audinin sesi malesef..
ancak alt devirlerdeki ivmelenmede hoşuma gitmiyor değil hani a3 te..
bakalım.. gün ola harman ola..

drago
12-04-2014, 23:23
o kadar gideri varmı bizim böceğin sadece yazılım ile vay bee.. :) vallahi iyiymiş...
sevindim doğrusu oh oh ne ala..
perşembe akşamı 22 den sonra uygun olan arkadaşlar olursa denemek isterim.
turbo şarj arabadan pek fazla anlamam , araca dair bildiklerim geçen ay , su eksiltme diye girmiştik bakım hortum vs vs derken üst kapak contası ve tüm sübaplar tamamen değişmişti.. rktefiyeci alt kısmı kontrol sonrası ise neredeyse 0 aşınma demişti..
yazılımını da ben yaptırmadım aldığımda öyle idi.. ne tür bir yazılım bilmiyorum.. yazılımlı olduğundan eminim çünkü ben ilk aldıktan bir kaç ay sonra arabada bir kesiklik oluyordu bulamamışlardı en son orj bir ecü takıp denemiştik araba çok yavaşlamıştı..
demem o ki ; tam bir soru işareti...
perşembe 22 den sonra uygun olan arkadaşlar olursa denemek itesrim.. teşekkürler..

silindir başı 5 valf teknolojisi zamanın önde gelen teknolojilerinden biri idi. çok deparlı bir motor 1.8t.Keyifli devir bitirir. 20bin kmde 1.4 tsi 125 ile benim baskı balata neredeyse volanı sıyıracakken denedim araya tırlar giriyordu; ki benim araç stock 150lik A4 idi o zamanlar. daha başka araçlarla da denedim ki, yazılımlı bir a3ün neler yapabileceği gözümde çok net canlandı.

ha şu var, aracın kondüsyonu çok önemli. turbosuz 1.8 ile yanyana giden 1.8t lerde çok piyasada. :) ben benim aracımı 2 sene sonunda bulmuştum.

MARJINAL_SUFI
12-04-2014, 23:51
[QUOTE=drago;7421199]silindir başı 5 valf teknolojisi zamanın önde gelen teknolojilerinden biri idi. çok deparlı bir motor 1.8t.Keyifli devir bitirir. 20bin kmde 1.4 tsi 125 ile benim baskı balata neredeyse volanı sıyıracakken denedim araya tırlar giriyordu; ki benim araç stock 150lik A4 idi o zamanlar. daha başka araçlarla da denedim ki, yazılımlı bir a3ün neler yapabileceği gözümde çok net canlandı.

valla kardeşim direksiyondayken bile ivmelenmeyi boynunda hissediyorsun..
3 vites bile sarıyor deparlı sürüşlerde..
drag zaten neredeyse imkansız ilk 2 vites yok gibi bir şey.. 225 kış lastikleri olduğu halde üzerinde.. sanırım fena gitmiyor ..
ama işte denemeden bilemiyor yinede insan..
geçen ay epey bir bakım gördü.. tüm sübaplar, üst kapak contası, turbo hortumları vs vs elden geçti..
kondüsyonu iyidir herhalde bilemiyorum valla..

ferroo
12-04-2014, 23:52
silindir başı 5 valf teknolojisi zamanın önde gelen teknolojilerinden biri idi. çok deparlı bir motor 1.8t.Keyifli devir bitirir. 20bin kmde 1.4 tsi 125 ile benim baskı balata neredeyse volanı sıyıracakken denedim araya tırlar giriyordu; ki benim araç stock 150lik A4 idi o zamanlar. daha başka araçlarla da denedim ki, yazılımlı bir a3ün neler yapabileceği gözümde çok net canlandı.

ha şu var, aracın kondüsyonu çok önemli. turbosuz 1.8 ile yanyana giden 1.8t lerde çok piyasada. :) ben benim aracımı 2 sene sonunda bulmuştum.

2 sene arabami baktin naptin:)

tdipower
12-04-2014, 23:56
şu ilk 3 vites sarma olayı ilginç geldi bence aracın yürüyenini kontrol edin zira biz 350+ güçlerde a3 ile 2.vites dahi sarmadan ivmelenebiliyoruz

MARJINAL_SUFI
13-04-2014, 00:04
şu ilk 3 vites sarma olayı ilginç geldi bence aracın yürüyenini kontrol edin zira biz 350+ güçlerde a3 ile 2.vites dahi sarmadan ivmelenebiliyoruz

önden tahrikli araçlar hakkında pek bir bilgim yok.. oldu olası hep bmw oldu yıllardır..
bizim yürüyende sorun olduğundan mı böyle yapıyor acaba.. :confused:
hay allah.. olabilirde belki.. zira çok hafif bir bilya uğultusu gibi bir ses var.. aks larmı sorunlu bizim acaba :( 2 yıl oldu kız kardeşim kullanıyor bir işte dün gece pizza almak için sürmüştüm.. bmw artık emanet araba oldu adam pazartesi alacak diye..

Onur Fatih
13-04-2014, 00:22
A3 kac km de su an. Sadece merakimdan soruyorum.

KOSEREN
13-04-2014, 00:24
Alan kişi çok şanslı gercekten,bakımlı bir aracınız vardı.

MARJINAL_SUFI
13-04-2014, 00:30
Alan kişi çok şanslı gercekten,bakımlı bir aracınız vardı.

teşekkür ederim.. hakikaten öyle idi..:( inanması zor ama aslaa satmak gibi bir düşüncem yoktu ve tam 11.500 tl harcamıştım hemde motor yaptırmadan..
mekanik anlamda sadece motorun içi kalmıştı orjinal parçası ile değişmeyen..
sahibinden e yazdığım liste epey uzundu.. :)
nasip işte ilanı verdim bir çok kişi aradı akşamına gece 11 gibi arkadaş arabaya baktı kullandı satın aldı..
güzel günlerde binsin.. hayırlara vesile olsun inş..

KOSEREN
13-04-2014, 00:32
Hayırlısı olsun.Alan kişi de kazasız belasız kullansın diyelim.
Sizin gibi bmw kıymeti bilen bir insana ///M makina yakışır hani :)

MARJINAL_SUFI
13-04-2014, 00:33
A3 kac km de su an. Sadece merakimdan soruyorum.

160 000 civarlarında sanırım.. 2000 model..

MARJINAL_SUFI
13-04-2014, 00:39
Hayırlısı olsun.Alan kişi de kazasız belasız kullansın diyelim.
Sizin gibi bmw kıymeti bilen bir insana ///M makina yakışır hani :)

çok teşekkür ederim.. teveccühünüz kıymetli inanın..
aslında m3 çok düşündüm bazan uyurken geceleri hayallerimde gemileri yaktım bu kez alacağım dedim...
ama hep korktum.. sizde çok iyi bilirsiniz ki ; kronik vanos problemleri, temizinin neredeyse bulunamaması, bulunsada astronomik rakamların tedavülü ..
ama beni m3 ten alıkoyan en büyük sebep hep şu oldu; her zaman istedim ki arabamın marşına basıp kars a kadar gidebileyim her an..
yıllar oldu hep e36 kullandım bir kez 46 maceram oldu 2 ay binemedim hemen sattım.. görece eski e36 larla abartısız 200 bin km yapmışımdır defalarca şehir dışı.. bir kez olsun yolda kalmadım , rezil olmadım.. arabam bir kez çekiciye çıkmadı..
m3 ü bu hale getirememekten korktum hep..

drago
13-04-2014, 01:12
2 sene arabami baktin naptin:)

sorunun amacını çok çözemedim ama iyi niyetli olduğunu düşünerek cevap veriyorum.

2 sene boyunca bütçeme uygun 1.8t baktım, baktıklarımdan eli boş döndüm, bulduklarımda şartlarda anlaşamadım, arada başka araba aldım, bazı fırsatlar kaçtı. Karar verdikten 2 sene sonra sahip olabildim, bu durumun nesi o kadar gülümsetti?