PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amasra Gezisi Hakkında

Le10ur
04-05-2015, 21:21
Öncelikle diğer konulara baktım çok birşey bulamadım.19 Mayıs tatili ile pazartesi ile birlikte 4 gün şöyle Ankara'dan çıkıp Safranbolu'yu gezdikten sonra Amasra' da gezmeyi akşam deniz kenarı biryerde oturma ve konaklama şeklinde planımız var.
Orda yaşayan veya giden arkadaşlar fikirleri benim için çok önemli nerde ne yenir?yolları nasıl?Konaklama yer konusunda sıkıntı olur mu?Duyduğuma göre Mustafa Amca'nın yeri(rakı-balık) güzelmiş ancak yer bulma sıkıntısı varmış?2 kişi konaklamapansiyon otel ücret vs. ne durumda yardımcı olacak varsa şimdiden teşekkürler.

gökberk
04-05-2015, 21:27
Karabük'te fazla zaman kaybetmeyin..
Safranbolu'yu da bir günde halledebilirsiniz.
Safranbolu'ya kadar yollar şahane... Gerede'den sonra hele yollar duble ve hafif virajlı (zevk alabilirsiniz yani :))

Le10ur
04-05-2015, 21:34
Karabük'te fazla zaman kaybetmeyin..
Safranbolu'yu da bir günde halledebilirsiniz.
Safranbolu'ya kadar yollar şahane... Gerede'den sonra hele yollar duble ve hafif virajlı (zevk alabilirsiniz yani :))

Aynen safranbolu'yu ya dönüşte yada giderken gezeceğiz sabahtan gün batımına kadar yeter düşüncesindeyim.Önemli olan yer Amasra :)

Birde Ankara'dan gelirken gişelerden geçcem mecbur hgs yıkamacı yıkarken yırtmış bende söktüm ama sistemde var sıkıntı olur mu?

muzurasd
04-05-2015, 22:02
Amasra rezil ötesi bi yer gittiğinide hak vericeksiniz

KOSEREN
04-05-2015, 22:13
Amasra Çeşm-i Cihan'da rakı balık yapılır dönülür o kadar,safranbolu da 2 günde geniş geniş gezilir tozulur.Özetle Safranbolu-Amasra gezisi 3 günden sonra sıkar.

B16
04-05-2015, 22:16
Onur gitmeden önce otel rezervasyonunu yap seneler önce gitmiştik Safranbolu falan gezerken yer bulamamıştık kalıcak.

İçinde pek birşey yok ama yanlış hatırlamıyorsam Çınar restaurant var salatası ile ünlüydü çok güzel süsleme yapıyorlardı.

Birde gün batımında sahil kenarında eline güneşi alan foto çekilirsin başka da birşey yok :D

B16
04-05-2015, 22:18
Aynen safranbolu'yu ya dönüşte yada giderken gezeceğiz sabahtan gün batımına kadar yeter düşüncesindeyim.Önemli olan yer Amasra :)

Birde Ankara'dan gelirken gişelerden geçcem mecbur hgs yıkamacı yıkarken yırtmış bende söktüm ama sistemde var sıkıntı olur mu?

En uzak geçiş mesafe ücretini alıyor. Bizim araçta ki bankadan biz kavga-dövüş ücreti indiriyoruz uzak mesafe kesmemesi için eğer seninki PTT ise farklı olabilir.

Mesela bizim 117TL'lik HGS bakiyemiz var fazla geçiş :D

Le10ur
04-05-2015, 22:29
Onur gitmeden önce otel rezervasyonunu yap seneler önce gitmiştik Safranbolu falan gezerken yer bulamamıştık kalıcak.

İçinde pek birşey yok ama yanlış hatırlamıyorsam Çınar restaurant var salatası ile ünlüydü çok güzel süsleme yapıyorlardı.

Birde gün batımında sahil kenarında eline güneşi alan foto çekilirsin başka da birşey yok :D

zaten 2-3 gun cıvarı gezecegız dedıgın yerı aklıma yazdım hgs olayını anlamadım sımdı ne kesecek ortalama bırde o hgs kagıdı yok sorun olur mu?

B16
04-05-2015, 22:30
zaten 2-3 gun cıvarı gezecegız dedıgın yerı aklıma yazdım hgs olayını anlamadım sımdı ne kesecek ortalama bırde o hgs kagıdı yok sorun olur mu?

En uzak mesafe ücreti kesiyor.
İtiraz edip alabilirsin belki ama emin değilim

Kubilay
04-05-2015, 22:44
Hgs girişi ya da çıkışı okumazsa ptt sıkıntı yapmıyor ücreti iade ediyor geçen başıma geldi. Ama sizinki hem girişi hem de çıkışı okumayacağı için sıkıntı olur hgsyi yenileyin boşa ceza gelmesin.

Le10ur
04-05-2015, 22:56
Hgs girişi ya da çıkışı okumazsa ptt sıkıntı yapmıyor ücreti iade ediyor geçen başıma geldi. Ama sizinki hem girişi hem de çıkışı okumayacağı için sıkıntı olur hgsyi yenileyin boşa ceza gelmesin.

garantı bankasından almıstım ıptal edıp tekrar cıkarma durumu mevcut mu?

ALPER-VNS
04-05-2015, 22:56
Bu amasrada bi ben mi sıkıldım bi tane cadde var zaten git gel bitti..

Kubilay
04-05-2015, 23:18
Benimki ptt hiç de yeniletmedim ama illaki vardır.

darkmoon
04-05-2015, 23:41
amasra bir iki gün alem rakı balık yapılıp sohbet edip gündüz temiz deniz havası eşliğinde kahvaltı yapmak isteyen insanlar için farklılık olsun diye gidilebilicek güzel bir yer ama o kadar ancak bir iki gün.. ben severim şahsen.

ilker AKTAŞ
05-05-2015, 07:52
ptt'nın hgs'sini kullanıyorum plakaya kayıtlı olduğu için sıkıntı olmuyo bende ben hiç cama yapıştırmadım kötü göründüğü olduğu için arabaya yakışmıyodu hiç kart olanını aldım onuda torpidodan hiç cıkartmıyodum gişeden geçiyodum gişede alarm çalıyodu ama ertesi gün telefonuma mesaj geliyodu şu saatte şu tarihte şu gişeden geçtiniz bakiyenizden düşülmüştür diye 1.5sene öyle kullandım ben

amasraya gelirsekte ben en son 4-5 sene önce gitmiştim ama babam istisnasız her ay en az bir gün uğrar mustafa amcada canlı balıkta rakısını balığını yer gecesini amasrada gecirir sabah döner bidaha işinin başına benim hayatımda yediğim en güzel salataya sahip daha yiğipte begenmeyen duymadım ben normalde balıkta yemem ama orda zevkle yedim eğer gidiceğiniz zaman bana ulaşırsanız otel ve canlı balıkta rezervasyonda yardımcı olabilirim babam her ay gittiğinden otelde canlı balıkta tanıdık gibi oldu bi telefonla hallederiz

İlker
0534 717 24 31

Le10ur
05-05-2015, 09:31
ptt'nın hgs'sini kullanıyorum plakaya kayıtlı olduğu için sıkıntı olmuyo bende ben hiç cama yapıştırmadım kötü göründüğü olduğu için arabaya yakışmıyodu hiç kart olanını aldım onuda torpidodan hiç cıkartmıyodum gişeden geçiyodum gişede alarm çalıyodu ama ertesi gün telefonuma mesaj geliyodu şu saatte şu tarihte şu gişeden geçtiniz bakiyenizden düşülmüştür diye 1.5sene öyle kullandım ben

amasraya gelirsekte ben en son 4-5 sene önce gitmiştim ama babam istisnasız her ay en az bir gün uğrar mustafa amcada canlı balıkta rakısını balığını yer gecesini amasrada gecirir sabah döner bidaha işinin başına benim hayatımda yediğim en güzel salataya sahip daha yiğipte begenmeyen duymadım ben normalde balıkta yemem ama orda zevkle yedim eğer gidiceğiniz zaman bana ulaşırsanız otel ve canlı balıkta rezervasyonda yardımcı olabilirim babam her ay gittiğinden otelde canlı balıkta tanıdık gibi oldu bi telefonla hallederiz

İlker
0534 717 24 31

İlker öncelikle cok teşekkür ederim arayacağım seni kesinlikle fikirler Değişti sadece 1 gece kalabacagiz yani 2 gün Amasra'da geçecek Dediğin gibi otel ve yemek yeri için yer Ayırma isi iyi olur bu salatayı yapan yer Mustafa Amca'nin yerinde mi iyi hgs içinde bugün bankayı arayacağım

HkN
05-05-2015, 09:36
Ben nerdeyse her sene giderim. Tabiki Bartınlı olunca kalacak yer derdim olmuyor.

Safranboluda çarşıdan sonra seyir terası filan var o taraflarada gitmek lazım. Karabükte pek birşey yok.

Amasrada 2 gün kalınamayabilir. Bence bir gün amasra bir günde İnkumu sahil olabilir. İllada orada kalmanıza gerek yok Amasra Bartın merkeze 20 KM var yok.

Kale gezilebilir. Sahildegezilebilir. Ama çok gezecek yeri yok bir baştan bir başa 2-3 km kadar. Helede yazın araba bırakacak yer bile bulamıyorsunuz.

brs852
05-05-2015, 09:36
Bartın'lı olarak Amasra güzel yerdir mustafa amcada rakı balık yapılır ama öncesinde söylediğiniz salatayla doyarsınız böyle bir salata yok :)
tavşan adası, kale, liman onun dışında çok gezilecek bir yeri yok ama 1-2 gün kalacağınız için sıkılmazsınız.

clioGT
05-05-2015, 09:37
biz amasra safranbolu devrek yapmıştık ctesi pazar yetmişti.

Le10ur
05-05-2015, 10:03
Ben nerdeyse her sene giderim. Tabiki Bartınlı olunca kalacak yer derdim olmuyor.

Safranboluda çarşıdan sonra seyir terası filan var o taraflarada gitmek lazım. Karabükte pek birşey yok.

Amasrada 2 gün kalınamayabilir. Bence bir gün amasra bir günde İnkumu sahil olabilir. İllada orada kalmanıza gerek yok Amasra Bartın merkeze 20 KM var yok.

Kale gezilebilir. Sahildegezilebilir. Ama çok gezecek yeri yok bir baştan bir başa 2-3 km kadar. Helede yazın araba bırakacak yer bile bulamıyorsunuz.

Hocam sizin önerebileginiz otel kalacak yer var mi yer cok sorun değil araba Olduğu için başka yakın yere de gidebiliriz

Le10ur
05-05-2015, 10:05
Bartın'lı olarak Amasra güzel yerdir mustafa amcada rakı balık yapılır ama öncesinde söylediğiniz salatayla doyarsınız böyle bir salata yok :)
tavşan adası, kale, liman onun dışında çok gezilecek bir yeri yok ama 1-2 gün kalacağınız için sıkılmazsınız.

Benim Anlamadığım bu salata nerde :) aynen 1 gece konaklama şeklinde olacak otel tavsiyeniz var mi?Bu mustafa amca denen yer cok mu tuzlu intte baktım öyle yazıyor

Caesar
05-05-2015, 10:55
Amasrada Canlıbalık (Mustafa amcanın yeri) balığı burada yersin çok kalabalık olur ama.

Yanlız öyle rakı balık restoranları gibi düşünme burayı. Fast food gibidir buralar.

Balık çok hızlı gelir çok hızlı yersin sonra kalkman beklenir falan. Kültür biraz değişik.

Safranboluda kalacak yer pahalı ve sıkıntılı. 1 hafta önceden rezervasyon yapman lazım.

Amasrada da kalacak yer sıkıntılı olabilir. Ben senin yerinde olsam çakrazda kalırım. Amasra çakraz arası 15 dk falan. Hem çok daha ucuz ve sakindir çakraz.

Le10ur
05-05-2015, 11:19
Amasrada Canlıbalık (Mustafa amcanın yeri) balığı burada yersin çok kalabalık olur ama.

Yanlız öyle rakı balık restoranları gibi düşünme burayı. Fast food gibidir buralar.

Balık çok hızlı gelir çok hızlı yersin sonra kalkman beklenir falan. Kültür biraz değişik.

Safranboluda kalacak yer pahalı ve sıkıntılı. 1 hafta önceden rezervasyon yapman lazım.

Amasrada da kalacak yer sıkıntılı olabilir. Ben senin yerinde olsam çakrazda kalırım. Amasra çakraz arası 15 dk falan. Hem çok daha ucuz ve sakindir çakraz.

Yok abi biz oturdumu bi büyük açıp 2-3 saat oturalım diye düşündük öyle yer yok mu ?
Olmadı cakraz da kalırız sorun değil bizim için yer fiyat olarak makul olsun yeter

Caesar
05-05-2015, 11:23
Yok abi biz oturdumu bi büyük açıp 2-3 saat oturalım diye düşündük öyle yer yok mu ?
Olmadı cakraz da kalırız sorun değil bizim için yer fiyat olarak makul olsun yeter

Öyle olur olmaz değil. Ama hani balık öncesi mezeydi carttı curttu böyle pek şeyler bulamazsın.

Sipariş verdikten 5 dk sonra balığın gelir. Peynirin gelir balık çok lezzetli hemen biter sonra dilediğin kadar oturda o klasik rakı balıkçı kültürü yok oralarda. Çok kalabalık olduğu için.

Çakraz da da yakamoz balıkçısı var çok güzel manzarası var. Oranında salatası balığı mustanın yerini aratmaz. Daha rahat daha muhabbetli olur.

kelalper
05-05-2015, 11:28
Safranboluda çarşı içerisinde esnaf lokantası gibi bir dönerci var. Döneri muhteşem. Terasta güneşin batışını seyret gazoz eşiliğinde tamam.
Amasrada kalmayacaksan o kadar içme. Ceaser ın dediği gibi fast food tarzı hedi yedin kalk tarzında hızlı içmeye zorluyorlar adamı. Bacanağı otele ben taşımak zorunda kaldım :D

Le10ur
05-05-2015, 11:45
Safranboluda çarşı içerisinde esnaf lokantası gibi bir dönerci var. Döneri muhteşem. Terasta güneşin batışını seyret gazoz eşiliğinde tamam.
Amasrada kalmayacaksan o kadar içme. Ceaser ın dediği gibi fast food tarzı hedi yedin kalk tarzında hızlı içmeye zorluyorlar adamı. Bacanağı otele ben taşımak zorunda kaldım :D

Amasra arası 15 dk sanırım ben aksam gittiğimizde ufak bi sahilde gezinti ardından oturup rakı balık sefası sürecek yer Lazım abi öyle acele servise gerek yok .safranbolu Güneş batımını yazdım :)

Öyle olur olmaz değil. Ama hani balık öncesi mezeydi carttı curttu böyle pek şeyler bulamazsın.

Sipariş verdikten 5 dk sonra balığın gelir. Peynirin gelir balık çok lezzetli hemen biter sonra dilediğin kadar oturda o klasik rakı balıkçı kültürü yok oralarda. Çok kalabalık olduğu için.

Çakraz da da yakamoz balıkçısı var çok güzel manzarası var. Oranında salatası balığı mustanın yerini aratmaz. Daha rahat daha muhabbetli olur.
Dediğin gibi. Abi cakraz da hem kalacağız hemde yakamoz da içeceğiz gibi bi durum oluşmaya başlandı dönüşte Safranbolu gezisi yapacaz artık bir de hgs kağıdı yırtıldı sorun oluyor mu

Burak Mehmet
05-05-2015, 12:07
Hiç birşey yapmamaksa amaç Amasra mantıklı.. Kirazlarda kalınır Mustafa amcada veya çeşmi cihanda rakı içilir.Sabah yine kirazlarda güzel bir kalhvaltı ve hava izin verirse havuz bitti gitti..HGS için de bence eski yoldan git daha zevkli bir yol hiç değilse manzara izlersiniz..

ilker AKTAŞ
05-05-2015, 12:13
salata ve rakı balık aynı mekan mustafa amcanın yeri canlı balık ayrıca kimse yalnış anlamasın ama öyle Caesar abinin bahsettiği gibi bir yer değil dilediğin kadar otur keyfini yap zaten bahcede oturursan denizle aran 2metre falan insanın kalkıp gidesi gelmiyo hatta gittiğiniz zaman arayın beni babamın adı verin ayrıca bile ilgilenirler sizinle severler babamı bu arada hiç bir çıkarım yoktur niye bu kadar meth ediyo diye düşünmeyin ne dostum ne akrabamdır canlı balık amacım yardımcı olmak madem gidiceksiniz kafanız rahat olsun eglenin diye tavsiye benimki ayrıca eğer tarih kesinse otelde erkenden yer ayırtmakta fayda var yaz aylarında hafta sonları yoğun oluyo amasra

gökberk
05-05-2015, 12:13
Safranbolu Eski Çarşı içinde Boncuk Arasta Kahvesi var.. Oturup orda bir kahve için...
Kahve bahane şerbeti şahane.
Yine hazır gelmişken Kristal Teras'a da gidin..
Eski Çarşı'ya biraz ters yerde kalıyor. İlk oraya gidebilirsiniz o yüzden. İlerisinde de İncekaya su kemeri var.

brs852
05-05-2015, 12:56
Benim Anlamadığım bu salata nerde :) aynen 1 gece konaklama şeklinde olacak otel tavsiyeniz var mi?Bu mustafa amca denen yer cok mu tuzlu intte baktım öyle yazıyor

otel anlamında çok gelişmiş değil genellikle pansiyon tarzı yerler var ama bartın merkeze 15 dk falan çok uzak değil istediğiniz yerde kalabilirsiniz mustafa ** canlı balık fiyatlar çok abartı değil ya belki ufak yer diye ufak fiyat beklentisi içine girenler olmuştur

Le10ur
05-05-2015, 13:50
Hiç birşey yapmamaksa amaç Amasra mantıklı.. Kirazlarda kalınır Mustafa amcada veya çeşmi cihanda rakı içilir.Sabah yine kirazlarda güzel bir kalhvaltı ve hava izin verirse havuz bitti gitti..HGS için de bence eski yoldan git daha zevkli bir yol hiç değilse manzara izlersiniz..

Hocam Ankara çıksın hgs den gecicem Gerede ye kadar otobandan gidicem sanırım daha sonrası için mi dediniz manzaralı diye

salata ve rakı balık aynı mekan mustafa amcanın yeri canlı balık ayrıca kimse yalnış anlamasın ama öyle Caesar abinin bahsettiği gibi bir yer değil dilediğin kadar otur keyfini yap zaten bahcede oturursan denizle aran 2metre falan insanın kalkıp gidesi gelmiyo hatta gittiğiniz zaman arayın beni babamın adı verin ayrıca bile ilgilenirler sizinle severler babamı bu arada hiç bir çıkarım yoktur niye bu kadar meth ediyo diye düşünmeyin ne dostum ne akrabamdır canlı balık amacım yardımcı olmak madem gidiceksiniz kafanız rahat olsun eglenin diye tavsiye benimki ayrıca eğer tarih kesinse otelde erkenden yer ayırtmakta fayda var yaz aylarında hafta sonları yoğun oluyo amasra

Tarih belli hocam 17 Mayıs aksamı Kalınacak iste var mi bildiginiz pansiyon valla su rakı balık yeri için yardımcı olursan iyi olur pm ni bekliyorum arkadaşlarla ilk defa gideceğiz yer bulma sıkıntısı felan gibi ızdıraplarla uğraşmak istemiyorum

Le10ur
05-05-2015, 13:52
Safranbolu Eski Çarşı içinde Boncuk Arasta Kahvesi var.. Oturup orda bir kahve için...
Kahve bahane şerbeti şahane.
Yine hazır gelmişken Kristal Teras'a da gidin..
Eski Çarşı'ya biraz ters yerde kalıyor. İlk oraya gidebilirsiniz o yüzden. İlerisinde de İncekaya su kemeri var.

otel anlamında çok gelişmiş değil genellikle pansiyon tarzı yerler var ama bartın merkeze 15 dk falan çok uzak değil istediğiniz yerde kalabilirsiniz mustafa ** canlı balık fiyatlar çok abartı değil ya belki ufak yer diye ufak fiyat beklentisi içine girenler olmuştur

Dediklerinizi not aldım Safranbolu da uğrayacağım

brs852
06-05-2015, 08:13
Sabah kanal d haberdeydi amasra :) mustafa amcanın meşhur salatası tavşan adası ağlayan ağaç tavşan adası ahşap çarşısı hepsini gösterdi

darkmoon
06-05-2015, 09:02
o hızlı otur kalk olayı sezon içinde olan bir şey adamlar haklı o konuda.. çok bekleyen oluyor hızlı hızlı verip kaldırıyorlar ama sezonun kapalı olduğu heleki hafta içi vakit giderseniz kimsenin acelesi yok oturun uzun uzun bakın keyfinize..

darkmoon
06-05-2015, 09:06
canlı balık birde isim yaptığı için popüler çeşmi cihan ile martı balık da güzeldir.. aslında çok da damak lezzeti olarak bir farkıda yok istanbuldaki restaurantlardan balıklar taze o konuda kafanda şüphe olmuyor.

mmustu
06-05-2015, 09:53
1 mayısı fırsat bildim bende perşembe sabaha karşı yola çıktım önce Safranbolu ya geçtim kahvaltımı ettim biraz turaladım sonra köy içi yollardan bartın üzerinden gideros ve cideye indim. Kendi köyüme falan çıktım dönüşte de Kurucaşile Hanönü çakraz hisar vb mahallelere gire çıka Amasraya geldim yemek yedim ve tekrar yola çıktım.

Amasra son yıllarda hele ki yazın ciddi bir çile küçücük bir yer ve tıklım tıklım ne araba ile gezebilirsiniz ne yürüyerek günden güne oteldi pansiyondu derken doğasının da içine ediyorlar maalesef

aslan
06-05-2015, 09:58
Gitmişken Barış Akarsunun mezarınıda ziyaret edebilirsin.

darkmoon
06-05-2015, 10:22
evet starda her sabah rahmetlinin yalancı yarim dizisini veriyorlar dip not olarak düşiyim sevenine.

HkN
06-05-2015, 17:08
Amasra'da değildde diğer taraflardada kalırsın.

Merkez yada Çakraz tarafı hatta kurucaşile filan gezebilirsin. Sahil yolu iyidir ama sakın içkiliyken araba kullanmayın yollar çok virajli ve yüksek yerler