PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şah Fırat Operasyonu ?

Sayfa : [1] 2

bilalMW
22-02-2015, 09:18
Beyler biz toprak mı kaybettik yoksa başka bişey mi oldu ben tam çözemedim mevzuyu ona göre küfür edeceğim de..

bilalMW
22-02-2015, 09:34
evren abi siyaset yapmak için açmadım tv de bakıyorum sanki operation black hawk nette farklı mezralara bakıyorum türkiye de neredeyse 90 sene sonra toprak kaybetti. tam anlaayamadım. ama önümde bir perde çekilmiş gibi.

STP
22-02-2015, 09:43
O turbeye dokunurlarsa gerekeni yapariz diyodu birileri..
gereken aninda bosaltmakmis onu gorduk.ALLAH belanizi versin

turbo&quattro
22-02-2015, 09:45
Jdm vti nerdesin....

darkmoon
22-02-2015, 09:46
bu suriye olayları olana kadar daha düne kadar süleyman şahı bilen bile yoktu.. kayıptır tabiki ama kaybedilen o kadar çok şey varki benim gözümde büyük bir şey değil..

siyaset yapmadan basit bir soru sorıyım bunlar gizli saklı şeyler değil biliniyor bütün gazeteler tv lerde haberlerde yazılıyor söyleniyor..

pkk işid saldırıları sırasında peşmergeye hiybe edilen 200 tank savar 20 ye yakında uçak savar aldı bunlar bilinenler.. helikopter düşüren silahlarında alındığı söyleniyor.. kısaca hızla silahlanıyorlar .. peki bu çözüm sürecinde tam tersine silahları bırakmak gerekmiyordu hadi onu geçdim bu kadar ağır bir silahlanma ne için ??? tank savar uçak savar ne için gerekli olabilir ??? cidden bilmediğim için soruyorum..

M_PROJECT
22-02-2015, 09:46
askerlik subesi kadar topragi koruyamadik , koruduk diye suan show yapiyorlar , ulan bu kadar toprak vatan sevginiz vardi da , basa geldiginizden beri sattiginiz km2 lerce topraklar nedir ?

TC : abi siz rahatsiz olmayin biz cikiyoruz zaten ...
ISID : hadi bakim , kobaniyi alamadik sizi cikarmak kolay oldu ...

jeffy
22-02-2015, 09:51
REZALET.....

Çok değil 100 yıl önce vatan toprağına göz diken dünya ülkelerine kan kustururken şimdi terör örgütüne vatan toprağını savaşmadan teslim edip arkasına bakmadan kaçar hale geldik.. Alın size yeni dünya devi TÜRKİYE....

hkkcn
22-02-2015, 09:51
birde kaza sonucu asker şehit olmş acaba nası bir kaza olduda şehit oldu .. iyi p*k muş gibi övüünüyorlar birde ... kaçtık totomuz yemedi demiyorlarda

darkmoon
22-02-2015, 09:52
90 lıların türkiyesine laf ederler eski türkiye statükocu sistem diye o zaman minnacık bir kardak kayalığı için bile savaş çıkıyordu ama vermedik dik durduk..

Caesar
22-02-2015, 09:52
Olm resmen korkak tavuk gibi kaçtık toprak kaybettik ama tüm haber siteleri destan yazmışız gibi anlatıyor.

Şaka mı bu? Soğudum lan ülkemden.

Caesar
22-02-2015, 09:54
birde kaza sonucu asker şehit olmş acaba nası bir kaza olduda şehit oldu .. iyi p*k muş gibi övüünüyorlar birde ... kaçtık totomuz yemedi demiyorlarda

50 tank arasında ne kazası ya?

Üstüne kimseye haber vermeden gittik diyorlar oraya gidilen tüm yollar kürt peşmergelerin elinde. Nasıl haber vermeyeceksin anlamadım.

Adamlar mal mı;

- '50 tanklık bir birlik geliyorlar, üstelik türk bayrağı var heryerinde'
- 'yat oğğğliiiiiiim kediiidir o kediii'

Böyle mi geçtik kürt birliklerini?

Üstüne yıktık kendi toprağımızı bıraktık işide kaçıyoruz ama sanki amerikayı almış gibi seviniyoruz bu ne lan?

Sezgin
22-02-2015, 09:55
Ucuz algi yonetimidir. Cahil secmenler icinse buyuk bir basari gibi gorulur. Standart oyun, gundem degistirmek icin fazla destansi ama cahil uzerinde adeta ISTANBUL'UN FETHI etkisi yaratmistir. Allah sonumuzu hayir etsin.

tylan
22-02-2015, 09:58
Daha dur bunlar daha başlangıç 10 sene için de Hakkari van sirnak batman hatta Diyarbakırda bizden çıkmazsa ben de bisey bilmiyorum Osmanlı geliyor geliyor diyorlardi getiren getire Vahdettin dönemine getirdiler

bilalMW
22-02-2015, 09:59
90 lıların türkiyesine laf ederler eski türkiye statükocu sistem diye o zaman minnacık bir kardak kayalığı için bile savaş çıkıyordu ama vermedik dik durduk..

Yaptığım askerlikten de,kendimden de ülkemden de iğreniyorum ciddi cidd her santimi kanla yıkanan bir ana kara var. Ve sembolik olup olmaması fark etmez ana kara dışında ki tek toprağımızdan tek kurşun sıkmadan geri çekildik. 100 araç 49 tanesi M60A3 tankı geri kalan da ZPT,ZMA 500 küsür piyade... resmen gösterişli geri çekilme yaptık inananmıyorum hala idrak edemiyorum.

MertSerhanÖ.
22-02-2015, 10:01
Kaç gemiye sattılar acaba

tylan
22-02-2015, 10:06
Yok petrole satmislardir Irak petrolün büyük bi kontrolü isidde

Kadyr
22-02-2015, 10:28
sımdı tv de dıyor yıne surıyede baska bır yere nakıl edılecektır dıyor

M_PROJECT
22-02-2015, 10:28
3 adım öteye taşıyıp "türbe suriyede başka bir yere taşındı" diye propaganda yapmak da anca akp denen sürüye yaraşırdı...

türbe daha önce de taşınmıştı ancak yeri üç aşağı 5 yukarı benzer tutulmuştu?

neden?

çünkü o türbede asker tutmamızın nedeni mezar bekçiliği yapmak değildi. türbenin gerçek anlamı bölgedeki türkmenlerin arkasında olduğumuzu göstermek amacını taşıyan bir hatırlatma, bir güç gösterisiydi...

şimdi artık yok. türkmenlere hem mecazen, hem fiilen "başınızın çaresine bakın sizi bölgedeki kürt katillerle başbaşa bıraktık" dedik dün gece...

hem akpli hem türk olunmaz... hep derim gene haklı çıktım.

büyük olasılıkla seçimler öncesi fazla arıza çıkarmamaları için ayrılıkçı kürtlere bir parmak bal çaldılar. onlar da "türk ordusunu kürdistanın kalbinden defettik" propagandası için kullanacaklar.

bir taşla iki kuş hem iç güvenlik yasasının meclis toplantısında çıkan skandalı gündemden çıkarttılar hem de pkk'ya seçim rüşveti verip, güneydoğu ve doğuda seçim yatırımı yaptılar...

türkler, türkmenler, türklük, devletin itibarı mı?

akp ne zaman bunları düşündü ki?

hem akpli hem türk olunmaz...

alintidir.

Kadyr
22-02-2015, 10:29
bıde gecıcı dıyor.

Tahir
22-02-2015, 10:31
Vay güzel ülkem vay! çok yazık...

Eworen
22-02-2015, 10:31
Bende sabahtan beri yandas medya maytap mi geciyo lan bizle diye bakip bakip duruyorum
Resmen ve alenen kuyrugunu skstirmis kedi gibi kacmislar iste
Gel gelelim mansetlere bak operasyonla tarih yazdik bla bla
Evet tarih yazdik dogru ama kendi vatan topragimizi birakip kacarak tarih yazdik
Emegi gecenlere tesekkurler*

*hepsinin ta...

LnchCntrl
22-02-2015, 10:33
Siyasete bağlamayın siyasetle ne alakası var, paralel devletin işidir, dış güçlerdir, faiz lobisi felandır ya telaş etmeyin toprak kaybetmişiz , kandildeki itler ege üni. gelip kardeşimizi öldürmüş felan bunlar basit şeyler arkadaşlar ama siz sakın siyaset yapmayın.

Armageddon
22-02-2015, 10:34
Osmanlı gerçekten kaldığı yerden devam demek ki... Yakında Istanbulu falan da müthiş destansı başarılı bir operasyonla bırakırız birilerine!

fthdrn
22-02-2015, 10:34
Ecdatla övünen onlar gibi olduklarını söyleyen zavallılar arkalarına bakmadan kaçmışlar.

Anıl E.
22-02-2015, 10:36
Vay lan bunu da yaptınız yani tuu sizin kalıbınıza be .

Askere gideceğim için kendime acıyorum amk vatan millet mi kalmış kime neye hizmet etmeye gidecem amk .
Alican gel de tartışalim gardaş bakalım buna ne diyeceksin o eşsiz siyasal ve ampül oyunla bize at gözlüğü yazmanı isTiyorum

Caesar
22-02-2015, 10:36
Osmanlı gerçekten kaldığı yerden devam demek ki... Yakında Istanbulu falan da müthiş destansı başarılı bir operasyonla bırakırız birilerine!

Tarih kitaplarında başını kaçırdıkları için; duraklama dönemi olarak kuruldular şuanda da yıkılma dönemine girdiler.

İlk başta elde ne varsa satınca yıkılma gerileme döneminde de vatan toprağından kaçmaları gayet doğal.

M_PROJECT
22-02-2015, 10:37
şimdi türbe noktasında bakın çok enteresan, bu türbenin paralel olduğu bilgisi bize geldi. kaldi ki süleyman bey'in yapmış olduğu bu yapının ruhsatı zaten yoktu. eyy cehape, önce sen tek partili taş devrinde bu türbeye nas-ıl izin verdiğini açıkla! cehape'nin verdiği izinlerin hepsi kayıtlı, bunları birer birer cuma günü paylaşacağız. biğz, türbemize sahip çıkmasını da iyi biliriz. ama kusura bakmasınlar, paralel cehape zihniyetindeki bu kaçak yapıya müsade etmedik, etmeyeceğiz. türbe noktasında, madem türbe istiyorlar, taksim meydanına dünyanın en büyük türbesini inşallah bir yıla kadar yapıp bitireceğiz. isterseniz de istemeseniz de bu olacak. alın size türbe... yaa bunların derdi türbe olsa taksim'deki türbemize karşı çıkmazlardı. afedersin alevisi ermenisi yüzlerinde maskeler içip içip inşaat temeline işiyor. bunlar müslüman değil, bunları da zamanı gelince inşallah açıklayacağız...

Caesar
22-02-2015, 10:43
şimdi türbe noktasında bakın çok enteresan, bu türbenin paralel olduğu bilgisi bize geldi. kaldi ki süleyman bey'in yapmış olduğu bu yapının ruhsatı zaten yoktu. eyy cehape, önce sen tek partili taş devrinde bu türbeye nas-ıl izin verdiğini açıkla! cehape'nin verdiği izinlerin hepsi kayıtlı, bunları birer birer cuma günü paylaşacağız. biğz, türbemize sahip çıkmasını da iyi biliriz. ama kusura bakmasınlar, paralel cehape zihniyetindeki bu kaçak yapıya müsade etmedik, etmeyeceğiz. türbe noktasında, madem türbe istiyorlar, taksim meydanına dünyanın en büyük türbesini inşallah bir yıla kadar yapıp bitireceğiz. isterseniz de istemeseniz de bu olacak. alın size türbe... yaa bunların derdi türbe olsa taksim'deki türbemize karşı çıkmazlardı. afedersin alevisi ermenisi yüzlerinde maskeler içip içip inşaat temeline işiyor. bunlar müslüman değil, bunları da zamanı gelince inşallah açıklayacağız...

sdasdafadf bu olmasa bile %90 buna benzer olacak

tylan
22-02-2015, 10:44
facebookta Yandaş sayfalara bakıyorum da süleyman sah'in naasini aldılar diye bi seviniyorlar bi seviniyorlar. Ulan toprak gitmiş kimsenin umrunda değil.alın sahinizi bi yerinize sokun diye yazmamak icin.zor tutuyorum kendimi.

LnchCntrl
22-02-2015, 10:44
Şah süleyman zaten bir teröristtir. biz zaten bunu biliyoruz delikanlıysan çık ortaya..

Yigit-Y
22-02-2015, 10:45
En son toprak kaybı verdiğimiz hükümet olma şerefine ulaştılar.

Allah belalarini versin.

Anıl E.
22-02-2015, 10:45
M_PROJECT abi valla güldüm billaha güldüm.

Ama cehape mehape demesi kulağıma gelince moralim tekrar bozulmadı değil.

Can's
22-02-2015, 10:47
kelimeler kıfayetsız adumun evlatlarına Atamın kemıklerı sızlamasın elbet gun gelır bu hataların cezasıda olur

t-jet ali
22-02-2015, 10:47

çok iyi ya, aynen katılıyorum.

mrtngn
22-02-2015, 10:48
Çok saygıdeğer başbakanımız ; Süleyman Şahın naaşının nakledileceği Suriye Eşmesinde bir bölge ordumuz tarafından kontrol altına alınmış bayrağımız göndere çekilmiştir dedi..

Helal olsun devletimize hökömetimize bayrağımız göndere çekildi,kimsenin yapamadığını yaptılar... Dünyaya rest çektiler !

Allah tez zamanda belanızı versin... Geberin kör kurşunla !!

BaDCaT
22-02-2015, 10:56
soyleyecek o kadar cok sey var ki..

Ama ben hep elli liralik attigimdan sikinti olmuyor.

osmanlici tayfa simdi gogusunu kabartmis sagda solda tugrasi ile geziyordur.Bak aldik biz osmanli torunuyuz diye bi de bunlar icin 2.Abdulhamid kahramandir sosyal medya da fotolarini koyalar.

Cumhuriyet'in nasil buyuk bir deger oldugunu anlayamayacaklar.Baslarinda birisi dedigim dedik sirtlarina vurucak semeri..sado mazo dedikleri bu olsa gerek.

Edit:hava durumu konusunu okurken karisti telefondan ortaya diger konuda ki yazi eklendi.

rebeloghy
22-02-2015, 10:59
Hem akepeli hem türk olunmaz diyen , ne kadar güzel ne kadar özet söylemiş..

mrtngn
22-02-2015, 11:03
Daha yeni gördüm 1 askerimizde şehit olmuş :(

LnchCntrl
22-02-2015, 11:06
Koca adam oldum oturdum hüngür hüngür ağladım, bizi ne hale getirdiniz resmen toprak kaybettik. keşke bir avuç toprağa 1 milyon şehit verseydik bu kadar koymazdı. kaç zamandır sinir hastalığından tedavi görüyordum bütün sıkıntılarım yeniden nüksetti.. yeter artıkk

tylan
22-02-2015, 11:07
Kovaladı kaca ateş böceği olmuşuz hala bunlar İsrail'in oyunları Seçim öncesi tezgahlar diyorlar ya. Ben uzulmuyorum artik bu kafadaki bi milletle 90 küsür yıl iyi gelmisiz inceldigi yerden kopsun amk.

ibozum
22-02-2015, 11:08
Sabah haberleri okurken ben de bir müddet anlayamadım.. Başarılı operasyon, harikalar yarattık başlıkları felan, içeriği okuyorum bir kaçmaktan kaçarken türbeyi, karakolu kullanmasınlar diye patlatmaktan bahsediyor, bayağı bir kafam durduydu bu nasıl çelişki diye..

Ses kayıtlarında zaten H. Fidan patlatalım suçu Suriye'ye atalım gibisinden konuşuyordu yani zaten gözden çıkarılmış, bir şekilde batıyordu toprağımız, terk edip gitmişiz ve bundan da "kahramanlık" diye bahsediyoruz..

Ama siyasete çekmeyelim.. Hükümetin konuyla ne ilgisi var.. Hıııammmına

Anıl E.
22-02-2015, 11:11
Belki Fırat gardaşımızın karşılığında orayı vermişlerdir bunlardan beklenmez mi ? Beklenir .
yakında hepimizin karşılığında bir m2 toprak verilecektir .

ynsemr
22-02-2015, 11:12
oraya terör örgütlerine mühimmat götürüldüğünü düşünüyorum

ahmet_xy
22-02-2015, 11:20
oraya terör örgütlerine mühimmat götürüldüğünü düşünüyorum

aynen. suriyedeki muhaliflere mühimmat yardımı yapmıştır bu hainler. şehit olan başçavuşumuzun eşi hamileymiş. :(

Yigit-Y
22-02-2015, 11:24
21 ağustos. 2014 de yazmış fuat avni :)

Bu plan hakan fidan davutoglu rte arasında ki plan işleme koyulmasi

Secimlerden 3 ay önceye yapilmasi manidar.

Aldıkları ahlarla cehennem de sürünerek af dileyecekler.

http://sozcu.com.tr/m/mobil/news.php?p=750928

t-jet ali
22-02-2015, 11:32
Kobaniyi kürt toprağıdır diye vermedi adamlar, bizim sınırlarımızdan geçip savunmaya gitti peşmerge ve sözde cihan devleti olan bizim düştüğümüz duruma bak.
bir peşmerge, barzani kadar olamadık .
ne deiyeyim yazıklar olsun.
kobani adamların destanı oldu, Süleyman Şah türbesi bizim utancımız..

ibozum
22-02-2015, 11:34
21 ağustos. 2014 de yazmış fuat avni :)

Bu plan hakan fidan davutoglu rte arasında ki plan işleme koyulmasi

Secimlerden 3 ay önceye yapilmasi manidar.

Aldıkları ahlarla cehennem de sürünerek af dileyecekler.

http://sozcu.com.tr/m/mobil/news.php?p=750928

Bunca ahlaksızlığa, vatan hainliğine, hırsızlığa, yolsuzluğa rağmen hala götünden ayrılmayanlara lanet olsun... Ancak inanıyorum bunların kaçacak delik aradığı günleri de görmeyi Allah nasip etsin..

O aldığı gemilerini bir yerlerine sokacaklardır..

ibozum
22-02-2015, 11:37
Kobaniyi kürt toprağıdır diye vermedi adamlar, bizim sınırlarımızdan geçip savunmaya gitti peşmerge ve sözde cihan devleti olan bizim düştüğümüz duruma bak.

Kahramanlıktan, çok başarılı bir operasyondan, her şeyin planlı güzel bir organizasyon olmasından bahsediliyor, lanse ediliyor.. Utanç nerede kimler utanç duyacak.. Bu kadar yüzsüz arsız olmuşlar..

Nasıl bir hal aldık, nasıl bir yola girdik.. Çok kızgınım çok.. :(

Can's
22-02-2015, 11:41
Kahramanlıktan, çok başarılı bir operasyondan, her şeyin planlı güzel bir organizasyon olmasından bahsediliyor, lanse ediliyor.. Utanç nerede kimler utanç duyacak.. Bu kadar yüzsüz arsız olmuşlar..

Nasıl bir hal aldık, nasıl bir yola girdik.. Çok kızgınım çok.. :(
adamların oy topladıgı kesım bılgısız o ne derse o olur dıyen ınsanlar onları bu sekılde kandırıyor hatta emınımkı o tıpler sımdı helal olsun adama falan dıyordur

SerdaR A.
22-02-2015, 11:45
http://tr.wikipedia.org/wiki/2014_T%C3%BCrkiye_Musul_Ba%C5%9Fkonsoloslu%C4%9Fu_ sald%C4%B1r%C4%B1s%C4%B1
bu olayla bi bağlantısı olduğunu düşünüyorum bende buna karşılık bura gibi askerlik şubesi kadar toprağı koruyamayıp kaçmak helal olsun ayakta alkışlıyorum büyük şanlı türk ordumuzu.......

barakuda26
22-02-2015, 11:47
Özellikle facebookta paylaşılan bazı gönderilerde türkiye genelinden yapılan sözde dinci bazı kişilerin öyle yorumlarına denk geliyorumki insan gerçekten hayret ediyor. Nasıl bi düşünce yapısıdır nasıl bi cahilliktir. Bide utanmadan meydanlara çıkıp hala konuşuyolar. Ama adamlar haklı bir ülke bu kadar cahil insanı içinde barındırırken bunlar gibi vatan hainleride işlerini istedikleri gibi yönetiyolar. Kendi ülkem hakkında yorum yaparken kelimeler kifayetsiz kalıyo yapıcak yorum söylenecek söz yok, memlekette satılmayan toprak kalmadı sonumuzda hayır değil zaten bu gidişatla.

SerdaR A.
22-02-2015, 11:50
Güvendiğimiz tek kurum vardı oda gitti.*TSK*

atituti
22-02-2015, 11:53
Resmi gazetede yazsa bile inanmam

mert_can 41
22-02-2015, 11:55
Bu haberle birlikte dahada askere gitmem bir anlamı kalmadı ki toprakmı ver gitsin pkk görünce sıkma ölmesin eee ben napçam orda daha gerçekten işim olmaz ulan devlet nasıl toprak veriri yaa hürriyet haberde maşallah destan yazdık gibi haber üzerine haber vermiş

Caesar
22-02-2015, 11:58

Birisi bundan sonra kürtü aşalamak için bir cümle kullanırsa kızıcam. Adamlar bizden daha onurlu.

Hepimizin gücüne gidecek ama bu böyle. Gerçekler beni acıttı.

Shadow_Dancer
22-02-2015, 12:01
Ben hiç bir şeye üzülmüyorum da; yıllarca şehit düşen aslan gibi vatan evlatlarına üzülüyorum. Megerse bir hiç ugruna gitmiş baba yigitler..

SerdaR A.
22-02-2015, 12:02
SÜLEYMAN ŞAH T.C.'nin RESMİ olarak kaybettiği ilk toprak parçası. DOĞU VE GÜNEYDOĞU'daki GAYRIRESMİ kaybın RESMİLEŞMESİ ise AN MESELESi....

63owen63
22-02-2015, 12:04
Karlofça anltlaşması size de bir şey hatırlatıyor mu ?

stlegal
22-02-2015, 12:06
Askerligini yapmissindir kardesim ben sanli turk ordusunu askere gittikten sonra yalan oldugunu ogrendim yaptigim.hergune lanet olsun olen bi cok arkadasim oldu insallah yattiklari yerde rahattirlar.

Er34
22-02-2015, 12:08
2 şeyi daha iyi anladım hayatta. Birincisi medyanın gücü. Geri çekilmeyi destan diye yutturabilirmiş.İkincisi bu ülkede askere gidilmez. Gerekirse 36 ay kredi çekilir ama yine de gidilmez.

t-jet ali
22-02-2015, 12:09
Birisi bundan sonra kürtü aşalamak için bir cümle kullanırsa kızıcam. Adamlar bizden daha onurlu.

Hepimizin gücüne gidecek ama bu böyle. Gerçekler beni acıttı.

Aşalamadım aslında, aynen adamlar davasının peşinde.
Benim aşaladığım bölücüye, vatan hainine bu kadar tolerans gösterenler.
Kim bu vatanın bölünmez bütünlüğünü savunuyorsa, ona ihanet edip arkadan vurmuyorsa kardeşimdir.

Tolga-R
22-02-2015, 12:12
O türbede asker tutmamızın nedeni mezar bekçiliği yapmak değildi. türbenin gerçek anlamı bölgedeki türkmenlerin arkasında olduğumuzu göstermek amacını taşıyan bir hatırlatma, bir güç gösterisiydi...
şimdi artık yok. türkmenlere hem mecazen, hem fiilen "başınızın çaresine bakın sizi bölgedeki kürt katillerle başbaşa bıraktık" dedik dün gece...

Çok doğru bi tespit olmuş. Toprağımızı koruyamıyoruz birde kaçış operasyonunu başarı diye gözümüze sokuyorlar. Çok kötü hakikaten onurumuzu ayaklar altına aldılar.

barakuda26
22-02-2015, 12:12
Başbakanın toprak kaybına yaptığı yorum, " Önemli değil . Önemli olan emanete sahip çıkılmasıdır " diyor.Basit aslında altında başka bişey aramaya gerek yok adam açık açık söylüyo memleketi sattıklarını

Caesar
22-02-2015, 12:13
Aşalamadım aslında, aynen adamlar davasının peşinde.
Benim aşaladığım bölücüye, vatan hainine bu kadar tolerans gösterenler.
Kim bu vatanın bölünmez bütünlüğünü savunuyorsa, ona ihanet edip arkadan vurmuyorsa kardeşimdir.

Yok hacı sana demedim. Hani varya birbirine espri yapan kürt müsün, kürtler şöyle, kürtler böyle. Yok vatanı bölmeye calışıyorlar vs.

Adamlar kendilerine vatan kurabilmek için bildiğin karınca gibi savaşıyorlar.

Biz ise 30m2 lik vatan toprağını koruyamayıp kaçıyoruz.

Ben kürtlere hak vermeye başlayacam çok az kaldı. Kendi toprağını koruyamayan devlet yıkılır. Kürtler gelir diyarbakırıda alır kürdistanı kurar.

O zamanda aman savaş çıkmasın diye diyarbakırıda bırakır kaçarız.

t-jet ali
22-02-2015, 12:16
Yok hacı sana demedim. Hani varya birbirine espri yapan kürt müsün, kürtler şöyle, kürtler böyle. Yok vatanı bölmeye calışıyorlar vs.

Adamlar kendilerine vatan kurabilmek için bildiğin karınca gibi savaşıyorlar.

Biz ise 30m2 lik vatan toprağını koruyamayıp kaçıyoruz.

Ben kürtlere hak vermeye başlayacam çok az kaldı. Kendi toprağını koruyamayan devlet yıkılır. Kürtler gelir diyarbakırıda alır kürdistanı kurar.

O zamanda aman savaş çıkmasın diye diyarbakırıda bırakır kaçarız.

Her kelimesine katılıyorum zaten, sıkıntımız bu.
Çok güzel ifade etmişsiniz.

ibozum
22-02-2015, 12:24
2 şeyi daha iyi anladım hayatta. Birincisi medyanın gücü. Geri çekilmeyi destan diye yutturabilirmiş.İkincisi bu ülkede askere gidilmez. Gerekirse 36 ay kredi çekilir ama yine de gidilmez.

Bedelli konusu açıldığında vatan, bayrak adına kılıçlar çekilmişti, laflar söyleniyordu.. Artık zaman milletin askeri olma zamanı değil hükümetin askeri olma zamanı..

Ne için askere gidecektim, vatanın tek karış toprağı için can verilir diye öğrettiklerini, askere gittiğimde toprağımızı bırakıp kaçmaya yardım etmek için mi?

Kaçarken kaza(!) diye şehit düşmek için mi? 1 askerimiz şehit oluyor, ama bahseden yok destan yazmışız kaçma operasyonunda..

YPG ile el ele operasyon düzenlemişiz..

Provakatör gibi hissediyorum kendimi ancak düşündükçe durumlar bunlar.. Allah belalarını versin...

Bir de utanmadan operasyonun ismini güzel insan şehidimiz, bayrağı peşinde koşan FIRAT'ın ismini veriyorlar..

Yatacak yeriniz olmayacak ey bu ahları alan adi insanlar.. :(

ErkanCanS
22-02-2015, 12:27
facebookta Yandaş sayfalara bakıyorum da süleyman sah'in naasini aldılar diye bi seviniyorlar bi seviniyorlar. Ulan toprak gitmiş kimsenin umrunda değil.alın sahinizi bi yerinize sokun diye yazmamak icin.zor tutuyorum kendimi.

Süleyman Şah kimdir ? Bir araştırmakta fayda var.Şayet atalarınız türk boylarına kadar uzanıyorsa ; milletin bi tarafına sokmak istediğiniz kişi olmasaydı 1.50 boyunda çekik gözlü sarımtrak tenli HER uzvu minik , çok çok şaslı değilse anası babası amcası dayısı halası işkence görerek ölmüş , hala da soykırıma uğrayan bir Türkistanlı olacaktınız. Ecdadı sevmiyorsanız bile saygı duymanız gerekir.

O değilde ne güzel iç güvenlik paketini unutturdular.Bu adamlar gerçekten şark kurnazı.Oy aldığı seçmenlerinin büyük çoğunluğunun Televizyon'dan başka bir haber kaynağı olmadığını biliyorlar.Ne yazık ki ülkemin yarısı bu operasyonu büyük bir zafer gibi görecektir.Muhalefette oturduğu yerden laf kalabalığı etsin sadece.Vatan toprağını bırakıp kaçacağımız günleri de gördük ya atalarımızın kemikleri sızım sızım sızlıyodur.

ygtkrmdnz
22-02-2015, 12:30
Yarın işid hataya girerse orayı bırakıp bayraklarımızı urfaya taşıdık diyecekler diye korkuyorum

Anıl E.
22-02-2015, 12:33
Valla direk buraya sorayım zaten askerlik ile alakali konuşuyoruz belki cevap veren olur. Askerlik başvurumu yaptım yakın zaman içinde . Bana verilen kağıtta 31 mart'à kadar değişiklik yapabilirsin denildi . Gitmemek için neler yapabilirim?

ygtkrmdnz
22-02-2015, 12:35
Gitmeyerek eline ne gececek ki devletin iyi gunleri aslinda bu gidip yapmak lazim erteleyince ilerde basimiza neler gelecegi meçhul..

TheAce
22-02-2015, 12:36
ecevite silik bir liderdi, fakirlik oluyordu diyen sozde milliyetci güruhun şu an ne dusundugunu merak ediyorum. cumhuriyet tarihinde teroriste boyun egen kendi topragini kaybeden, askerinin kafasina cuval gecirten yuz karasi "guclu hukumet" helal olsun bakalim sirada ne var

bason
22-02-2015, 12:36
5-6 seneye kadar ülkenin adı da değişir, yönetim şeklide değişir, toprağı da değişir... Ancak halkın çoğunluğu değişmeyecek gibi. Pek hayırlı yıllar yok önümüzde. Kaçıp kurtulmak mı? Kalıp kurtarmak mı? Artık işler eskisi gibi de değil, kalbimin ve zihniyetimin önderi gibi biri çıkıp kitleleri sürüklesin. Bakıyorsun alayı boş, alayı fason adamların.

997TT
22-02-2015, 12:40
Yazılanların sadece son 2-3 postu okudum,gerısı emınım sahsıyetsız akepe,toprak sevgısı olmaya vatan haını vs gıbı solaerdır.
Benı tanıyanlar gorusumu bılır,tanımayanlarda ogrenır sımdı;
Burada akepelı %10'u gecmez,yanı bu tıp olaylarda yazıları okudugumda onu anliyorum.
Uyesı-yobetıcısı hatta moderatoru oldugum forumlardada durum bu yonde.
Herkes esıp gurluyor,akepe nın alehıne calısıyor vs.
Eee bu sahtekar,dını ımanı para ve haklını kandıranlar nasıl %45 alıyor kardesım!?
Sankı hepımız ıstanbul cocuguyuz? Anavatanımız anadolu,anamız babamız yada dedemız orada,onlarda bızımle aynı goruste neredeyse. Ee nasıl cıkıyor bu oy kardesım?
Hadı %6-7 hırsızlıkla aldılar,gerısı?
Bu secım mılat olucak,ya herbıden şapa oturucagız yada ayaga kalkacagız!
Toprak konusunda yorum mu yapmadım? Sandıkda yaparım yorumu.

wiesmann
22-02-2015, 12:41

bence bir ülkeyi başbakan filan yönetmez medyanın söyledikleri yönetir. evlendirme programları, zengin oğlanın fakir kıza aşık olma hikayeleri(dizilerde ***** insanlar kendilerini karakter yerine koyuyor), acunun seviyesiz yayınları vs bunlarla zaten beyinler bulanmış...

ben Irak' ta tecavüze uğrayan kadınları ve duruma olmamış gibi yaklaşan arap erkekleri gördüm yakındır bu afyonlu ruh hali bizim millete de..

(Allah Hepimizi Toprağımızı Bayrağımızı Korusun)

ibozum
22-02-2015, 12:45
Yazılanların sadece son 2-3 postu okudum,gerısı emınım sahsıyetsız akepe,toprak sevgısı olmaya vatan haını vs gıbı solaerdır.
Benı tanıyanlar gorusumu bılır,tanımayanlarda ogrenır sımdı;
Burada akepelı %10'u gecmez,yanı bu tıp olaylarda yazıları okudugumda onu anliyorum.
Uyesı-yobetıcısı hatta moderatoru oldugum forumlardada durum bu yonde.
Herkes esıp gurluyor,akepe nın alehıne calısıyor vs.
Eee bu sahtekar,dını ımanı para ve haklını kandıranlar nasıl %45 alıyor kardesım!?
Sankı hepımız ıstanbul cocuguyuz? Anavatanımız anadolu,anamız babamız yada dedemız orada,onlarda bızımle aynı goruste neredeyse. Ee nasıl cıkıyor bu oy kardesım?
Hadı %6-7 hırsızlıkla aldılar,gerısı?
Bu secım mılat olucak,ya herbıden şapa oturucagız yada ayaga kalkacagız!
Toprak konusunda yorum mu yapmadım? Sandıkda yaparım yorumu.

Yolsuzluk, rüşvet ve hırsızlığın ayyuka çıktıktan sonraki seçimlerde değişen bir şey olmadıysa bu seçimlerde de değişen bir şey olacağını zannetmiyorum..

Hele şimdi ki destansı kaçma kaçırma operasyonu sonrası hiç bir tepki oluşmayacaktır..

DOHC
22-02-2015, 12:47
"Ankara'nın hür kararı" imiş, kimseden izin alınmamış. Yaw burası Türk toprağı değil miydi, kendi toprağından kendi toprağına çekilirken kimden neden izin alacaksın ki?

vectra-tuner
22-02-2015, 12:47
http://www.sozcu.com.tr/m/mobil/news.php?p=573827

Daha ööncede 16 tane ada Yunanlılara verildi.Çoğu kişinin haberi bile yoktur..

!KO
22-02-2015, 12:48
"Ankara'nın hür kararı" imiş, kimseden izin alınmamış. Yaw burası Türk toprağı değil miydi, kendi toprağından kendi toprağına çekilirken kimden neden izin alacaksın ki?

tasmanın ucunda kim varsa ondan

h.savas
22-02-2015, 12:54
adam her lafında YENİ TÜRKİYE diyor anlamadınız mı?

Kadyr
22-02-2015, 12:55
Murat abi;
Oyu anadoludan aliyorlar buyuk ihtimal dusuncem.bu secimde de kaybetmicekler bu belli ama chp den bi cacik olmazda mhp nin en azindan oy sayisinin artmasi lazim vekil sayisinin artmasi lazim gerci onlarinda gecmisi parlak degil ama baska parti yok oyuzden mhpnin vekil sayisinin artmasi lazim

LnchCntrl
22-02-2015, 12:56
Elinden ne geliyosa yap gitme anıl. Gerek yok. En milliyetçi adam olan ben söylüyorum bunu.

jr1905
22-02-2015, 12:59
Ben anlamıyorum harbiden. Yaşım çok fazla değil belki ama okuduğum dinlediğim kadarıyla bu ülkenin başına gelen en büyük felaket bu hükümet. Sözde herkes bunun farkında, ama nasıl girdiği tüm seçimlerde ülkenin yarısının oyunu almayı başarıyor? Bazen acaba adamlar(?) haklı biz mi at gözlüğüyle bakıyoruz diyorum ama şu son 2 günde yaşananlar bile bunların ne kadar büyük bi hain olduğunu gösteriyor.
Benim en çok canımı sıkan da böyle korkakça rezil bir operasyona Fırat' ın adını vermeleri. Şimdi meydanlarda çıkıp bununda propagandasını yapacaklar şehidimizin intikamını aldık diyecekler. Şehidimize sahip çıktık diyecekler. Bunların şakşakçılarıda hüloğğğ demeye devam edecek. Ben bu yaşımda gerçekten çok karamsarım ilerisi için..

+soner
22-02-2015, 13:00
Son derece BAŞARILI bir operasyon. Muhalefet hala mahalle karısı gibi konuşsun.Ülkemizin güzel ve zeki toplumu bu başarıya ortak olsun.Soğuyorum arkadaş. Boş ve ahlaksız bir toplum olduk,hiç birşeyden haberimiz yok.

painkller
22-02-2015, 13:05
Basarili bir operasyon diyerek toprak kaybetmemiz durumumuzu yeterince aciklamiyormu?
Ben artik bu ulkede yarin sabah ne olucak kestiremiyorum, haberimiz olmadan kim bilir neler nelerde oluyor. Eminim suan bi yerlerde birileri ne toprak kaybkaybetmesi, turbemizi tasidik goz dagi verdik gibisinden konusuyordur.

bad cat
22-02-2015, 13:07
Sabah televizyonu bir açtım bilimum trt ve yandaş kanallarda " Şah Fırat Operasyonu". Dedim bu Süleyman Şah Türbesine saldırdılar bizde gerekli müdahaleyi yapıp geri püskürtük. Alttan cumhurbaşkanı şöyle dedi, başbakan böyle dedi, şanlı operasyon falan. Bi baktım türbeyi sınıra 200 metre yakına taşımışlar. geride kalan türbeyide tahrip etmişler. Kendi kendime dedim .......... Irak'ta 11 askerimizin başına çuval geçirildiğinden beri içim böyle sızlamıştı. Abuk gubuk şeylere alıştık ta toprak kaybı nedir aga. Operasyonda ve Türk Toprağının her bir karışını korumak için kanlarını döken Şehitlerimize Allah (c.c)'tan rahmet diler; ahirette yüzümüze tükürmemelerini dilerim.

MBuğra
22-02-2015, 13:17
Ulan bu ulkede seneler once hususi bir arabaya 4-5 kisi dolusup gece yarisi baska ulkeye operasyon yapmaya giden ve sabaha karsi geri donen adamlar vardi.

Boyutu SŞ Türbesi ile bile kiyaslanamayacak derecede kucuklukte Kardak Kayaliklari icin Yunanistan'a rest cekmis ulkeyiz.

Nereden nereye. Toplumu boluyorlar yetmedi, simdi ulkeye geldi sira.

Er34
22-02-2015, 13:17
Yazmayı unutmuşum bir de yaklaşan seçimlerde sonuçların değişmeyeceğini biliyorum ya o içimi dağlıyor inşallah bir gün bu ülkede boş yere hayatını kaybetmiş , acı çekmiş insanlara hesap vermek zorunda kalmayız.

zcy04
22-02-2015, 13:24
Beyler Hakkari, Şırnak gibi illerde ki durumu görseniz Süleyman Şah Türbesi 0 kalır yanında.
Sanki Bu bahsettiğim iller Kürdistan, bîz işgalci gibiyiz onların gözünde. Size trafikçilerin bile zırhlı araçlarla gezdiğini resimleyebilirim.
Tüm samimiyetimle söylüyorum televizyonda gösterilenler 10 da 1'i bile değil. Ailemizin hiçbir ferdi Alparslan Türkeşten beri başka partiye oy vermedi vermezde. Bugün Başbuğ'un mirası olan milliyetçi hareket, polisin silah kullanma yetkisini genişleten İç güvenlik yasasını kabul etmiyor.

Sadece Özel Harekatçılar için konuşuyorum diğer birimler adına bir şey söyleyemem ama inanın tüm olanlar zorumuza gidiyor. Mardin Özel Harekatta görevli bir meslektaşımız Şırnak Cizre'ye dış görevle gelip, görev esnasında bir
Şerefsizi vurduğu için Önce açığa alındı ardından tutuklandı. Diyarbakır'da zafer işareti yapan gruba bozkurt işareti yapan polis açığa alındı.

Bunu söylemekten hoşlanmıyorum, utanıyorum ama buralar artık sadece siyasi olarak Türkiye'ye bağlı. Arkamızda duran bir iktidar olsa Allaha yemin olsun ki bir tanesini sokağa bile çıkartmayız.

Seçim öncesi yine her taraf karışacak, bu yüzden yasa apar topar geçirilmeye çalışılıyor.
Şuan için elimiz kolumuz bağlı, sadece bize yapılan saldırılara yanıt verebiliyoruz.

Herkese iyi günler

i-vtec07
22-02-2015, 13:38
atalarımızın ,şehitlerimizin kemikleri sızlıyo . toprağı bırakıp kaçmak nedir ??

Yigit-Y
22-02-2015, 13:38
Beyler Hakkari, Şırnak gibi illerde ki durumu görseniz Süleyman Şah Türbesi 0 kalır yanında.
Sanki Bu bahsettiğim iller Kürdistan, bîz işgalci gibiyiz onların gözünde. Size trafikçilerin bile zırhlı araçlarla gezdiğini resimleyebilirim.
Tüm samimiyetimle söylüyorum televizyonda gösterilenler 10 da 1'i bile değil. Ailemizin hiçbir ferdi Alparslan Türkeşten beri başka partiye oy vermedi vermezde. Bugün Başbuğ'un mirası olan milliyetçi hareket, polisin silah kullanma yetkisini genişleten İç güvenlik yasasını kabul etmiyor.

Sadece Özel Harekatçılar için konuşuyorum diğer birimler adına bir şey söyleyemem ama inanın tüm olanlar zorumuza gidiyor. Mardin Özel Harekatta görevli bir meslektaşımız Şırnak Cizre'ye dış görevle gelip, görev esnasında bir
Şerefsizi vurduğu için Önce açığa alındı ardından tutuklandı. Diyarbakır'da zafer işareti yapan gruba bozkurt işareti yapan polis açığa alındı.

Bunu söylemekten hoşlanmıyorum, utanıyorum ama buralar artık sadece siyasi olarak Türkiye'ye bağlı. Arkamızda duran bir iktidar olsa Allaha yemin olsun ki bir tanesini sokağa bile çıkartmayız.

Seçim öncesi yine her taraf karışacak, bu yüzden yasa apar topar geçirilmeye çalışılıyor.
Şuan için elimiz kolumuz bağlı, sadece bize yapılan saldırılara yanıt verebiliyoruz.

Herkese iyi günler

Eliniz kolunuz bağlı değil. Tsk polis padişah ne derse onu yapıyor.
Padişah o yasayı pkk için değil ona karşı kim varsa biyad etsin diye çıkarmak istiyor.

Tsk da komutan yok bedelliden dolayı bu ulkede yetismis askerde olmayacak paralı askerle polis padişahı koruyacak.

Bu yeni türkiye de ya biyad edeceksin yada gideceksin olucak.

Sen devletsin istesen güneydoğu da sinek ucurmazsin.

bad cat
22-02-2015, 13:42

Herkese iyi günler

Bu şartlarda arkanızda durmayan iktidarın iç güvenlik paketi geçtiğinde doğu ve güneydoğudaki olaylardan çok, herhangi bir eyaletleşme durumunda batıda olacak tepkilerde daha çok kullanılacağını düşünenlerdenim. Orda trafik ekibi zırhlı araçlarla dolaşmak zorunda kalırken burada cezaya itiraz eden sürücüye 3 5 ekip müdahale ediyor.

blow07
22-02-2015, 13:46
Kimisi yerler satıldı . Kimisi terkedilmiş . Sırada neresi var ? Ben artık bu ülke ile ilgili hiç bir gelecek düşünmüyorum.

ibozum
22-02-2015, 14:00

O silahı kullanma yetkisi inanıyor musunuz doğudaki asayişi sağlamak için isteniyor? Heres şer şey kendisine bağlansın, en ufak zıt bir ses çıkmasın, çıkarsa hemen susturulsun, herkes biat etsin diye!..

Yasanın bu şekilde geçmemesi en mantıklı iş ancak yine bir kaos ortamı yaratıldı dikkatler dağıtıldı hop yasa geçecek.. Sonra siz bir padişahın yaptıkları/söylediklerine ters bir şey yapın, hemen kelleniz alınıverine!..

rebeloghy
22-02-2015, 14:02

Kendi elimizdeki BAŞ TERÖRİST i , barış muhatabı almak için birilerine soruyorlar ya ;

Her adımda , birilerine , soruyorlar ya,, ondan demişlerdir :)

turci
22-02-2015, 14:02
aklım almıyor,resmen error verdim.
insanlar ağlanacak halimize kahramanlık etiketi yapıştırarak seviniyor ki bu daha da dehşet verici.

yani kısaca bugün türbenin bulunduğu toprağı koruyamayıp karışıklığı bahane ederek oradan kaçanlar,
yarın Diyarbakır Hakkari Siirt Şırnak'ta ki karışıklığı bahane ederek kaçacak!!

bu mu büyük yeni Türkiye!?
bu mu vatan toprağına bayrağa sahip çıkmak!?

yarın birgün işler sarpa sardığı zaman adamlar soluğu yurtdışında alabilecek,çaldıkları paralarla bolluk içinde yaşayabilecekleri şartları oluşturmuşlar.
Hüllooooğğğğ diye bağıran,ölene kadar arkandayız diyen insanlara soruyorum,
öyle bir durumda siz ne yapacaksınız?

yandaşlara göre neymiş?
Türkiye'yi savaşa çekmek için yapılan bir oyunmuş ama Türkiye bu oyuna gelmemiş!
bahaneye bakın,
savaş için belirli kriterler vardır ve toprak kaybetme riski bu kriterlere dahildir.
toprak kaçarak değil savaşarak korunur,eğer kaçılacaksa bu kadar askeri yatırım neden diye sormazlar mı adama !!

ibozum
22-02-2015, 14:14
Bülent Arınç:
Üzülerek ifade edeyim. Olay hepimizi gururlandıracak bir olaydır. Başarı ile tamamlanmıştır ama ne var ki sorumsuz, sadece muhalefet yaptığı zanneden birileri toprak kaybettiğimiz söyleyebilirler. Bizde bunları doğrusu düşündük. Türkiye'deki muhalefetin kalitesi az çok belli olduğu için böyle bir operasyondan sonra acaba ne söylerler? İç politikada ne yaparlar diye de endişe etmiştik.
"Çok şükür operasyonun her anı Türkiye Devleti'nin izzetini, azametini, varlığını, egemenliğini ortaya koyacak biçimde yapılmıştır. Bir defa toprak kaybetmedik. Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun bulunduğu arazi kadar yine Suriye toprakları içerisinde geçmişte de bir kaç defa nakil yaşandığı için bir arazi üzerinde bu gerçekleştirilmiştir. İkincisi operasyonun her anı kameralarla tespit edilmiştir. Dini merasim yapılmıştır. Nakledilecek kabirin nasıl alınacağı, nasıl nakledileceği her anıyla tespit edilmiştir. Bizim inancımızda dikilen bayrak, bir daha asla inmez. O yüzden Süleyman Şah Saygı Karakolu'nda bulunan bayrağımız, inmeden hemen nakli gerçekleştirileceği yerde bayrağımız dikilmiştir. Saygı duruşunda bulunulmuştur. Askerlerimiz görevlerini yapmıştır. Oradaki binanın ve bayrak direğinin tahrip edilmesi bizim kararımızdır. Çünkü biz oradan ayrıldıktan sonra İŞİD'in burayı ele geçirmesi, oraya kendi bayrağını asması ve o binada başka gösteriler yapması mümkündü. Biz onun aynısını Suriye eşmesinde gerçekleştireceğiz. Onların eline enkazdan başka bir şey bırakmamak niyetiyle bu yapılmıştır. Buradan muhalefete sesleniyorum. Sizler önemli bir görev yapıyorsunuz ama bu operasyonun amaçlarını Sayın Başbakınımız belik kısaca arz etti. Zaman içerisinde herkes duyacak ve bilecek. Benim söylediğim çerçeve içerisinde de bunun bir askeri gereklilik olduğunu herkesin bilmesi lazım. Hükümetimizin talimatı, sıfır noksanla, sıfır hata ile gerçekleştirilmiştir. Ne var ki 500'den fazla askerin katıldığı bir operasyonda bir kaza sonucu çok değerli bir kardeşimiz hayatını kaybetmiştir. Bu operasyonlarda bu tür zaiyatların yaşanması da tabiidir. İnanıyorum ki çok kısa bir zamanda yeni yerinde nakli kubur suretiyle yine aziz hatırasını yaşatacağız, Türk Bayrağı dalgalanacak ve bundan sonraki ziyaretlerimiz burada yapılacaktır.

Mesele anlattığım gibidir. Muhalefet 'toprak kaybedildi. Çekildik' Bunların arkasına saklanmasın. Bunlarla siyaset yapmasın. Türk halkı bugün olanla yapılanla gurur duyacak bir noktadır. Toprak kaybetmedik. Bayrağımız dalgalanıyor ve Süleyman Şah'ın bizce mukaddes emaneti de şu an da elimizde geçici olarak bulunuyor. Suriye eşmesinde inşallah ikametgahını da en kısa zamanda götürülecektir. Türk milletine de başının dik olmasını, bu operasyonla Türkiye'nin gücünü kanıtladığını da söylemek istiyorum."

ibozum
22-02-2015, 14:16
Gözünün içine baka baka, utanma sıkılma olmadan yalan ile savunma yapıyorsunuz ya Allah belanızı versin.. Daha ne diyelim ne edelim sizlere.. İğrenç insanlar..

Hem diyor sınıra yakın yere taşıdık hem diyor çekilmedik.. E bre putperest çekilmeden geriye nasıl taşıyorsunuz.. Bunun adı nedir yaa??

Bu adar yalan dolan olmaz yaa göz göre göre olmaz..

K0213
22-02-2015, 14:16
one mümit operation complated!

Bir dakikada çekildik!

zcy04
22-02-2015, 14:17
Tek tek alıntı yapmak istemedim o yüzden genel yazıyorum. Elîmiz kolumuz bağlı değilmiş öyle demiş bir abimiz, ben Türkiye'de ki memurların tercih listesinin ilk sırasında olan, oraya atanmak için araya bin tane adam sokup gelmeye çalıstığı bir yerden 21 yaşında ayrılıp annemi, babamı, sevgilimi bırakıp buralara, bu birime 2 sene önce GÖNÜLLÜ olarak geldim.
Eğer bahsettiğin gibi padişahı korumak, onun paralı askerliğini dalkavukluğunu yapmak isteseydim Polis okulundayken Başbakanlık korumaya gider, takım elbise, kulaklıkla dev gibi amerikan ciplerinden inmeden görevimi yapardım. Bunu yapacak donanımım, fiziğim, referansımda vardı. Bunları söylememin amacı duygu sömürüsü yapmak değil bahsettiğiniz tarzda ki insanlardan olmadıgımı belirtmek içindi.

Ayrıca her meslekte oldugu gibi polislikte de hiyerarşik düzen var. Sanırsam gezi parkı eylemlerînden bahsediyorsunuz sizde haklısınız belki bu kadar sert olmamalıydı polis. Ama sizde biliyorsunuz ki poliste çok tahrik edildi sertliğîn sebebinin bu oldugunu düsünüyorum.

Eğer bizim arkamızda sağlam bir siyasi iktidar bulunsaydı bizde 90 larda ki gibi er meydanına inip, doğuda ki düzeni sağlamayı herkesten çok isterdik.
Üzerimize piknik tüplerinden bomba yapılıp atılıyor, araçlarımız taranıyor, molotofu veya atılan taşı saymıyorum bile. Buradan anlayın el-kol nasıl cözüm süreci denilen boş fikir için bağlanırmış.

Yeni yasayla ilgili olarakta hepimiz bal gibi biliyoruz ki bu adamlar bunu er veya geç geçirecekler. Suç adamlarda değil, bu adamlara bu yetkiyi veren halkımızda.

İbrahim33
22-02-2015, 14:23
la 3-4 saat pc'yi açmıyoruz , her açtığımda bir felaketle karşılaşıyorum. bu akp git gide çıkmaza sürüklüyor ülkeyi.

Yigit-Y
22-02-2015, 14:27
Tek tek alıntı yapmak istemedim o yüzden genel yazıyorum. Elîmiz kolumuz bağlı değilmiş öyle demiş bir abimiz, ben Türkiye'de ki memurların tercih listesinin ilk sırasında olan, oraya atanmak için araya bin tane adam sokup gelmeye çalıstığı bir yerden 21 yaşında ayrılıp annemi, babamı, sevgilimi bırakıp buralara, bu birime 2 sene önce GÖNÜLLÜ olarak geldim.
Eğer bahsettiğin gibi padişahı korumak, onun paralı askerliğini dalkavukluğunu yapmak isteseydim Polis okulundayken Başbakanlık korumaya gider, takım elbise, kulaklıkla dev gibi amerikan ciplerinden inmeden görevimi yapardım. Bunu yapacak donanımım, fiziğim, referansımda vardı. Bunları söylememin amacı duygu sömürüsü yapmak değil bahsettiğiniz tarzda ki insanlardan olmadıgımı belirtmek içindi.

Ayrıca her meslekte oldugu gibi polislikte de hiyerarşik düzen var. Sanırsam gezi parkı eylemlerînden bahsediyorsunuz sizde haklısınız belki bu kadar sert olmamalıydı polis. Ama sizde biliyorsunuz ki poliste çok tahrik edildi sertliğîn sebebinin bu oldugunu düsünüyorum.

Eğer bizim arkamızda sağlam bir siyasi iktidar bulunsaydı bizde 90 larda ki gibi er meydanına inip, doğuda ki düzeni sağlamayı herkesten çok isterdik.
Üzerimize piknik tüplerinden bomba yapılıp atılıyor, araçlarımız taranıyor, molotofu veya atılan taşı saymıyorum bile. Buradan anlayın el-kol nasıl cözüm süreci denilen boş fikir için bağlanırmış.

Yeni yasayla ilgili olarakta hepimiz bal gibi biliyoruz ki bu adamlar bunu er veya geç geçirecekler. Suç adamlarda değil, bu adamlara bu yetkiyi veren halkımızda.

Senin gibi durumda olanlar azınlık kaldıkça onurlu yapılmakta olan o görev hep lekeli kalacak malesef.

Allah sizin gibilerin ömrünü o diğer saray kopeklerinden çok eylesin.Sizin hakkınız ödenmez.

blow07
22-02-2015, 14:31
Bülent Arınç:
Üzülerek ifade edeyim. Olay hepimizi gururlandıracak bir olaydır. Başarı ile tamamlanmıştır ama ne var ki sorumsuz, sadece muhalefet yaptığı zanneden birileri toprak kaybettiğimiz söyleyebilirler. Bizde bunları doğrusu düşündük. Türkiye'deki muhalefetin kalitesi az çok belli olduğu için böyle bir operasyondan sonra acaba ne söylerler? İç politikada ne yaparlar diye de endişe etmiştik.
"Çok şükür operasyonun her anı Türkiye Devleti'nin izzetini, azametini, varlığını, egemenliğini ortaya koyacak biçimde yapılmıştır. Bir defa toprak kaybetmedik. Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun bulunduğu arazi kadar yine Suriye toprakları içerisinde geçmişte de bir kaç defa nakil yaşandığı için bir arazi üzerinde bu gerçekleştirilmiştir. İkincisi operasyonun her anı kameralarla tespit edilmiştir. Dini merasim yapılmıştır. Nakledilecek kabirin nasıl alınacağı, nasıl nakledileceği her anıyla tespit edilmiştir. Bizim inancımızda dikilen bayrak, bir daha asla inmez. O yüzden Süleyman Şah Saygı Karakolu'nda bulunan bayrağımız, inmeden hemen nakli gerçekleştirileceği yerde bayrağımız dikilmiştir. Saygı duruşunda bulunulmuştur. Askerlerimiz görevlerini yapmıştır. Oradaki binanın ve bayrak direğinin tahrip edilmesi bizim kararımızdır. Çünkü biz oradan ayrıldıktan sonra İŞİD'in burayı ele geçirmesi, oraya kendi bayrağını asması ve o binada başka gösteriler yapması mümkündü. Biz onun aynısını Suriye eşmesinde gerçekleştireceğiz. Onların eline enkazdan başka bir şey bırakmamak niyetiyle bu yapılmıştır. Buradan muhalefete sesleniyorum. Sizler önemli bir görev yapıyorsunuz ama bu operasyonun amaçlarını Sayın Başbakınımız belik kısaca arz etti. Zaman içerisinde herkes duyacak ve bilecek. Benim söylediğim çerçeve içerisinde de bunun bir askeri gereklilik olduğunu herkesin bilmesi lazım. Hükümetimizin talimatı, sıfır noksanla, sıfır hata ile gerçekleştirilmiştir. Ne var ki 500'den fazla askerin katıldığı bir operasyonda bir kaza sonucu çok değerli bir kardeşimiz hayatını kaybetmiştir. Bu operasyonlarda bu tür zaiyatların yaşanması da tabiidir. İnanıyorum ki çok kısa bir zamanda yeni yerinde nakli kubur suretiyle yine aziz hatırasını yaşatacağız, Türk Bayrağı dalgalanacak ve bundan sonraki ziyaretlerimiz burada yapılacaktır.

Mesele anlattığım gibidir. Muhalefet 'toprak kaybedildi. Çekildik' Bunların arkasına saklanmasın. Bunlarla siyaset yapmasın. Türk halkı bugün olanla yapılanla gurur duyacak bir noktadır. Toprak kaybetmedik. Bayrağımız dalgalanıyor ve Süleyman Şah'ın bizce mukaddes emaneti de şu an da elimizde geçici olarak bulunuyor. Suriye eşmesinde inşallah ikametgahını da en kısa zamanda götürülecektir. Türk milletine de başının dik olmasını, bu operasyonla Türkiye'nin gücünü kanıtladığını da söylemek istiyorum."

Yersen !

Ben bunun nesiyle gurur duyacağım? Aksine sizden ve sizin gibi insanlar yüzünden utanıyorum . G.. yalayicilarinizdan utanıyorum . gram hakkım varsa da sizin gibi iktidara hakkımı helal etmiyorum .

barti
22-02-2015, 14:35
90 yıllık reklam arası bitti osmanlı başladı ya toprak kayıplarıda başladı.şu 21 ağustos 2014 tarihli tweetlerde surda dursun

http://i.hizliresim.com/JpOQPj.png

meLaNchoLic
22-02-2015, 14:43
Gözünün içine baka baka, utanma sıkılma olmadan yalan ile savunma yapıyorsunuz ya Allah belanızı versin.. Daha ne diyelim ne edelim sizlere.. İğrenç insanlar..

Hem diyor sınıra yakın yere taşıdık hem diyor çekilmedik.. E bre putperest çekilmeden geriye nasıl taşıyorsunuz.. Bunun adı nedir yaa??

Bu adar yalan dolan olmaz yaa göz göre göre olmaz..

Bildiğim kadarı ile bölgedeki askeri birlikler bi zamanlar her ay değişiyormuş, daha sonra bu 6 ayda bir yapılmış.. Ama son dönemde 8 ay geçmesine rağmen birlik değişimi yapılamamış.. Bölgedeki huzursuzlukdan dolayı bide 400km uzaklıkda olması vs. sanırım.. Ayrıca bildiğim kadarı ile türbedeki mezarın içide boşmuş yani sembolikmiş herşey.. Bu sebeple hem ordaki birliklerin güvenliği hemde herhangi bir müdehale durumunda takviye birliklerin geç kalmaması için taşıma kararı almışlar...

Ne kadar doğru veya ne kadar yanlış bir karar onu kestiremiyorum.. Ama bana mantıklı gelen kısmı, 400km ötede başlarına birşey gelse yetişemeyeceğimiz evlatlarımızın can güvenliği artmış oldu sınırımıza yakınlaştıkları için..

TheAce
22-02-2015, 14:45
Bu adamlar kendi totolarini kurtarmak icin suleyman saha saldirmayi da goze aldi, toprak da verirler vatani da satarlar sikinti yok umrumda degil... sirada kibris ve guneydogu var hayaldi gercek oldu...

PROMINENT
22-02-2015, 14:54
400 km dediğin 20 dk mesafe bir operasyon için.

zcy04
22-02-2015, 14:56
Senin gibi durumda olanlar azınlık kaldıkça onurlu yapılmakta olan o görev hep lekeli kalacak malesef.

Allah sizin gibilerin ömrünü o diğer saray kopeklerinden çok eylesin.Sizin hakkınız ödenmez.

Allah razı olsun Abim

blow07
22-02-2015, 14:59
Az önce Habertürk te Dışişleri Bakanı şunu söyledi . Toprak kaybetmedik aksine toprak kazandık ! Ne toprağı kazanmışız biz ?

ibozum
22-02-2015, 15:12
Bildiğim kadarı ile bölgedeki askeri birlikler bi zamanlar her ay değişiyormuş, daha sonra bu 6 ayda bir yapılmış.. Ama son dönemde 8 ay geçmesine rağmen birlik değişimi yapılamamış.. Bölgedeki huzursuzlukdan dolayı bide 400km uzaklıkda olması vs. sanırım.. Ayrıca bildiğim kadarı ile türbedeki mezarın içide boşmuş yani sembolikmiş herşey.. Bu sebeple hem ordaki birliklerin güvenliği hemde herhangi bir müdehale durumunda takviye birliklerin geç kalmaması için taşıma kararı almışlar...

Ne kadar doğru veya ne kadar yanlış bir karar onu kestiremiyorum.. Ama bana mantıklı gelen kısmı, 400km ötede başlarına birşey gelse yetişemeyeceğimiz evlatlarımızın can güvenliği artmış oldu sınırımıza yakınlaştıkları için..

Ordumuzda o kadar jetler, savaş uçakları var.. Kalktıktan 5-10dk sonra oradalar.. Amaç farklı.. Bugün orayı koruyamıyorsak yarın kendi öz sınırlarımıza da saldırı olduğunda sürekli geri çekilmek gerekir..

wolrath
22-02-2015, 15:12
Tsk da komutan yok...

Tsk da komutan varken arkasinda durmassan; bugun tsk ya yapilanin yarin sana girecegini goz ardi edersen, gorundugu uzere maşa kuvvetler ordusu ile karsi karsiya kalirsin. bunun tek sorumlusu koyunlardan olusan halktir, tsk degil...

ibozum
22-02-2015, 15:20
Yeni topraklarımız buymuş.. YPG ile yan yana..

http://i.radikal.com.tr/542x290/2015/02/22/fft81_mf3579873.Jpeg

fdoganb
22-02-2015, 15:27
Benim aklıma takılan bir soru var: baştakiler Türklük kavramına ülküsüne birliğine neden bu kadar ters davranıyorlar? Yani bu kadar önemsenmez ancak gelinen kökenler. Şu ülkede hiçbir ırkın etnik kökenin milliyetin, Türklük kadar içi boşaltılmadı sanırım son yıllarda.

M_PROJECT
22-02-2015, 15:33
Benim aklıma takılan bir soru var: baştakiler Türklük kavramına ülküsüne birliğine neden bu kadar ters davranıyorlar? Yani bu kadar önemsenmez ancak gelinen kökenler. Şu ülkede hiçbir ırkın etnik kökenin milliyetin, Türklük kadar içi boşaltılmadı sanırım son yıllarda.

Turkiye Cumhuriyetine yada halkina hizmet ettikleri yada oyle bir ulku icinde olduklari bir durum yok ki ...

Siyonizme hizmet eden secilerek getirilmis ve 13 senedir basimizda olan bir takim insanlar bunlar ..

Purmol35
22-02-2015, 15:40
Işid i besleyen kim ? Tayyip. Geçen sene tırlar a dokundurtmayan kim ? Tayyip . Tırların içinde ne vardı ? Silah ve bilimum mühimmat . Nereye gidiyordu ? Işid'e. Türbe ye geliyor adamlar tek mermi sıktıklarını da sanmıyorum , bizden de karşılık yok. Emir de zaten bundan gidiyor ellemeyin abilerinizi diye . Şov yapmak için de 2 3 tane adamlarını yerleştiriyorlar içeri hem durumdan haberdar olsunlar askerler ne yapıyor diye , ve türbeyi patlatarak şov yapıyorlar . Artık şehid olan başçavuş durumu fark etti de engel olmak mı istedi ne olduysa onu da ortadan kaldırdılar .
Peki bunlar ne için ? Bu adam kendini ortadoğu nun lideri olarak görmüyormu ? Öyle olmaya çalışmıyormu ? Sonuna kadar Türk ordusu ile devam edemez değilmi ? Bu adamlar yaratık , ucube dünya ya gelmiş en lanet varlıklar. Bu artık Türkiye'ye değil her yere aynı . Adamın kurcalamadığı yer yok bozmadığı , pislik yapmadığı yer yok .

Şöyle bir yorum vardı geçmiş sayfalarda . Tamamen katılıyorum . Biz gerçekten yobaz, geri kafalı,hain,cahil ve aşşağılık bir toplumuz . Adamlar artık burası sizin değil diye yarın bütün ülkede milletin kapısına gelse , padişahımız ne yaptığını bilir diyip resmen inek gibi çekip giderler.

Kovaladı kaca ateş böceği olmuşuz hala bunlar İsrail'in oyunları Seçim öncesi tezgahlar diyorlar ya. Ben uzulmuyorum artik bu kafadaki bi milletle 90 küsür yıl iyi gelmisiz inceldigi yerden kopsun amk.

Yigit-Y
22-02-2015, 15:59
Tsk da komutan varken arkasinda durmassan; bugun tsk ya yapilanin yarin sana girecegini goz ardi edersen, gorundugu uzere maşa kuvvetler ordusu ile karsi karsiya kalirsin. bunun tek sorumlusu koyunlardan olusan halktir, tsk degil...

Ilk defa asker hukumete mudahale etmesi gerekmekte komutanlarin alayi sonduruldu sindirildi
2023 de apo kurt özerk eyalet başkanı olmadan mudahale olmalı yoksa sabah kaybettigimiz toprak parçası
Bunun yaninda hicbirsey olucak.

Haziran ayında akp 400 milletvekili cikaricak hdp baraj alti kalicak çünkü.

Hdp ye verilmis sozlerini tutacak kendi cikarlari icin

Ilk once ev hapsi dagdan inenlere af cezaevinde olanlara af ekonomik destek verilecek

Daha neler gorucez allah planlarını başlarına yıkar inşallah

ggtoker
22-02-2015, 16:06
Disaridan bakinca genel resme çıkan sonu:
150 kisiyde Psikopat İŞİD i pürkürten kahraman kürtler, koskoca ordusu,tanki,tufegi,ucagi olmasina ragmen aynı İŞİD e toprak veren dunya lideri olan Türkler. Türkiyede gercek Türklere bu aciyi yasatan ve emegi gecen tüm akp lilere tesekkur ederim. Hayalinizdi gercek oldu.

MiaMi
22-02-2015, 16:08
Herkese günaydın gece çalıştığımdan anca haberlere bakabildim şahsi görüşüm kutsal emanetlerin olduğu sınırdan 37 km içerde bugun esat veya ışıdın saldırma potansiyeli olan bir türbenin başarılı bir şekilde taşınması. Tebrik ediyorum türbe yine suriye topraklarında olacak ve sınırımıza çok daha yakın olacak.

Başarılı bir operasyon helal olsun.

2jz
22-02-2015, 16:13
"Türkiye'nin verecek bir tek çakıl taşı yoktur" sözü tarihe karışmıştır. Vatan toprağımızı kan dökmeden vererek ecdadımıza en büyük hainliği yaptık. Emanete sahip çıkamadık.

dahan
22-02-2015, 16:15
bence orda çeşitli örgütlerle çatışıp şehit vermemek için tahliye olundu 2 seçenek vardı ya savaşıp koruyacaklardı yada tahliye yada kaçmak her neyse işte,o asker nası şehit oldu şüpheli ,

Caesar
22-02-2015, 16:16
Teröristten kaçarak çok başarılı operasyon yaptık evet. Bende kutluyorum. Evimize hırsız girip karımıza kızımıza tecavüz edecek olsa demekki aman kimse ölmesin ben bi kahve edeyim tecavüzcü bey sen işini hallet dicez demek ki.

Vatan bu vatan. orasıda türk bayrağının dalgalandığı vatan toprağı.

Vatana tecavüz karıya tecavüzden daha önemlidir benim için. Önce vatanı savunacaksın ki karın kızın özgürce yaşasın.

Kimse savunmasın o yüzden milliyetçi damarlarımda kabarmadı ayrıca.

Götün yemiyosa korumaya Türk bayrağı dikmeyeceksin hiç biryere.

Caesar
22-02-2015, 16:20
ISIS Media bile toşak geçmiş;

You can barely defend the dead ya sheikh how can you defend the living? @RT_ErdoganEN

Ölünü kaçarak kurtardın ama yaşayanları kaçarak kurtaramayacaksın diye.

t-jet ali
22-02-2015, 16:21
Ya zaten ypg ye rica etseler onlarda yardımcı olurlardı,kapımıza kadar getirirlerdi.
Neymiş efendim operasyon yapmışlar, ypg gözetiminde şov başka birşey değil.

PROMINENT
22-02-2015, 16:21
Ben cumaya gidiyorum şam'a gelen varmı :)

MiaMi
22-02-2015, 16:22
Teröristten kaçarak çok başarılı operasyon yaptık evet. Bende kutluyorum. Evimize hırsız girip karımıza kızımıza tecavüz edecek olsa demekki aman kimse ölmesin ben bi kahve edeyim tecavüzcü bey sen işini hallet dicez demek ki.

Vatan bu vatan. orasıda türk bayrağının dalgalandığı vatan toprağı.

Vatana tecavüz karıya tecavüzden daha önemlidir benim için. Önce vatanı savunacaksın ki karın kızın özgürce yaşasın.

Kimse savunmasın o yüzden milliyetçi damarlarımda kabarmadı ayrıca.

Götün yemiyosa korumaya Türk bayrağı dikmeyeceksin hiç biryere.

Güzel kardeşim sapla sanamı birbirine karıştırmayın ayrıca düzgün ifadeler kullanın.

Toprak kaybı nerde bana bi gösterirmisin aynı toprak daha korunaklı kontrolü kolay olan olası bi saldırıda anında müdahale edilebilecek bir konumda suruye topraklarında.

Ben sadede bakarım ordaki kabrin emanetlerin taşınarak şerefsiz esadın ışıdın yıkmasından iştahını kabartmasından kurtuldu. NET

fthdrn
22-02-2015, 16:25
Doğunun zaten bizim elimizden gittiğini Tarkanın Turnesinde Diyarbakırın içinden geçerken anlamıştım. Ben iş gereği Bağdat'tada bulundum. Böyle bir dünya yok..

Caesar
22-02-2015, 16:27
Güzel kardeşim sapla sanamı birbirine karıştırmayın ayrıca düzgün ifadeler kullanın.

Toprak kaybı nerde bana bi gösterirmisin aynı toprak daha korunaklı kontrolü kolay olan olası bi saldırıda anında müdahale edilebilecek bir konumda suruye topraklarında.

Ben sadede bakarım ordaki kabrin emanetlerin taşınarak şerefsiz esadın ışıdın yıkmasından iştahını kabartmasından kurtuldu. NET

Şuanda YGP nin izin verdiği alanda tutuyorsun kafana göre tutmuyorsun. O türbenin yeri anaşmayla belirlenmiş bir alan. Kafana göre şuraya taşıdım falan diyemezsin sen hayrola ya.

Ben de kafama göre evimi senin evinin üstüne dikerim ahada bura derim. O ne demek.

YGP ye ne vaadler verildide bizi savundu bu adamlar? IŞİD bir devlet bile değil teörör örgütünden kaçmak ne demek. Türbenin içi dolu bile değil hangi kabrin emaneti.

Kabir zerre kadar umrumda değilki benim düştüğümüz şu durum umrumda. O radaki toprak savunulacaktı banane kabirden. Ölünün cenazesi gömülür taşınmaz.

Siz kabre takmışsınız biz bir toprağı savunamamaya. Aradaki fark bu işte.

dahan
22-02-2015, 16:29
birde tr cok kritik bi konumda kolay degil,etrafımızdaki ülkeler hep sabıkalı,etrafımız karışık kuruyemiş elimiz tetikte beklemeliyiz,sınırı çok iy korumak lazım,sırtlanların arasıında kalmış aslan gibiyiz

MiaMi
22-02-2015, 16:33
Bende konuya başka açıdan bakıyorum evet orda bi it var havlıyor sürekli bana ait olanı yakınıma çekiyorum bu ona saldırı olasılığını azaltacak. Yinemi geldi o zaman artık yapacak birşey yok ama olası bi çatışmayı önlemek adına başarılı buluyorum. Orda bana ait boş bir türbede olsa benim ve köpekler saldırmadan en iyi konuma aldım. Şimdi saldırsınlar.

YPG nin izni çokmu önemli sence TC istediği yere koyamazmıydı türbeyi ve PYD buna karşımı çıkardı sanmam uzamadılar o kadar. PKK YPG PYD aynı gibi gözüksede illaki farklılıkları vardır.

MiaMi
22-02-2015, 16:39
Örnek biraz garip ama benzettim 1:15 1:25 arası seyredin.

https://www.youtube.com/watch?v=9xDdegLTeTU

Shadow_Dancer
22-02-2015, 16:44
Herkese günaydın gece çalıştığımdan anca haberlere bakabildim şahsi görüşüm kutsal emanetlerin olduğu sınırdan 37 km içerde bugun esat veya ışıdın saldırma potansiyeli olan bir türbenin başarılı bir şekilde taşınması. Tebrik ediyorum türbe yine suriye topraklarında olacak ve sınırımıza çok daha yakın olacak.

Başarılı bir operasyon helal olsun.

240 F-16..

32'si Lantirn Pod'lu. 161. Filo (dünyada amerikadan sonra lantirn egitimi verebilen tek filo)

Dünyanın en iyi Sead filosu.. 151 Tunç filo.

Dünyanın en iyi taaruz filosu..141 Akıncı Filo.

-----
Dünyanin en iyi kara ordularından birisi..

En iyi özel harekat timi..

Sat'lar , Sas'lar. Bordo Bereliler..

---

Korunması gereken bölge 1 futbol sahası büyüklügünde..

Sana garip gelmiyor mu Tayfun_?

M_PROJECT
22-02-2015, 16:45
Tayfun uykun acilmamis hala ..

hakotech
22-02-2015, 16:46
Çok sinirlendim

mert_can 41
Bir de şu açıdan bakın korkup toprağını başka bir tarafa taşıyosun bu zayıflık göstergesidir ki biz kimden korktuk bizim yaratığımız işidenmi yada kimden daha birde toprağın yüz ölçümü gelmedi bilgisi sizin arsanıza devlet alıp yerine küçük bir yer ama yakın bir yer verse siz kabul edermisiniz bu biraz buna benziyo benim vatanımın her santimi değerlidir çünkü her santimi için kaç yiğit feda oldu bir kaç barksız yeri yurdu olmayana veremem

bad cat
Örnek biraz garip ama benzettim 1:15 1:25 arası seyredin.

https://www.youtube.com/watch?v=9xDdegLTeTU

yazdım sildim yazdım sildim. silmek istemediğim tek cümle "Burada bana tanıdık gelen sadece 1.25 de alkışlayan maymun". haşa üstünüze alınmayın millet olarak bu durumdayız.

Shadow_Dancer
22-02-2015, 16:47
Hiçbirini götümden uydurmuyorum bu arada.. Arzu edenler wikiden araştırabilir..

Ege'de uçan fotograf makinamızı düşürdüler, pilotlarımız denizin dibinde fırlatma koltuguna yapışık bulundu sesimizi çıkarmadık. Mavi marmarada bir sürü sivilimiz öldü sesimizi çıkaramadık. Reyhanlı kasabasını komple havaya uçurdu adamlar sesimizi çıkaramadık.

E ben niye gittim moruk o zaman askere?

Nereye gitti bu kadar vergi, ölen bir sürü vatan evladı.

MiaMi
22-02-2015, 16:50
Kankacım korumakla ilgili güç sıkıntımız olduğunu söylemedikki stratejik olarak yine futbol sahası kadar olan yeri yakınımıza çektik. Bu olayın sonucunda vatan toprağımız yine aynı kaldı.

Misal eski ABD konsolosluğu taşındı TC buraya yapın dedi ve şuanki yeri şato gibi ulaşılmaz. Örnekler tabi çok oturmasada strateji bu.

Yoksa orda olay koptuktan sonra DNA analizi gerekir her birine bunu biliyoruz.

-aykt-
22-02-2015, 16:50
Banada en ilginc gelen sey; Yeni Mesajlar butonuna tikladigim zaman ulke bu durumdayken aracimizin uzerindeki kilcal cizikleri dusunuyor olmamiz. Yani adamlar artik bunu nasil basardilar bilemiyorum elimden bir sey de gelmiyor anasini satayim, etrafima bakiyorum herkese gore mukemmel gidiyor hersey.

dahan
22-02-2015, 16:52
[QUOTE=Shadow_Dancer;7763960]240 F-16..

32'si Lantirn Pod'lu. 161. Filo (dünyada amerikadan sonra lantirn egitimi verebilen tek filo)

-----

---

Sana garip gelmiyor mu Tayfun_?[/QUOTE

pkk saldırısında 2 3 saat olay yerine gidemeyen,pkk lıların etrafı sarıldı deyipde sonuç alamayan,kışlasına sayısız saldırı olupta 10 larca şehit veren orduyu sıralamışın

hakotech
22-02-2015, 16:55
Banada en ilginc gelen sey; Yeni Mesajlar butonuna tikladigim zaman ulke bu durumdayken aracimizin uzerindeki kilcal cizikleri dusunuyor olmamiz. Yani adamlar artik bunu nasil basardilar bilemiyorum elimden bir sey de gelmiyor anasini satayim, etrafima bakiyorum herkese gore mukemmel gidiyor hersey.

Yahu bişey yazıyosunuz da iki gram mantıklı olun,çok değil ya 2 gramcık..napacak adamlar bu konudamı yatıp kalkacaklar,adam o konuya bakıyo yazıyo diye vatan hainimi !! Forum burası arkadaşım,her konuya bakılıp yazılıp çizilebilir,bırakın artık şu şaçma salak uğraşları..lafa bak yaa yok adam kılcalla ugrasıyomus,napsın amk pc basında,füzemi yollasın oraya !!

mert_can 41
22-02-2015, 16:56
O ordumuzdan kaynaklı değil abi ***** kişilerden kaynaklı vur emri yok bir şey yok vurduğun zamanda soruşturma başlatıp birde içeri tıkıyolar başka türlü napabilirsinki sarıp etrafını

Shadow_Dancer
22-02-2015, 16:56
[QUOTE=Shadow_Dancer;7763960]240 F-16..

-----

---

Sana garip gelmiyor mu Tayfun_?[/QUOTE

pkk saldırısında 2 3 saat olay yerine gidemeyen,pkk lıların etrafı sarıldı deyipde sonuç alamayan,kışlasına sayısız saldırı olupta 10 larca şehit veren orduyu sıralamışın

O olay başka bu olay başka, terör saldırısı ani gelişir, önceden hesaplaması zor. Bölgenin durumu *****, hava şartları *****..

Burada açık bir hedef var nihayetinde.. Elinde bu kadar büyük bir ordu varken 3*5 çapulcu saldıracak diye bayragı kaldırıp başka yere götürmek kahretti beni.

huseyinturk
22-02-2015, 16:57
Gidip askerlik yapmayan, bedelli çıksın diye kurban kesen zihniyet toprak bırakılırmı naraları atıyor şuan. Allah aşkına o karakolda 38 asker bulunuyorken, bir saldırı olsa askerlerimiz orda şehit olsa ne koyabiliceksiniz yerine? Nasıl dinicek o askerlerin ailelerinin acısı? Sonuç olarak aynı büyüklükte başka bir toprak parçasına kuruluyor karakol şuan. Daha öncede taşındı başka sebeplerden yine taşınıyor. Suriyeye bildirilmiş cevap beklenmeden gereken yapılmış, sevmesemde hatta nefret etsemde iktidardan bu harekette katkıları varsa takdir ediyorum şahsen. Sırf muhalefet olsun diye muhalefet yapan diğerlerinede yazıklar olsun diyorum. Ülke, insan canı hiç bir şey umurlarında değil işleri güçleri siyaset.

dahan
22-02-2015, 16:59
O ordumuzdan kaynaklı değil abi ***** kişilerden kaynaklı vur emri yok bir şey yok vurduğun zamanda soruşturma başlatıp birde içeri tıkıyolar başka türlü napabilirsinki sarıp etrafını

seende haklısın,bu adam trnin başına gelmiş bi baş belası

Shadow_Dancer
22-02-2015, 17:00
Gidip askerlik yapmayan, bedelli çıksın diye kurban kesen zihniyet toprak bırakılırmı naraları atıyor şuan. Allah aşkına o karakolda 38 asker bulunuyorken, bir saldırı olsa askerlerimiz orda şehit olsa ne koyabiliceksiniz yerine? Nasıl dinicek o askerlerin ailelerinin acısı? Sonuç olarak aynı büyüklükte başka bir toprak parçasına kuruluyor karakol şuan. Daha öncede taşındı başka sebeplerden yine taşınıyor. Suriyeye bildirilmiş cevap beklenmeden gereken yapılmış, sevmesemde hatta nefret etsemde iktidardan bu harekette katkıları varsa takdir ediyorum şahsen. Sırf muhalefet olsun diye muhalefet yapan diğerlerinede yazıklar olsun diyorum. Ülke, insan canı hiç bir şey umurlarında değil işleri güçleri siyaset.

Kardeşim yıgarsın oraya 2 tabur askeri kıpırdamazsın yerinden.. Işıd mışıd alayı yalan olur o zaman.. Senin bu hareketi yapacak kabiliyetin var mı ? Var.

Yetenegin imkanın var mı var? Olay bi duruş sergilemek..

Hükümetten bagımsız düşünmen lazım konuyu.. Begenirsin begenmezsin bunlar başka olay..

MiaMi
22-02-2015, 17:02
Son zamanlarda dikkatimi çekti forumda politikada konuşuluyor tartışma ortamıda rahat ilerliyor.
Bunu başaran tüm forum arkadaşlarımı ve yönetimdeki insanları tebrik ediyorum. Nazar değmesin aynen devam.

Eskiden küfürler havada uçardı.

t-jet ali
22-02-2015, 17:02
mobil yapın türbeyi en iyi çözüm bu, sıkıntı var , birisi iş koydu taşırsınız.
Türkiye 'yi kutuplara taşıyalım daha güvenli.

omco
22-02-2015, 17:06

O konuya yazmayıp buraya yazınca "Türk Silahlı Kuvvetleri Üstün Hizmet Madalyası" aldınız, tebrikler.

dahan
22-02-2015, 17:09
adamlar km uzaktan roket le tank vuruyo,,orda stratejik olrarak üstünlügün yok,,yanlış anlamayın bizde sizin düşündüklerinizi düşünüyoz keşke orada kayıpsız savunsakta dünyaya göz dagı versek ne güzel olur,,,ama bi asker işidin eline gecse canlı canlı kafasını kesseler bunuda ailesi izlese yani hepimizin aklına getirmeyeceg bi olay,,hayırlısı neyse o ollsun,,

huseyinturk
22-02-2015, 17:10
Kardeşim yıgarsın oraya 2 tabur askeri kıpırdamazsın yerinden.. Işıd mışıd alayı yalan olur o zaman.. Senin bu hareketi yapacak kabiliyetin var mı ? Var.

Yetenegin imkanın var mı var? Olay bi duruş sergilemek..

Hükümetten bagımsız düşünmen lazım konuyu.. Begenirsin begenmezsin bunlar başka olay..

O açıdan bakarsak, İtin köpeğin sesini bir gecede kesecek gücümüzde, yeteneğimizde var ama biz ne yapıyoruz bırakıyoruz it köpek havlasın. Memleketin üniversitelerinde pkklı itler devrimci ayağına her boku yiyor bu ülkede kimsenin sesi çıkmıyor. Gezide, ankarada ölümüne mücadele veren kolluk kuvvetleri, taş atana molotof atana relaks takılıyor. Şartlar buyken bu ülkede 2 tabur yığıp onun bunu yalan etme gibi bir seçeneğimiz olduğunu düşünmüyorum.

M_PROJECT
22-02-2015, 17:11
adamlar km uzaktan roket le tank vuruyo,,orda stratejik olrarak üstünlügün yok,,yanlış anlamayın bizde sizin düşündüklerinizi düşünüyoz keşke orada kayıpsız savunsakta dünyaya göz dagı versek ne güzel olur,,,ama bi asker işidin eline gecse canlı canlı kafasını kesseler bunuda ailesi izlese yani hepimizin aklına getirmeyeceg bi olay,,hayırlısı neyse o ollsun,,

isid bize dokunmaz !

Isid'i besleyenler ile bizim bastakileri besleyenler ayni ..

ibozum
22-02-2015, 17:12

Madem mantık bu yönde ilerliyor o zaman Hakkari Çukurca'daki karakolu da savunamadık keşke o karakolu alıp Ankara'ya taşısaydık, hiç askerimiz şehit olmazdı!.. Keza Şırnak'taki karakol saldırlarında da keşke taşısaydık hiç şehit vermezdik..

mert_can 41
22-02-2015, 17:15

Bedeli bekleyen benim o yüzden üzerime alınarak cevap veriyorum ben bedeli istiyorum ama ozamanda demiştim benim orda bir amacım yok düşman görünce vuramıyosun bir şey yapamıyosun her gün ölümü bekliyosun ben orda şehit düşsem ne için ölücem devlet zaten gözden çıkarmış beli adamlar kaçakçı sınırdan geçiyolar daha geçen sene haberlerdeydi kimlik yok bir şey yok askerde doğal olarak vuruyo ailelerine kaç yüz milyar para yardımı yapılıp maaş bağlanıyo vatanın koruyan askeride içeri atıyo o adam napıcaktı bunlarda silah yoktur diye duamı edicekti yada ileri görüşlü olup terorist olup olmadığına dahil tahmindemi buluncaktı benim orda durmam şimdi ne işe yarıyo eğer savaş çıkarsa giderim gitmem demem vatanım uğruna ölürümde ama baştakilerin keyfine ölmem veya hayatımı heba edemem

turci
22-02-2015, 17:21
arkadaşım verdiğin örnekler ile konu olan olayın birbirleri ile alakası nedir?
bunlara gerçekten inanıyor musun?
Köln konsolosluğu da yeni binasına taşınacak,bina eskiydi yetersizdi vs vs şimdi bununla ne alakası var?

kimse başka bir ülkede kafasına göre toprak değiştiremez,hele bu devlet toprağı ise.
vatandaş bile kendi toprağını satıp başka yerden toprak alırken bir ton uğraşıyor,burayı beğenmedim şuraya çökeyim diye bir olay yok.
5 metre sınıra yakın yere taşısalar bile bir esprisi yok olayın gelişme ve sonuç kısmı ortada,bir kaç teröristten korkup kaçtın işte.

taş bile yerinde ağırdır.
o toprak parçası neredeyse orada kalmalıydı, aksi durumda bu pasiflikten dolayı her terör örgütü senden bir şey ister ve artık gördüğümüz üzere isteklerinide zor kullanmadan elde eder.

pkk ile 30 sene düşmandın şimdi birden kanka oldun,hayırdır?
güvenli yer diye kalkıp kandile taşısalar artık şaşırmam, adamlar bile mağarasını bizden daha iyi koruyor..

mert_can 41
22-02-2015, 17:21
bu arada sonu için kusura bakmayın orası yanlış olmuş çok çok özür dilerim

huseyinturk
22-02-2015, 17:27
Madem mantık bu yönde ilerliyor o zaman Hakkari Çukurca'daki karakolu da savunamadık keşke o karakolu alıp Ankara'ya taşısaydık, hiç askerimiz şehit olmazdı!.. Keza Şırnak'taki karakol saldırlarında da keşke taşısaydık hiç şehit vermezdik..

Hakkari Çukurcadaki karakolda Şırnaktaki karakolda aynı yerinde duruyor şuan, orda şehit olanlar gazi olanlar sayesinde. Ama olası bir saldırıda orda ne karakol kalırdı ne asker, ne yapıcaktı baştakiler yardırıp girebilcekmiydik o zaman? Olan olduğuyla kalıcaktı..

Bedeli bekleyen benim o yüzden üzerime alınarak cevap veriyorum ben bedeli istiyorum ama ozamanda demiştim benim orda bir amacım yok düşman görünce vuramıyosun bir şey yapamıyosun her gün ölümü bekliyosun ben orda şehit düşsem ne için ölücem devlet zaten gözden çıkarmış beli adamlar kaçakçı sınırdan geçiyolar daha geçen sene haberlerdeydi kimlik yok bir şey yok askerde doğal olarak vuruyo ailelerine kaç yüz milyar para yardımı yapılıp maaş bağlanıyo vatanın koruyan askeride içeri atıyo o adam napıcaktı bunlarda silah yoktur diye duamı edicekti yada ileri görüşlü olup terorist olup olmadığına dahil tahmindemi buluncaktı benim orda durmam şimdi ne işe yarıyo eğer savaş çıkarsa giderim gitmem demem vatanım uğruna ölürümde ama baştakilerin keyfine ölmem veya hayatımı heba edemem

Onun sebebi o değil kardeşim, kim gidicek şimdi 6 ay 1 yıl nöbet tutucak, soğukta sıcakta askerlik yapıcak mantığı onun sebebi. Kolay değil gerçektende zor gelir insana tatlı hayatı bırakıp gitmek doğrudur. Ama sadece sınırda yapılmıyor askerlik bilgin olsun, jandarması var, komandosu var. Her kes senin gibi düşünsün asker terketsin sınırı o zaman orda durmaları işe yaramıyorsa.. Koskoca askerlik mühessesesini boşuna kelimesiyle sıfatlandırıyorsun ya durum vahim.

mert_can 41
22-02-2015, 17:30
Hakkari Çukurcadaki karakolda Şırnaktaki karakolda aynı yerinde duruyor şuan, orda şehit olanlar gazi olanlar sayesinde. Ama olası bir saldırıda orda ne karakol kalırdı ne asker, ne yapıcaktı baştakiler yardırıp girebilcekmiydik o zaman? Olan olduğuyla kalıcaktı..

Onun sebebi o değil kardeşim, kim gidicek şimdi 6 ay 1 yıl nöbet tutucak, soğukta sıcakta askerlik yapıcak mantığı onun sebebi. Kolay değil gerçektende zor gelir insana tatlı hayatı bırakıp gitmek doğrudur. Ama sadece sınırda yapılmıyor askerlik bilgin olsun, jandarması var, komandosu var. Her kes senin gibi düşünsün asker terketsin sınırı o zaman orda durmaları işe yaramıyorsa.. Koskoca askerlik mühessesesini boşuna kelimesiyle sıfatlandırıyorsun ya durum vahim.

Ben boşuna sıfatlandırmıyorum elimiz kolumuz bağlı diyorum ikisi farklı şeyler vur emri yok bir şey yok ben yetkisi kısıtlı diyorum eskisi gibi özgür rahat değil yani haberlere bakıyorsun bir sürü kendini savunamadan şehit düşen var ve yarısı gizleniyo

huseyinturk
22-02-2015, 17:34
Ben boşuna sıfatlandırmıyorum elimiz kolumuz bağlı diyorum ikisi farklı şeyler vur emri yok bir şey yok ben yetkisi kısıtlı diyorum eskisi gibi özgür rahat değil yani haberlere bakıyorsun bir sürü kendini savunamadan şehit düşen var ve yarısı gizleniyo

kendini savunmadan değil savunamadan desen tamam. Sinopta bile 3 tane dolu şarjörle geziyoduk biz, biri çıkıcak canıma kastedicek bende durucam öylemi? İktidarla vs alakalandırmamak lazım askerliği, bunlar 12 13 yıldır var asker kurtuluş savaşından beri var.

B16
22-02-2015, 17:38
2005 yılı Lise'de Coğrafya dersindeyiz. Hoca ballandıra ballandıra anlatıyor Türkiye'nin jeopalitik konumu ve yeraltı kaynaklarını. Ualn diyorum ne ülkeymişiz sonra aynı hoca
ama bu yeraltı kaynaklarını çıkartamayız çünkü yasak diyor. Ulan diyorum başlarım böyle ülkeye soğuyorum birazda olsa. Ergenlik ve çocuk aklı işte.

2015 yılı bu sefer Üniversite öğrencisiyim. Büyüdüm ya artık yaşanır lan bu ülkede diyorum sonra 1.85 boyun'da kır saçlı adamın biri çıkıp yine benim bu ülkede ki yaşama sevincimi alıyor.

Revamısınız lan bana.

turci
22-02-2015, 17:39

bir şeye sahip olmak ve sahip olunanı korumanın bir takım bedelleri vardır,
yukarıdaki mantıkla bir sorunu çözemezsin sadece ötelersin.
yarın birgün şimdi taşıdığın yere de geldikleri zaman başka yere taşırsın vs vs böyle gider.

iyi ki kurtuluş savaşı sırasında insanlar senin gibi düşünüp kaçmamışlar,
size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum.. lafından sonra kurtuluş mücadelesini sergileyenler toprak için ölünür mü? deselerdi ve canları pahasına topraklarını kurtaran ve şehit olan insanlar olmasaydı şimdi Türkiye olur muydu?

tabi + olarak birde pkknın katlettiği binlerce insanı batıya taşısaydık kimse ölmezdi..

mert_can 41
22-02-2015, 17:40
kendini savunmadan değil savunamadan desen tamam. Sinopta bile 3 tane dolu şarjörle geziyoduk biz, biri çıkıcak canıma kastedicek bende durucam öylemi? İktidarla vs alakalandırmamak lazım askerliği, bunlar 12 13 yıldır var asker kurtuluş savaşından beri var.

Aslında aynı düşüncedeyiz ama sonunda ayrılıyoruz alakası çok var bir bakın terör ne zaman daha çok artmış bunun sebebi iktidar değilmi şimdi kadermi durmamız lazım zaten cana kast edildiğinde ama durmadı teröristi öldürdü diye kaç kişi şuan içerde yatıyo soruşturma açıldı haklarında o bizim düşüncemizle olmuyo işte işler orda değişiyo

ibozum
22-02-2015, 17:41

Yani bir şeyler için savaş verilirse yerinde durur diye siz de söylüyorsunuz..
Ama 90 küsürlük toprağımızı bırakarak geri çekilmemiz mantıklı olan diyorsunuz.. O da güzel..

kaRRa
22-02-2015, 17:43
Yarın birgün sınıra dayansalar sınırın yerini mi değiştirecekler ''operasyonla''.

ibozum
22-02-2015, 17:47
Yarın birgün sınıra dayansalar sınırın yerini mi değiştirecekler ''operasyonla''.

Oradaki askerlerimiz şehit olsa daha mı iyi.. Bundan sonra böyle durumlara karşı koymak, savaşmak yerine yer değiştireceğiz..

Caesar
22-02-2015, 17:50
Kaplunbağa gibi ülkeyi sırtlanalım nereye kaçarsan tepemizde gelir işte 10 numara taktik :)

kaRRa
22-02-2015, 17:53
Oradaki askerlerimiz şehit olsa daha mı iyi.. Bundan sonra böyle durumlara karşı koymak, savaşmak yerine yer değiştireceğiz..

Tabi ki çözüm budur

_muhaRRem
22-02-2015, 17:54
sabrımızı sınamayın , türkiyenin dostluğu ne kadar kuvvetliyse düşmanlığıda o kadar hiddetli olur :)

nerde hani , öleceksen adam gibi ölelim bu nedir ya.

kaRRa
22-02-2015, 17:54
Kaplunbağa gibi ülkeyi sırtlanalım nereye kaçarsan tepemizde gelir işte 10 numara taktik :)

abi toprak yerıne afedersin k.cımızı ısteseler nasıl yer degısecek :D

MiaMi
22-02-2015, 17:55
Bu ülkeye kaçıyor kaçak tırstı peşkeş çekti diyen zihniyetle ortak bir düşüncede buluşmak imkansız zaten. Kimseyi ikna etme gibi bir düşüncede yok herkes görüşünü yazdi.

B16
22-02-2015, 17:55
http://i58.tinypic.com/15gw5c1.jpg

MiaMi
22-02-2015, 17:57
arkadaşım verdiğin örnekler ile konu olan olayın birbirleri ile alakası nedir?
bunlara gerçekten inanıyor musun?
Köln konsolosluğu da yeni binasına taşınacak,bina eskiydi yetersizdi vs vs şimdi bununla ne alakası var?

kimse başka bir ülkede kafasına göre toprak değiştiremez,hele bu devlet toprağı ise.
vatandaş bile kendi toprağını satıp başka yerden toprak alırken bir ton uğraşıyor,burayı beğenmedim şuraya çökeyim diye bir olay yok.
5 metre sınıra yakın yere taşısalar bile bir esprisi yok olayın gelişme ve sonuç kısmı ortada,bir kaç teröristten korkup kaçtın işte.

taş bile yerinde ağırdır.
o toprak parçası neredeyse orada kalmalıydı, aksi durumda bu pasiflikten dolayı her terör örgütü senden bir şey ister ve artık gördüğümüz üzere isteklerinide zor kullanmadan elde eder.

pkk ile 30 sene düşmandın şimdi birden kanka oldun,hayırdır?
güvenli yer diye kalkıp kandile taşısalar artık şaşırmam, adamlar bile mağarasını bizden daha iyi koruyor..

sen benim ne yazdigimi okudunmu.?

huseyinturk
22-02-2015, 18:03
1975 yılında baraj sebebiyle su altında kalma ihtimalinden taşımışlar türbeyi. Sudan mı korkarak taşımış olduk biz şimdi?
Sınırla, Hakkari'deki karakolla aynı değil oranın durumu. Toprak azalmamış, yeri değişmiş. Bayrağımız yine dalgalanıyor o türbenin üzerinde, suriye toprakları içinde. Klavyeden konuşmasıda kolay tabi, koysanıza kendinizi o karakoldakilerin yerine dibinizde it köpek kesip doğruyor insanları siz memleketinizden uzakta ufacık karakoldasınız. Japon vatandaşlarının takır takır kafalarına sıktılar, noldu japonya girip ışidimi dağıttı? Kör cahil atarlara girip memleketin durumu daha kötü hallere getirilse dahamı iyi? Devir eski devir değil, strateji devri. Bıçak kemiğe dayandıktan sonra illaki gereken yapılır orası ayrı.
Kurtuluş savaşında zamanında senin gibi düşünseler felan yazmışsınız gerçekten komik, insanlar sizinle aynı fikirde değil diye kimsenin vatanına olan inancına sevgisine laf edemezsiniz!.

t-jet ali
22-02-2015, 18:13
bahsedilen vatan toprağı VATAN TOPRAĞI. Anadolunun her köşesi gibi, terkedilmez ,bedeli bellidir.
Şehitlik ise korkulacak, utanılacak birşeymi . hep aynı terane şehitler gelirse ne anlatacaksınız.
Şehitlik gururdur klavye şövalyeliğide yapmıyorum,beni ve en sevdiklerimi rabbim bu mertebeyle ödüllendirsin
burada şehitler gelirse ne anlatacaksın diyen o mertebeye tam inanmıyordur zaten
güçlü devletsin ama 40 km. ötede emanetini koruyamayacaksın elin oğlu dünyanın öteki ucundan gelip her haltı yiyecek
bağaneniz bitmez zaten , şükredinki PYD o kadarına müsaade etmiş.
toprağın bedeli bellidir, nasıl alındıysa öyle ödenir.

jr1905
22-02-2015, 18:16
1975 yılında baraj sebebiyle su altında kalma ihtimalinden taşımışlar türbeyi. Sudan mı korkarak taşımış olduk biz şimdi?
Sınırla, Hakkari'deki karakolla aynı değil oranın durumu. Toprak azalmamış, yeri değişmiş. Bayrağımız yine dalgalanıyor o türbenin üzerinde, suriye toprakları içinde. Klavyeden konuşmasıda kolay tabi, koysanıza kendinizi o karakoldakilerin yerine dibinizde it köpek kesip doğruyor insanları siz memleketinizden uzakta ufacık karakoldasınız. Japon vatandaşlarının takır takır kafalarına sıktılar, noldu japonya girip ışidimi dağıttı? Kör cahil atarlara girip memleketin durumu daha kötü hallere getirilse dahamı iyi? Devir eski devir değil, strateji devri. Bıçak kemiğe dayandıktan sonra illaki gereken yapılır orası ayrı.
Kurtuluş savaşında zamanında senin gibi düşünseler felan yazmışsınız gerçekten komik, insanlar sizinle aynı fikirde değil diye kimsenin vatanına olan inancına sevgisine laf edemezsiniz!.

Daha önce defalarca bıçak kemiğe dayanmıştı uzun adam öyle söylüyordu, neden o zaman gerekeni yapmadılar yada yapamadılar? O aynı durum değil bu aynı durum değil ne peki aynı durum olan? Hakkaride de dağın başında karakolda tek başına asker, suriyedeki Süleyman Şah türbesinde de. İkiside vatan toprağı. İkiside terör tehditi altında.

M_PROJECT
22-02-2015, 18:18
Bu ülkeye kaçıyor kaçak tırstı peşkeş çekti diyen zihniyetle ortak bir düşüncede buluşmak imkansız zaten. Kimseyi ikna etme gibi bir düşüncede yok herkes görüşünü yazdi.

kacmadigimizi dusundurecek bir arguman var mi elinde Tayfun ?

Begenmedigimiz kobaniyi bile adamlar gotlerini yirta yirta savundu izlenimi yarattilar , butun dunya gordu . Askerlik subesi kadar yeri bombalayacaklar diye 10 askerle bekleyecegimize , 40 km uzagimizda hepi topu ona gore bir strateji olustursaydik .. Hayir destan yazdik sanki , bi ovmeler bi hakli cikarmalar .

Kabullensen de kabullenmesen de kactik , kacmadigimiz peskes cekmedigimiz yerler belli , kibris , kardak ...

Yiğit G.
22-02-2015, 18:26
bahsedilen vatan toprağı VATAN TOPRAĞI. Anadolunun her köşesi gibi, terkedilmez ,bedeli bellidir.
Şehitlik ise korkulacak, utanılacak birşeymi . hep aynı terane şehitler gelirse ne anlatacaksınız.
Şehitlik gururdur klavye şövalyeliğide yapmıyorum,beni ve en sevdiklerimi rabbim bu mertebeyle ödüllendirsin
burada şehitler gelirse ne anlatacaksın diyen o mertebeye tam inanmıyordur zaten
güçlü devletsin ama 40 km. ötede emanetini koruyamayacaksın elin oğlu dünyanın öteki ucundan gelip her haltı yiyecek
bağaneniz bitmez zaten , şükredinki PYD o kadarına müsaade etmiş.
toprağın bedeli bellidir, nasıl alındıysa öyle ödenir.

vatan topragı konusuna katılıyorum.Milyon kez katılıyorum ama şehit lafına katılamıyacam ne yazikki.Zamanında büyük savaşta şehit olanlara şehitlik mertebesine hiç lafım yok (inançlı biri olmasamda) sonuçta çocugunu gelecegini korumak ugruna hayatlar kaybedildi bende cocugum için , gelecegi için bir dakka dusunmem canımı verirdim. Ama yıl 2015 olmuş artık atılan her mermi siyasi yolu izliyep hedefini vuruyor.Artık insanlar gelişti bilinçlendi savaşlar masada veriliyor.Masada verilmesi gerekiyor "canla değil" Şu dönem vefat edenler ne yazikki kendi gelecegi için değil baskalarının para geleceği için hayatını kaybediyor.Artık şu zamanda şehit vermek ayıptır.Dün gece şehit olan askerimizde ne yazikki akp nin kendi çıkarları ugruna hayatını kaybetmiştir başka hiçbirşey den değil.

Yani dediğim "şehit olmak güzel sey şehit olalım" değil , "aklımızı kullanıp bu işi masada hallettik mermi bile atmadan" demektir.

t-jet ali
22-02-2015, 18:32
vatan topragı konusuna katılıyorum.Milyon kez katılıyorum ama şehit lafına katılamıyacam ne yazikki.Zamanında büyük savaşta şehit olanlara şehitlik mertebesine hiç lafım yok (inançlı biri olmasamda) sonuçta çocugunu gelecegini korumak ugruna hayatlar kaybedildi bende cocugum için , gelecegi için bir dakka dusunmem canımı verirdim. Ama yıl 2015 olmuş artık atılan her mermi siyasi yolu izliyep hedefini vuruyor.Artık insanlar gelişti bilinçlendi savaşlar masada veriliyor.Masada verilmesi gerekiyor "canla değil" Şu dönem vefat edenler ne yazikki kendi gelecegi için değil baskalarının para geleceği için hayatını kaybediyor.Artık şu zamanda şehit vermek ayıptır.Dün gece şehit olan askerimizde ne yazikki akp nin kendi çıkarları ugruna hayatını kaybetmiştir başka hiçbirşey den değil.

Yani dediğim "şehit olmak güzel sey şehit olalım" değil , "aklımızı kullanıp bu işi masada hallettik mermi bile atmadan" demektir.

şehit olmak güzel şeydir, benim inancım bunu söyler, o mertebeye ulaşmak herkese nasip olmaz.
siyasi, bürokratik yollar denenir, çözüm bittikten sonra ödenecek bedel bellidir.

ArMy
22-02-2015, 18:41
Artık bu olaylara ne yazsak ne söylesek konuşsak boşa gidiyor. Ülkedeki saçma sapan ölümler, terör, rezil yönetim, bölünmeye sürüklenen halk.Hakikaten sıralayınca bile insanın içine fena bir sıkıntı çöküyo..Teröristlerin yer gösteriği noktaya türbe taşıyoruz karakol taşıyoruz büyük rezalet...

Ayrıca bir de herşeyle taşşk geçen bir millet olduk.Bunu da pek hayırlı görmüyorum.İğnelemekten ziyade vurdumduymazlık gibi geliyor bana artık..
http://onedio.com/haber/suleyman-sah-turbesi-tepkileri-458452?utm_source=onediocom&utm_campaign=facebook_page&utm_medium=facebook

painkller
22-02-2015, 18:52
Abim dayim amcam yasindaki insanlar benden daha cok gormus gecirmistir diyorum ama yinede anlayamiyorum ben.

Ev tasiyor gibi anlatiliyor. biz, bizi yapan ulke topragina, ugruna Atalarimizin sehit oldugu topraklari bu kadar kolay birakip terkedebiliyorsak ozaman zamaninda hatay hatta bu ulke icin bile bosuna kan akitmisiz. Ozamanda masalarda savasta kanla geri kazanilip masada kaybedilen topraklar vardi. Kimsede cikip demediki bosu bosuna oldu. Ugruna kurtarilacak bir vatan topragi vardi ve kurtarildi. Gerek bir karis gerekse bir bolge. Eger tayyip icin askerlik yapmayacagim, bosu bosuna doguda kanim dokulmesin, gidicem psikolojim bozulacak diyecek kadar olduysak biz zaten kaybetmisiz kendimizi Benligimizi coktan. Eger varsa kaderde gidip orda vatani korurken olmek, gidip orda bir p.ci vurup ulke icin hapis yatmak ulkene hizmet etmek bu en buyuk gorevdir, oyle olucaktir. Benim yetistirim tarzim, ogrendiklerim ve aklimin erdigi kadar inancim bunu gerektiriyor.

ghibli06
22-02-2015, 19:03
O açıdan bakarsak, İtin köpeğin sesini bir gecede kesecek gücümüzde, yeteneğimizde var ama biz ne yapıyoruz bırakıyoruz it köpek havlasın. Memleketin üniversitelerinde pkklı itler devrimci ayağına her boku yiyor bu ülkede kimsenin sesi çıkmıyor. Gezide, ankarada ölümüne mücadele veren kolluk kuvvetleri, taş atana molotof atana relaks takılıyor. Şartlar buyken bu ülkede 2 tabur yığıp onun bunu yalan etme gibi bir seçeneğimiz olduğunu düşünmüyorum.

PKK ya devrimci sol görüşlü yakıştırmalarını yapan kim ona bakmak lazım? polisin görevi ne? askerin görevi ne? iç güvenlik paketi çıksın diye polisi askeri her yerden çektiler, olay çıksın da bu paket rahat çıksın diye, bunların günahını kim ödeyecek? şimdi bütün güvenlik görevlileri 1 haftadır 'pisikopat katil'i arıyor olmasın sakın?

Karakuş
22-02-2015, 19:03
Kural bellidir siyasette, "Taviz, tavizi getirir." Bu ülkede olanların çoğu 90'lı yıllarda olsa, 4-5 defa darbe olurdu. Darbe derken de ordu değil, 'halk' darbesi, yanlış anlaşılmasın. Ordu Darbesi zaten savunulacak bir şey değil, onuda yapanlar belli...

Ufak ufak verdiğimiz tavizlerle bu günlere geldik. Pkk ve kolları İzmir'de bile bir vatan evladını ŞEHİT ediyor. Türk'üm demek ırkçılık, vatanı savunmak da hainlik olmuş. Kardak için dünya'ya rest çeken Türkiye, bugün toprağını taşımış. Her yeri ele geçirmişler, talan etmişler. Ülkede düzgün işleyen bir şey hemen hemen kalmamış. Bunların hepsine hadi eyvAllah'ta, bu halkın sessizliğine benim hiç tahammülüm yok. Herkes yolunda aş olmuş. Param var cebimde, bitti. Gerisi yalan, bir şey olursa biz Sandık'ta veririz cevabını......

Çok değil 2017'de kurarlar özerkliği, başkanlığı. Allah sonumuzu hayır etsin.

TheAce
22-02-2015, 19:05
yarin oburgun demesinler pkklilar biz kuzey suriyeyi aldik sizle guneydoguyu sureyinin kuzeyiyle degiselim. Tasirmiyiz oralari da?

BaybuRtlu69
22-02-2015, 19:08
Ve tarih 5 Eylül 2012, Güçlü İrade, Stratejik Deha'dan aldığı akılla diyor ki:
"en yakın zamanda Şam'da Emevi Camii'nde namaz kılacağız"..

:)

Yigit-Y
22-02-2015, 19:11
Yakında askerlik komple kalkacak zaten prof ordu diye bir olay varya

Bu coğrafya da o olay olmaz.

Kurtuluş savaşında ki ruh suan yok bence bu saatten sonrada bu ulkede zor

Bir tek karadeniz savunur sanırım suan. :)

Daha geçen sene başkanlık soz konusu bile değilken şimdi rahat rahat söylüyor

Bu ulkede iki taraf var sag sol filan değil artik olay

Ya akplisin yada akp düşmanı sag sol ayrımı ortadan çoktan kalkmis durumda

Chp mhp ortak adaylarla yerel secimlerle sif bunlarin padisahligini yikmak icin

7 haziran önemli viraj hdp baraji gecerse isler degisir ama ben inanmiyorum

Akp 400 e yakin vekil çıkartacak hdp baraji gecemediginden ötürü.

Allah sabir versin bizlere şehit. Ailelerine özellikle

ghibli06
22-02-2015, 19:19
Yakında askerlik komple kalkacak zaten prof ordu diye bir olay varya

Bu coğrafya da o olay olmaz.

Kurtuluş savaşında ki ruh suan yok bence bu saatten sonrada bu ulkede zor

Bir tek karadeniz savunur sanırım suan. :)

Daha geçen sene başkanlık soz konusu bile değilken şimdi rahat rahat söylüyor

Bu ulkede iki taraf var sag sol filan değil artik olay

Ya akplisin yada akp düşmanı sag sol ayrımı ortadan çoktan kalkmis durumda

Chp mhp ortak adaylarla yerel secimlerle sif bunlarin padisahligini yikmak icin

7 haziran önemli viraj hdp baraji gecerse isler degisir ama ben inanmiyorum

Akp 400 e yakin vekil çıkartacak hdp baraji gecemediginden ötürü.

Allah sabir versin bizlere şehit. Ailelerine özellikle

Karadeniz? kusura bakma ama iktidarın en fazla oy aldığı hemşeri bölge oldu maalesef...
kimse kusura bakmasın, hepimiz ekmeğimizden korkuyoruz, hepimizin borcu var hepimiz bana aileme bir şey olur mu diye çekiniyor... bir şeylerimizi kaybetmeden bu mücadeleyi veremeyiz, yarın doğuyu bölüp verdiğinde kim karşı çıkacak, nasıl çıkacak? sokağa bile çıkmak yasak olacak yakında, siz neyden bahsediyorsunuz? öncelikle kaybedeceğiz sonra akıllar başa gelecek, benim öngörüm budur!

t-jet ali
22-02-2015, 19:23
Karadeniz? kusura bakma ama iktidarın en fazla oy aldığı hemşeri bölge oldu maalesef...
kimse kusura bakmasın, hepimiz ekmeğimizden korkuyoruz, hepimizin borcu var hepimiz bana aileme bir şey olur mu diye çekiniyor... bir şeylerimizi kaybetmeden bu mücadeleyi veremeyiz, yarın doğuyu bölüp verdiğinde kim karşı çıkacak, nasıl çıkacak? sokağa bile çıkmak yasak olacak yakında, siz neyden bahsediyorsunuz? öncelikle kaybedeceğiz sonra akıllar başa gelecek, benim öngörüm budur!

tespit harika, bugün istikrar denilen şey zaten bu.insanlar günü kurtarmanın derdinde.
karadenizli olarak maalesef bu tespitinizde doğru.

Dou
22-02-2015, 19:28
Kankacım korumakla ilgili güç sıkıntımız olduğunu söylemedikki stratejik olarak yine futbol sahası kadar olan yeri yakınımıza çektik. Bu olayın sonucunda vatan toprağımız yine aynı kaldı.

Misal eski ABD konsolosluğu taşındı TC buraya yapın dedi ve şuanki yeri şato gibi ulaşılmaz. Örnekler tabi çok oturmasada strateji bu.

Yoksa orda olay koptuktan sonra DNA analizi gerekir her birine bunu biliyoruz.

Bütün dünyada resmi olarak tanınan Türk toprağını terkedip, yerine kendinin belirlediği ve uluslararası platformda hiç bir ülkenin tanımadığı, ve tanımayacağı bir toprağa yerleşiyorsun.

Kısaca bu saatten sonra işgalci konumundasın. Neden işgalci konumundasın? Kendi toprağını bırakıp gittin, başka yeri işgal ettin. Bunu fark etmek zor olmasa gerek.

Tayfun.O
22-02-2015, 19:30
Türbenin taşınmasına bende karşıyım ama şunları unutmayalım;
1- Orda görev yapan askerler 8 aydır orda ülkemize gelemediler.(nöbet değişimi 6 ay da bir yapılıyor)
2- eski yeri bizden 100km uzaklıkta bir baskın yesek takviye destek gidene kadar yerle bir ederler orada ki herkes şehit olur( sizlerde iktidar düşsün yine şehit verdik dersiniz)
3- toprak kaybetmedik 10 dönümlük arazi vardı yine aynı şekilde 10 dönümlük arazimiz hala orada var.
4- Önceden 2 sefer (1939(200m taşındı) 1975(esadın babası taşıdı) )
Zaman stratejik devri bence bu kimin aklına geldiyse helal olsun bu ülkeyi riske sokmadan toprak kaybetmeden çatışmada şehit vermeden türbe yeni yerini aldı. ( Bir şehitimiz var kafasına tank kapağı düşerek şehitlik mertebesine yükselmiş)

Yigit-Y
22-02-2015, 19:31
Isyan ilk çıkacağı yer ege ile karadeniz görüyorum hep.

Sabrı az olan bolgelerdir.ruzgar akp gozukuyor dur bir gün ruzgar terse estirirler.

Zaten bu durum olsa ülke kaos halinde olur padisah sokaga çıkma yasağı zimbalar hemen

Askere suan ihtiyaç var ama malesef suan TSK bağımsız değil diger kurumlar gibi

Yargı adalet polis asker hepsi bunun emrinde bağımsız kurum yok

Oysa ki ne güzel çoğunluk almışsın cumaya giden muslumansin allah korkun var guya

Yapsana guzel isler takdir edelim yuzde 100 al su ulkeden sovmekten yoruluyorum her aksam haberleri izlerken

Allaha nasil hesap verecekler bunlar bunca kul hakkindan sonra

Dou
22-02-2015, 19:33
1- Orda görev yapan askerler 8 aydır orda ülkemize gelemediler.(nöbet değişimi 6 ay da bir yapılıyor)
2- eski yeri bizden 100km uzaklıkta bir baskın yesek takviye destek gidene kadar yerle bir ederler orada ki herkes şehit olur( sizlerde iktidar düşsün yine şehit verdik dersiniz)
3- toprak kaybetmedik 10 dönümlük arazi vardı yine aynı şekilde 10 dönümlük arazimiz hala orada var.
Zaman stratejik devri bence bu kimin aklına geldiyse helal olsun bu ülkeyi riske sokmadan toprak kaybetmeden çatışmada şehit vermeden türbe yeni yerini aldı. ( Bir şehitimiz var kafasına tank kapağı düşerek şehitlik mertebesine yükselmiş)

Güzel sallıyosun kardeş, 100 kilometre değil 45 kilometre uzakta idi.

Tayfun.O
22-02-2015, 19:38
Güzel sallıyosun kardeş, 100 kilometre değil 45 kilometre uzakta idi.

Eyvallah abi aklımda 100 kalmış 45 olsun. Bir takın 45 km yi kaç dk alır sence destek ekibi 45 km yi kaç dk da ulaşır hadi kısa bir fizik hesabı yap

Dou
22-02-2015, 19:39
Eyvallah abi aklımda 100 kalmış 45 olsun. Bir takın 45 km yi kaç dk alır sence destek ekibi 45 km yi kaç dk da ulaşır hadi kısa bir fizik hesabı yap

Onu asker bilir. Ben uluslararası ilişkiler mezunuyum. Bildiğim konu hakkında yazarım.

MBuğra
22-02-2015, 19:41
Adamlar ülkeyi o kadar güzel ayrıştırdı ki,

Soruyorum, en son milli sevinci ne zaman yaşadık?

2002 Dünya Kupasındaydı; bunlar daha başa gelmeden/yeni geldiklerinde sanırım.

bad cat
22-02-2015, 19:41
Yeni topraklarımız buymuş.. YPG ile yan yana..

http://i.radikal.com.tr/542x290/2015/02/22/fft81_mf3579873.Jpeg

Tarafım belli diyen abiler kardeşler şu görüntü hiç mi içinizi sızlatmıyor. Yerini de söyleyeyim 7. Sayfa #117. Post.

bad cat
22-02-2015, 19:45
Bunun için fiziğe gerek yok. Yol=hız x zaman. Peki uçak, helikopter, top yada çnra atışı ile 45 km hazırlıkları ile kaç dk ?

ghibli06
22-02-2015, 19:48

dünya üzerinde bizi her hangi bir yere sürseler mesela Alaska Sibirya falan, yine böyle mi düşüneceğiz? yazık daha 19 yaşındasın ama vatan parçası ne demek hiç anlamamışsın, sen de haklısın hayatının 1 senesini devlet yok millet yok andımız faşist öğretileri ile geçirdin...

Dragger
22-02-2015, 19:49
Her türlü terörist ile her tür pazarlık yapılır.

AQP A.Ş

ghibli06
22-02-2015, 19:50
dünya üzerinde bizi her hangi bir yere sürseler mesela Alaska Sibirya falan, yine böyle mi düşüneceğiz? yazık daha 19 yaşındasın ama vatan parçası ne demek hiç anlamamışsın, sen de haklısın hayatının 1 senesini devlet yok millet yok andımız faşist öğretileri ile geçirdin...

13 senesi olacaktı...

Yigit-Y
22-02-2015, 19:50
Önemli olan vatan topraklarını korumak

Kurtuluş savaşında. Yuzbinler sehit oldu ne cabuk unutuldu

Vatan hainleri ile masada pazarlik yapiyorlar bu vatandasda destek veriyor
http://3fe.us/wordpress/wp-content/uploads/2014/05/bebek-katili-apo.jpg

Caesar
22-02-2015, 19:51
Isyan ilk çıkacağı yer ege ile karadeniz görüyorum hep.

Sabrı az olan bolgelerdir.ruzgar akp gozukuyor dur bir gün ruzgar terse estirirler.

Zaten bu durum olsa ülke kaos halinde olur padisah sokaga çıkma yasağı zimbalar hemen

Askere suan ihtiyaç var ama malesef suan TSK bağımsız değil diger kurumlar gibi

Yargı adalet polis asker hepsi bunun emrinde bağımsız kurum yok

Oysa ki ne güzel çoğunluk almışsın cumaya giden muslumansin allah korkun var guya

Yapsana guzel isler takdir edelim yuzde 100 al su ulkeden sovmekten yoruluyorum her aksam haberleri izlerken

Allaha nasil hesap verecekler bunlar bunca kul hakkindan sonra

Karadenizden hiç bişey çıkmaz hatta akp ye en bağlı yer karadenizdir. Konyadan bile fazla.

Bende karadenizliyim ama artık söylemiyorum bi yerde. Memleketi satan bir hükümeti bu kadar destekledikleri için.

Ege ile karadenizi bir tutma bence.

bahadırtelli
22-02-2015, 20:01
bu Güneydoguyu teslim etmenin provası bence.Şırnak verilecek destan yazacağız. Hakkaride karakolları PKK güçlerine törenle teslim edeceğiz bölge artık daha guvenli diye naralar atacaklar.
Bunları olurken sesi cıkanı terörist ülkeyi bölüyo diye içeri atacaklar.

fthdrn
22-02-2015, 20:02
Osmanlı'yı getireceğiz derken Süleyman Şah türbesini kastettiler sanırım. Zeytinyağı döküp karadan yürütseydiniz daha Osmanlı tarzı olurdu.

BurakOzdemir
22-02-2015, 20:07
Bu şerefsizlere arkadaşım,akrabam kim oy verirse basıcam siktri. Nasıl bunları savunuyolar aklım almıyor a.m.k nasıl inanıyorlar bu şerefsizlere lan nasıl nasıl bu kadar aptal olunmaz!

SekoLive
22-02-2015, 20:07
Kentsel dönüşüm olayı etkileri mutahit ayni metreyi veriyi nasılsa mantığı yerleşmiş vatan toprağınin taşınmasına da ayni mantıkla bakılması başarmışlar

Sinan
22-02-2015, 20:19
32 bin şehit vererek kaybettiğimiz Rodos'u "Dağı taşı napalım" diye verenleri de gördük biz. Süleyman Şah Türbesi'nin yeni yerine dikilen Türk Bayrağı'nın direği Suriye'ye mi girdi , cehape'ye mi girdi yoksa İran'a mı anlayamadık.

ghibli06
22-02-2015, 20:20
32 bin şehit vererek kaybettiğimiz Rodos'u "Dağı taşı napalım" diye verenleri de gördük biz. Süleyman Şah Türbesi'nin yeni yerine dikilen Türk Bayrağı'nın direği Suriye'ye mi girdi , cehape'ye mi girdi yoksa İran'a mı anlayamadık.

o direğin nereye girdiğini yakında hep beraber göreceğiz, sabırsız olma...

burkaykalyon
22-02-2015, 20:21
Buraya yazan onlarca kişi olaya at gözlüğü ile bakıyor. Geniş düşünün biraz. (yersen)

Yazık atalarımızın verdiği emeklere dökülen kanlara.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda.
Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Sinan
22-02-2015, 20:27
1- şebbiha, işid teroristleri, iran hizbullahı ve kendine parti diyen irili ufaklı teror orgutlerinin ortasından mehmetcigi cekip almanın nesi yanlıs?
2- konsolosluk olayında orası niye bosaltıldı diye yırtınan ''vatanseverler'' siz degilmiydiniz?
3- beklentiniz ve dahi varsa tanrılarınıza ettiginiz rahatsız edici agnostik dualar hangi yondeydi? askerlerin olmesinimi istiyordunuz?
4- daha once iki kere yeri degisen ''makam'' turbenin ucuncu defa yerinin degismesi toprak kaybımıdır?
5- muhalefet etmenin sehvetiyle milli meselelerde bile saldırgan ve kendi milletini asagılayan tarafta olmak sizi hic rahatsız etmiyormu ?
6- turbo orada kalsaydı onlarca pravakasyonla turkiyeyi atese cekme bahanesi olarak kullanılacagının farkında degilmisiniz? yoksa zaten turkiyenin atese girmesinimi savunuyordunuz?

Tayfun.O
22-02-2015, 20:28
Heehh basın hemen damgayı. Hain olduk 1 postla iyimi :D ha uçak araçları demişsiniz 30 dk anca havalanırlar 1 dk içinde varırlar 31dk yaptımı sana kim öle kim kala.
Siz taşınmanın niyetini anlamamışsınız orası sınır ötesi bir yer ha diyince yardım gitmez uluslar arası kanunlar vardır ve un ye üyeyiz onlardan izin alıp girmek gerekir Hatay öyle değil orası bizim sınırımız içinde bunu farkını bir benimseyin derim size.Ayrıca yeni yer gerekli bildirimle bildirilmiş biz hala neyi tartışıyoruz Hükümet izin aldı ki taşıdı
Dip not: Hükümet yanlısı değilim ama bu haraketini destekledim

Eklemek istediğim.
Ya taşımasalardı ve baskın yeseydik şehit verseydik ana avrat girişmicekmiydin peki?

streetracer_nos
22-02-2015, 20:29
Komik olmayın baskında mudahale ıcın yakına cekıldı diyolar kendi sınırımız ıcınde aktutun karakolunu bastılar da mudahalemi edildi jetler helikopterler bordo bereliler hepsi yalan oldu orda herkez kaderine terk edilmedi mi

SekoLive
22-02-2015, 20:29
Sinan peki tapelerde çıkan gerekirse iki adam gönderir türbeye bomba attırır suriyeye gireriz savaşı baslatiriz konuşmasını yapanların bu türbeyi güvenlik nedeniyle taşıması sence ne kadar samimi

fdoganb
22-02-2015, 20:31
Heehh basın hemen damgayı. Hain olduk 1 postla iyimi :D ha uçak araçları demişsiniz 30 dk anca havalanırlar 1 dk içinde varırlar 31dk yaptımı sana kim öle kim kala.
Siz taşınmanın niyetini anlamamışsınız orası sınır ötesi bir yer ha diyince yardım gitmez uluslar arası kanunlar vardır ve un ye üyeyiz onlardan izin alıp girmek gerekir Hatay öyle değil orası bizim sınırımız içinde bunu farkını bir benimseyin derim size.Ayrıca yeni yer gerekli bildirimle bildirilmiş biz hala neyi tartışıyoruz Hükümet izin aldı ki taşıdı
Dip not: Hükümet yanlısı değilim ama bu haraketini destekledim
bunu seni terslemek için yazmıyorum ama okuduğum yerlerde suriyeye sadece bilgi verildiği ve hiçbir onay vs alınmadan taşındığı yazıyordu. hatta iran ve suriye bu durumdan dolayı türkiyeyi kınamışlar vs vs

turci
22-02-2015, 20:32
hazir tasimisken pariste ki versailles sarayinin bahcesine tasisalardi keske,gittim gördüm güzel büyük temiz bahcesi var.
nasilsa kafalarina göre istedikleri yere tasiyorlar..

ghibli06
22-02-2015, 20:35
1- şebbiha, işid teroristleri, iran hizbullahı ve kendine parti diyen irili ufaklı teror orgutlerinin ortasından mehmetcigi cekip almanın nesi yanlıs?
2- konsolosluk olayında orası niye bosaltıldı diye yırtınan ''vatanseverler'' siz degilmiydiniz?
3- beklentiniz ve dahi varsa tanrılarınıza ettiginiz rahatsız edici agnostik dualar hangi yondeydi? askerlerin olmesinimi istiyordunuz?
4- daha once iki kere yeri degisen ''makam'' turbenin ucuncu defa yerinin degismesi toprak kaybımıdır?
5- muhalefet etmenin sehvetiyle milli meselelerde bile saldırgan ve kendi milletini asagılayan tarafta olmak sizi hic rahatsız etmiyormu ?
6- turbo orada kalsaydı onlarca pravakasyonla turkiyeyi atese cekme bahanesi olarak kullanılacagının farkında degilmisiniz? yoksa zaten turkiyenin atese girmesinimi savunuyordunuz?

1- o saydıklarının hepsi kendiliğinden çıkmadı, sütten çıkmış ak kaşık gibi sıyrılanları mı haklı gördün şimdi? hani Şam'da cuma namazı kılacaktık ne oldu? Şam'a gidene kadar kimse ölmeyecek miydi o zaman nerdeydiniz?

2- konsolosluk olayı neydi ? oranın basılacağı biline biline personel orda bırakıldı, IŞID söz vermişti çünkü... konsoloslukla vatan toprağını bir görmek ancak kavram kargaşasıyla milletin gözünü boyayanların söylemidir, siz de mi öylesiniz?

3- Allah'tan tek bir isteğimiz olur, o da çoğunluğu aşar...

4- daha önce yeri değişti evet, uluslararası hukuk çerçevesinde oldu bu, gidip PKK nın bayrağının yanında 10 dönüm arsa beğenmedik!

5- milli mesele nedir? benim adım Bülent, milliyetçiyim ama ismim 1974 Kıbrıs harekatından gelir, sahte suikast haberleriyle galeyana gelip geri çekilmeyi milli mesele zannedenlerden değil!

6- bu mantıkla evine terörist girse aman rahatsız olmasınlar diye evini terk edeceksin yakında...

M_PROJECT
22-02-2015, 20:37

turbenin ilk iki degisimi tamamen jeolojik acidan degismistir , askeri mudahele ile degil . baraj yapacaklardi yaptilar !!

Ne atesi ne kargasasi ne anlatiyosun ki sen ?

got kadar yeri savunamayacam diye gittin yerini degistirdin . Donatsaydin askerle muhimmatla , vatan topragi degil mi , ne un si ne anlasmasi ?

Burda gelip vatanseverligi yada imani sorgulama sana kalmadi milletin imaniyla vatan sevgisi .

Sinan
22-02-2015, 20:44
1- mossad-cia-muharabat; ortak saldırı ile turk askerini katledip isidin uzerine atıp turkiyeyi secim oncesi suriyede savasa zorlayacaklardı.
2- turkiye, nusayrilere savas ilan etti diyerek alevi vatandasları bilhassa hatay adana mersini kaos ortamına surukleyeceklerdi
3- emanetler turkiyeye getirildi. suriye duzene girdiginde turbe yine insaa edilmek uzere daha mujim bir bolgede bayragımız yine dikildi.
4- turkiyenin suriye icersinde yasanan gucler savasında daha rahat hareket etmesi icin genis manevra imkanı saglanmıs oldu.
5- turkiye tum hasımlarına sadece turbe etrafında degil suriyenin her yerinde istedigi operasyonu rahatlıkla yapabilecegi mesajını verdi.

sirhot
22-02-2015, 20:46
vatan toprağını satanlar şerefsizdir. Bunları savunanlarda şerefsizdir açık ve net.

Sinan
22-02-2015, 20:48
DÜnyaya nam salmiŞ bİr ceddİn torunlariyiz..

Rabbİmİz bu gÜnlerİmİzİ aratmasin.. Amİn..

t-jet ali
22-02-2015, 20:48
bu arkadaş mit veya gizli istihbarat filan galiba, miş mış , falan filan.
kimin ağızları belli.
PYDnin gölgesine saklanarak
neden daha önce getirmediniz o zaman

t-jet ali
22-02-2015, 20:49
evet ecdadın dünyaya nam salmıştı ama kuyruğunu bacaklarının arasına alıp kaçarak değil

doncarlo
22-02-2015, 20:54
İşid her gün kafa kesiyomuşta o psikolojiyle o askerler ne olucakmış çekilmek doğru kararmış.Nasıl yapalım verelim mi her tehdit edilen bölgemizi ? Nasıl bir aymazlıktır bu arkadaş.Sizin mantığınızla ülkeyi marsa taşıyalım biz en iyisi.Gerçi orada da başka tehdit unsuru bulursunuz güzelim ülkeme.

PD130
22-02-2015, 20:55
Ne kadar ortadoğu uzmanı varmış helal olsun.herkes haklı ama hükümet asker planı yapan bi halt bilmiyo ama akıl veren ayar veren çok...
Sizce ne olmalıydı nasıl yapılmalıydı konuyu açan arkadaş senin fikrin ne
.......

zcy04
22-02-2015, 21:06
Beyler kurbanınız olayım bu baskındır, uçaktır, helikopter muhabbetlerine girmeyin. 21 ekim 2007 de ırak sınırına 3-5 km mesafede ki dağlıca komando taburunu bastılar. Bir gün önceden görüntü alınmasına rağmen engel olunamadı. Adamlar 33 saat çatıştılar. Üzerine basa basa söylüyorum 33 SAAT. Kelime anlamı olarak Can pazarı kuruldu anlayacağınız. Helikopter de geldi destekte geldi sonuç 12 şehit. Kaçırılan askerleri de terörist dediğimiz BDP'liler kandilden getirdi rezilliğe bakarmısınız.

Demem o ki adamlar basmayı kafaya koyduktan sonra nereye taşırsan taşı aynı sonuç.

Her insan sadece 1 kere ölecektir. Bununda Allah için, vatan için olmasından bence bu kadar çekinmemeliydik. Belli bir duruşumuz olmalıydı anlayacağınız.

Elin Amerikalı conisi okyanus ötesinden kalkıp gelip 10 sene konuşlandı Kuzey Irak'ta adamlara pusu kurmaktan başka bir şey yapamadılar. Ne baskın ne başka bir şey

turci
22-02-2015, 21:06
ortadogu baskani sarayinda otururken uzmanlarin yorum yapmasi ne haddine..
kimsenin fikir vermesine de gerek yok zaten hep bildigini okuyor..

TheAce
22-02-2015, 21:13

1915 yilinda ceddimiz yeterince dunyaya nam saldi,
1974 te de percinledi. Ceddin deden, neslin baban :)

GÖKTÜRK
22-02-2015, 21:14

dünyaya nam salan ejdadınızın kaybettiği toprakları alarak başlasaydınız keşke kaybederek değil

Allah şahidim olsun vatanım için ölmek kadar onur verici bişey olamaz benim için. 100 m2 değil 1cm vatan toprağı için bile gözümü kırpmam.

-aykt-
22-02-2015, 21:15
2 gr akil, sacmasalak diye hakaret icerikli yazan arkadaslar 4 gr beyinlerini gerekli yerlerde kullansinlar da bakmak ile gormek arasindaki farki ayirt etsinler. Ben orada kendime de batirdim igneyi gormediniz heralde, keza o konulara ben de yaziyorum. Sadece bu konuya girip yazmak kilitlenmek degil. Sanal degil, sosyal yasantida bir seyler yapamiyor olmamiz vurgulanan sey.

Anıl E.
22-02-2015, 21:25
Ne kadar ortadoğu uzmanı varmış helal olsun.herkes haklı ama hükümet asker planı yapan bi halt bilmiyo ama akıl veren ayar veren çok...
.......

Hükümetin en iyi bildiği ve yaptığı şey nedir mesela abi bilgilendirir misiniz ? Siz cevap verdikten sonra en iyi yaptığı şeyleri ben tek tek sıralayacağım önce cevap ama .
Bu konuya yazan 18 yaşındaki arkadaştan sizin yaşınızdaki insanlara kadar emin olun hepsi o koltukta oturanlardan daha vatansever ve ülke hakkında bilgili .

hakotech
22-02-2015, 21:26
2 gr akil, sacmasalak diye hakaret icerikli yazan arkadaslar 4 gr beyinlerini gerekli yerlerde kullansinlar da bakmak ile gormek arasindaki farki ayirt etsinler. Ben orada kendime de batirdim igneyi gormediniz heralde, keza o konulara ben de yaziyorum. Sadece bu konuya girip yazmak kilitlenmek degil. Sanal degil, sosyal yasantida bir seyler yapamiyor olmamiz vurgulanan sey.
Güzel kardeşim birine bişey sölemek istiyosan alıntı yaparak cevap ver,igneyi nerene sokarsın onu bilmem ama ben akp,chp yada herangi bir x partinin hiçbir oy verenine zaten laf etmem,2 gr akıl demedim mantık dedim,mantıkla aklı karıştırıyosan zaten okuduğunuda anlamaman gayet normal,celallenmeden önce yazıyı iyice bi oku anla sonra efelik yapmaya çalış,hee keza banada efelik yapma bana sacma sapan şeyler yazdırtma buraya..tamammı genç kardeşim :)

SULTANOGLU
22-02-2015, 21:33
yolsuzluk hos goruldu, oldurulenlere iyi olmus denildi, madende olenlerin zaten fitratinda vardi ve son olarak kimine gore degersiz olan ama 2+1 ev boyutunda vatan topragimizi da verdik ve bunuda hos goren bir kesim ortaya cikti. vay a m k vay.

bu yorumumu son gunlerin populer saksakci bolisimin gozunu seviyim amcayla noktalamak istiyorum.

bu gibi olaylari artik su son gunlerin populer videosuna benzetiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=dtt60FJlSxw&feature=youtube_gdata_player

STP
22-02-2015, 21:39
gecen gun facede bi paylasim gordum,tabiki japoncami neyse bilmiyorum dili ama sanirim sizde benimle ayni seyleri dusunceksiniz...

http://s.ameblo.jp/wake-up-japan/entry-11989605294.html

Thracian
22-02-2015, 21:44
Beyler kurbanınız olayım bu baskındır, uçaktır, helikopter muhabbetlerine girmeyin. 21 ekim 2007 de ırak sınırına 3-5 km mesafede ki dağlıca komando taburunu bastılar. Bir gün önceden görüntü alınmasına rağmen engel olunamadı. Adamlar 33 saat çatıştılar. Üzerine basa basa söylüyorum 33 SAAT. Kelime anlamı olarak Can pazarı kuruldu anlayacağınız. Helikopter de geldi destekte geldi sonuç 12 şehit. Kaçırılan askerleri de terörist dediğimiz BDP'liler kandilden getirdi rezilliğe bakarmısınız.

Demem o ki adamlar basmayı kafaya koyduktan sonra nereye taşırsan taşı aynı sonuç.

Her insan sadece 1 kere ölecektir. Bununda Allah için, vatan için olmasından bence bu kadar çekinmemeliydik. Belli bir duruşumuz olmalıydı anlayacağınız.

Elin Amerikalı conisi okyanus ötesinden kalkıp gelip 10 sene konuşlandı Kuzey Irak'ta adamlara pusu kurmaktan başka bir şey yapamadılar. Ne baskın ne başka bir şey

Anlıyorum ki, Bilgi sahibisin.

Bu 33 saati yada son 30 yılda 3 tane AC130 GunShip işe yararmı ? bu kadar süre bu kadar baskına dünya üzerinde en etkili müdahale AC130 ise neden envantere girmez. Bu ülke bu kadar mı aciz ?

Bu türbe madem taşınabiliyor da neden ana vatana getirilmiyor?

ahmet_xy
22-02-2015, 21:50
gecen gun facede bi paylasim gordum,tabiki japoncami neyse bilmiyorum dili ama sanirim sizde benimle ayni seyleri dusunceksiniz...

http://s.ameblo.jp/wake-up-japan/entry-11989605294.html

aynen yıllarca dediklerimizin japonlar da farkına varmış. bu işid denen ibnelerin abd-israil uşağı olduğu belli. abd denen ülke dünyadaki en büyük terörist örgüttür. hafızanızı canlandırmak için bir soru: katil abd askerlerinin ırak'taki katliamlarından başarıyla kazasız belasız dönmesi için dua etmiş kişi kimdir?

a) aziz yıldırım
b) bülent ersoy
c) deniz baykal
d) hiç biri

:) :)

zcy04
22-02-2015, 22:09
Anlıyorum ki, Bilgi sahibisin.

Bu 33 saati yada son 30 yılda 3 tane AC130 GunShip işe yararmı ? bu kadar süre bu kadar baskına dünya üzerinde en etkili müdahale AC130 ise neden envantere girmez. Bu ülke bu kadar mı aciz ?

Bu türbe madem taşınabiliyor da neden ana vatana getirilmiyor?

Abi şöyle anlatayım.
TSK Bünyesinde Jandarma Özel Harekat timlerimiz var. Hani Işık Koşaner'in Karakol baskınlarında namusumuzu kurtardı diye bahsedilen askerler. Eğer askeri kökenliyseniz çok iyi bilirsiniz ki sıcak temasa ilk yollanan Jöh personelidir.
Yani en ön safta savaşan, tetiğe ilk basan onlardır. Bu adamlara kıbrıs barış harekatından kalma G-3'ün geliştirilmiş modeli olan HK-33 reva görülüyor.
Yada söyle düsünelim kaç yıl makineli olarak Mg-3 kullanıldı. 5 mermi atar tutukluluk yapar sözde makineli.
Polis Özel Harekatta senelerdir kullanılan Fn minimi modeli kullanılamazmıydı Tsk envanterinde de.

Biz kendi personelimizin hücum yeleğini, balistik gözlüğünü tedarik etmiyoruz henüz kişisel alıyor herkes.
Söylediğiniz şeye daha çok zamanımız var anlayacağınız.

Dragger
22-02-2015, 22:24
HK33 kötü bir silah değil aslında, G3 kadar etkili olmasa da daha hafif daha kullanışlı...

Ama bence de JÖH gibi özel birliklere en kötü ihtimalle M4 türevi silahlar verilmeli.

AK47 de bazı birliklerde var ama daha çok poliste vardır doğuda.

Bizde de HK33, G3 ve AK47 vardı, arabaya herbirinden koyardım biryere giderken. Tugay komutanı koruması arkadaşlarda M4 vardı imrenirdim o zaman :)

Özel harekatçılarda da M4 var sanırım, M16 eskidi artık...

Vts_Power
22-02-2015, 22:29
.......

yine bir akp klasiği murat.. o bölge için topraklarımıza dokunurlarsa Suriyeye savaş açarız diyen bir hükümet şimdi topuklarına vura vura ordan kaçıyor bayrağımız indiriliyor, o bölgeye pkk paçavrası asılıyor. Bu seni hiç rahatsız etmiyormu?

PD130
22-02-2015, 22:32
Hükümetin en iyi bildiği ve yaptığı şey nedir mesela abi bilgilendirir misiniz ? Siz cevap verdikten sonra en iyi yaptığı şeyleri ben tek tek sıralayacağım önce cevap ama .
Bu konuya yazan 18 yaşındaki arkadaştan sizin yaşınızdaki insanlara kadar emin olun hepsi o koltukta oturanlardan daha vatansever ve ülke hakkında bilgili .

Kardeşim burda mesele hükümet şöyle böyle yaptı meselesi değil.herkes kendince bakmış olaya.yapılan bir iş var herkes bokluyo niye acaba ?
Hadi şimdiki hükümet değilde CHP iktidar olsa idi aynı tepkiler aynı cevaplar aynı konu olacakmıydı ??

Anıl E.
22-02-2015, 22:37
Kardeşim burda mesele hükümet şöyle böyle yaptı meselesi değil.herkes kendince bakmış olaya.yapılan bir iş var herkes bokluyo niye acaba ?
Hadi şimdiki hükümet değilde CHP iktidar olsa idi aynı tepkiler aynı cevaplar aynı konu olacakmıydı ??

Abi aynı olayları chp yapsaydı şimdi chp kalmazdı . Sadece bu olay için değil bugüne kadar hükümetin yaptığı her hatanın en ufak payını chp ya da diğer partiler yapsaydı bunlara gösterilen töleransın hiçbiri gösterilmezdi. Adamlar meşhur 99 depremini bile sebep gösterir olmuştu cahil kesim , gerçi o kesim geldi şimdi başına ülkenin ve sürükledi herkesi peşinden. Yani muhtemelen bu olayda devlet büyüklerimiz tarafından şöyle bir konu geçmiştir , geçmese bile tahmin etmek zor değil .
-Yahu şimdi insanlara bunu nasıl anlatacağız ? Vatanı toprağı sattı derler .
-Yok be olm yerinden aldık başka yere taşıdık deriz zaten inanmak zorundalar hahahaha
-hahahaha sen de haklısın be olm .

Ki zaten tüm basın ve yayın organlarında kahramanlık olarak anlattırdılar .

ghibli06
22-02-2015, 22:39

hocam yaşıtız, madem bu ülkede CHP hiç eleştirilmiyor, o zaman hayatımız boyunca kaç kere CHP iktidarı gördük? o gördüklerimizde de hiç mi eleştirilmedi? vatan toprağından geri çekilmişiz, Ertuğrul dizisindeki gibi Süleyman Şah'a yeni oba bulmuşuz PKK nın yanında, sen hala CHP olsaydı diyorsun... CHP yi bilmem ama Bülent Ecevit olsaydı, değil orayı boşaltmak, tünel açar ülkeye bağlardı!

zcy04
22-02-2015, 22:39
HK33 kötü bir silah değil aslında, G3 kadar etkili olmasa da daha hafif daha kullanışlı...

Ama bence de JÖH gibi özel birliklere en kötü ihtimalle M4 türevi silahlar verilmeli.

AK47 de bazı birliklerde var ama daha çok poliste vardır doğuda.

Bizde de HK33, G3 ve AK47 vardı, arabaya herbirinden koyardım biryere giderken. Tugay komutanı koruması arkadaşlarda M4 vardı imrenirdim o zaman :)

Özel harekatçılarda da M4 var sanırım, M16 eskidi artık...

Polis Özel Harekatta büyük çoğunlukta M16 bırakıldı Gölbaşında ki Özel Harekat Daire Başkanlığında kurs gören kursiyerler M16 kullanıyor. Azda olsa meslekte de kullanan var tabiki.

Şuan ağırlıklı olarak Sig sauer 516 ve M4 kullanılıyor bir de yeni gelen sig sauer 550 modeller var

PD130
22-02-2015, 22:40
yine bir akp klasiği murat.. o bölge için topraklarımıza dokunurlarsa Suriyeye savaş açarız diyen bir hükümet şimdi topuklarına vura vura ordan kaçıyor bayrağımız indiriliyor, o bölgeye pkk paçavrası asılıyor. Bu seni hiç rahatsız etmiyormu?

Müdür demem şu biz hala şu parti bu parti muhabbeti yapıyoruz.niye yapıldığını nasıl yapıldığını tartışmıyoruz anca kendimizi kötülüyoruz. Neyse mesele uzun bigün konuşuruz. Selamlar

wolrath
22-02-2015, 22:43
face'den alıntı...

"Özellikle Osmanlıcılık oynayan gerzeklere seslenmekteyim, Süleyman Şah Ertuğrul Gazi'nın Babası, Osman Bey'in dedesidir."

nokta(.)

Dragger
22-02-2015, 22:50
Polis Özel Harekatta büyük çoğunlukta M16 bırakıldı Gölbaşında ki Özel Harekat Daire Başkanlığında kurs gören kursiyerler M16 kullanıyor. Azda olsa meslekte de kullanan var tabiki.

Şuan ağırlıklı olarak Sig sauer 516 ve M4 kullanılıyor bir de yeni gelen sig sauer 550 modeller var

Güzel silahlar, orduda da kullanılır inşallah birgün...

Yeni mi başladın orda göreve, hayırlı olsun Allah kolaylık versin. Az çay içmedik Hakkaride özel harekatçılarla zamanında :)

Ayrı bir severim özel harekatçıları, çok güzel birimdesin Allah sağsalim oralardan dönmeyi nasip etsin.

63owen63
22-02-2015, 22:51
Şşşt siyaset karıştırmayın..

xILuciferIx
22-02-2015, 22:54

Evet olacaktı çünkü yandaş ve fanatik olarak değil ülkenin birliği ve çıkarları için beyniyle düşünen herkes eleştirecektie.Sizin dedikleriniz kutuplaşan kutuplaştıran beyni olmayan insanlar kendi adıma böyle bir şeyi hangi siyasi parti yaparsa yapsın eleştiririm yapılan ortada bir halt yapılmış gibi havaya girmeye gerek yok, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez toprak kaybetmiştir. Bunun müsebbibleri de vatan HAİN'idir gözümde.

zcy04
22-02-2015, 22:55
Güzel silahlar, orduda da kullanılır inşallah birgün...

Yeni mi başladın orda göreve, hayırlı olsun Allah kolaylık versin. Az çay içmedik Hakkaride özel harekatçılarla zamanında :)

Ayrı bir severim özel harekatçıları, çok güzel birimdesin Allah sağsalim oralardan dönmeyi nasip etsin.

Yaza dönüyorum abi Hakkari'den. Ağlayarak ayrılacaz gibi duruyor burda ki arkadaşlığı, arazide içilen çayı çok arayacak gibiyim :D

Dragger
22-02-2015, 23:01
Yaza dönüyorum abi Hakkari'den. Ağlayarak ayrılacaz gibi duruyor burda ki arkadaşlığı, arazide içilen çayı çok arayacak gibiyim :D

Arazi de çay da heryerde var boşver biran evvel sağsalim dön inşallah :)

Hoş ben de bazen merak ediyorum, tekrar görmek istiyorum Hakkariyi ama ne olacakki bi cadde 2 3 cafe cins cins bakan esnaftan başka...

zcy04
22-02-2015, 23:10
Arazi de çay da heryerde var boşver biran evvel sağsalim dön inşallah :)

Hoş ben de bazen merak ediyorum, tekrar görmek istiyorum Hakkariyi ama ne olacakki bi cadde 2 3 cafe cins cins bakan esnaftan başka...

Geldiğime pişman oldum dersem yalan söylemiş olurum. Ama katlanılacak yer deği be abi.

_Burak_
22-02-2015, 23:17
http://tr.m.wikipedia.org/wiki/Kardak_Krizi

Bir kadin kadar olamadiniz.
Herhangi bir parti mensubu degilim

MiaMi
22-02-2015, 23:20
kacmadigimizi dusundurecek bir arguman var mi elinde Tayfun ?

Begenmedigimiz kobaniyi bile adamlar gotlerini yirta yirta savundu izlenimi yarattilar , butun dunya gordu . Askerlik subesi kadar yeri bombalayacaklar diye 10 askerle bekleyecegimize , 40 km uzagimizda hepi topu ona gore bir strateji olustursaydik .. Hayir destan yazdik sanki , bi ovmeler bi hakli cikarmalar .

Kabullensen de kabullenmesen de kactik , kacmadigimiz peskes cekmedigimiz yerler belli , kibris , kardak ...

Kardeşim bu benim düşüncem kim övmüş kimi övmüş başarılı bi operasyonla alındı dedik neyin kafasındasın Mustafa.

MiaMi
22-02-2015, 23:24
Bu arada seviyesiz yazan bazı tipler var adam olsunlar. Burda kimse kimseyi kötüleyemez şahsına hakaret edemez.